eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hali hazirda yurtdisinda yasiyorum, ERKEK ARKADASIMLA yine yurtdisinda beraber yasiyordum, sonrasinda evlendim KOCAM oldu. Kavramlar farkli. Ve evet , arada resmi nikah yoksa esi degildir. Beraber yasayip cocuklari olsa da esi degildir, diyeni de hic duymadim. Nisanlisiyla 5.cocugunu yeni doguran bir arkadasim hala daha nisanlim diyor, cunku evli degiller, cunku nikah yok, cunku kocasi yok.😂

Agzindan dusurmedigin yurtdisinda beraber yasarken birbirinizin vizesine dahil olamazsiniz, nikahli olunca olabilirsiniz. Benim yasadigim ulkede en fazla nisanli vizesi alabiliyorsunuz ulkeye geldiginiz 30 gun icinde nikah yapmak zorundasiniz beraber kalabilmek icin.

Resmi nikah yasal haklar acisindan onemlidir, altinin bosaltilmaya calismasi hic hos degil. Patriyarkinin hakim oldugu dunyada resmi nikah en basta cocugu ve kadini korur.
Vizesine dahil olma gibi planım yok zaten avrupa vatandasıyım 🙏🙏
İmam nikahınıda savunmuyorum ama herkes istediği gibi hayatındaki insana hitap edebilir bunu yargılamak kimseye düşmüyor malesef 🙏🙏

Şaka mısınız siz? :/
Ne demek zorunda değil?
Resmî nikah sadece beraber yatmak için mi yapılıyor?
Medeni kanundan, resmî nikahın koruyuculuğunda haberiniz var mı?
Böyle cahil insanlarla muhatap olmak beni biraz üzdü, bana saçma diyecek son insan bile değilsiniz :KK43:(
Haha ben imam nikahınıda savunmuyorum cahil olacak dünya’daki en son insanım 🙏🙏 benim yazdıklarıma yorum yapan sizsiniz kişi kendisinden bilir 🙏
İnsanların tercihine bu kadar karışmazsanız olmaz dimi 🤔

Buradaki sorun birlikte yaşadığın parasını yediğim herifin kredi kartını görmesi mi!
Kendine böyle bir hayatı reva görmen. Allah korusun insanlar nasıl kafadalar pes.

Karşımızda psikolojik hastalıklara sahip biri var. ://
Hadi hayırlı olsun.
Tatlım kimsenin aşamayacağı eğitimleri aldıysan, nasıl resmî nikahsız evliliğimsi birşeye razı oldun :KK43:
Herkese haakaret etmenizden belli psikolojik hastalıklara sahipmiş bende cahil hahah böyle mi ego kasıyorsunuz 😂😂

Hahaha alti bos olan ozguvenin insani komik duruma dusurmesinin ornegi 🤣🤣 Sen kimsin de ozel olarak mesajlarini bulup begenmeyeyim diye ugrasacagim yahu? Konuyu okuyorum bastan firsat buldukca, 17.sayfadayim, devaminda da begenmedigim mesajin olursa begenmedim'i basacagim. Bir kullandigimiz emojilerin hesabini vermedigimiz eksikti. 😄
özgüvensiz olduğumu nerden cıkardınız konu ile alakası nedir ? 😂😂 zorunuza gitmesinin yorumlarımın illaki bir sebebi var ama söylemicem 😂😂

Eşim diyen kişiye de resmi nikah yok diye eşiniz değil diyemezsiniz.
Gayet de diyebiliriz. Hukuk karı koca olabilmeyi resmi nikaha bağlamış. Medeni kanunda eşin miras hakkından bahsedilir en basiti. Mahkemede kurun bakalım bu cümleyi ne sonuç alıyorsunuz.

Hukuk önünde insanların kendini ne gibi hissettiğinin önemi yok.

Vizesine dahil olma gibi planım yok zaten avrupa vatandasıyım 🙏🙏
İmam nikahınıda savunmuyorum ama herkes istediği gibi hayatındaki insana hitap edebilir bunu yargılamak kimseye düşmüyor malesef 🙏🙏
Siz fazla içselleştirdiniz bu konuyu. Bu nedenle yapılan yorumların esasını da kaçırıyorsunuz.

Yorum yapan arkadaş sizin vize alıp alamayacağınızla ilgilenmiyor. Bahsettiğiniz Avrupa ülkelerinde de nikahlı eş olmakla, sevgili/nişanlı olmaya çizilen hukuki çerçevenin farklı olduğunu, eşdeğer hukuki koruma sağlanmadığını anlatmak istemiş.

Türkiye’de de bu böyle. Anlatılmak istenen bu.

Gayet de diyebiliriz. Hukuk karı koca olabilmeyi resmi nikaha bağlamış. Medeni kanunda eşin miras hakkından bahsedilir en basiti. Mahkemede kurun bakalım bu cümleyi ne sonuç alıyorsunuz.

Siz fazla içselleştirdiniz bu konuyu. Bu nedenle yapılan yorumların esasını da kaçırıyorsunuz.

Yorum yapan arkadaş sizin vize alıp alamayacağınızla ilgilenmiyor. Bahsettiğiniz Avrupa ülkelerinde de nikahlı eş olmakla, sevgili/nişanlı olmaya çizilen hukuki çerçevenin farklı olduğunu, eşdeğer hukuki koruma sağlanmadığını anlatmak istemiş.

Bahsedilen vize vs seyler benle alakası yok 🙏 boş yorum yapmak yerine insanların istediği gibi hitap etmesine mudahele etmeyin 😌

Herkese haakaret etmenizden belli psikolojik hastalıklara sahipmiş bende cahil hahah böyle mi ego kasıyorsunuz 😂😂
Hakaret?
Doğruları söylemek ne zamandan beri hakaret oldu?
Siz var olmayan şeyleri varmış gibi gösterirken sorun yok ama :KK43:(
Neyse her halükarda çalışmayıp yapışkan gibi yaşadığınız gerçeğini değiştirmiyor hiçbirşey.

Haha ben imam nikahınıda savunmuyorum cahil olacak dünya’daki en son insanım 🙏🙏 benim yazdıklarıma yorum yapan sizsiniz kişi kendisinden bilir 🙏
İnsanların tercihine bu kadar karışmazsanız olmaz dimi 🤔
Valla cahil olacak dünyadaki en son insan mısın değil misin bilemem ama gelip burada kocan olmadığı halde eşim de eşim kocam da kocam dersen herkes kalkıp o senin eşin değil der.
Ayrıca imam nikahını savunmayıp imam nikahı yapmak? Kajdajjdjdjd. Demek ki bir yerlerde bağlayıcı birşeye ihtiyacınız olmuş ki yapmışsınız. Yeme şimdi bizi, bal gibi de resmî nikah yapamadığınız için imam nikahı yapmışsınız erkek arkadaşınızla. Düğün vs yapıp resmî nikah yapmamanızın başka mantıklı açıklaması olamaz.

Hakaret?
Doğruları söylemek ne zamandan beri hakaret oldu?
Siz var olmayan şeyleri varmış gibi gösterirken sorun yok ama :KK43:(
Neyse her halükarda çalışmayıp yapışkan gibi yaşadığınız gerçeğini değiştirmiyor hiçbirşey.
Evet calısmadığım doğru işletmem var suan evde oturuyorum kendi paramı yiyorum bunun hesabınıda size verecek değilim
yapışkan yaşayanlar belli 🙏😌

Kime göre doğru , istediğiniz gibi kimseye hakaret etme hakkını vermiyor bu sizin kendinize göre doğru dediğiniz şey .. kelimelerinize dikkat edin.

Valla cahil olacak dünyadaki en son insan mısın değil misin bilemem ama gelip burada kocan olmadığı halde eşim de eşim kocam da kocam dersen herkes kalkıp o senin eşin değil der.
Ayrıca imam nikahını savunmayıp imam nikahı yapmak? Kajdajjdjdjd. Demek ki bir yerlerde bağlayıcı birşeye ihtiyacınız olmuş ki yapmışsınız. Yeme şimdi bizi, bal gibi de resmî nikah yapamadığınız için imam nikahı yapmışsınız erkek arkadaşınızla. Düğün vs yapıp resmî nikah yapmamanızın başka mantıklı açıklaması olamaz.
Ben mi imam nikahı yapmısım haha haberim niye yok benim bundan 😂😂😂

Konu sahibi ben değilim yalnız 😂😂😂

Ben mi imam nikahı yapmısım haha haberim niye yok benim bundan 😂😂😂
Konu sahibiyle karıştırmışım ben sizi, bir saniye.
Ama yine de söylediklerinizin saçmalığını değiştirmiyor.
Bi bakiyim düşüncem değişmiş mi? Iıı yok, değişmemiş. Milletin yorumuna salça olmasanız ölürsünüz dimi? :/

Ayrica dunya sadece Schengen ulkelerinden mi olusuyor 😂😂 Benim kocam Ispanyol, biz asya kitasinda bir ulkede yasiyoruz ve seneye yine bu kitada baska bir ulkeye tasinma planimiz var. Iki ulkede de esimin Ispanya vatandasligi bir ise yaramadi, gayet de sirketi sponsor olup profesyonel calisma vizesi cikardi. Benim ABD vatandasligim da ayni sekilde bir ise yaramadi, benim sirketim de profesyonel calisma vizesi cikardi. Ama diyelim ki ikimizden birinin is degistirmesi gerekti, bekleme surecinde birimiz digerine bagli ulkede kalabiliyor. Eger resmi nikahimiz olmasaydi ayri kalacaktik calisma vizesi cikana kadar. Yani bunu anlamak neden bu kadar zor arkadas icin ben de bunu anlamadim 😬

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X