eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
anladım.ödenmezse nasıl tahsil ediliyor bir araştırayım bunu.

Hane gelirinizi goruyorlarmis. Misal annenle babanla yaşıyorsun ama resmi kayitli gelirleri(emekli ayligi, maas) yok, o zaman vermezler. Bankalar herseyi goruyor. Hatta biz kredi cekecegimiz zaman asgari ucretin ustunde elden aldigimiz kismi(kayitdisi gelir) patronumuzun onayladigi bir kagit istediler ve kullanilabilir kredi limitimizi arttirdilar. Kara kutu gibiler gercekten, herseyden haberleri var

Kendisi sevgilisiyle beraber yasadigi icin burada yazilan yorumlara icerlemis. Halbuki konu bambaskaydi
Kimse kimseye niye evlenmedin, demiyorken aldı konuyu evlendiniz de ne oldu'ya getirdi. Kızcağız (!) tuhaf bir ilişkinin içine girmiş, evcilik oynarken dalavere aşamasında tıkanmış, ülkemizin modernlik seviyesine imam nikahı ile bir katkı sağlamaya geldi konu.

Türkiye neden modernleşmiyor belli oldu burdaki yargılar ile 🙄
Arkadasim bu isin modernlikle ne alakasi var almanlar mesela nikah yapmiyorsa erkek arkadasim diyor esim demiyor. Bu kadin Imam nikahli ESIM diye belirtmis bunu belirttigine göre adam evli bu kadin ne olmus oluyor evli biriyle nikah yapinca ki nikahta gecersiz???? Kuma metres kapatma üzgünüm ama durum bu.

Arkadasim bu isin modernlikle ne alakasi var almanlar mesela nikah yapmiyorsa erkek arkadasim diyor esim demiyor. Bu kadin Imam nikahli ESIM diye belirtmis bunu belirttigine göre adam evli bu kadin ne olmus oluyor evli biriyle nikah yapinca ki nikahta gecersiz???? Kuma metres kapatma üzgünüm ama durum bu.
evli olmaya mı deniliyormuş bunlar 😳 öğrenmiş olduk kuma ,metres , kapama 🤨
Konuda ücüncü kişinin varlığından bahsedilmiyor çünkü🙏

Bahsedilmiyor konu sahibi ortada yok. Bukadar modernlik bana bile ters modern yasadigimi zannediyordum . Ama böyle oldugu net ortada degilmi nerde konu sahibi neden cevap yok. Imam nikahiyla esim demesine modernlikmi diyorsun??? Haftada 1 gun geliyor

Bak,
eşim demiş = evliliğe önem veren biri
İmam nikahı kiymis = evliliğe önem veren biri
Ama resmi nikah yok. Sizin durumunuzdan çok farklı anlıyor musun?? Kimsenin evli olmayanlara metres dediği yok. Avrupa'da görmemişsindir ama Türkiye'de imam nikahlı eşlerin resmi nikah kiymamasinin iki sebebi oluyor
1-kizin yaşı 18den küçük.
2-adam veya kadın ki genelde adam hâli hazırda resmi nikahlı.
Şu durumu içselleştirmeyi bırak artık ya.
Saatlerdir Avrupa söyle böyle siz nereden bileceksiniz Avrupa vatandaşıyım diyorsun. Türkiye'de olanı biteni bizden daha mı iyi bileceksin?

Bu sizin düsünceniz, ama realist degil. Ilk gün bitirdiginiz parayi gecelim, bunu da aliyim sonra öderim, bunu da aliyim sonra öderim diye diye millet borc batakligina düsüyor zaten. Cikarttiginiz kartin faiz orani ne kadar?
Yalnızca asgari tutarı öderse geride kalan borca alışveriş faizi işliyor. 1,71 idi herhalde o. Gecikmeye girerse gecikme faizi de işliyor. Bunların oranları hesapları farklı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X