eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

değilmiş konu sahibesi.

Soru da başka birşey sormuş hayatı ile ilgili yorum isteseydi onun ilgili acar diye düşünüyorum
İmam nikahlı eşim diye belirtirse özellikle buradaki insanlar da onun üzerine yorum yapabilir.
Yaşadığı şeyin savunulacak bir tarafı olamadığını değiştirmiyor yani konunun ortaya kayması.

Billur Kalkavani,nerden tanisin bu Allah rahmet eylesin, yalılarda usaklarla büyümüş,7 göbek Istanbul yerlisi. Modernliği savunuyor aklınca,ben de kent soyluyum köy bilmem.Modern yaşam diye söylenen birinin, imam nikahını savunması ne tezatlık. Zugurt tesellisi,saçmalığına tutunacak bir dal arıyor. Olduğu durumun farkında aslinda

Evliyim kelimesini savunmuyorum eşim kelimesini savunuyorum
Yahu sizin karşınızdaki adama ne dediğinizin ne önemi var? İsterseniz beyim, bal porsuğum, tırtılım, döşü kıllım, bal ayım diyin. Karı koca değilsiniz, resmi eş değilsiniz teknik olarak size bu anlatılmaya çalışılıyor. Öf be.

Ee kadın evliyim demiş daha konunun başında ilk cümlesinde.
Şimdi erkek arkadaşım dese adam niye senin giderlerini karşılayacak bu kadar denir ya da ona ne denir.
Sadece evliyim dese her şey ikimizin kendini ezdirme denir.
O da bunun için belirtmiş sanırım ama çok yanlış yerden girdi.
Ya da bilerek ortalığı karıştırayım biraz eğleneyim gece uzun da demiş olabilir

Türk Medeni Kanunu Madde 142 der ki:

2. Törenin şekli

Madde 142- Evlendirme memuru, evleneceklerden her birine birbiriyle evlenmek isteyip istemediklerini sorar. Evlenme, tarafların olumlu sözlü cevaplarını verdikleri anda oluşur. Memur, evlenmenin tarafların karşılıklı rızası ile kanuna uygun olarak yapılmış olduğunu açıklar.

3. Aile cüzdanı ve dinî tören
Madde 143- Evlenme töreni biter bitmez evlendirme memuru eşlere bir aile cüzdanı verir. Aile cüzdanı gösterilmeden evlenmenin dinî töreni yapılamaz.
Evlenmenin geçerli olması dinî törenin yapılmasına bağlı değildir.

Anladınız mı, eş kime deniyormuş? Resmi olmadan dini nikahın hükmü neymiş? Resmi nikah kıyıldıktan sonra cüzdan alınırken EŞ olunur.

döşü kıllım ne ayol nasıl bir sevgi ifadesi o öyle

Bu konuda ezikliginiz var belli, daha fazla üzülmeyin, eş deyiverelim hadi, ama resmi kurumlarda falan demeyin, onlar benim kadar vicdanlı değil
Haha ne ezikliğim olacakmış pardon? Çok komiksiniz siz ya… Bana değil konu sahibine eşim demesine ikna olmalısınız. linclemişsiniz ya her resmi nikah yapmayan metres olmuyor yalnız.

Konu benim üstüme kaldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…