Eşimden boşanmalı mıyım?

Siz evli değilsiniz.
Siz, anne ve baba parasiyla gecinen 2 ergensiniz.
Düzgün yorum yapmayı beceremiyorsan fikrin sende kalsın ben kimsenin parasıyla geçinmiyorum elde avuçta kalmayıp çocuğuna bakacak kimse olmayınca ihtiyacımızı ailem karşılıyor (evin ve çocuğun sadece) bunun hesabını da sana verecek değilim bu ergence yorumu yazmak yerine susup fikrini kendine sakla ! Dertleşmek için yazıyorum kırk tane kötü yorum yeter kardeşim yapmayin o zaman yorum hayret bişey

Babasina soyleyin esinizi evden atsın, sizde ana kiz o evde yasayin kiraya vs gitmezsiniz boylece, herkes yetistiremedigi cocuga sahip ciksin, yatirsinlar amatem'e kumar ve alkol icin tedavi ettirsinler.

Siz de bu arada bosanin.

Hassas bir dönemdeyim bunu daha kibar daha naif bir dille anlatsanız öyle akıl verseniz gam yemeyeceğim ama sizler fikir verirken acımasız oluyorsunuz tmm adamı taşladınız beni niye taşlıyorsunuz ? Şöyle yapmalısın böyle yapmalısın demek varken dalga geçer gibi esip gürlüyorsunuz teşekkür ederim daha fazla da yorum istemiyorum bu konuyu buraya döktüğüne pişman oldum

Ayni fikirdeyim. Benim gözlemim de üzülen bir taraf varsa onun tarafinda bir duruş sergiledikleri yönünde.

Çok üzücü gerçekten Allllah yardımcınız olsun en hassas dönemde çok zor şeyler yaşamışsınız bebegınız var evet bosanmak kararı vermek çok zor ama bir karar verirseniz şimdi ilerde geç kalmış hissetmezsiniz siz onu sevdiğiniz için katlanmissiniz eş olarak çok destek olmuşsunuz ama malesef bazı şeyler vardır ne yaparsanız yapın düzelmez belkide eşiniz onceden de bu tarz eğilimi vardı fakat size göstermedi şimdi gördünüz henuz bebegınız ufak böyle bir ailede büyüsün istemezsiniz bir sure aileniz yanında kalın bence çünkü bu şekilde sizde zarar görüyorsunuz psikolojimiz bizim ııcn çok önemli bence durduğunuz hata halen eşiniz sizin gidemeyeceğini düşündüğü için bu rahatlığı veya artık kaybetme korkusu yaşamıyor anlattığınız kadarıyla bir aile olamamışsıniz o sizden bağımsız yaşıyor yinede karar sizin ama bebegınız var ve şuan karar verdiniz verdiniz ilerde çok geç kalmış olabilirsiniz

Gayet düzgün bir yorum. Ihtiyacimi (evin ve cocuğun) ailem karşiliyor yazmişsin. Evlenmeden öncede ailen karşiliyordu zaten. Şimdi kağit üzerinde evli kalsan ne kalmasan ne?

Dişardan bakan bir göz olarak sergilediğiniz Profil aynen yazdiğim gibi. Bu sebep yüzünde kirk tane negatif yorum gelmiş!

Hesap vermek zorunda değilsin. Bana zaten hic değilsin. Her insan kendi hayatini yaşiyor

Evet bilinçli ancak borç harçta yapsa çocuğu oldu mu akan sular durur onun için gider bi dolu borç daha yapar yada babasıyla vakit geçirmek istedi kızım nadiren de olsa işten döndüğü zamanlar alır onunla vakit geçirir. Ama işin sonunda yine arkadaşlarının yanına gider, haftanın 6 günü genelde. Kızım sadece bir kaç kere evde ki bağrış çağrışa ve iki kerede sarhoş gelişine şahit oldu. Elimizden geldiğince çocuğa yansıtmamak adına herşeyi yaptık o konuda az olsa bilinçli şükür

Eşimin ailesi karşılıyor kendi ailem değil onların sıkıntıları var diye belirtmiştim ama es geçtin galiba. Tamam ablacım sen daha iyi biliyorsun herşeyi. Sağolasın.. senin gördüğün profil benim umrumda değil inan öyle değilim olmadım olmaya da niyetim yok zaten. Teşekkür ettim…

Yahu kimseyi savunmuyorum sebebini altta yatan şeyi dile getiriyorum savunacak olsam etsem kafam karışık ne yapacağımı bilemez haldeyim buraya gelir derdimi aktarmazdım kimseyi ilgilendirmez der oturur o muhteşem dediğiniz evliliğime devam ederdim.

Siz eşinizi kendi içinizde aklamak için konu açmış gibisiniz. Biri bir şey diyince hemen savunmaya geçiyorsunuz. Boşanmak zor haklısınız ama imkansız değil. Ayrıca bazı evlililikler başlarken biteceğinin sinyalini verir sizinki öyle işte. Siz bile isteye evlenip çocuk yapmışsınız şimdi çocuğu bahane edip boşanmıyorsunuz. Bizlere sormanız hatta bu evliliği bu kadar uzatmanız bile hata çocuğunuzun geleceği için boşanmalısınız.

Hayır asla değil. Buraya herşey sığsa sıkmayacağını bilsem insanları içimde yaşadığım herşeyi de dökerdim. Ben eşimi asla savunmuyorum bana gelen ateş püskürtücü yorumlara üzülüyorum. Gerçekten çok hassas dönemimdeyim bana yapılan anlayışsız yorumları kaldıramıyorum böyle bir durumda daha kibarca yaklaşılıp durum izah edilebilir.

Ee dile getirdiniz iyi hoş, noldu? Nasıl bir çıkarıma vardınız? Siz zaten bu adam sizi kapının önüne koyana kadar devam edeceksiniz, o yüzden gerek yok, boş yükler koymayın kalbinize, yaşayın gitsin. Dün de bir tanesi geldi, kocasının aldatmalarına günübirlik diye ses etmemiş, adam birine bağlanınca etekleri tutuşmuş, gelmiş çocukları ona bırakıp gidecem diyordu. Bakın artık eskisi gibi değil, kürkçü dükkanı sistematiği bi yerde s.çabiliyor. Adam ben aşık oldum diye dötünü dönüp gidiyor eninde sonunda. Aile yardımı dışında bir yolunuz da olsun, hiç çalıştınız mı bu güne kadar? Aileler kaç gün daha doyurabilir sizi? Hele eşiniz de olmasa aileler teke düşecek. Var mı bi B planınız?

Kumar oynayan, alkol alan bir adam ne kadar iyi "baba" olabilir yahu. Kumar kısmına gayet aşinayım ve bu tip insanların kendine hayrı olmuyor.
Her türlü pisliği yapmış, yapan kocaya çocuğu bahane ederek dönmek hiç inandırıcı değil. Çocuk tam olarak bahane şu durumda. Eşiniz öfke anında size bir zarar vermeden ya da evden koymadan gitmeyeceksiniz belli ki.

Kimsenin acımasız yorum yaptığı yok. Gerçekleri duymak hoşunuza gitmediği için acımasızca geliyor size.
Ayrıca adamın ne olduğu belliymiş zaten. İlk eşi de büyük ihtimalle bu yüzden boşanmış. Burda asıl yanlış yapan sizsiniz bu yüzden eleştiriliyorsunuz. 6 sene boyunca sizi kimse bu evlilikte zorla tutmadı. Eşinizin her hastanın siz görmezden gelerek kabul ettiniz doğal olarak eleştiriler size yönelik yapılacaktır.

Birde 6 sene boyunca sürekli hasas dönemdeymişsiniz zaten. Ve böyle giderse de bu hasas dönemler yaşamaya da devam edeceksiniz.

Yani aslında bile bile lades de neyse o konuya girmeyeyim. Sosyal medyada bir yazı görmüştüm "Kıblesi karanlık olanı güneşin aydınlık olduğuna ikna edemezsin " yazıyordu. Lütfen boşan, evet bunu söylemesi uygulaması zor biliyorum ama bu artık sana farz olmuş, sen elinden geleni fazlasıyla yapmışsın bundan sonrasını o düşünsün.

Bazen gerçekleri duymak gerekir . Ailenize üzüldüm kaç yasinda insanlar hala size destek oluyorlar . Kadinin mesleği olmalı . Boşanmaya niyetiniz yoksa fazla dillendirmeyin oturun evinizde

Okurken kafamda 5 kez bosadim bu adami
Babanizin durumu varmis, cocugunuza gül gibi bakar. Kocanizada kendi babasi baksın. Sepetleyin gitsin

Bencil,şımarık ve asla düzelmez. Kendinizi boşuna yıpratmayın boşanın ve çocuğunuzla birlikte yeni bir hayat kurun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…