Eşim...

Evlilikte hastalikta saglikta yemini vardir..
Ben yataga dustuysem ki onun bebegini dogurmak içinse bu bana bakmicaksa ne zaman bakacak acaba?Bunun neresinde devasa AŞK..Cunku ayni şeyi bende eşime yapardim..Devasa ask yasadigimiz icin degil insan oldugumuz ve birbirimize verdigimiz sözden dolayi..Kadın Allah korusun başka türlu hasta olsa adam yuzune bakmicak bunun neresini ilımlı sekilde anlatabilirim ki..Herneyse

Gercekten şu mübarek gunun yazdiklarimizla uzaktan yakindan alakasi ne anlamadim..
Ayrica evet kotu niyetli yazilmis bir yazi asla degil heleki amacim esiyle kiyaslamak mumkun bile değıl...
Yazdiklarima gelecek olursam aramizda devasa filmlere konu olacak bir ask yok sadece esim yapması ona yakışanı yapti..Evlilik bunu gerektirir..Tamam herkesin evliligi dort dortluk degil ama karni burnunda kadina destek cikmayip ailesinin evine birakip simdide kizin ailesinin yuzune bakmayan erkek sayisi da sanildigi kadar cok degildir...Hayatta normal evlililiklerde yaşanıyor..Konu sahibi nin kendi hayati...Çalisan parasini kazanan evi cekip çevirebilecek gucu oldugunu yazdigi icin bende bu adami cekmek niye..Kendisine yaptigi en buyuk haksizlik bu..Sonraki mesajimdada annesi babasi kucuk yasta ayrilmis bir cocuk oldugumdan bahsettim..
yıllar gecsede izleri silinmedi..Belki anne ve babam medince ayrilsa bu kadar iz bırakmazdı hayatimda yasananlar...Konu sahibi sadece kendini dusunmemeli cocugu bu huzursuzluk icinde yasayarak ne kadar saglikli bir birey olarak yasayabilir...
Kusura bakmasin ama şunu da soylicem evet burada ıstediği kadar yazabilir şu oldu bu oldu haketmiyorum vs vs yine evinde esi ile basbasa kalacak olan o..Biz burda onu anlariz dinleriz bi nebze rahatlayiriz ..Ama cozum mu??Hani kalici çözüm??
Lutfen yazdiklarim baska yere cekilip prim yapilmasin...
Şu mubarek gunde Allah herkesin derdine çare ve evine huzur versin
Bakın herkesin evlilik ritmi farklıdır hepimizin yaşadıkları ya da sınavı başkadır yani sizin eşiniz öyle olabilir ya da belki çoğumuzun eşi öyle davranabilir ama burada arkadaşımızın eşi düşüncesiz davranmış özellikle örnek vererek bunu da iyileştirip çözüm bulamayız değil mi ? Eşin neden öyle davrandı bak benimki böyle davrandı demek ne kadar yardımcı olunur bunu sorgulayın dedim ben bunu vurgulamak istedim ? yoksa eşinin davranışı doğruydu hamile eşe öyle davranılır diye savunmuyorum ki çok yakından tanıdığım bir canım o her şeyin farkındayım. Kendine yapılan haksızlığın farkında ki buraya yazdı bizde bir şekilde çözüm bulmaya iyileştirmeye çalışıyoruz yine eşiyle başbaşa kalıp çözecek odur inşallah :dua:Prim yapacak, yapacak durumda olan son insanımdır. Amin inşallah tek duam o Rabbim huzur versin herkese :dua:

Bakın herkesin evlilik ritmi farklıdır hepimizin yaşadıkları ya da sınavı başkadır yani sizin eşiniz öyle olabilir ya da belki çoğumuzun eşi öyle davranabilir ama burada arkadaşımızın eşi düşüncesiz davranmış özellikle örnek vererek bunu da iyileştirip çözüm bulamayız değil mi ? Eşin neden öyle davrandı bak benimki böyle davrandı demek ne kadar yardımcı olunur bunu sorgulayın dedim ben bunu vurgulamak istedim ? yoksa eşinin davranışı doğruydu hamile eşe öyle davranılır diye savunmuyorum ki çok yakından tanıdığım bir canım o her şeyin farkındayım. Kendine yapılan haksızlığın farkında ki buraya yazdı bizde bir şekilde çözüm bulmaya iyileştirmeye çalışıyoruz yine eşiyle başbaşa kalıp çözecek odur inşallah :dua:Prim yapacak, yapacak durumda olan son insanımdır. Amin inşallah tek duam o Rabbim huzur versin herkese :dua:
Tamam canım daha fazla açıklama yapmaya uğraşma. Niyet kötü değil farkındayım ama dediğin gibi bana kendimi kötü hissettirdi. Yeterince kötüyüm bir de su sebepten daha fazla canım sıkılsın istemiyorum.

Merhaba. Bebeğinizin durumuyla ilgili yazmak istedim sadece. Benim 19 aylık bebegimde de çoklu besin alerjisi var. Gün içinde çok hareketli olması dışında tıpkı sizin bebeğiniz gibi. Özellikle geceleri verdiğiniz psikolojik savaşı çok iyi anlıyorum. Ben bebeğim 14 aylıkken ağır metal detoksu yapmaya başladım. 3 ay içinde bebeğimin alerjisi yüzde seksen iyileşti. Uykuları da normal bebekler gibi hiçbir zaman olmadı ama belirgin düzeldi.

Tavsiyem delikanlıda ağır metal zehirlenmesi var mı yok mu öğrenmek için bir test yaptırın. Vücutta ağır metal birikmesi alerjinin ilk sorumlusu. Hamileliginiz riskli geçtiğine göre sizde de ağır metal zehirlenmesi olabilir.

Bence hayatınızla ilgili atacaginiz çok kolay ve somut bir adım olarak ilk iş bir test yaptırın. Testte ağır metal yükü yüksek çıkarsa bana yazabilirsiniz, detoks konusunda bildiklerimi paylaşmaktan mutluluk duyarım. Hoşçakalın.

Önce kendine acımayı bırak. Toparlan kendıne gel. Sonrasına gelince;
Bebeğini gece emzirmesinden kes. Gece deliksiz uyumasını sağlayacaktır bu. Dinlenmek sana ve psikolojine iyi gelecek. Büyümüş 17 aylık olmuş artık kes ve bundan dolayı kendını suçlu hissetme. O çocuğun anne sütünden önce psikolojik olarak sağlıklı bir anne babaya ve mutlu bir yuvaya ihtiyacı var. 18 aylık olduğunda kreş seçeneğini değerlendirebilirsin. Bu çocuğunun enerjisini atmasına yardımcı olacak.
Bazı insanlarda düzen takıntısı olur. Zorlu koşullar bu takıntıyı törpülemez aksine daha da sivriltir. Eşine bu noktada hak vermeye çalış. Onun yapısı böyle, bunu değiştiremez, ancak esnetebilir. Ki esnetmek bile zorlu bır durum.
Eşinin seni sevmekle ilgili bir sıkıntısı olduğu düşünmüyorum. Öyle olsa babanın evine gelip ağlamaz. Ama hayattaki değişimleri her insan kaldıramaz. Destek şart.
Yuvanı dağıtmayı düşünme. Gücünü topla, kendini topla, eşini topla bir olun güçlü olun. Belkı de eşinin değerli olduğunu hissetmeye ihtiyacı vardır.
Uzun zamandır yazmıyordum foruma. benım de ıkı kucuk cocugum olduğu ıcın senı anlayabılıyorum. Gececek bunlar. Sen kendını ve yuvanı toplamaya bak. Rahat ol.
Ama bunlar ıcın ılk yapman gereken gece emzırmesını KESMEK! Uyuyacaksın kı kendıne geleceksın.
Ilk 4-5 gun zor olabılır uykusuz kalabilirsin ama sonrası rahat olacak ve cocugun yemek olayına daha sıcak bakacak. cunku anne sutu katı gıda gecıslerınde bıraz engel olabılıyor.
Hayat yaşamaya değer. Kuzunun kokusunu ıcıne cek ve ayağa kalk!
sevgıler

Durumlar nasıl evde,varmı bir gelişme.
Mesaj attım akşam iş çıkışında babamlara gideceğime dair gelmeyeceğini söyledi(kandil olduğu için). Ben gittim. Babama da yalan söyledim mesaideymiş diye çünkü onun kaprisleri yüzünden ailemin üzülmesini istemiyorum. Neden yalan söylüyorsun, sen de bizimkilerin kandilini kutlamıyorsun ben de mi yalan söyleyeyim dedi. Sapla samanı karıştırma, bana yapılanlar var ama benim ailem sana hiçbir şey yapmadı dedim. Gelmek zorunda da değilsin, ben sana haber verdim gideceğime dair dedim. 8 buçuğa doğru biz oğlumla çıktık kardeşim bizi eve bıraktı. Eve girdim baktım yok, biz evden çıktıktan 2 dakika sonra babamlara gitmiş. Bir bardak çay içip gelmiş annem öyle dedi. Bugün temizlikçi geleceği için evi toplamak gerekiyordu, hiç konuşmadan birlikte evi topladık. Ben bu akşam dışarı çıkacağım kız arkadaşlarımla sanırım oğlanı alıp annesine gidecek. Hala konuşmuyoruz iletişim sıfır, sadece akşam olmayacağımı söyledim. Beni almaya gelir mi eve nasıl dönerim konusu muallak gel beni al demeyeceğim. Oğlum doğduğundan beri ilk kez arkadaşlarımla yalnız dışarı çıkacağım :)

Merhaba. Bebeğinizin durumuyla ilgili yazmak istedim sadece. Benim 19 aylık bebegimde de çoklu besin alerjisi var. Gün içinde çok hareketli olması dışında tıpkı sizin bebeğiniz gibi. Özellikle geceleri verdiğiniz psikolojik savaşı çok iyi anlıyorum. Ben bebeğim 14 aylıkken ağır metal detoksu yapmaya başladım. 3 ay içinde bebeğimin alerjisi yüzde seksen iyileşti. Uykuları da normal bebekler gibi hiçbir zaman olmadı ama belirgin düzeldi.

Tavsiyem delikanlıda ağır metal zehirlenmesi var mı yok mu öğrenmek için bir test yaptırın. Vücutta ağır metal birikmesi alerjinin ilk sorumlusu. Hamileliginiz riskli geçtiğine göre sizde de ağır metal zehirlenmesi olabilir.

Bence hayatınızla ilgili atacaginiz çok kolay ve somut bir adım olarak ilk iş bir test yaptırın. Testte ağır metal yükü yüksek çıkarsa bana yazabilirsiniz, detoks konusunda bildiklerimi paylaşmaktan mutluluk duyarım. Hoşçakalın.
Detoksu bebeğinize mi yapıyorsunuz kendinize mi? Nerede ve nasıl yaptırılıyor acaba test?

Önce kendine acımayı bırak. Toparlan kendıne gel. Sonrasına gelince;
Bebeğini gece emzirmesinden kes. Gece deliksiz uyumasını sağlayacaktır bu. Dinlenmek sana ve psikolojine iyi gelecek. Büyümüş 17 aylık olmuş artık kes ve bundan dolayı kendını suçlu hissetme. O çocuğun anne sütünden önce psikolojik olarak sağlıklı bir anne babaya ve mutlu bir yuvaya ihtiyacı var. 18 aylık olduğunda kreş seçeneğini değerlendirebilirsin. Bu çocuğunun enerjisini atmasına yardımcı olacak.
Bazı insanlarda düzen takıntısı olur. Zorlu koşullar bu takıntıyı törpülemez aksine daha da sivriltir. Eşine bu noktada hak vermeye çalış. Onun yapısı böyle, bunu değiştiremez, ancak esnetebilir. Ki esnetmek bile zorlu bır durum.
Eşinin seni sevmekle ilgili bir sıkıntısı olduğu düşünmüyorum. Öyle olsa babanın evine gelip ağlamaz. Ama hayattaki değişimleri her insan kaldıramaz. Destek şart.
Yuvanı dağıtmayı düşünme. Gücünü topla, kendini topla, eşini topla bir olun güçlü olun. Belkı de eşinin değerli olduğunu hissetmeye ihtiyacı vardır.
Uzun zamandır yazmıyordum foruma. benım de ıkı kucuk cocugum olduğu ıcın senı anlayabılıyorum. Gececek bunlar. Sen kendını ve yuvanı toplamaya bak. Rahat ol.
Ama bunlar ıcın ılk yapman gereken gece emzırmesını KESMEK! Uyuyacaksın kı kendıne geleceksın.
Ilk 4-5 gun zor olabılır uykusuz kalabilirsin ama sonrası rahat olacak ve cocugun yemek olayına daha sıcak bakacak. cunku anne sutu katı gıda gecıslerınde bıraz engel olabılıyor.
Hayat yaşamaya değer. Kuzunun kokusunu ıcıne cek ve ayağa kalk!
sevgıler
Tamamen kesmiş olacağım gece emzirmesini kesince de çünkü gündüz zaten işte olduğumdan emziremiyorum. 2 yaşına kadar emzirmek istiyordum. Kıyamıyorum galiba. Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.

Detoksu bebeğinize mi yapıyorsunuz kendinize mi? Nerede ve nasıl yaptırılıyor acaba test?
Detoksu bebeğime yapıyorum. Uğrasabilecek enerji bulsam kendim de yapardım ama. Testi çocuk doktorunuza sorabilirsiniz, sanırım sadece kana bakılarak ogreniliyor ağır metal düzeyi. Ben test yaptırmadan başladım detoksa, yan etkisiz bir yöntem çünkü.

Tamamen kesmiş olacağım gece emzirmesini kesince de çünkü gündüz zaten işte olduğumdan emziremiyorum. 2 yaşına kadar emzirmek istiyordum. Kıyamıyorum galiba. Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.

sen aslında onun ıcın bır ıyılık yapmıs olacaksın ama suan duygusal davrandıgın ıcın rasyonel olamıyorsun. ıyıce olc tart harekete gec

Resımlerını gordum ıyı gozukuyosun, umarım gece guzel bıter senın ıcın. Emzırme konusunda bende 18 aylıkken bırakmayı dusunuyorum, aslında kurdugunuz duzen cok tehlıkelı bizimki 1 aydır uyuyor, 2 aylıktan berı odasında uyuyor. Ben hıc yatak odasına almıyorum sadece bazen ben onların odasında uyuyorum mesela bu aksam buyuk oglum su momo mu ne zıkkımsa, ondan korkmus soz verdırdı yanımdabyat dıye gel gelelim uyuyamıyorum bebek cok hareket edıyor garıp sesler cıkarıyor ben telsiz de takmıyorum artık ama ha uyandı ha uyanacak dıye emzırıyorum suanda, ayrı yattıgınızda bu emzırmeyı kesmekle olmasa bıle yatarken ve 11 12 arası uyurken beslemen yeter ona bunu yaparsan uyursun yemın edıyorum ınsana dondum. Es konusuna gelince, bızım kı de mukemmel degıl. O yokken ben daha rahat evı ekıp cevırıyorum o varken yardım bıle etse aynı anda yapamıyoruz, keyfi gelecekte yapacakta bitecek de. Benım cogu zaman salonda oturmadan gunlerım bıtıyor bılıyor musun, en son ne zaman oturdum gecen hafta pazar gunu canım. Ha bızımkı konusuyor mu hayır ama kesınlıkle benım yasadıgım yorgunluğu ve stresı yasamıyor keza yogunlugu da. ben ya tuvalette ya bebe emzırırken telefonu elıme alabılıyorum, bır muge bır ıst gelın ızlıyorum onuda cok cok gerıden ıs yaparken ayakta dınlıyorum. Ha gayret ınsallah 2 yasına gelınce rahatlarız, bızım kı cok hareketli yanı o uyanık olacak sen oturacaksın tv ızlıcen, veya tel oynucan veyahut el ısı yapacaksın veyaaa kıtap okuyacaksın mumkun degıl, bılmıyorum cok ılgıye alıstırdıgımızı da dusunuyorum ama cok argo bısı soylıcem sıfrelı ama :) ayagımda dıken var annamı ıten var :p gececek bugunler emınım, esın acısından da gececek yerınde olsam hanı soyle soylıyım net ıkı yol var. Sen esını sevıyorsan veya kendım uzerımden soylıyım. Ben senelerce esımun aılesı cok sevdım, bazı seylerını gormedım duymadım cahiller dedım dusunemıyorlar dedım ıcımde buyutmedım, takılmadım kendıme bıle durust olmamısım galıba cunku bu kadar mukemmel olmadıklarını, dıger gelınlerın pıyasaya cıkmasıyla ayan beyan gordum. Tepkısız kalamadım, mesafe koydum. Esımle de cok konustum ama rahatsız oluyor, dınlemekte ıstemıyor ama mudahele de yok aılesıne. Ha dedım oyle mı ulan ben nıye uzuleyım, ben kocamı sevıyor muyum, ıyı olmak ıstıyor muyum, o zaman tamam konusmadan halledılecek bu ısler. Hanı dıyosun ya benı saymıyorlar, benıde saymıyorlarmıs yenı ogrendım. Bızde cok barız bır ayrımcılık yapıldı, ve bu yapılırken benı olayın tamamen dısına ittiler, acayıp agrıma gıttı. Ha buyuk oglana karsı bısı olsa, anında irtibatı keserım de haberleri yok bılıyosun durumu hanı onun ıcın onlara katlanmak zorundayım, veya oglanın durumu zora girmese bılsem kan bagı var belkı tartısırdık bıle ama ısı o noktaya goturmedım goturemedım hanı, neyse esimle bu konusmalara gırmıyorum, benım aılem benı uzmuyor benım boynumu egmıyor onun kı egıyosa artık onuda o dusunsun. Suanda olan bıten bende boyle ama bakalım daha neler olur, ne gorurum ne yasarım bılmıyorum ama patlama yasama luksum yok benden bulmasınlar aman

Telefonla yazdım paragraf yok, bazı kelımelerde yanlıs olmus. Eger esınle duzeleceksen, kendınde bu ısın sonunda mutlu olacaksan evınde esının aılesıne mesafelı olarak gıt, hep gitme ama kuste olma, esın mısılleme yapıyor ne hakkı varsa en azından sonu ıyı olmasa bıle ıcın rahat olur. Gurursuzluk gıbı dusunme yuvan ıcın, kendın ıcın cocugun ıcın yapman gerekıyorsa yap

Allah yardımcınız olsun. Bu kadar sıkıntıda iseniz biliyorum bekara koca boşamak kolay ama en azından ailenizin yanına dönün bir süre. Eşiniz de nasıl bir insan nasıl görmez zorluklarınızı pes doğrusu. Sanki birtek kendi çalışıyor, birtek kendi erken uyanıyor. Birde çalışıyorsunuz. Bence boşuna yıpratmayın kendinizi. O bebeğin iyi ve mutlu bir anneye ihtiyacı olacak çünkü

Mesaj attım akşam iş çıkışında babamlara gideceğime dair gelmeyeceğini söyledi(kandil olduğu için). Ben gittim. Babama da yalan söyledim mesaideymiş diye çünkü onun kaprisleri yüzünden ailemin üzülmesini istemiyorum. Neden yalan söylüyorsun, sen de bizimkilerin kandilini kutlamıyorsun ben de mi yalan söyleyeyim dedi. Sapla samanı karıştırma, bana yapılanlar var ama benim ailem sana hiçbir şey yapmadı dedim. Gelmek zorunda da değilsin, ben sana haber verdim gideceğime dair dedim. 8 buçuğa doğru biz oğlumla çıktık kardeşim bizi eve bıraktı. Eve girdim baktım yok, biz evden çıktıktan 2 dakika sonra babamlara gitmiş. Bir bardak çay içip gelmiş annem öyle dedi. Bugün temizlikçi geleceği için evi toplamak gerekiyordu, hiç konuşmadan birlikte evi topladık. Ben bu akşam dışarı çıkacağım kız arkadaşlarımla sanırım oğlanı alıp annesine gidecek. Hala konuşmuyoruz iletişim sıfır, sadece akşam olmayacağımı söyledim. Beni almaya gelir mi eve nasıl dönerim konusu muallak gel beni al demeyeceğim. Oğlum doğduğundan beri ilk kez arkadaşlarımla yalnız dışarı çıkacağım :)

Keşke bunlara gerek kalmasaydıda berabercene ailene gidilseydi.
Neyseki dışarı çıkıp arkadailarınla beraber olmuşsunuz,sende biraz kafanı dinlemiş olursun,
Eşinde geldimi seni almaya.

Herkese günaydın. Son olanları özet geçeyim. Cuma akşamı ben dışarıdayken eşim aradı beni almaya geleceğini söyledi. Eve dönerken de hiç konuşmadık. Eve girdim, kadınlar günü olması sebebiyle çiçek almış ayakkabılığın üzerine koymuş. Üzerinde de şöyle yazıyor " Dünyada her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)." Çiçeği elime bile almadım. Oğlumu alıp gidip yattım. Günlerdir yatağımızda yatmadığı için her gece farklı bir yerde yattı muhtemelen rahat edemedi :KK70: Sabah oğlan uyanınca geldi, bana sırnaşmaya başladı sarılıyor zorla. Dedim kendine gel, bugüne kadar zulm ettin sabah sabah hayırdır. Her hamlesini püskürttüm. Öğlen oğlan uyuyunca konuştuk uzun uzun.

Artık onu istemediğimi, çok mutsuz olduğumu bekar bir kadın olursam daha mutlu olacağımı söyledim. Zaten her şeyle kendi başıma başa çıkabildiğimi, ondan sadece sevgi ve huzur istediğimi ama bunu da bulamadığımı bu sebeple ömrümü bu şekilde geçirmek istemediğimi anlattım. Ailesiyle ilgili durumla ilgili de herkesin durumdan memnun olduğunu ben de dahil görüşmeme mevzusunun kimsenin umurunda olmadığını söyledim. Bak ablan geri döndü gününü gün ediyor, biz neredeyse 4 ay olacak onun bıraktığı enkazı toplamaya çalışıyoruz dedim. Yazık değil mi bize dedim. Haklısın bir tek bize yazık oluyor dedi. Eğer görüşülmek adına başının eti yenilecek birileri varsa ailesine yapmasını artık bana bulaşmaması gerektiğinden bahsettim. Süpürge ile alakalı yaptıklarının çok saçma olduğunu bu evin benim de evim olduğunu, rahat olamadığımı elimde yedi yirmi dört bez ve süpürgeyle dolaşamayacağımı söyledim. Geceleri ne zorluklar çektiğimi anlatmaya çalıştım.

Etrafta iş olduğu zamana stres oluyormuş. Bundan sonra ben yapalım dediğimde ikiletmeden yardımcı olacakmış ama kendi işe başlayıp beni de darlamayacakmış bu saatten sonra öyle dedi. Yani ben sürekli ona hadi ev dağınık toplayalım diyecekmişim, o zaman beraber yaparmışız. O bana yapıp sen niye oturuyorsun demeyecekmiş.

Babası barışmamız konusunda
ona baskı yaparsa sen karışma kendi aralarında halletsinler diyecekmiş. Onun da tek istediği yuvasında huzurmuş. Beni seviyormuş ayrılmak gibi bir düşüncesi yokmuş. Ben de ona göre davran o zaman biraz çeneni tut dedim. Şuan boşanalım desen hemen kabul ederim inan ki artık bıktım, ama eminim bu konuşma yine en fazla 1 ay işe yarayacak dedim. O da düzeleceğini söyledi.

Çok yoğun bir haftasonuydu kuzenimin çocuğu oldu bebek mevlüdüne gittik falan. Soğuk ayarında devam şuan.

X