Eşim...

Eşiniz haklı gibi konuşmadı ya da direkt öyle bir söylemi olmadı. Şöyle söyleyeyim. Siz aile olamamışsınız dedi, birinci önceliğiniz çekirdek aileniz olmalı dedi eşime. Eşimin bu hoşuna gitmedi tabi. Yapıcı konuştu. Terapistten değil eşimden kaynaklı sorun. Gitiğimiz psikolog da ucuz değil bir kliniğe gidiyorduk.

işte biraz mücadele

yatmıyor diye bir şey yok

parmaklıklı beşik varsa uyutun ve koyun oraya

bir uyanır iki uyanır belki bir hafta sürer ama alışır

yani gidip gelmenin de sınırı olmalı

oğlum 30 ay emdi gecede 3 kere kalktı sadece

düzenini bozmadı ama kendi yatağında uyudu emmediği zaman

odasında benim yatağım da vardı emzirmeye oraya alır kucağımda emzirir yatağına yatırırdım

emmek isteyebilir ama emzik gibi sürekli olmamalı

bir de baza kenarı korumaları var

nette satılıyor fileli gibi kenarları plastik

düşmesine engel

oğlum 8 yaşında bu yıl çıkardık kenarlıklarını 3 yaşında bazaya geçti ondan önce beşiği vardı

Parmaklık beşik var. Söktüm çünkü hiç yatıramadım. 6. aya kadar yattı sonra bu çok uyanmalar başladı ve öyle de devam ediyor. İyi niyetinizi anlıyorum. Ama görseniz halimi bana hak verirsiniz.

Ama çok yargilayici ve yaralaci bir çümle. Ve bunu sadece 1 seanstan sonra söylemesi pek profesyonelce değil. Tabiki eşin hemen kendi egosunu korumaya düşer, yargilandiğini his ediyor.

Iyi bir psikolog bu cümleyi eşine sarf etmez, eşinin kendisi bu olayin farkinda olmasini sağlar. O halde daha iletişime acik olup, baze şeyleri anlar.

Sirf pahali diye, iyi bir psikologtur diye birşey yok. Bence yine araştir.

Bence eşinin hareketlerini taklit et ki anlasın kendini görsün nasıl biri olduğunu ay bunları bizde yaşadık ben hep onu taklit ederek anlatırdım bir gün annem bize gelecek tabi ben işteyim ev ortalık karışık annem gelecek diye kızımla ikisi evi temizlem işler tabi o vakit kızım 4 yaşında annem gelince anneme sen geleceksin diye sabahtan beri temizlik yapıyoruz demiş annemde o zaman gülmüş bu arada benim eşimde titiz ben yoğun çalıştığım dönemlerde kaynana evine gelir kendi düzenini göre oğluyla evimi temizler koltukların düzenini kendi istediği şekle getir giderdi tabi oğlunun gözüne girer Di bu konuda bende bir şey diyemedim ama bence yanlış niye evime müdahale ediliyor bütün düzenim değiştiriliyor eşime de o zaman üzüldüğümü söylemiştim tabi annesine laf söyletmezdi sadece beğenmediyse o zaman yine eski düzenine getir demişti ama anneme laf söyletmem demişti

Sürekli annem annem diyen bir insan olduğu için bana normal geldi söyledikleri bilemiyorum haklı olabilirsiniz. Sanki benim de uğraşacak mecalim kalmadı gibi. Boşanmak istiyorum soğudum çok. Kararımdan emin olamıyorum. Neden hep kadınlar bir şey yapmak zorunda? Çok yoruldum. Terapiste gitmeyi sağlayan da bendim zaten.

Onun yaptığı gibi yapmayı denedim ama değişmiyor maalesef. Debelenip durup aynı yere varıyorum.

Ben terapistin haksiz olduğunu yada eşiniz pamuk gibi bir insan olduğunu demedim. Sadece bir tedavi olacaksa, yöntemin bu olmadiğini söylüyorum. O tür cümleleler ile eşin asla senin tarafindan bakmaz, bakamaz. Bir atak olarak görüyor ve tepki veriyor.

Evet benimde mecalim ve en önemlisi umudum kalmamişti yani anliyorum seni. Ancak son bir defa şans için dene diyorum. Baktin olmadi, boşanirsin.

Biz benim büyük oğlana şöyle bir çözüm bulmuştuk bizim yatağın yanına ona da bir baza aldık yani kocaman 3 kişilik yatak gibi oldu yani hem elimi tutabiliyordu hem ayrı yataklarda yatıyorduk biz eşimle ayrı ayrı yatmamdan böyle kurtulduk

Biz de böyleydik en sonunda bir kızla mesajlasmalarini yakaladım boşanmaya kalktım evleri ayırıp avukat tuttum ondan sonra bir yalvarmalar bir ağlamalar kısmen düzeldi ama eskisi gibi olmuyor hiçbir şey ne yap et terapiye ikna et yoksa sonu bu

Bizimki de öyle bir nevi. Kendi yatağımızı yere indirdik bazaya oğlanın yatağını koyduk aynı hizadayız ama orada da yatmıyor ki. Başta uyuyor gece bir bakıyorum üzerimde.

Gece alıp telefonuna baktım maillerine kadar bir şey bulamadım. Yatak ayıracak kadar bir şey olmadı hem suçlu hem güçlü. Anlam veremiyorum.

konunuzun son kısmı bizde de var maalesef bu huyundan vazgeçmiyor aynı emri vakiliği oğlumada yapıyor ve ben düzeltmek zorunda kalıyorum o getir dedikçe oğlum baban getirirmisin diyor diye papağan gibi tekrarlıyorum.hiç kimse dört dörtlük değil bunu hepimiz çok iyi biliyoruz önemli olan artı ve eksileri biraraya getirmek ,ben bu şekilde yendim arkadaşlarımın eşleriyle kıyasladım benimki 10 çeker onlarınkine ,artılarına baktım bazen eksilerini götürdü ,elbetki bu çocuklar büyüyecek böyle kalmayacak sizde nefes alacağınız zaman bulacaksınız 10 yıl aradan sonra 2. çocuğum dünyaya geldi oğlumda yaşadığım tükenmişliği yine yaşıyorum ama geçeceğini biliyorum,birde üzerine çalışıyorum,eşinin anneci düşkünlüğü için yorum yapamıycam bizimkinin o huyu yok Allah dan,bazen eleştirince kükreyip savunsada sonrasında sen haklısın diyebiliyor en azından

Şuan aklıma gelmiyor ama genel olarak bir söylenme durumu var karakteri herhalde. Sevgiliyken hep tamam diyen bir yapısı vardı. Şuan her şeye muhalefet. Çocukla dozu çok arttı. Yardımcımızı sürekli övüyor bana, aman bak bunu da düşünmüş, ne de güzel yapmış vs. Sinir oluyorum, çünkü kendimi yetersizmişim gibi hissettiriyor bana.

Koyun kapiya
Biraz da sokak kapisini yumruklasin. İletisimden anlamayan adama boylesi gerek
En son bir ay önce çok şiddetli kavga ettik. Ailesi sebebiyle zorlaması yüzünden. O gece oturdum mektup yazdım boşanmak istediğimi artık duygularımdan emin olmadığımı yazdım. Bir dahaki sefere böyle bir konuşma yapmayacağımı direkt protokolü önüne koyacağımı söyledim. 1 ay sürdü sakinlik. Hafta sonu çok şiddetli de olmadı kavga yani özür dilese konu kapanabilirdi. Yatak ayırdı. Çok mutsuzum gerçekten.

Boşanmaya gücünüz yok. Göze alamıyorsunuz ama neyi bekliyorsunuz. Bu adam düzelmez. Olan size olur. Akılı bir insansınız ve yapıcısınız. Sessiz taraf siz olmuşsunuz. Gözlemliyorsunuzda. Degişmeyecegininde farkındasınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…