Eşim ve yeğenim, arada kaldım

Ben eşinizin yerinde olsam çıldırmıştım. Her haftasonu evde yatılı misafir olacak, bir de ben eşimden ayrı yatacağım onun yüzünden.. ne münasebet!

Kendi anam babam bile olsa her hafta misafir ağırlayamam, kimseyi çekemem valla. Eşimle başbaşa vakit geçirmeyeceksem, sürekli bu evde başkaları olacaksa neden evlendim ki?

Peki sen böyle hissederken en başından gelsin diye ısrar eder misin? Baştan kabul etmezsin bence. Adam resmen saçmalamış

Bence ablanla hemen konusman lazim bir iki vafta sonra degil.
Baksana esin evi terk ediyor yegenin gelecek diye. Burdakilerede anlam veremiyorum, bu kiz esinin yegeni olsaydi bosan bile diyen olurdu. Kiiiii, adam yeter ben bitiriyorum dese hakli bu durumda.

Daha da sonu gelmez bunun. Afferim sana...... Nefret ederim ele iyi evdeki esine kötü olan insanlardan. Adam kendi evinde rahat edemiyor.

E tamam da ergen yani bu.
Sizin gibi davranmasını bekliyorsanız,çok beklersiniz. Tüm aile ne güzel etiketlemişsiniz ćocuğu bencil,egolu diyerek,yazık ne denir bilemedim.
Siz bence almayın kızı zaten evinize,ablanızla konusun,çok bencil,egolu deyin gelmesin, bu kadar sevmiyorsanız.
Benimde yeğenlerim var,kendi çocuğuma nasıl davranıyorsam onlara da öyleyim. Uyarı da yaparım,çeker konuşurum da yeri gelince. Sizinle asla aynı düşünemeyeceğim sanırım bu sebeple bu konularda. Mesela benim yeğenimin korkuları olsa bu çocuk ne yaşadı,neden korkuyor noktasında olurdum siz bambaşka bir yerdesiniz.

Koca kız her hafta niye size geliyor? Yurtta kalsın gezsin tozsun bence. Bu kadar sık misafir etmeyin onu.

Bence de böyle söylememeye gayret et. Bak benim de teyzem bebek doğunca hayatımda tanıdığım en yaramaz çocuklar olan iki kızıyla beraber bize gelecek yatılı olarak. Teyzemi çok seviyorum, kuzenlerimi de. Hatta en yaramazı kuzenlerim arasında en sevdiğimdi bir ara. Ama bebek doğunca bebeğe dokunmak, kucaklarına almak ve öpmek isteyecekler. Teyzem de daha önce ailedeki diğer bebeklerde örneklerini gördüğüm için emin olarak söylüyorum dokunsun, öpsün, kucağına alsın ne olacak diyecek(çocuklarına hiç dur demez).Ben de istemediğimi net bir şekilde söyleyeceğim. Ben bile net bir şekilde söyleyecek olmama rağmen geriliyorum, şimdiden yaşanacak olayları görüp. Annem de teyzem alınacak diye arayi bulmaya çalışacak. Ay gerçekten sizinki de gergin bir durum ama ben mesela anneme ne yapacağız o zaman derken bile diyorum ki aman kınar gibi oluruz bizim bebek de öyle olur, susalım diye. Dikkat edin siz de.

Peki sen böyle hissederken en başından gelsin diye ısrar eder misin? Baştan kabul etmezsin bence. Adam resmen saçmalamış
Okuduğum kadarıyla konu sahibi ya da eşi ısrar etmemiş, kızın annesi söylemiş gelsin diye, onlar da kabul etmişler. Adam da aileyi seviyor diye mutluymuş durumdan

Okuduğum kadarıyla konu sahibi ya da eşi ısrar etmemiş, kızın annesi söylemiş gelsin diye, onlar da kabul etmişler. Adam da aileyi seviyor diye mutluymuş durumdan
Hayır öyle olmamış. Konu sahibine enişte çok destek çıkınca borcumu öderim diye düşünmüştüm eşim de çok istedi demiş. Çok istemeseydi başından bu durumu kabul etmeseydi böyle olmazdı. Hadi diyelim umduğunu görmedi onu da böyle anasına giderek mi çözecek? Resmen terbiyesizlik. Eşine karşı da yalancı ve saygısız. Güzel güzel çözelim cnm. Tahmin ettiğim gibi olmadı. Gibi yapıcı konuşmalar yapabilirdi. Adamın yapısı anladığım kadarıyla el iyisi olanlardan. Yüzlerine hevesli arkasından kötü niyetli gibi.
Ben evliyken çocuklarımın babası demişti ki yeğenim köyde yaşıyor okul falan kazanırsa gelir bizde kalır. Yeğen de 1 yaşında
Neyse ben de dedim ki o oğlan çocuğu eğer kızım falan olursa doğru olmaz. Ayrıca ben çalışan biriyim ne kadar ilgilenebilirim ki. Ama zamanı gelince tekrar gözden geçiririz.

Hayır öyle olmamış. Konu sahibine enişte çok destek çıkınca borcumu öderim diye düşünmüştüm eşim de çok istedi demiş.
Konu sahibinin yorumlarını okuyun evet bi vefa borcu hissetmiş ama kendisi teklif etmemiş teklif eden taraf ablası. O vefa borcundan dolayı da işte kabul etmiş eşi de memnunmuş istemiş. Evdeki hesap çarşıya uymamış sonra.

Yaw he deyin geçin. Lisedeki çocuktan çok beklentiniz olmasın. Böyle huylarının olması gayet normal. Şurda bile okuyoruz evli kadın kocası olmadan gece yalnız kalamıyor, ki sizin ev bu çocuğun evi değil yan odada korkabilir. Ergenlerde mantık aramayın, takıntılarına ses çıkarmayın. Sizin çocuğunuz değil sonuçta. Ben lisede 20 yıldır çalışıyorum ve kendi yeğenlerimde de görüyorum böyle şeyler. Büyük adam değil o, kafasının bize göre çok saçma olduğu bir dönem yaşıyor

Koskaca kız nasıl yalnız uyuyamıyor aklım ermedi. Evdeki evcil hayvandan korkuyorsa yapcak bişey yok çünkü o evinizin bireyi. Artık hayvan gibi görülmüyo onlar. Bir sonrakine "ya bu deveyi güdersin ya da bu diyardan gidersin" mesajı verin o anlar. Koca kız başının çaresine baksın

Çok doğru. Bu sebeplerle aramıza soğukluk girse onlar gelip evliliğimi kurtarmaz. Olan bana ve daha doğmamış çocuğuma olur.
Ben yeğenin değil de sizin çocuk olduğunuzu düşündüm ve burda yorum yapan bazı üyelerin. Çocuk lise bire yeni başladı doğru mu… ve yurda geleli, okul açılalı daha bir ay oldu. Alışsın öğrensin arkadaş edinsin her hafta gelmeyi istemeyecek bana kalırsa. Yani daha bismillah yolun başında su koyvermişsiniz. Eşiniz de olgun değil belli ki. Yani madem haftasonu misafir istemeyecektiniz neden bu işin altına girdiniz.

Suyu yavaş yavaş ısınan kurbağa gibi bir şey anlamıyorsun, sonra bir anda haşlanıveriyorsun

Bu gelio gitmeleri azaltmaya bakin .mesala bu haftasonu seni alamayiz cunkus ehir disina cikcaz diyin .her hafta dunya iyisi olsa zaten misafirle geçmez .
Bide yurtta haftasinu tek kalamayacaksankendi sehrinden tercih yapsaydi ayrica kalip kalamamasini siz degil birakin anasi babasi dert etsin .eger yurtta yaoamiyorsa kendi sehrinde baska liseye kaydolacak .okullar açılalı daha yeni oldu ne ara akademik basarisi konusulur oldu onuda anlamadim .
Ablanizla konusun her hafta olmuyor bizi cok zorluyor diyin .

Kizin yasadigi sehirde belli ki kendi seviyesinde bir lise yok basarili bir öğrenci. Elalemin cocugu degil ablanizin cocugu ve ergen. Ergenden yetiskin gibi davranislar ve empati beklemek ne kadar mantıklı? Kediyi kapatmayin eşinizden ayri yatmayin ve soz kesme gibi durumlarda uyarabilirsiniz yabanci degil yegen sonucta. Her hafta da gelmesin madem siz her hafta alirim diye bi taahhutte bulunmadiniz yurtta kalacak arada yapacak bir sey yok. Zaten çevresi genisledikce bu kadar sık gelmez.

Eşiniz haklı. Liseye giden çocuk minimum 14 yaşındadır. O yaştaki çocuk nasıl ayrı odada yatamıyor. Fobileri olabilir ama psikologla vb. ailesinin bunu gelmeden önce halletmesi lazımdı. Okulda, yurtta napıyor ki bu çocuk? Sürekli yanında birilerini mi dolaştırıyor?

İkinci konuya gelince, ukala çocuk en nefret ettiğim şeydir. Tamam akademik başarı önemli elbette ama önce büyüğüne saygı duymak öğretilmeliydi çocuğa. Karakterine yatırım yapılmalıydı. Yoksa ne demişler, eşeğe altın semer vursan da eşek yine eşektir..

Ben evliliğinizin gidişatını pek iyi görmedim. Eşinize söylenecek bir şey yok. Eşim her hafta 3 gün benden ayrı yatsa ben de hır çıkarırdım. Bence bir an önce ablanızla konuşup yeğeninizin davranışlarından ötürü evliliğinizin tehlikeye girdiğini açık açık söyleyin. Ya çocukla konuşup ikna etsinler, ya kalkıp şehrinize taşınsınlar çocuk onlarla kalsın, ya da hiç uyum sağlayamıyorsa çocuğu geri alsınlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…