Eşim ve özgürlük anlayışı

burcu yay olsa anlardım madem evliliğin yükünü kaldıramıor o zaman evlenemyecekti .
İnanır mısınız ben burc konusunda feci derecede bilgi sahibiyim bu konulara her zaman merakım vardı hatta bilirsiniz evlilikte 7.ev konusunda bile uyumlu çıkmamiza çok mutlu olmuştum ben balık o oglak

burcu yay olsa anlardım madem evliliğin yükünü kaldıramıor o zaman evlenemyecekti .
Adam evliliğin yükünü gayet de kaldırıyor. Konu sahibi bebeğe çok iyi bakabildiğini söylemiş. Ayrıca tüm yazı birlikte geçirmişler haftasonlarını falan. Daha napsın adam? (Uzun zamandır ilk kez koca savundum )

Peki sizce suan nasıl bir yol izlemeliyim
Sizin ve eşinizin ayrı ayrı kendisine ayırdığı vakit olmalı bence. Mesela ben cumartesi günü dışarı çıkıyorsam pazar gününü eşim kendisine ayırıyor. Ben dışarıdayken eşim kızımızla ilgileniyor. İkimize de çok iyi geliyor.

Sizden ve evlilikten sıkılmasını istemiyorsaniz adama özel alan tanıyın, kendinize de. Ben de evlendiğinde beri özgür bir alanım olsun isteyen biriyim yoksa gergin sinirli bir insana dönüyorum çünkü yapı olarak dışa dönük, kalabalık ortam seven, arkadaşlarla gorusmeyi seven biriyim. Engellense gerilir ve mutsuz olurum yani. Siz de kendinize başka bir etkinlik alanı bulmaya çalışın. Geçmez böyle hayat

Tesekkur ederim sizce neler yapabilirim

Biz de uzak mesafeden sonra evlendik ve ben de ilk defa evlendiğim haftadan beri mutlaka her hafta bir günü kendimle geçiririm. Sinemaya, tiyatroya, alışverişe giderim. Eşim bunu sorun etseydi uzun vadede ayrılırdım sanırım. Bunun eşimden sıkılmakla alakası yok sadece tek başıma nefes almak benim temel ihtiyacım.

Hayir kişisel algılamam tesekkur ederim yorumunuz için peki sizce suan bunu nasıl sağlayabilirim

Bu ikinizin isteklerinize bagli. Bizim mesela 3 cocugumuz var. Ben spora veya bir kursa gitmek istesem esim cocuklara bakiyor, bende gidiyorum. Ayni sekilde esime de zaman aciyoruz. Beraber de birseyler yapmaya calisiyoruz ama her zaman cocuklara bakacak biri olmuyor

Bunalmaktalar ne alakası var? Bence de herkesin kişisel alanı olmalı bende eşim hariç arkadaşlarımla görüştüğüm ve bu bana çok iyi gelir. Siz sevmiyorsunuz diye eşinizde aynı olmak zorunda değil ki

Genelde ilgili olduğu konular futbol ve eğer davetli ise oraya katılmadir cevresi gerçekten geniş birisi nerdeyse her hafta bir düğün nişan organizasyona davetlidir ve dolayısı ile ben de davetliyim bazen ben bu davetlere katılmak istemem çünkü yorucu olur benim için o tek başına katılmak ister ben de kızarım. Bir de halı saha var o da sezon bitene kadar her pazardi

Tesekkur ederim sizce neler yapabilirim
Cumartesi sabahı arkadaşlarımla buluşuyorum . Birkaç saat vakit geçirdikten sonra kütüphaneye geçiyorum. Aksama doğru yemek için eve geçiyorum. Konser veya başka etkinlik varsa akşam çıkıyorum. Eşim de kızımla gün boyu vakit geçiriyor. Pazar günü de eşim ne yapmak istersen o şekilde vakit geçiriyor ben kızımızla ilgileniyorum. Akşama kadar yorulduğum için yemeği eşim yapıyor.

Ama uzaktan ilişki yaşamak bir araya geldikten sonra 7/24 bir arada olmayı gerektirmez ki. Eski yıllarda ayrı kaldığınız zamanlar geçti bitti, şimdi dip dibe yaşayarak telafi edemezsiniz geçmişi. Adamı boğarsınız ancak.

Ben galiba bu konuyu fazla önemsediğim için geçmişi telafi gibi geliyor bana 4 yıl istanbulda çalıştım sonra evlendik bu surec bizim için sadece 2 ay gibi bir aralıkta bir araya gelmek demekti

Bana da boğucu geldiniz açıkçası.
Eşle görüşmek eşle gezmek başka arkadaşın yeri başka.
İnsan bazen arkadaşlarıyla da görüşmeli.
Eşim hep benle dip dibe olmak istese bana alan açmasa ben bunalırım.
Bence siz de biraz kendinize eşinizden hariç çevre kurmalısınız.
Böyle konulara hep yazıyorum. Hayat uzun bir yolculuk. Allah beraber ömür versin ama sizin gibi evlenip kendini izole edenler eş ölümünden sonra çok yalnız kalıyor. Kız arkadaşlık kalbe de ruha da iyi gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…