Eşim ve özgürlük anlayışı

Tek izin gününde her hafta arkadaşlarıyla buluşma olmaz ama aksam halı saha maçına gidebilir, yine aksam arkadaşlarıyla görüşebilir. Bazen gündüz de olur bu gider birkaç saat buluşur gelir. Çocukla da gayet ilgili diyorsunuz, evde sorumsuz bir insan değilmiş eşiniz. Siz düğün dernek sevmiyorum demişsiniz, eşiniz tek gidince de memnun olmuyorsunuz. Farklılıklarınızı birbirinize baskı unsuru haline getirmeye ne gerek var? Öncesinde uzak mesafe ilişkisi yaşamanız sürekli dip dibe olmaya sebep değil ayrıca.

Ben galiba bu konuyu fazla önemsediğim için geçmişi telafi gibi geliyor bana 4 yıl istanbulda çalıştım sonra evlendik bu surec bizim için sadece 2 ay gibi bir aralıkta bir araya gelmek demekti
Tamam bitti o günler, geçti gitti. Şimdi adamı ameliyatla kendinize naklettirseniz de o günleri telafi etmez. Bağımlı bir kişiliğiniz var anladığım kadarıyla. Çocuğa da yansır bu. Sağlıklı bir evlilik yürütmek ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek için bu yönünüzü törpülemelisiniz.

Sizden ya da evlilikten sıkıldı gözüyle bakmayın.Olaya böyle bakarsanız incinirsiniz.Evet eşlerin kendi alanlari da olmalı.Beraber yapılan şeyler dışında, eşler arkadaşlariyla da takilabilmeli.Ciftin arasında adalet sağlanırsa aslında tadından yenmez bir durum bu.Cocugumuzla ilgileniyor demişsiniz aslında bir lütuf değil gereklilik.Ama bunu yapmayan birçok erkek olduğu için bu size büyük avantaj.Teklifini kabul edin.Siz çocukla ilgilendiğinizde o kendine vakit ayirsin,siz de çocuğunuzu eşinize bırakıp,evden bir çıkın.Arkadaslar edinin,bir kahve için,beraber alışveriş yapın,yemek yiyin.Ortak yaptığınız eylemler dışında bu tarz şeyleri de rutinlerinize ekleyin.Size de çok iyi gelecektir.

Sizin hiç mi yalnızlığa ihtiyacınız olmuyor?
Ya da kız kıza kahve sohbet isteğiniz?
Benim çevrem geniş değildir evlenmeden önce spora halk oyunlarına gider arkadaşlarla bulusurdum ama evlenip bu şehre geldikten sonra çok arkadaş edinmedim çalışma arkadaşlarım genelde yaşlı ve erkek o yüzden pek ortak noktamız olmuyor komşularım da genelde yazlıkta veya çocuklarının yanında ya da işte oluyor ailem yaklaşık 1000 km uzakta anlayacağınız bu şehirde eşimin cevresi Benim çevrem oldu ama kişisel bir çevrem yok

Tamam bitti o günler, geçti gitti. Şimdi adamı ameliyatla kendinize naklettirseniz de o günleri telafi etmez. Bağımlı bir kişiliğiniz var anladığım kadarıyla. Çocuğa da yansır bu. Sağlıklı bir evlilik yürütmek ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek için bu yönünüzü törpülemelisiniz.
Tesekkur ederim.

Sizden ya da evlilikten sıkıldı gözüyle bakmayın.Olaya böyle bakarsanız incinirsiniz.Evet eşlerin kendi alanlari da olmalı.Beraber yapılan şeyler dışında, eşler arkadaşlariyla da takilabilmeli.Ciftin arasında adalet sağlanırsa aslında tadından yenmez bir durum bu.Cocugumuzla ilgileniyor demişsiniz aslında bir lütuf değil gereklilik.Ama bunu yapmayan birçok erkek olduğu için bu size büyük avantaj.Teklifini kabul edin.Siz çocukla ilgilendiğinizde o kendine vakit ayirsin,siz de çocuğunuzu eşinize bırakıp,evden bir çıkın.Arkadaslar edinin,bir kahve için,beraber alışveriş yapın,yemek yiyin.Ortak yaptığınız eylemler dışında bu tarz şeyleri de rutinlerinize ekleyin.Size de çok iyi gelecektir.
Tesekkur ederim deneyeceğim

Bana da boğucu geldiniz açıkçası.
Eşle görüşmek eşle gezmek başka arkadaşın yeri başka.
İnsan bazen arkadaşlarıyla da görüşmeli.
Eşim hep benle dip dibe olmak istese bana alan açmasa ben bunalırım.
Bence siz de biraz kendinize eşinizden hariç çevre kurmalısınız.
Böyle konulara hep yazıyorum. Hayat uzun bir yolculuk. Allah beraber ömür versin ama sizin gibi evlenip kendini izole edenler eş ölümünden sonra çok yalnız kalıyor. Kız arkadaşlık kalbe de ruha da iyi gelir.
Haklısınız tesekkur ederim

Konunuzu ve yorumları okudum. Bir oğlak burcu olarak söylüyorum ki bu şekilde davranmaya devam ederseniz işler karışır. Sizin bahsettiğiniz şekilde bir ilişki veya eş bana kabus kadar korkunç geldi, lütfen yanlış anlamayın amacım yardımcı olmak, sizi kırmak değil. Ama oğlak burcunun özelliklerini sapına kadar taşırım ve eşiniz gibiyim. Çok sevdiğim insanlar veya ailem de dahil kimseyle sürekli dip dibe takılamam. Yalnız kalmayı, kendime vakit ayırmayı çok severim. Konuşacak ya da yapacak bir aktivite yoksa evde ayrı bir odada takılırım. Ben bi yere gitmek istediğimde evdekilerin peşime takılmasından veya tam tersi evde kalmak istediğimde o zaman ben de gitmiyim senle kalayım denmesinden hiç hoşlanmam. Çok yakın olabiliriz, çok seviyo da olabiliriz ama sürekli sarmaşık gibi takılamayız yani. Hayatta eşin yeri ayrıdır, ebeveynin yeri ayrıdır, arkadaşa olan ihtiyaç ayrıdır. Bunlar arasında denge kurmak lazım. Kendimize alan açmak lazım. Lütfen yanlış anlamayın ama terapi alması gereken taraf eşiniz değil bence. Siz neden bu kadar bir insana bağımlı yaşamak istiyosunuz bence onun için bir yardım alın. Yani şunu deseniz anlarım, ben kendime sorumluluklardan dolayı vakit ayıramıyorum ama o keyif çatıyo deseniz haklısınız. Ama siz diyosunuz ki ben ev dışında bi şey yapmak istemiyorum o zaman o da yapmak istemesin. Kusura bakmayın ama buna kim ne kadar dayanabilir, çok boğucu.

İnanır mısınız ben burc konusunda feci derecede bilgi sahibiyim bu konulara her zaman merakım vardı hatta bilirsiniz evlilikte 7.ev konusunda bile uyumlu çıkmamiza çok mutlu olmuştum ben balık o oglak
Balık ile oğlak uyumlu muymus?:)))Ben de yükselen balık,eşim yükselen oğlak.Biz ikimiz de evi ve evde vakit geçirmeyi severiz.Ama ikimizin de ayrı vakit geçirdiği arkadaşları ve rutinleri vardır.Baba olarak çocuğuna yaptıklarını da yükselen yengeç olmasına bağladım ben de:)Güzel bir baba profili çizildi hayalimde..Allah daim etsin🙏

Ben de oğlağım, sıkıntıya darlanmaya gelemem. Zaten oğlaklar sorumluluk bilincinde olurlar, b-kunu çıkarmazlar gezme tozma işlerinin, her işleri planlı dengelidir. Canım burcum <3
Siz ona çıkma gitme diyerek sadece itersiniz, boğarsınız. Alanı olsun adamın. Tabi sizin de.
Adam atıyorum şuraya gitmek istiyorum dedi, gitme dediniz kaldı oturdu, siz keyif alıyor musunuz sahiden ?
Sizin zorunuzla birlikte olmaktan nasıl mutlu olabilirsiniz ki.

Tek izin gününde her hafta arkadaşlarıyla buluşma olmaz ama aksam halı saha maçına gidebilir, yine aksam arkadaşlarıyla görüşebilir. Bazen gündüz de olur bu gider birkaç saat buluşur gelir. Çocukla da gayet ilgili diyorsunuz, evde sorumsuz bir insan değilmiş eşiniz. Siz düğün dernek sevmiyorum demişsiniz, eşiniz tek gidince de memnun olmuyorsunuz. Farklılıklarınızı birbirinize baskı unsuru haline getirmeye ne gerek var? Öncesinde uzak mesafe ilişkisi yaşamanız sürekli dip dibe olmaya sebep değil ayrıca.
Davetleri seviyorum ama bazen yorucu olduğu için gitmek istemiyorum

Kızlar merhaba. 10 yıldır tanışıyoruz 6 senedir sevgiliyiz 2 senelik evliyiz. 1 kızımız var 1 yaşında suan . Bebek konusunda ikimizde evlendikten sonra hemen olmasını istedik yani bize supriz olmadı ve korunmadik bilinçli yaptık. Eşimle yaşadığım sorun sürekli özgürlük ve kişisel alan konusunda evlendiğimizden beri birbirimiz haricinde bir hayatımız olması gerektiğini söylüyor ben evcil bir insanım işime gider gelir zamanımı evde geçiriririm zaten kızım küçük olduğu için genelde ona göre yaşarım parka gideriz alışverişe gideriz kızım hava alsın diye çıkarız ama tek başına çıkma huyum pek yoktur. Eşim ise tam tersi sürekli özgürlüğünü kısıtladıgımı söylüyor kendime vakit ayırmak istiyorum diyor bu da beni gerçekten kırıyor 3 aydır bireysel terapi alıyor 1 defa çift terapisine gittik artık düzenli,gideceğiz diye konuştuk ama benim üzüldüğüm nokta henüz 2 senelik evlilikte neden sıkılır bir insan neden bunalır bu kadar. Sizce abartıyor muyum
İkinizinde kendine ait özgürlük alanı olmalı. Helal daire keyfe kafidir…

Evet bunu belirtmeyi unutmuşum. Biz zaten yıllarca uzaktan ilişki yaşadık bu süreçte kısıtlama gibi bir davranışım olmadi kendisi işten zaman buldukça çıkar hali sahaya gider ya da arkadaşları ile bir yere otururdu . Evlendikten sonra ise daha ilk haftadan çıkmak istedi yani sadece pazar günümüz varken o pazar günlerini de arkadaş veya hali saha ile değerlendirmek istedi. Ben de tepki gösterdim sonra bebeğimiz erken doğdu ve 6 ay kadar ikimizde evde karantina uygulamak zorunda kaldik çünkü kış mevsimi ve bebeğimiz erken doğup küvezde kaldığı için enfeksiyon kapmaması için dışarıya çıkmadık doktor bu şekilde istedi bahar geldikten sonra ise beraber çok dışarı çıktık tatil beldesinde oturuyoruz zaten her haftasonu denize gittik ama bunları hep beraber yaptık kendisi tek başına hiç gidemedi ben onu hep yanımda görmek istedim ama o artık bunaldığını söylüyor
O zaman haklı adam. Ben olsam ben de kendimi kapana kısılmışgibi hissederdim..

Balık ile oğlak uyumlu muymus?:)))Ben de yükselen balık,eşim yükselen oğlak.Biz ikimiz de evi ve evde vakit geçirmeyi severiz.Ama ikimizin de ayrı vakit geçirdiği arkadaşları ve rutinleri vardır.Baba olarak çocuğuna yaptıklarını da yükselen yengeç olmasına bağladım ben de:)Güzel bir baba profili çizildi hayalimde..Allah daim etsin🙏
Evet uyumlu olduğuna dair okumuştum

Ben de oğlağım, sıkıntıya darlanmaya gelemem. Zaten oğlaklar sorumluluk bilincinde olurlar, b-kunu çıkarmazlar gezme tozma işlerinin, her işleri planlı dengelidir. Canım burcum <3
Siz ona çıkma gitme diyerek sadece itersiniz, boğarsınız. Alanı olsun adamın. Tabi sizin de.
Adam atıyorum şuraya gitmek istiyorum dedi, gitme dediniz kaldı oturdu, siz keyif alıyor musunuz sahiden ?
Sizin zorunuzla birlikte olmaktan nasıl mutlu olabilirsiniz ki.
Kavga çıkıyor işte gitme dediğim zaman aslında gitmediği zaman yine benim istediğim olmuyor

X