Eşim ve ailesi arasında kalmış durumdayım köprü olmalı mıyım?

Dslrsmv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2020
399
456
Merhaba kk üyeleri,
Benim açacağım konu kendimden ziyade eşimle alakalı. Eşimle bundan yaklaşık bir sene önce ailesiyle aramızda bazı gerginlikler oldu. Özellikle ablasıyla alakalı. Ben çok tükenmiştim ve depresyona girdim diyebilirim. Sürekli bana yaptıkları haksızlıkları düşünüp üzülüyordum taki bir iki ay öncesine kadar.
Kendime bir karar verdim böyle nereye kadar mutlu olmalıyım artık diye düşündüm ve beni rahatlatacak manevi şeylere yöneldim aynı zamanda psikoloğa da başladım ve bana çok iyi geldi. Sanki yeniden doğmuş gibiyim çok şükür. Mutluyum huzurluyum eşimle de evliliğimiz çok daha güzel olmaya başladı. Ve eskiden çok üzüldüğüm şeylere geri dönüp baktığımda hatanın büyük kısmı onlarda olsa da benimde bu süreçte çok fevri ve olgun olmayan hareketlerimin olduğunu farkettim ve olanları kendi içimde çözdüm diyebilirim.
Eşimin kök ailesi sonuçta ve aramızda bundan sonra mesafeli ama saygılı bir ilişki olmasını isterim tabiki ve onlara da bir şans daha vermeye hazırım. Tabi şanstan kastım olanları unutmaktan ziyade saygı çerçevesinde bir ilişkimiz olmasını istiyorum belki onlar da bu süreçte biraz düşünme fırsatı bulmuşlardır.
Eşim ben çok üzüldüğüm için (benim en mutsuz halimi gördü ve defalarca da ağladım bu mevzular yüzünden psikolojik olarak da pek iyi olmadığım için)
Eşim ailesinden inanılmaz uzaklaştı. Fakat çok içine kapanık olduğu için de asla benimle bu konuda konuşmak istemiyor çok denedim. Ailesini zorla aratıyorum onlarla görüşmemek için türlü bahaneler üretiyor.
Dediğim gibi manevi mevzulara yöneldim. Ailesi gerçekten hatalıydı fakat büyüklük bizde kalsın kimseyle küs olmak istemiyorum ölümlü dünya bu. Ve ailesinin de hataları affedilmeyecek şeyler değil bence.
Sizce bu konuda ne yapabilirim?
Tamamen iyi bir insan olmak istiyorum karşılık beklemeden iyi hareketler yapmak istiyorum mevzu benim ailesini affetmemden ziyade benim kendi içimde yaşadığım şeylerle alakalı.
Eşimin bu konuda çok üzüldüğünü düşünüyorum fakat pek iç dünyasını anlatan biri değil. Ben kimseyle küs değilim diyor zorumla arıyor ama konuşmak istemiyorum görüşmek istemiyorum da diyor
Sizce ne yapabilirim?
Olayları merak edenler için de : genel olarak eşimin ailesi biraz cahil ve nerede ne konuşacağını bilmeyen insanlar. Ablası da sanırım kardeşini paylaşamadı diye düşünüyorum. Bana ve eşime her fırsatta iğnelemeye çalıştılar ara ara telefonda konuşurken de hala yapıyorlar bunu fakat şunu da eklemek isterim ki herkese karşı böyleler bu yaştan sonra insanları da değiştiremeyiz diye de düşünüyorum. Eşimin onlara mesafe koyması ile birlikte kendilerini eskiye nazaran çok daha geri çektiler çekindiklerini hissediyorum bizden ara ara annesi kendisini tutamayıp birşeyler söylüyor kurduğu cümleye göre de saygımı bozmadan kendimizi ifade ediyoruz. Ama yaşlı bir kadın algısı biraz düşük olması nedeniyle pek de anlayamıyor çoğunu. Çevrenizde vardır mutlaka eğitimsiz bir insan. Dolayısıyla ona karşı artık pek bir öfkem kalmadı tam tersi üzülüyorum eşimle araları bozulduğu için

Son düzenleme:
Abi ben sizin gibileri anlamiyorum ya. Ailesi yuzunden psikolojik destek almalar,aglamalar sonra hoop esinize zorla ailesini aratiyorsunuz bilmem ne. Ne bu? Sans vermeye hazirim diyorsunuz sizden sans isteyen yok ki. Kendikendinize bir sevgi kelebegi moduna girmissiniz anlamadim.

Zorlamayın sonuçta siz elinizden geleni yapmışsınız. Büyük ihtimalle esin ailesinin sana yaptığı davranışları onlara yakistiramiyor ve onlardan beklemediği için kırgın. Bırak kendi çözsün siz itelerseniz daha da kötü hisseder

Eşine bunu böyle anlattın mi ?

Ben bu görümce-gelin tartışmasını çok yersiz buluyorum. Bazı görümceler erkek kardeşlerinin eşlerini kendi gelinleri sanmak gibi bir akılsızlığa düşüyorlar, halbuki kendi gelinleri değil, gelin kayınvalidesiyle kayınpederinin gelinidir. Görümceler neye kavga çıkarıyor, nasıl sorun çıkarıyor anlamıyorum. Kendi kendilerine kaynanacılık oynuyorlar.

Eşin kök ailesinden uzaklaştıysa kırıldığı içindir. Bir daha zorunla aratma kimseyi. Oğullarını çok sevseler önce ona ve onun yeni kurduğu aileye saygı duyarlardı. Boşver naparlarsa yapsınlar.

Tamamen iyi bir insan olmak istiyorum karşılık beklemeden iyi hareketler yapmak istiyorum mevzu benim ailesini affetmemden ziyade benim kendi içimde yaşadığım şeylerle alakalı.
Beklenti olmadan, sadece dogru olanı yapmak adına hareket etmek mantıgını oturtmak insanın kendine yaptıgı harika birşey.”Esiniz icinse ailesi ile sorununu kendisi cözmeli”,icine kapanık olabilir durumdan mutsuzsa siz nasıl ki tedavi görüp bir düzelmeye girdiniz,o da kendi icin bunu yapmalı.Ailesi ile görüşmek istemiyorsa bu kendini ilgilendirir.Annesi değilsiniz esiniz icine kapanıksa kapanık,bırakın sorun olarak gördüğü birşey varsa küslük vs. o cözsün.

e tamam o zaman eşiniz arıyor aramıyor görüşmek istiyor istemiyor sizi ilgilendirmez ki.
siz maneviyata düştünüz diye eşinizde sizin gibi davrannak zorunda değil.
Eşim çok iyi bir insan merhametlidir. Onu böyle üzgün görmeye dayanamadıgım için açtım konuyu. Adamın boynu büküldü resmen

Eşim çok iyi bir insan merhametlidir. Onu böyle üzgün görmeye dayanamadıgım için açtım konuyu. Adamın boynu büküldü resmen

siz ailesiyle iletişimi devam ettirdiğiniz sürece o da düzelir. sürekli aynı konuyu açmayın. normalleştirdiğinizde kendisi iletişim kuracaktır.

Ben gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum
Her gün çarşaf çarşaf eşimin ailesi, kv, görümce vb konular açılıyor
Bir çoğunun eşi ailesini destekliyor
Sizin mis gibi kocanız iletişimi kesmiş ki size de çok çektirmişler
Sizin derdiniz yok , siz dert edinmek istiyorsunuz

Ben eşinizin neye üzgün olduğunu anlamadım. Alnına silah dayayıp ailesini aratıyorsunuz. Defalarca istemediğini söylüyor. Hem istemiyor hem de boynu neden bükülüyor burayı bir açın lütfen.

Bir de kendinize format attırmışsınız hala ölüm var cahiller gibi gerekçeler sunarak yeniden görüşmek istiyorsunuz ama onlar aynılar ve değişmediler. Ağızlarından çıkacak 1 cümleyle tekrar perişan olabilirsiniz. Ben sizin onları tolere edeceğinizi düşünmüyorum çünkü siz sadece yaralarınızı sardınız o kadar.

Son olarak, kimseyi bir şeyler için zorlama hakkınız yok. Belki onun tekamülü o yönde. Özgür iradesine müdahale ettiğiniz kişi yüzünden karma oluşturursunuz buna çok dikkat edin. Teklif ettiniz ve kişi hayır dediyse susmayı da bilmelisiniz.

Eşinizin ailesi sizin bilmediğiniz bir konuda eşinizi kırdı belki... Soğudu o da...

Sansinizi zorluyorsunuz bana kalirsa, ne guzel psikolojik destek alip maneviyata yonelmissiniz, tekrar es ailesini hayatiniza alip eski kaosa geri donmenin alemi var mi?

Ben de es ailesiyle konusmuyorum ve inanilmaz huzurluyum, eşim de konusmuyor, aylardir birbirimize olan bagimiz daha da guclendi resmen.

Bu hale gelmenize neden olmuş kişilerle hiç bir şey olmamış gibi naber napıyosun muhhabbeti mi kurdunuz? Ben istiyorum eşim de istesin, ben yapıyorum eşim de yapsın. Maneviyat size bencillik kazandırmış. Adam boynunu bükmüşmüş, belki de sizin yüzünüzdendir. Ben ailemi karşıma aldım, eşimi savundum, annem ablam da olsa mahremimden uzaklaştırdım ama eşim arkamdan görüşmüş kankalığa başlamış diye boynu bükülmüştür. Nasıl istiyorsa öyle davransın koskoca adam, rahat bırakın.

Konuyu okumadım çok uzun geldi .
Başlığa ithafen diyorum ki, işiniz yok gücünüz fazla mı geliyor Allah aşkına. Eşin ailesiyle sorunları onu bağlar, köprü olup kendinizi ezdirmek mi amacınız??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…