Eşim ve ailesi arasında kalmış durumdayım köprü olmalı mıyım?

Ben sizi anlamıyorum ya gerçekten, mesafe koyana kadar kırk takla atıyorsunuz, baktınız zorlayan yok artık bu sefer siz peşlerinde koşuyorsunuz. Aile adamın ailesi konuşmak isterse konuşur size sormaz zaten. Sizden bişey isteyen bekleyen yok ki. Bu kadarı da işgüzarlığa giriyor.

Nasıl kendin bireysel kararlar alıp ilk iletişim kesip sonra kurma kararı alabiliyor ve buna herkes saygı duyuyorsa, birey olarak eşine de duymalısın. Elinden tutup ailesi ile görüştürmeye çocuk gibi götüremezsin. Sebebini sen kendin gibi düşünüyor olabilirsin, sanmıyorum şahsi olarak eşin muhtemelen kendi de kırıldı mesafeli. Senin gibi onun da iç meselesini çözmesi gerekiyor, girişimde bulunmuşsun zorlamanın manası yok. Kendi istese çok rahat görüşür.
Siz kendi yolunuza bakın ailenize odaklanın, eşiniz ve ailesinin sorununu siz çözecek değilsiniz.

Yani çok anlamsız. Karşınızdakiler sizi psikolojik destek alacak noktaya getirmiş, üstelik defalarca uyarılmaya rağmen lafını sözünü bilmeden patavatsızca konuşmalar devam ediyor, siz kendi kendinize pollyannacılık oynuyorsunuz.
Yaşadıklarınızı unuttunuz demiyorum, ama sindirmişsiniz belli ki. Bu kendini ezdirmektir benim gözümde.
Karşımdakina yaşlı ve cahil diyerek yaşattıklarına göz yummazdım asla. Çünkü ucu sizin yuvanıza evliliğinize dokunuyor. Adamı zorlamayın ararsa arar sorarsa sorar

Peki eşiniz ailesine kırılmasaydı?
Ailem,ailem deseydi ve bunun sonucunda boşansaydınız ne olacaktı?
Bencil olun demiyorum ama evliliğinizi ve kendinizi düşünün.
Buna sağlıklı bencillik deniliyor,bırakın ailesi eşinizi özlerse hatalarını telafi etme yoluna zaten girerler.

Kendi ailemizle eşimiz arasinda kalmak tamam da.. Eşinizle kök ailesi arasında ne işiniz var

Amanın sizlerde az değilsiniz he…
Ailesiyle sorun yaşarken ağlamalar zırlamalar, kocaya konuşmaklar, araya mesafe koymalar, kendinizi psikolojik bilmemnelere sokmaklar yıllar geçince ben iyileştim affettim…

Ortalık olmuş toz duman dine dönmüşsünüz şimdi istiyorsunuz ruhumu rahatlatayım.

O zaman gideceksiniz kv görümcenize kendiniz arayi düzeleceksiniz. Gideceksiniz, geleceksiniz, arayıp, soracaksınız.

Birde kendinizde hala ben küs kalayım ama vebal ortadan kalksın kurnazlığındasınız.

Hatırladığım kadarıyla eş ailesiyle ilgili konuları gereksiz büyütüyordunuz. Sürekli ağlayıp sızlamalarınız da bunun sonucu. Kendi içsel sorunlarınızın patlamasını onlar üzerinden çıkarmak oluyor bu. Şimdi iç dünyanızda sükunete erdiniz diye her şey normale dönsün istiyorsunuz ama eşinizin yerinde olsam böyle diyor ama yine yakın olursak ailemle aynı sinir krizleri, söylenmeleri, kavgalar olur diye uzak dururdum. Bu histerik haller karşıdaki insan için çok yorucu oluyor çünkü.

Bazı şeyleri zaman bırakın, eşinizi şimdi de ailenle yakın ol diye darlıyorsunuz, siz vicdan rahatlacaksınız diye adamı niye zorluyorsunuz?

Son düzenleme:
Ben sizin önceki konuları bilmiyorum hatırlamıyorum üyelerin yazdığı gibi sorunun kaynağı siz iseniz o zaman bilemem durumu tabi

Şimdi bu çözmüş haliniz, manevi durumunuz evet her türlü eskisinden iyi olacak ancak yine de bu seviyede kalmacak gerileyecek.
Siz eşinizin ailesine karşı bir sorumluluğa sahip değilsiniz, eşinize düşüncelerinizi açıkça söyleyip tercihi ona bırakıp verdiği kararı da desteklemelisiniz.
Sizin affetmeniz tabi ki daha kolay, çünkü sizin
kendi aileniz değiller neticede, insan en yakınlara daha çok kırılır. Eşiniz daha çok zamana ve karşıdan iyi, güvenilir adımlar görmeye ihtiyaç duyuyor olabilir.

Eşiniz isterse görüşür, istemezse görüşmez, onun kararı, müdahele etmeyin. Fikrinizi sorarsa söylersiniz. Ayrıca sizden bi şans daha isterlerse verirsiniz, zorlamanın ne anlamı var?

Eşim çok iyi bir insan merhametlidir. Onu böyle üzgün görmeye dayanamadıgım için açtım konuyu. Adamın boynu büküldü resmen
Şöyle bir eski konularına baktım kocam pasif kaldı, evden kavga çıkınca çekip gidiyorlar falan, sen 2 ay psikolojik destek alınca bomba gibi düzeldin yani öyle mi
Sen yeni evli sayılırsın anladığım yarın çocuk olursa ben görürüm seni kayın aile için parçalar mısın bu kadar kendini?

Eşin kendi sinir olmuştur bişeye görüşmüyordur sal adamı, belki adama boşa gel dediler yok dedi , sen de dürtükleyip durma

Az yerinde dur kendi işine gücüne baksana

eşiniz istediği zaman kurar samimiyeti
et tırnaktan ayrılmayacağına göre
aranıza küslük de yokmuş ee daha ne

Daha geçen ay aileyi kılıçtan geçirdim hadsizler, cahiller yazmışsınız . Ne gorumceyi seviyorsunuz ne kayinvalideyi.
Eşiniz haftada 3 arabada yatıyormuş zaten o ayrı konu.
3-5 terapide pamuk olunuyorsa terapistinizin telefonunu almak isterim.
Bence heyecan seviyorsunuz. Şimdi durumları düzeltin, yarın bir bebek yaparsiniz. Sonra kv bebeğimin kakasinin rengini eleştirdi dayanamıyorum diye bir başlık gelir

Uzun lafın kısası acele etmeyin . Siz 1 ayda değişmediniz. Onlar zaten aynen bıraktığınız gibi. Bir durun sakinleşin sürekli bir aksiyonda bulunmak zorunda değilsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…