Eşim ve ailem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
siz tehlikeli bir insansınız.
eşinizib dayılanma felsefesi size güç veriyor.
herkes iyi ama sizi dışlamış olmalarından hatalı oldugunuzu anlamalıydınız.
50 yaşında ki teyzenizi çocuk gb şikayet edip sonra da sizi haklı bulmalarını beklemek çok saçma.
madem kadının seçimleri yanlış evinde ne işiniz var.
siz yanlış kişisiniz başkaları degil
Öncelikle kim yanlış harekette bulunuyor oni iyi oku ve kavra
Ikincisi kimse bize cephe almıyor arka durdu dayım diyorum
Sadece abimin bukadar rahat olması beni üzdü
Çok tehlikelisiniz demissiniz
Bunda benim günahım nedir ?

Hayır tabikide ama bir abi olarak bacının yuvasına busekil nasıl çomak sokarsın diye bir tepki bekledim
Kendi abisi ablası bunu yapabildiyse abimde tepki verebilirdi
Okadar rahat bir şekilde bisey yokmuş gibi davranacağına
Tşk
Sizin teyzenizle tartışmaniz çok kişisel bir olaydan çıkmış.Karsilikli özel hayatlara mudehale edilmiş.Abinize hic bilenmeyin.Abinizin konu dışında kalması en doğrusu.

Konu uzun kafam karışmadıysa anladığım kadarıyla teyzen seninle kavga ederken aynı esnada eşine de mesaj yazıp karının eskilerine bak diyor. Bu çok saçma ve gereksiz bir davranış.
Herkes ağır şeyler yaşıyor hayatlarının bir döneminde. Travmalar geçiriyor. Krizler, hastalıklar, ölümler, kayıplar... ne olursa olsun teyze (anne yarısı) olan birinin sana başkalarıyla oynaşmak vs gibi bir iftira atması kabu edilebilir değil. Eşin seni korumak isterken olayı kişiselleştirmiş. Her ne kadar yöntemi yanlışta olsa eşinin sana dönüp o iftiralar ve eskilerin açılmasından sonra “ateş olmayan yerden duman çıkmaz.hayırdır?” Gibi bir tavır sergilemediği için bence şanslı bile olabilirsin.
Çok şükür hiç takmadı bile ama hazmedemedi de
Yapilan yanlışa yanlış tavır sergilediğini çok söyledik zaten ama iş işten geçti malesef
Tsk

Olayın 1. konu sahibi 50 yaşındaki teyzesine haddi olmayaraktan akıl vermesiyle başlıyor
2. Teyzesi de savunma mekanızması tencere dibin kara diyor
3. Konu sahibinin eşi mesajları görüyor
4. Konu sahibinin eşi dayıya mesaj atıyor teyze çok rahat deyip
5. Teyze eve gelip konu sahibini ve eşini tehdit ediyor
6. Konu sahibi anne ve abisinin kendisini neden savunmadığından şikayetçi.

Bence annenle abini de olaya karıştırarak neden daha da büyütüyorsun olayı? Sonuçta teyzenle sen eşit derecedesiniz şu durumda. Kadının durduk yere hayatına müdahale etmişsin herkes dahil olmuş istiyorsun ki daha da olsunlar. Hani el olsa neyse de sen annenin kızıysan teyzende kız kardeşi. Olayda da tek bir suçlu yok.

Ayrıca teyzemin yanlış hayatı yüzünden yigenimin davetine neden gidemiyorum onu anlamadım
Sorun benimle teyzem arasında

Olayın 1. konu sahibi 50 yaşındaki teyzesine haddi olmayaraktan akıl vermesiyle başlıyor
2. Teyzesi de savunma mekanızması tencere dibin kara diyor
3. Konu sahibinin eşi mesajları görüyor
4. Konu sahibinin eşi dayıya mesaj atıyor teyze çok rahat deyip
5. Teyze eve gelip konu sahibini ve eşini tehdit ediyor
6. Konu sahibi anne ve abisinin kendisini neden savunmadığından şikayetçi.

Bence annenle abini de olaya karıştırarak neden daha da büyütüyorsun olayı? Sonuçta teyzenle sen eşit derecedesiniz şu durumda. Kadının durduk yere hayatına müdahale etmişsin herkes dahil olmuş istiyorsun ki daha da olsunlar. Hani el olsa neyse de sen annenin kızıysan teyzende kız kardeşi. Olayda da tek bir suçlu yok.
Biz birbirimizin hayatına yanlışlar olduğu zaman hep müdahale ederdik
Canım çiğerimdi o benim
Nasıl yanlış yoldan alıkoymam
Asıl bu sizin dediginiz bana çok saçma geldi
Diğer görüşlerinize saygı duyarım
Tsk

Biz birbirimizin hayatına yanlışlar olduğu zaman hep müdahale ederdik
Canım çiğerimdi o benim
Nasıl yanlış yoldan alıkoymam
Asıl bu sizin dediginiz bana çok saçma geldi
Diğer görüşlerinize saygı duyarım
Tsk
Benim dediğim de şu teyzenizle karşılıklı hatalarınız olmuş sen kızıysan o da kızkardesi abin için de teyzesi. Taraf olup daha da büyütmek istemiyorlardır olayı. Ha barıştırmak için çabalamadılar sakinleştirmek icin desen haklısın derim. Keşke öyle yapsalar çünkü büyümüşte büyümüş olay basitçe halledilebilecekken.

Benim dediğim de şu teyzenizle karşılıklı hatalarınız olmuş sen kızıysan o da kızkardesi abin için de teyzesi. Taraf olup daha da büyütmek istemiyorlardır olayı. Ha barıştırmak için çabalamadılar sakinleştirmek icin desen haklısın derim. Keşke öyle yapsalar çünkü büyümüşte büyümüş olay basitçe halledilebilecekken.
Işte benim asıl taktığım noktada buuu
Ilk başta annem dayım hatta dayımın karısı bile yaptığı yanlışı sert bir şekilde yüzüne vurdular
Onlarada sövdü
Aylar geçti annem dayım dışında herkez görüşüyor teyzemle
Benim sınır olduğum taraf
Bu olay ailede başka birinin başına geldiğinde asla duramam bir orta yolunu bulmaya çalışırdım
Abimin ise hiçbişey umrunda değil
Verdiğim değerin karşılığını görememek canımı acıtıyor hepsi bu

Ya zaten iyi değil kendisi bende anlamaya anlatmaya çalıştım ama olmadı
Eşim teyzemin yanlışına karşılık yanlış yaptı doğrudur
Haklıyken haksız duruma düştü haddini bildirecek diye
O esnada bende tepkimi verdim zaten gerek yoktu buşekilde karşılık vermeye diye
Tşk
Ben olsam ortalığı yıkar dayımı aratmazdım. Ne münasebet?
Dedigim gibi konuda haklı bir taraf olmadığı için ailenizin taraf tutmaması normal

Işte benim asıl taktığım noktada buuu
Ilk başta annem dayım hatta dayımın karısı bile yaptığı yanlışı sert bir şekilde yüzüne vurdular
Onlarada sövdü
Aylar geçti annem dayım dışında herkez görüşüyor teyzemle
Benim sınır olduğum taraf
Bu olay ailede başka birinin başına geldiğinde asla duramam bir orta yolunu bulmaya çalışırdım
Abimin ise hiçbişey umrunda değil
Verdiğim değerin karşılığını görememek canımı acıtıyor hepsi bu
Annem ne kadar da bacısına kızsa bile eşimin el oglu olması daha çok göze batıyor
Ben ise haklıyken haksız duruma düşmesinden çok rahatsız oldum
Bu konuyla ilgili kendimde en ufak bir hata bulamıyorum çünkü ağzımı açtım yeteri kadar ve yetmedi bu teyzeme
Onun için ben kocamı silecektim ve onun tarafında duracaktım
Çünkü aile eşten önce gelir mantığı var

Merhaba arkadaşlar,
Anlatacaklarım biraz uzun olacaktır.
Elimden geldiğince net bir şekilde yazmaya özen göstereceğim..sabrınız için şimdiden teşekküler.

Yaşım 34, 12 yaşında bir erkek çocuğu annesiyim ve 3 senedir ikinci eşimle (33) beraber güzel bir hayat sürüyoruz.
Eşim, çocuğumun babasının yapamadığı veya eksik kaldığı çoğu şeyleri yapıyor.
Gerek maddi gerek manevi eksik etmiyor, Allah razı olsun.
Eşim biraz asabidir, kindardır,kıskançtır da ama çok da odün verir kendisinden.
Içinde tek bir art niyeti yoktur ama yanlış yapanı da tek bir kalemde silecek karaktere sahiptir...kısaca tam bir türk erkeği.

Neyse konuya gelelim;

Aralık 2017

Sorunumuz,
Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen Teyzem (yaş 50) ile birgün yanlış bir anlaşılmadan dolayı beni iki saat boyunca whatsaptan topa dikmesiyle başladı.
Benim ona (sert bir dil ile) yanlış ilişkilerden uzak durması gerektiğini, kendisini üzen kişilerin arkasından gitmemesini belirtirken beni çok bilmişlikle, ukalalıkla suçladı ve eskilerimi açıp ordan vurmaya çalıştı. (Seninde hataların oldu şimdi evlendinde adam mı çıktın başıma diyerek baya bi fırçaladı) tartıştık..tartışma baya bir uzadı ve benim ona söylediğim tek birşey vardı oda;
Yanlış anladığını ve sadece kendi iyligi için bukadar gergin konuştuğumu anlatmakla geçti iki saatim.
Anlamadı..anlamadığı gibi de beni eskilerimle üstü kapalı tehdit etti..seninde ben eskilerini biliyorum sende evlenmeseydin şimdi benim gibi arayış içinde olacaktın vs vs (bu arada hiç-bir zaman koca arayışına girmediğimi en iyi kendisi bilir)
Neyse, konu çok uzadı ve saçma sapan haketmedigim laflar yüzünden ağlamaya başladım..çok zoruma gitmişti çünkü teyzemi ben ilk sefer bu şekil gördüm bukadar laf yedim ama yaşadığı yanlış ilişkilerden dolayı hayal kırıklığına uğradığı için davranışlarına pek fazla sinirlenmedim, travma geçiriyor dedim ve alttan aldım kendisinin iyi olmadığını vurguladım sürekli (aksi taktirde çoktan kapısına gitmiştim)

Eşim birkaç sefer neler olduğunu sordu, ben konuyu anlatmadım gerek duymadım.
Sonrasında beni ağlarken gördü ve bi sinirle telefonu elimden çekip aldı.
Yazılanları okudu(nekadarda karşı çıkmaya çalışsamda)
Okudu ve dediki; daha demin teyzen bana mesaj attı ve bizim kendisine ukala bir şekilde akıl verdiğimizi ve önce karın eskilerine bir bakması gerektiğini yazmış; dedi noluyor? Nebiçim bir mevzu bu nasıl bir teyzeliktir diyerek kızdı ve sonra sustu konuşmadı.

Eşimin konuşmaması genelde hayrı alamet değildir.
Bir patlak verecekti ama nezaman bilemedim.
Neyse ertesi günü tekrar aradım ve yanlış yaptığını ve sağlıklı davranmadığını vurguladım.
Biraz ağladı ikna olur gibi oldu ve bir süre mesafe koyalım biraz kendine gelmesini söyledim.
Bu şekilde kapandı gitti.

Aradan iki hafta geçti ve kızı doğum günü partisi için beni davet etti.
Eşime söyledim, gönülsüz bir şekilde git dedi.
Ama fazlasıyla gerildiğini ve aslında okadar laftan sonra oraya gitmemi yanlış bulduğunu ima etti ama engelde koymadı
Bende teyzemdir bunalımdadır diyerek yatışırdım kendisini.
Tabi ben öyle sanmıştım.

Doğum günü bitikten sonra eve geçtim
Eşim içkiliydi ve benim okadar laf saymama rağmen nasıl olurda öyle bir teyzenin evine gidersin diye tartışmaya başladı.
Dayımı aramamı istedi, bu terbiyesizlik karşılıksız kalmıyacak dedi ve dayıma, teyzemin rahat hayatından dolayı şikayet etti.
Hayatlarına girip çıkanların haddi hesabı olmadığını, birde kalıp eşimin eskilerini açmakla tehdit ettiğinden dolayı çoook öfkelenmişti..kısasa kısas hesabı.
Eşimin dayıma; karımın onunla görüşmesini kessinlikle istemiyorum ama yiğenin ailemdir canımdır deyip beni dinlemiyor diye benide şikayet edince dayım bu konuda eşimin arkasında durdu ve bu konuyu bacımla ben konuşacam diyerek ertesi günü konuşup teyzemin bizim evimizi basmasıyla başladı olaylar.

Kapıyı açar açmaz eşimin üstüne deli gibi saldırması annesine bacılarına erkekligine sövüp sayması cabası oldu.
Tam bir kabus gibiydi.
Ona göre eşim kendisinin ve çocuklarının aşırı rahat yaşamalarını ve karısının onlarla görüsturmek istememesini namus davası hâline getirdi.
Onumu sakinlestirim,durumu anlamaya çalışim, yoksa sulh yolununumu bulim şaşırdım kaldım.
Eşim olup bitenleri kameraya çekip haneye tecavüzden tehditten dava açacağını vurguladı.
Derhal dayımı cagırdım ve işin aslını anlatmasını istedim.
Namus kelimesi geçmediğini ve teyzemin şuan çok abarttığını söyleyip kızdı.
Onun üstüne dayımı da (öz abisi) sövmeye başladı arkamızda durduğu için.
Velhasıl eşimin çenesini tutamadım diye eşimin arkasında durmuş bulundum, taraf seçmiş oldum,kendisini satmış oldum, okadar iylik yaptığını, yaptıklarını tek tek yüzüme vurdu ve karşılığı mükafatı bumu olacak diye beni yerin dibine soktu.
En sonda da eşimden hıncını alamayıp
Benimde kendisine kahpelik yaptığımı sandığı için kalktı eşime;
Onun bunun namusuna dil uzatacagına kârına bak sen halen altında oynaşıyor diye mesaj attı.
Benim dünyam başıma yıkıldı, en sevdiğim varlık! Kendimi ateşe atmaya hazır olduğum teyzem beni ezip geçti bitirdi yıktı resmen.
Aylardır kendime gelemedim.
Hergun ağladım.
Sanki dünyam yıkılmıştı ve içimden diyebildigim tek şey
yakışmadı sana,yazık ettin bize
ben sana ne yaptm,nasıl kıydın bana diye diye bitirdim kendimi.
Annem üstüne gitti hesap sormak için ama nafile kendisi haklı.
Eşim namusu hakkında konuşmuş oldu bende eşime destek vermişim oldu gözünde.

Abim var birtane saolsun karısının cebinden çıkamayan!
hicbirsekilde ne bunun hesabını sordu ne karıştı nede başka birşey.
Onunlada papaz oldum zaten.
Benim yuvama çomak sokmaya çalışıyor kendisi kılını kipirdatmiyor teyzedir diye.
Annem buyuzden abimin tarafını tutuyor ve daha beter çileden çıkıyorum.
Bir yandan eşim diğer yandan olaya fazla karışmak istemeyen annem ve abim ve ortada sap gibi kalan ben!!!

Karakolluk olundu davalar açıldı ve sonucu bekliyoruz.
Lâkin aradan yarım yıl geçmesine rağmen eşimin kinini öc alma düşüncesini nefretini dindiremiyorum.
Sürekli suskun sürekli aklında birşeyler döndüğünün farkındayım.

Teyzemin bana attığı iftira eşimi kudurtmak amaclı ortaya attığını ima etmiş ailedekilere.

Okadar zaman geçmesine rağmen hergun aklımda dedikleri.
Abimin bukadar pasif durmasını kendime yediremiyorum.
Herzaman için aile içinde bir sorun olduğunda haksız taraf kim olursa olsun onu topa dikerdim.
Herzaman adaletli dürüst olunsun diye çok savaştım ama eninde sonunda başıma öyle birşey geldiki kendi söküğümü dikemedim.
Ağzımı bıçak açmadı aylardır.
Düne kadar savaş verdiğim ailemdekiler
Kendi bacılarını tutup, el oğlu dedikleri eşimin ortalığı karıştırdığını ima ettiler.

Eşimin susması gerektiğini söylediler
Etraftan bunun duyulmaması için herkez birbiriyle iyi oldular.
Benim çektiğim acılarım yanıma kar kaldı.
Biride kalkıp bu kızın yuvasına nasıl çomak sokarsın diye biride üstüne yürüyüp haddini bildirmedi.

Şuan hickimseyle görüşmüyorum
Nefrette etmiyorum ama okadar el oldum ki aileme karşı.
Çocuğum eşim işim!
Onun dışında kessinlikle migdem almıyor yüzlerini görmek.

Insanın kendi ailesi tarafından bukadar değersizlik görmesi insanı yıpratıyor yıkıyor.
Bela okusam da can benim canım.

Allaha havale edip sabır dileyip ayakta durmaya çalıştım şükür.

Yorumlarınızı bekliyorum.
Zira dışardan insanların bakış açısı daha mantıklı geliyor bu gibi durumlarda.
Ne olursa olsun insanın ailesidir,konduramaz.
Her ne kadarda eşimin her dediği çıksa bile insan yine üzülüyor.
Teyzen tehlikeli adami katil eder ondan uzak dur diğerleri zamanla düzelecektir

emriniz üzere okudum.
abinizi eşinin cebinde diye telaffuz eden
annenizin taraf olmadı diye wayy nasıl olmaz herkes kötü ben iyi diyen siz
teyzenin hayatına giren sayısız insan sanki kötü yolda gb telaffuz eden eşiniz
arayıp şikayet eden eşiniz
evine gelip size tepkisini koyan teyzenize mahkemeye verip teyze canlısı gb davranan siz
kusura bakmayın yanlış benim
hayat benim diyen teyzenizi savunuyorum

emriniz üzere okudum.
abinizi eşinin cebinde diye telaffuz eden
annenizin taraf olmadı diye wayy nasıl olmaz herkes kötü ben iyi diyen siz
teyzenin hayatına giren sayısız insan sanki kötü yolda gb telaffuz eden eşiniz
arayıp şikayet eden eşiniz
evine gelip size tepkisini koyan teyzenize mahkemeye verip teyze canlısı gb davranan siz
kusura bakmayın yanlış benim
hayat benim diyen teyzenizi savunuyorum
TEYZEM ESIME ONCELIKLE MESAJ ATIYOR BENI ESKILERIMLE TEHDIT EDEREK
ESIMDE HAKLIYKEN HAKSIZ YERE DÜŞÜRÜYOR KENDISINI DIYORUM
türkçe yazıyorum farkındaysanız

Ben emir falanda vermiyorum
Tepki gosteriyorum
Sizin siz çok tehlikelisiniz yargınıza
Tanımadan etmeden bilmeden haddini aşan siz oldunuz ben değil
Yorum yapacaksanız insanları yargılamadan görüşünüzü belirtin
Bende daha nazik birşekilde karşılık veriyim
Okadar insan yorum yazdı anladida bir sizinle anlaşamadık:)

TEYZEM ESIME ONCELIKLE MESAJ ATIYOR BENI ESKILERIMLE TEHDIT EDEREK
ESIMDE HAKLIYKEN HAKSIZ YERE DÜŞÜRÜYOR KENDISINI DIYORUM
türkçe yazıyorum farkındaysanız

Ben emir falanda vermiyorum
Tepki gosteriyorum
Sizin siz çok tehlikelisiniz yargınıza
Tanımadan etmeden bilmeden haddini aşan siz oldunuz ben değil
Yorum yapacaksanız insanları yargılamadan görüşünüzü belirtin
Bende daha nazik birşekilde karşılık veriyim
Okadar insan yorum yazdı anladida bir sizinle anlaşamadık:)
insanları yargılamadan derken..
siz neden teyzenizi yargılıyorsunuz?
kibarlıktan kastınız sizi desteklemekse
kusura bakın siz hatalısınız.
eşiniz uyanık sözlerini delil olarak kullanacagı kanıt olmadıgını bildigi için video kaydı yapıp mahkemeye veriyor.
dayınız teyzenizin şahiti olmalı

Hepsini okudum ve sizin 50 yasinizdaki teyzenizin ozel hayatina ne hakla burnunuzu soktugunuzu anlayamadim?

Su yazinizdan ben karsimda inanilmaz kibirli , herseyin iyisini bildigini sanan , bencil bir insan goruyorum

Siz boyle insanlara karisirsaniz onlar da sizi boyle rezil rusva eder
Aileniz de teyzenize sahip cikmakta cok hakli
Teyzenizin karakteri ortada. En baştan yapacaktıniz şu anki yaptığınızı. Eşinizin yanında olmaya devam edin. İffetli kadına iftira atmak en büyük günahlardan biri. Ona ne akıl vermek ne konuşmak ne yanında olmak her zaman mesafeli olacaktiniz. Bundan sonra bari teyzemdir yaşadıklarına veriyorum gibi nedenlerle doğumgününe falan gitmeyin. İftira atmış size neyin hinci bu iki cihanda yakası düzelmez. Eşinizin durusunuda çok beğendim arkanızda olmuş sizi sizden fazla savunmuş. Mümkünse artık onlarla görüşmemeye devam edin
Evet tek hatam kestirip atamadım
Kotu düşünemedim
Eşimin yanımda durması tabiki güzel yanlız haklıyken haksız duruma düşmemesi iyi olmadı
Annem dayım bize arka dursalar bile yine o bacıları eşim ise el oğlu oluyor
Benim için ise hakli veya haksız vardır
aile veya dışardan biri beni ilgilendirmez
Bizim toplum bunu anlamıyor
Aile eşten önce gelir mantığı var hepsinde

Ben olsam teyzenizle asla görüşmem. Eşiniz arkanızda durmuş bence. Annenize ise diyecek lafım yok .insanın kardeşi çocuğundan nasıl daha değerli oluyor anlamıyorum.

eşiniz uyanık sözlerini delil olarak kullanacagı kanıt olmadıgını bildigi için video kaydı yapıp mahkemeye veriyor.
dayınız teyzenizin şahiti olmalı
Siz harbiden gerizekalısınız
eşiniz uyanık sözlerini delil olarak kullanacagı kanıt olmadıgını bildigi için

Arkadaş biz birbirimizi yanlışlarımızdan dolayı yargılamadık hiç anlamiyormusun sen
Gittiği yol yol olmadığı için psikolojisi normal olmadığından bende kızıda uyandırmaya çalıştık
Sen neyin kafasını yaşıyorsun onu anlamadım
Eşin haksız sen hatalisin de geç
Çok bilmiş ukala diyene bak tövbe yaranım ya

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X