Eşim ve ailem arasında kaldım. Çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Davranışlarınızla onları haklı görüyorsunuz. Bu yaptıklarından sonra görüşmemeniz tavrınızı koymanız lazımdı. Ama siz hala görüşmeye devam ediyor üstüne bir de nerdeyse eşinizi haksız görüyorsunuz.
Anladım. Küsme konusunda haklısınız evet. Sözel olarak çok kez dile getirdim ama küsmedim. Eşim manen hiç yanımda olmadı. Aileme küssem çok yalnız kalırdım. Eşimin haklı olduğu yerler var ama bana o kadar yüklendi ki gözümde haklılığını kaybetti zamanla.

Anladım. Küsme konusunda haklısınız evet. Sözel olarak çok kez dile getirdim ama küsmedim. Eşim manen hiç yanımda olmadı. Aileme küssem çok yalnız kalırdım. Eşimin haklı olduğu yerler var ama bana o kadar yüklendi ki gözümde haklılığını kaybetti zamanla.
Su yorumunuzda bile eşinizi haksız çıkartıyorsunuz farkında mısınız?
Adam ne diye sizin yanınızda olacak ?
Altınları kendiniz verip geri alamayan sizsiniz bir de teselli mi beklediniz?
“Ahhh canım olsun .” demesini beklediniz sanırım .

Eee eş bu işin neresinde? Eşinize sordunuz mu, ailenizle görüşmek istiyor mu? Ben altınlarımın üstüne yatan insanların bir de yüzsüz bir şekilde gelip evimde yayılmasına bayağı olay çıkarırdım çünkü.

Bu aileler niye böyle ya iki tarafta resmen sizin hayatınızın içine etmiş . Olan yıllarıniza oluyor. Eşinizle birbirinizi gerçekten seviyorsanız bir araya gelin ve geçmişi gerçekten silin . Birbirinizi gerçek manada affedin ve aileleri uzak tutun. Aynı yatakta yatıyorsunuz bir ömür böyle geçmez

Su yorumunuzda bile eşinizi haksız çıkartıyorsunuz farkında mısınız?
Adam ne diye sizin yanınızda olacak ?
Altınları kendiniz verip geri alamayan sizsiniz bir de teselli mi beklediniz?
“Ahhh canım olsun .” demesini beklediniz sanırım .
Ben size katılmıyorum. Zaten ailemden darbe yemişim o dönem. Hatamı kabul etmişim. Eşimden defalarca özür dilemişim. Hatamı telafi etmek için maddi ve manevi olarak elimden geleni yapmışım. Yani bu kadar şeyden sonra eşine merhamet etmemek insanlığa sığmaz. İnsan düşer kalkar. Ölüm de var. Bu dünyanın ötesi de var.

Bu aileler niye böyle ya iki tarafta resmen sizin hayatınızın içine etmiş . Olan yıllarıniza oluyor. Eşinizle birbirinizi gerçekten seviyorsanız bir araya gelin ve geçmişi gerçekten silin . Birbirinizi gerçek manada affedin ve aileleri uzak tutun. Aynı yatakta yatıyorsunuz bir ömür böyle geçmez
Bir de tüm bunların üstüne eşimin ailesi benden işimi bırakıp onlarla birlikte yaşamamı istedi. Yeni değil tabi bu söylediklerim. Nelerle uğraştım yıllarca bilseniz.

Haklısınız. Hayır ben de tam olarak böyle düşünüyorum ama söyleyince bir de üste çıkıp afra tafra yapıyorlar. Yani ne bileyim bu kadar da olur mu diyor insan.

Şöyle düşünelim ayağımız takılınca kafamızı yere çarpmayalım diye kollarımızı uzatıyoruz. Yani ölümcül yara almamak için bileğimizi feda ediyoruz bu bizim doğamızda var.

Aileniz gelirse evliliğinizde ölümcül yara açılacak, bu felaketten kurtulmak için biraz afra tafra küskünlük çekilir.

Zaten ısrarcı biraz da kibirli oldukları için özellikle gelmesinler deniyor, yoksa mahçup olsalar makul olsalar görüşüp barıştırın diyeceğiz.

Şöyle düşünelim ayağımız takılınca kafamızı yere çarpmayalım diye kollarımızı uzatıyoruz. Yani ölümcül yara almamak için bileğimizi feda ediyoruz bu bizim doğamızda var.

Aileniz gelirse evliliğinizde ölümcül yara açılacak, bu felaketten kurtulmak için biraz afra tafra küskünlük çekilir.

Zaten ısrarcı biraz da kibirli oldukları için özellikle gelmesinler deniyor, yoksa mahçup olsalar makul olsalar görüşüp barıştırın diyeceğiz.
Makul falan değiller dediğiniz gibi. Kibir de var. En iyisi bu şekilde devam etmek sanırım.

Bir de tüm bunların üstüne eşimin ailesi benden işimi bırakıp onlarla birlikte yaşamamı istedi. Yeni değil tabi bu söylediklerim. Nelerle uğraştım yıllarca bilseniz.
Aileniz kaleyi açmış onlara tabi ki doksandan vurmak isterler. Yani üzgünüm ama laf vermişler ellerine iyi ki tasinmamişsiniz. Eşinizle aile terapistine gitme durumunuz var mı ? Birde sürekli karşısında olursanız eşinizin hıncını sizden alır. Üzüldüğünü çok yiprandiginizi desteğine ihtiyaciniz olduğunu soyleyip aynı safta olursanız daha iyi olur

Ben size katılmıyorum. Zaten ailemden darbe yemişim o dönem. Hatamı kabul etmişim. Eşimden defalarca özür dilemişim. Hatamı telafi etmek için maddi ve manevi olarak elimden geleni yapmışım. Yani bu kadar şeyden sonra eşine merhamet etmemek insanlığa sığmaz. İnsan düşer kalkar. Ölüm de var. Bu dünyanın ötesi de var.
Ben de size katılmıyorum .
Evliliklerde zaten maddi manevi eşler birbirine destek olmalı.

Daha öncede soruldu ama siz cevap vermediniz .
Ailenize ne kadar altın verdiniz ?

Aileniz kaleyi açmış onlara tabi ki doksandan vurmak isterler. Yani üzgünüm ama laf vermişler ellerine iyi ki tasinmamişsiniz. Eşinizle aile terapistine gitme durumunuz var mı ? Birde sürekli karşısında olursanız eşinizin hıncını sizden alır. Üzüldüğünü çok yiprandiginizi desteğine ihtiyaciniz olduğunu soyleyip aynı safta olursanız daha iyi olur
Doğru tespit. Yıllar geçti tabi şimdi altın konusu açılmıyor. Ama eşim para konusunda çok titiz. Herşey eşit ve ortak aramızda. Bir kuruş fazla vermez. Bu da yaşanmışlıkların getirisi sanırım.

Neden olsun manen yanınızda. Siz maddiyatı ailenize vermişsiniz.
Peki takıları isterlerken ne diye istediler. Bir de eşinizin tavrı ne oldu. Bu takıları nasıl aldılar sizden

Ben de size katılmıyorum .
Evliliklerde zaten maddi manevi eşler birbirine destek olmalı.

Daha öncede soruldu ama siz cevap vermediniz .
Ailenize ne kadar altın verdiniz ?
Neye katılmadığınızı anlamadım. Yani insan bir kere hata yaptı diye ömür boyu ezilmeli ve zulme mi uğramalı? Bunu mu söylüyorsunuz? Ne kadar altın verdim hatırlamıyorum. Eşimde yazılı olarak var ama.

Doğru tespit. Yıllar geçti tabi şimdi altın konusu açılmıyor. Ama eşim para konusunda çok titiz. Herşey eşit ve ortak aramızda. Bir kuruş fazla vermez. Bu da yaşanmışlıkların getirisi sanırım.
Konuyu asmaniza sevindim gerçekten anlattıklarınizdan kötü bir eşe sahip olduğunuzu dusunmuyorum . İkiniz de iyi niyetinizden suistimal edilmissiniz. Bu doğrultuda yaşarsanız edilmeye de devam edeceksiniz. Ana gibi yar olmaz guzellemelerine bakmayın . Bir gün o adamla yaslanacaksiniz hastayken o bakacak siz ona bakacaksınız . Evliliğinize yatırım yapın karşılıklı

Neden olsun manen yanınızda. Siz maddiyatı ailenize vermişsiniz.
Peki takıları isterlerken ne diye istediler. Bir de eşinizin tavrı ne oldu. Bu takıları nasıl aldılar sizden
Kızmakta haklıydı ben bu konuda eşimi destekledim her zaman. Bana öfke kusmasına gerek yoktu kazığın en büyüğü bana atılmıştı zaten. Ailem iflas etti o dönem. Çok zordaydılar. Borç olarak istediler ben de verdim.

Konuyu asmaniza sevindim gerçekten anlattıklarınizdan kötü bir eşe sahip olduğunuzu dusunmuyorum . İkiniz de iyi niyetinizden suistimal edilmissiniz. Bu doğrultuda yaşarsanız edilmeye de devam edeceksiniz. Ana gibi yar olmaz guzellemelerine bakmayın . Bir gün o adamla yaslanacaksiniz hastayken o bakacak siz ona bakacaksınız . Evliliğinize yatırım yapın karşılıklı
Haklısınız. Umarım zamanla herşey daha iyi olur.

Kendinize enayi yakıştırması yapmayın bence siz de uyanıksınız. Eşiniz size beklediğiniz desteği vermeyince inada ailenize para vermeye devam etmişsiniz “enayilikten” değil yani. Ama eşiniz haklı. Bazı şeylerin telafisi çok zor olur. Düğünde takılanlar kadının olsa dahi ailesine hibe etmesi için değildir. Kurduğunuz ailenin hakkını koruyamayacaksanız evlenmeyin hiç. Siz eşinizden özür dileyip af beklerken ailenize para vermeye devam etmişsiniz samimi mi şimdi bu özürler? Yalnız kalmamak adına annenize sığınmışsınız da yalnız kalsanız ne olurdu?

Eş ailesi de bazı hadsizlikler etmiş evet ama herkesin ağzını kapatamayız, konuşurlar yani ama sonuçta önemli olan yaptırım güçleri yok. Yani işinizi bırakmayın tabi, oraya da taşınmayın zaten ama affedilmeyecek bir şey değil. Geçinmeye gönlünüz yok, yoksa bu dedikleri çok ağır, asla unutulmaz şeyler değil. Sonuçta her ortamda densiz insanlar var biraz kör biraz sağır olmak lazım. Ama eşiniz ailenizle haklı olarak görüşmediği için siz de bunları bahane edip görüşmüyorsunuz.

Ha tabi bu arada bu kadar olayı affeden evliliğe devam eden eşin de çok düzgün biri olduğunu düşünmüyorum açıkcası onun da var sanki bir tür hataları ama bilemiyorum artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X