Eşim sinirlenince tükürüyor !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ev cingen aman cennet mahallesi gibi Allah çocuğun akıl sağlığını korusun

Niye bu kadar kötü bu insanlar .Konu siliniyor mu bana bilgi verir misiniz pişman oldum gerçekten kendimi o kadar suçlu hissediyorum ki intihar falan edersem bu insanalrin yüzünden 😭
Yok artık 🙄 evde yaşananlara katlanıyorsun da burdaki eleştirilerden mi intihar edeceksin
Gerçekten saçmalıyorsunz kabul etmediğini nerden çıkardınız ay çok negatif insanlarsbz şunları bir ingilize anlatsam elimden tutar bizim insanlra bak ne farkınz kaldı kocamdan szn gibi insanlar yüzünden korkuyorum hayattan
Burdakiler gibi insanlar- dan önce biz nasıl insanız diye düşünmen lazım şu yorumlardan sonra

Konudan bağımsız merak ettim bilgi edinmek adına soruyorum dediniz ya sevgi dolu düzenli ailede çocuğun canavarlaştığına şahit oldum pedagoga götürdüm diye. Neden olmuş sebebi neymiş acaba
Konu sahibinin konusunu sabote ettiğim için şimdiden özür dilerim.

Büyük kızımda çok özel bir sebep yoktu. Önce adet oldu, herkes anlayacak bana bakacak gülecek vs. Vücudu değişmeye başladı, kıllanma oldu kendini iğrenç bulmaya başladı. Odasında kalın perdeleri açmamaya başladı. Öyle ki d vitamini değerleri düştü. Kapı kilitlemeye başladı, bizim evde yasaktır. Gir demeden kimse kimsenin odasına girmez.
En başta babası ve ben olmak üzere herkesi kötü ilan etti. Bir gün baktım elinin üstünü koyu renk kalemlerle çizmiş. Birincide görmezden geldim ama ikincide sordum, dövme yaptım dedi ama sert çizgiler hani çok sinirlenince kağıdı karalamak gibi. Okula giderken yalvar yakar kaldırmaya başladım. Hadi kızım hadi annem diye diye. Ben en kötü anneyim hep onun hayatını zorlaştırıyorum keşke annesi olmasaymışım... Bunları hep duymazdan geldim hiç karşılık vermedim.

Sonra anladım ki anne olmak psikolojisini düzeltmeye yetmiyor. Çocuk yerlerde. Ergenlik gelişimi uzmanı pedagogla görüştük. Doktor ilk önce genel kontrole gönderdi. Kan hormon değerlerine bakıldı. D vitamini eksikliği dışında bir şey çıkmadı. Haftalık 45 dakika o 15 dakika biz terapi aldık. Önce onunla konuşup sonra bize ödevler verdi pedagog. Mesela yemek yememeye başlamıştı. Doktorun önerisiyle mutfak alışverişini kendi yaptı. Ne yemek istiyorsa onları aldı ben de pişirdim. İki kız arkadaşı çok yardım etti ona. 16 yaşına girecek, dersleri düzeldi tekrar eski haline döndü şakalar espriler yapmaya başladı.

Küçük olan bu yaz 14 olacak, ondan daha çok çektim. Peluş oyuncak koleksiyonu yapan pembe tişörtler giyen kız bir sene içinde crob kısacık şort-etek giyen populer olma derdine düşen bir kız oldu çıktı. Odasını toplamadan okula gitmeyen kızın odasına köpeği soksan kaçar. O zorbalığa uğradı. Okulun en popüler kızları önce aralarına alıp sonra da kim seninle arkadaş olmak ister, şaka yaptık biz git lütfen yapınca ayrı çöktü. Her şeyi gerçek sanmış çocuk. Kolunu bacağını çizip kanattı, hastaneye yatıracağız tehdidiyle bıraktı...Yalan üstüne yalan. Adet olmuş üstü kirlenmiş hayır yok öyle bir şey ben uyduruyorum vs.

Daha bitmedi ama en zor zamanlar geride kaçdı. Öldürmeyen güçlendirir misali artık kolay kolay kanmıyor. Yüz çevirdiği eski -popüler olmayan- arkadaşları tekrar aralarına aldılar. O da aynı pedagogtan yardım aldı. Bunları şimdi rahatça yazabiliyorum, o zamanlar üzüntüden mahfolmuştum. Ama hiç bağırmadım isyan etmedim, yanlış bir şey yaptığımda özür diledim. Geçici sorunları kalıcı travmaya çevirmeyelim demişti doktor, bu cümle beni çok etkilemişti.

Yok artık 🙄 evde yaşananlara katlanıyorsun da burdaki eleştirilerden mi intihar edeceksin

Burdakiler gibi insanlar- dan önce biz nasıl insanız diye düşünmen lazım şu yorumlardan sonra
pişkinliğinden ağzım açık kaldı. nasıl acındırıyo kendini. intiharı da biz yumuşayalım diye araya sokuşturuyo kalbi çok kötü, Allah o çocukları bunların elinden kurtarsın inşallah

Bunun için yazıyorum ne sevgisi yaa mecburiyet ,
Hanımlar size kolay gelsin ben pes ediyorum. Dayak yiyen 9 yaşındaki yavrucağa ve dayaktan nasibini alacak olan 16 aylık bebeğe içim yansa da bu pişkinlik karşısında güç kalmadı bende. Başkası adına utanmayı iliklerime kadar yaşıyorum şu an. Burada çok eleştirdiğimiz tepki gösterdiğimiz zalim üvey annelerden özür dileyecek kıvama gelmek üzereyim çıkıyorum konudan.

Ay çok üzülüyorum ya dayak yiyen el kadar bebelere çocuklara. İçim katıldı okudukca

Banada boyle konularda cinnet geliyor. Kendinden daha aciz bir varliga(hayvan engelli, yaşlı, cocuk) şiddet uygulamak kötülüktür, ahlaksizliktir.
Allah korusun konu sahibi yatalak kaldığını, kızınında ona bakarken siddet uyguladigini varsayalim. Konu sahibi su an kendine bekledigi anlayisi kendini döven kizina gösterebilir mi? Hic sanmıyorum. Hangimiz kızı annesini dovmekte hakli deriz? Konu sahibinin psikolojisi bozuk olabilir ama ayni zamanda bencil ve kotu bir insan.

Genellikle yazdığım konularda işin temelini yakalamaya çalışıp, uzun uzun yazıyorum. Bu konu beni aşar. 9 yaşındaki bir kız çocuğunun hatri için yazıyorum sizin için değil.
Sizin tüm ailece durumunuz çığrından çıkmış. Palu ailesi benzeri durum var. Paylaşılmış ağır öfke. Kendi doktoru olma işi bitmiş. O noktayı çoktan geçmişiniz. Lütfen lütfen tüm aile psikiyatrik yardım alın, eşiniz kabul etmiyorsa siz ve kızınız.
Bu konu ihbar kabul edilebilir mi fikrim yok.Sanmiyorum. Hukukçu arkadaşlar ya da moderator bir fikriniz var mı?

Banada boyle konularda cinnet geliyor. Kendinden daha aciz bir varliga(hayvan engelli, yaşlı, cocuk) şiddet uygulamak kötülüktür, ahlaksizliktir.
Allah korusun konu sahibi yatalak kaldığını, kızınında ona bakarken siddet uyguladigini varsayalim. Konu sahibi su an kendine bekledigi anlayisi kendini döven kizina gösterebilir mi? Hic sanmıyorum. Hangimiz kızı annesini dovmekte hakli deriz? Konu sahibinin psikolojisi bozuk olabilir ama ayni zamanda bencil ve kotu bir insan.
psikolojisi bu denli bozuk biri kendini aklamaya çalışmaz pandacım, kadın gayet kendini pişkin şekilde savunup, yorum yazanları acımasız ilan edecek kadar utanmaz

belirli bir yere kadar uzun uzun okudum. 6. sayfada filan bıraktım.
ev ortamınız bu derece korkunçken, her şeyi sizden gören, sizden öğrenmesi gereken küçücük kızdan istediğiniz gibi biri olmasını bekliyorsunuz? kaldı ki dediğiniz şeyler "kardeşini kıskanıyor, yolda zıplıyor, tırnak yiyor" filan.. bir çocuk için hele de sizin evinizdeki bir çocuk için hepinizden daha normal şeyler. koca leş gibi, dövüyor tükürüyor.. siz tüm bunlara maruz kalıyor, çocukları da maruz bırakıyor, kızınıza vuruyor üstüne "ben çaresizim" edebiyatı yapıyorsunuz. bırakın öğretmenliği çocuk gelişim kitaplarını filan. siz daha karşınızdakiyle nasıl konuşulması gerektiğini, nasıl davranılması gerektiğini bilmiyorsunuz. çok normal bir aile olsanız da çocuk böyle olsa alır pedagoga götürür, çabalarsınız. siz de biliyorsunuz asi davranışlar sizden kaynaklı. yüzünüze vurulsun istemiyorsunuz. hadi hepimiz burada size üzülelim, ay vurmuş ama pişman diyelim ne geçicek sizin elinize? kocanızdan kurtulacak mısınız, birden mükemmel bir anne mi olacaksınız? denilenleri uygulayacak mısınız? son 1 yılda değişen bir şey olmamış çünkü. ilişki konusunda bile kocama güvendim diyorsunuz. korunup korunmadığını görmüyor musunuz kocanızın? söz hakkınız yok ki. babasız büyümesin dediğiniz çocuklarınıza en çok babası ve dolaylı yoldan siz zarar vereceksiniz. silkelenip kendinize gelin.

Elinizden gelse eşimi haklı görüp beni harcayacaksnz kendini iyi ifade edebilmek fenaliksa okey

o eşi seçen siz.
dayak yediği halde evliliğe devam eden siz.
çocuk yapan siz.
yetmemiş gibi ikinci çocuğu yapan da siz.
ilk dayak harici eşinizin bir suçu yok.
ondan sonraki dayaklar evet sizin suçunuz.
çocuğunuza kalkan eşinizin elide olsa sizin suçunuz.

Niye bu kadar kötü bu insanlar .Konu siliniyor mu bana bilgi verir misiniz pişman oldum gerçekten kendimi o kadar suçlu hissediyorum ki intihar falan edersem bu insanalrin yüzünden 😭

pff tanımadığın insanların seni eleştirmesinden mi intihar edeceksin?
evdeki lamayla kaç yııl yaşamış kadınsın sen titre ve kendine gel..

Konu sahibinin konusunu sabote ettiğim için şimdiden özür dilerim.

Büyük kızımda çok özel bir sebep yoktu. Önce adet oldu, herkes anlayacak bana bakacak gülecek vs. Vücudu değişmeye başladı, kıllanma oldu kendini iğrenç bulmaya başladı. Odasında kalın perdeleri açmamaya başladı. Öyle ki d vitamini değerleri düştü. Kapı kilitlemeye başladı, bizim evde yasaktır. Gir demeden kimse kimsenin odasına girmez.
En başta babası ve ben olmak üzere herkesi kötü ilan etti. Bir gün baktım elinin üstünü koyu renk kalemlerle çizmiş. Birincide görmezden geldim ama ikincide sordum, dövme yaptım dedi ama sert çizgiler hani çok sinirlenince kağıdı karalamak gibi. Okula giderken yalvar yakar kaldırmaya başladım. Hadi kızım hadi annem diye diye. Ben en kötü anneyim hep onun hayatını zorlaştırıyorum keşke annesi olmasaymışım... Bunları hep duymazdan geldim hiç karşılık vermedim.

Sonra anladım ki anne olmak psikolojisini düzeltmeye yetmiyor. Çocuk yerlerde. Ergenlik gelişimi uzmanı pedagogla görüştük. Doktor ilk önce genel kontrole gönderdi. Kan hormon değerlerine bakıldı. D vitamini eksikliği dışında bir şey çıkmadı. Haftalık 45 dakika o 15 dakika biz terapi aldık. Önce onunla konuşup sonra bize ödevler verdi pedagog. Mesela yemek yememeye başlamıştı. Doktorun önerisiyle mutfak alışverişini kendi yaptı. Ne yemek istiyorsa onları aldı ben de pişirdim. İki kız arkadaşı çok yardım etti ona. 16 yaşına girecek, dersleri düzeldi tekrar eski haline döndü şakalar espriler yapmaya başladı.

Küçük olan bu yaz 14 olacak, ondan daha çok çektim. Peluş oyuncak koleksiyonu yapan pembe tişörtler giyen kız bir sene içinde crob kısacık şort-etek giyen populer olma derdine düşen bir kız oldu çıktı. Odasını toplamadan okula gitmeyen kızın odasına köpeği soksan kaçar. O zorbalığa uğradı. Okulun en popüler kızları önce aralarına alıp sonra da kim seninle arkadaş olmak ister, şaka yaptık biz git lütfen yapınca ayrı çöktü. Her şeyi gerçek sanmış çocuk. Kolunu bacağını çizip kanattı, hastaneye yatıracağız tehdidiyle bıraktı...Yalan üstüne yalan. Adet olmuş üstü kirlenmiş hayır yok öyle bir şey ben uyduruyorum vs.

Daha bitmedi ama en zor zamanlar geride kaçdı. Öldürmeyen güçlendirir misali artık kolay kolay kanmıyor. Yüz çevirdiği eski -popüler olmayan- arkadaşları tekrar aralarına aldılar. O da aynı pedagogtan yardım aldı. Bunları şimdi rahatça yazabiliyorum, o zamanlar üzüntüden mahfolmuştum. Ama hiç bağırmadım isyan etmedim, yanlış bir şey yaptığımda özür diledim. Geçici sorunları kalıcı travmaya çevirmeyelim demişti doktor, bu cümle beni çok etkilemişti.
Ne kadar zor şeyler yaşamışsiniz. Ben de çok zor bir ergenlik yaşadığım ve aileme yaşattığım için kendi çocuğumun ergenliginden çok korkuyorum. Sizin kadar bilinçli olabilir miydim acaba diye düşündüm yorumunuzu okuyunca.

pff tanımadığın insanların seni eleştirmesinden mi intihar edeceksin?
evdeki lamayla kaç yııl yaşamış kadınsın sen titre ve kendine gel..
korkup ay kıyamam sen de mağdursun diyelim diye taktik uyguluyo 😂 evdeki lamadan da bi farkı yok anca başkasını suçlasın

Elinizden tuttugu gibi aile sosyal birimini kapinizda bulur,cocuklarinizdan olurd
Kocası kızına şiddet uyguladıkça asla sesi çıkmıyor, bana vuruyorsa ona da vursun diye düşünüyor. Çocuğa karşı annelik hissi yok. Onu çocuğu, evladı olarak görmüyor. Benim canım yanım yanıyorsa onun da yansın mantığında yaşıyor. Bu adam küçük kıza kim bilir ne küfürler ediyor, öyle basit lanlı lunlu konuşmuyordur. İleride de kızı büyüdüğünde hep kendini kızına acındıracak, kızına hizmet ettirecek hep.

Ben ne okudum ya🤦‍♀️Çocuğa vuruyorsunuz,tahammülünüz yok,baba küfür ediyor,yere tükürüyor.Böyle ortamda büyüyen çocuktan normal olmasını beklemeyin.Yazık üzüldüm,senelerce tedavi gördüm çocuğum olmadı,bundan sonrada olmayacak gibi duruyor,sinir oluyorum Allah çocuk vermiş ama kimlere…
Allah size de nasip etsin inşallah bunu canı yurrkten söylüyorum.cok yanlış anlaşıldım hakarete uğradım çocuklara taciz edenlere yapılan haksızlıklara bu kadr sesimiz ciksaydi bu halde olmazdik ben haklıyım demiyorum ama pişmanım da diyorum zaten gerekli yerleri arayıp bu yorumları sildirecegim yoksa psikolojim daha da bozuluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X