Eşim sigara konusunda sözünü tutmuyor. Ne yapmalıyım?

Enistem bebek planlamaya basladiklsrinda aniden birakti. Cok icerdi. Bizde nasil birakti sasirdik, ama birakti ve tekrar baslamadi. Bunu ama kendi istedi. Bendim oglum dogduktan sonra sigara icen ablama yeni ictikten sonra kucaga vermedim. Nefesi gectim, kiyafetlere de siniyor koku ve bebekler rahatsiz oluyor agir kokulardan.eIniz sizin baskinizla birakmaz, bunu güc savasa cevirir. Kendi istegi ile birakmali. Kendi iradesiyle yapamiyorsa doktoruna danissin

Nargileye takıldım bende, zorlasan içemezsin ya günde 2-3 tane. Nasıl olabiliyor o ? Sizinki daha beter valla.
Bende günde 3-5 sigara içerim. Eşim bıraktırmayı denemişti olmadı ve ısrar etmedi. Daha çok üstüme gelseydi günde 2 paket içmeye başlayacaktım. Bağımlılıklar ısrarla vazgeçirilebilecek şeyler değildir, aksine daha kötü olur. Salın adamı, ve ikinizinki aynı şey değil bebeği karnında taşıyan sizsiniz. Aynı kefeye koyamazsınız.

Bu durum sen yaparsan bende yaparım demekle olmaz herkesin kendi iradesi var bunu istemeli... Kızımın babası da içiyordu ama sürekli balkonda içerdi elini yüzünü yıkar öyle yanımıza gelirdi.

Eşimle tanıştığımızda beri sigara içiyor, bende nargile içiyorum. Ben sigarayı sevmiyorum, bir insanın da kendi tercihidir içip içmemek ama eşimin sigarayı bırakmasını istedim çünkü hamile kaldığımda çocuğumun sigara dumanına maruz kalmasını istemiyordum. Önce azaltmasini istedim çünkü bir insanın sevdiği şeyi özellikle alışkanlık olmuşsa bırakması inanılmaz zordur. Bu arada ben hergun 1-2 defa nargile içerim, o günde 12-13 dal sigara içer. Benim için nargileyi bırakmada sorun yok sonuçta çocuğumun iyiliği için fakat eşim "sen hamile kalınca bırakıcam, azaltarak bırakamam, biranda bırakmam lazım, içmeyi seviyorum." Diyordu. Ben ise biranda bırakamayacağını söyledim durdum. Bana tam 4 kere söz verdi hamile kaldığımı öğrenince bırakacağı konusunda. Tabi ki bırakamadı. Aradan 16 saat geçti ve sigara için sızlanmaya başladı. Önce 1-2 sonra 3-4 derken 9-10 a çıkardı. Sürekli "bırakmayacağım demiyorum bırakacağım" veya "uyurken bırakıyorum bak" diyor. Çok sinirlerim bozuldu bu şekilde sözünde durmamasından dolayı. Artık geceleri onu yatağa almamayı düşünüyorum ama bir yandan da bu şekilde olmak ilişkimize zarar verir diye korkuyorum. İletişim konusunda zayıf bir insanım. Sizin bu konuda görüşleriniz neler?
Yani evin içerisinde içiyorsa bişey diyemem ama maruz kalmamak için balkonda içmesini isteyebilirsiniz ,sigara severek iciliyorsa bırakmak gerçekten zor olabiliyor ve bana çok gereksiz ve ufak bir mesele gibi geldi yatak ayırmak icin

nargile bağımlılığı ve sigara bağımlılığı aynı şeyler değil maalesef. sigara kullanan ve defalarca bırakmaya çalışan bırakan tekrar başlayan bir insan olarak söylüyorum çok zor

bağımlılıklar maalesef sözlerle yeminlerle üstesinden gelebildiğimiz bir durum değil.

bence eşinize baskı yapmayın baskı yaparsanız daha çok bırakamaz.

bir de ilaçlar var ben bir keresinde 3 ay hiç içmemiştim sonra tekrar başladım ama denemeye değer

sigarayı bırakmak hele ki severek içen biri için çok zordur. Yanınızda içmemesini sağlayabilirsiniz ama onu bırak bırak diye darlamak da çare değil. Kolay bir şey olsa zaten herkes bırakır

Maalesef ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Eşim evlenmeden söz vermişti ama azaltmak yerine işi yüzünden daha da abartıyor. Dün sigaraya zam gelmiş diye söylendi bende bırakman için güzel sebep dedim artık 🙄

Eşimle tanıştığımızda beri sigara içiyor, bende nargile içiyorum. Ben sigarayı sevmiyorum, bir insanın da kendi tercihidir içip içmemek ama eşimin sigarayı bırakmasını istedim çünkü hamile kaldığımda çocuğumun sigara dumanına maruz kalmasını istemiyordum. Önce azaltmasini istedim çünkü bir insanın sevdiği şeyi özellikle alışkanlık olmuşsa bırakması inanılmaz zordur. Bu arada ben hergun 1-2 defa nargile içerim, o günde 12-13 dal sigara içer. Benim için nargileyi bırakmada sorun yok sonuçta çocuğumun iyiliği için fakat eşim "sen hamile kalınca bırakıcam, azaltarak bırakamam, biranda bırakmam lazım, içmeyi seviyorum." Diyordu. Ben ise biranda bırakamayacağını söyledim durdum. Bana tam 4 kere söz verdi hamile kaldığımı öğrenince bırakacağı konusunda. Tabi ki bırakamadı. Aradan 16 saat geçti ve sigara için sızlanmaya başladı. Önce 1-2 sonra 3-4 derken 9-10 a çıkardı. Sürekli "bırakmayacağım demiyorum bırakacağım" veya "uyurken bırakıyorum bak" diyor. Çok sinirlerim bozuldu bu şekilde sözünde durmamasından dolayı. Artık geceleri onu yatağa almamayı düşünüyorum ama bir yandan da bu şekilde olmak ilişkimize zarar verir diye korkuyorum. İletişim konusunda zayıf bir insanım. Sizin bu konuda görüşleriniz neler?
Seri koz getirin yengenize🙆

Sigarayı bırakmak bana ütopik geliyor. Hele bu zamanda insanlar dertlerinden daha çok sarılıyor sigaraya. Bu sorunu yaşamamak için içmeyen birini tercih etmeniz lazımdı. Koca adam ha deyince nasıl bırakacak

Sanirim yazımın tamamını okumadınız. Nargileyi bırakmak benim için sorun değil dedim. Yani neredeyse 5 aydır içmiyorum. Fakat o hala sigara içmeyi sürdürüyor. O zaman bende nargile içeyim dediğimde hayır sen içemezsin diyor.
Iyde siz hamilesiniz kocaniz degil. Dumani bile bile yüzünüzemi üflüyor.? O sizin nargilenize karisiyormuydu siz hamile degilken. Karismayin yaninda icmesin olur biter. Siz birak dedikce birakmaz. Benim dedem 70 sene sigara icti birak birak birak kimse biraktiramadi. Herkesin kendi hayati

Bebegin yaninda icmesin. Bıraksa iyibolur ama alternatif oneri diyelim. Babamın sigara ictigini unutuyorum ben cünkü hiç yanımizda icmez kapali ortamda icmez

Sigara kullanan biri olarak söylüyorum. Değil eşim herhangi biri bana bırak dese daha çok içesim geliyor. Radyorezoransla bırakanları duydum bir denesin. 1.250 lira gibi bir ücreti var. Bu yöntemle bırakanlar hiç canım istemiyor diyor, ben de deneyeceğim. Asla yatağınızı ayırmayın ve baskı kurmayın.

Ben bu konuya çok takıktım. Burada konular falan açtım eşim gizli sigara içiyo falan.yıllarca adama almadığım ilaç, nikotin bandı, izlemediği sigara bırakma videosu kalmadı. Bırakıp bırakıp gizlice geri başlıyordj aylar sonra. Sonra fark ettim ki ben boşa kasıyorum. Her bırakma deneyiminde zaten sinirinden dünyayı bana dar ediyor. Gergin huysuz sinirli oluyor. Şimdi yine bırakıcam diyor allah aşkına bırakma çekemem tribini diyorum. Heralde günde 10-15 tane içiyor. İçsin çünkü bırakınca yaşadığı stres yüzünden migreni coşuyor, stres kalp damar sağlığına bence sigaradan daha kötü etki ediyor olabilir. Bu yüzden içsin canım kocacım. Elini yüzünü yıkayıp eve öyle giriyor balkonda içiyor. Ağzını bakım suyuyla çalkalıyor çocuğu öyle seviyor

X