Eşim kumar oynuyor boşanma durumundayız yardımcı olurmusunuz

Yuva kurmak zor yıkmak da zor o kadar üzülüyorum canım yanıyor bı çıkış kapısı arıyorum
Siz sahiden yuva kurduğunuzu mu düşünüyorsunuz?
Sahiden mi? :oha::oha::oha::oha:
Yani size ne desek boş, bir anlamı yok.
Keşke bu çektiğiniz acılar bir işe yarasa da aklınız başınıza gelse.
Ama bu temenni de boş, çıkış kapısı belli ama görmek isteyene.
Daha önce dediğim gibi, Allah annenize babanıza sabır versin, evlatla sınanmak sahiden zor.

Uzun süren sevgili dönemimiz oldu bu dönem güzel geçti diyemem onu o kadar çok seviyordumki gözüm hiç bişey görmüyor du babama karşı gelip onunla evlendim babam düğünüme geldi benle konuşuyor ama eşimin yanlış insan olduğunu savunuyor hep sevgili döneminde şiddet küfür hakaret çok yaşadım ama sevdiğim için bırakmadım evlendik küfür hakaret şiddet devam etti kumar oynuyordu kumar oynadığında bende dayanamıyordum hakaret ediyordum ona bende çalışıyordum 11 aydır evliyiz 11 aydır söz verdi yeminler etti ama hep bı şekilde oynadi nisanliyken de oynuyordu ama bu denli beni etkiliycegini sanmıyordum bırakır diye düşünüyordum kurana el bastı aileme söz verdi ama bırakmadı en son olarak ona son şans verdim bana küfür dayak kumar la gelirsen biter dedim ağladı söz verdi ailemin evinden döndüm bı hafta sonra gene gitti oynadı borcu varmış onu ödemesi lazımmis o yüzden oynadım dedi ona çok üzüldüm ağladığı için bırakmak istiyorum ama olmuyor diyordu sustum 25 günde üç kere oynadi ben ağlıyorum yapma diyorum oynuyordu benimde çalışmamı istiyordu ben işten ayrilmistim gecinemeyiz diyordu kira zam gelecek diye bende kumara atar gene paramı diye istemiyordum ama kendime elinden geleni yap sonra pişman olma dedim işe basvurdum kurana el bastı gene eşim sende bana saygılı olcaksin dedi bana el bastırdı aramızda saygı kalmamıştı bana yasattiklarindan dolayı zaten içim doluydu ufak sebepden tartıştık ben bağırdım o bağırdı sıktır git dedi bana bavulunu topla git dedi umursamiyordu annesini arayıp anlattım annesinin evi karşı bina onlara gidecek orda kalacaktım o gün nere gidiyorsun dedi annen gile dedim sinirlendi annesini arayıp kizacakti yolun açık olsun gibi şeyler söyledi bende artık dayanamadım ailemi aradım bavulumu topladım gittim ama sonra beni arıyor bize bunu yapma diyor seviyorum onu ama sonumuz kötü biter diye korkuyorum kumar bırakmaz ilerde çocuk olursa mahkum olurum bu sefer diye korkuyorum çok aşırı kıskanç bide eşim vicdanimin bı yeride sızlıyor napmaliyim yardım edin...
İlerde çocuk olma ihtimali var yani sizin için. Bunu niye kendinize yaptığınızı anlamıyorum. Elestirmiyirum da artık. Akıl tutulması mi yaşıyorsunuz? Hiç mi sevilmediniz? Bir uzmana başvurup aynen böyle anlatın ve dediklerini de harfiyen dinleyin. Sağlıklı düşünmüyorsunuz.

Uzun süren sevgili dönemimiz oldu bu dönem güzel geçti diyemem onu o kadar çok seviyordumki gözüm hiç bişey görmüyor du babama karşı gelip onunla evlendim babam düğünüme geldi benle konuşuyor ama eşimin yanlış insan olduğunu savunuyor hep sevgili döneminde şiddet küfür hakaret çok yaşadım ama sevdiğim için bırakmadım evlendik küfür hakaret şiddet devam etti kumar oynuyordu kumar oynadığında bende dayanamıyordum hakaret ediyordum ona bende çalışıyordum 11 aydır evliyiz 11 aydır söz verdi yeminler etti ama hep bı şekilde oynadi nisanliyken de oynuyordu ama bu denli beni etkiliycegini sanmıyordum bırakır diye düşünüyordum kurana el bastı aileme söz verdi ama bırakmadı en son olarak ona son şans verdim bana küfür dayak kumar la gelirsen biter dedim ağladı söz verdi ailemin evinden döndüm bı hafta sonra gene gitti oynadı borcu varmış onu ödemesi lazımmis o yüzden oynadım dedi ona çok üzüldüm ağladığı için bırakmak istiyorum ama olmuyor diyordu sustum 25 günde üç kere oynadi ben ağlıyorum yapma diyorum oynuyordu benimde çalışmamı istiyordu ben işten ayrilmistim gecinemeyiz diyordu kira zam gelecek diye bende kumara atar gene paramı diye istemiyordum ama kendime elinden geleni yap sonra pişman olma dedim işe basvurdum kurana el bastı gene eşim sende bana saygılı olcaksin dedi bana el bastırdı aramızda saygı kalmamıştı bana yasattiklarindan dolayı zaten içim doluydu ufak sebepden tartıştık ben bağırdım o bağırdı sıktır git dedi bana bavulunu topla git dedi umursamiyordu annesini arayıp anlattım annesinin evi karşı bina onlara gidecek orda kalacaktım o gün nere gidiyorsun dedi annen gile dedim sinirlendi annesini arayıp kizacakti yolun açık olsun gibi şeyler söyledi bende artık dayanamadım ailemi aradım bavulumu topladım gittim ama sonra beni arıyor bize bunu yapma diyor seviyorum onu ama sonumuz kötü biter diye korkuyorum kumar bırakmaz ilerde çocuk olursa mahkum olurum bu sefer diye korkuyorum çok aşırı kıskanç bide eşim vicdanimin bı yeride sızlıyor napmaliyim yardım edin...
Niye israr ediyorsun bu adamda
Yuva kurmak zor yıkmak da zor o kadar üzülüyorum canım yanıyor bı çıkış kapısı arıyorum
Cikis kapisi belli bosanmak o adam düzelmez balik bastan kokmus cocugun olup vay diye dizini dovecegine hatandan dön calisiyormussun da kendi ayaklari uzerinde duran birisin niye eyvallah ediyorsun bu adama yahu ne mecburiyetin var babanda zaten istemiyormuş degismez kurani da oyuncak etmişsiniz aranızda adam dinine önem verse kumar oynamaz zaten o kadar bariz belli ki sonu olmayacağı körü körüne tutunuyorsunuz bu kadar ki sevgi kirintisina muhtaçsiniz eger sevgi istiyorsanız siz sevin kendinizi

Uzun uzun yazacaktım ama sanki boşa gidecek gibi hissettim. Bağımlı adamlarla evlenmeyin, evlendiyseniz de boşanın. Kumar da çok ciddi bir bağımlılıktır.

Kişinin kendine ettiği kötülüğü koca dünya toplansa edemezin örneği olmuş evliliğin.

Hala vicdan yapıyorsunuz ama bu adam evliliğiniz için kılını kıpırdatmıyor. Size çalışmanızı söylüyor ki rahat kumar oynayabilsin. Hadi kendinizi düşünmüyorsunuz, anne babanıza yazık değil mi? Sizi elin adamını doyurun diye mi büyüttüler?

Kumar bitmez. 7 yıllık kocamdan ayrıldım bu sene, ağlıyor sızlıyor inandırıyor devam ettiriyor. Ama günün sonunda giden paranıza, kaybolan güveninize, harcanan yıllarınıza bakıp ben ne yapmışım diyorsunuz. Seçim sizin kimse kimseyi burda engelleyemez ama kumar diye bi yazıp aratın hele.
(Ha benim eski eşim sesi yükselmeyen şiddet uygulamayan alkol vb almayan kimseye saygısızlığı olmayan biriydi. Ona rağmen tek başına kumar yıktı bizi.)

Lütfen yardımcı olacaksanız yazın bende biliyorum bana sevgiliyken şiddet uyguladığını ama artık kaldıramıyorum son 3 aydır vurmuyor kendine hakim olmaya çalışıyor yardımcı olabilecek cevaplar verecekseniz yazin
Tamam yardımcı oluyoruz işte, geri dön diyoruz. Yani yapacağın şey belli iken burada napıcam diye soruyorsan boşanmak istemiyorsun demektir. Ne dememizi istiyorsun?

Buradaki kumar konularını aç oku sonu belli bu işin...

Lütfen yardımcı olacaksanız yazın bende biliyorum bana sevgiliyken şiddet uyguladığını ama artık kaldıramıyorum son 3 aydır vurmuyor kendine hakim olmaya çalışıyor yardımcı olabilecek cevaplar verecekseniz yazin

Anasına babasına patronuna arkadaşına da vuruyor mu peki? Neden iş size gelince hakim olması gerekiyor?
Sizi sevdiği falan yok, siz giderseniz bu kadar falsoyla kimseyi bulamaz da ondan sizin gitmenizi istemeyişi
Bir de bırakacak olsa dünün bugünden farkı ne? Bırakacak olan bırakırdı. Borç gittikçe büyüyecek oynamak için daha çok istekli olacak.
Bir de size bana saygı duy, işe gir çalış diyormuş.
Valla aileniz hala arkanızdayken boşanın.

Sizde normal değilsiniz...
Nasil cevaplar sizi tatmin eder?
Mesela "boşanmayın, çocuk yapın düzelir, sizde çalışın eve destek olun, kadın dediğin sabreder, yuva yıkılmaz, kolay mı koca bulunuyor sanki, susup devam edin, dua edin belki düzelir" yorumları uygun mudur sizin için?
Siz malesef bu adamdan boşanmaz, üstüne çocukta yaparsınız. Hatta ileride sizin üzerinizden kredi falan çekmenizi isterse de tamam deyin çekin, borçlanın. Bir yuva kolay mı kuruluyor?

Sizde normal değilsiniz...
Nasil cevaplar sizi tatmin eder?
Mesela "boşanmayın, çocuk yapın düzelir, sizde çalışın eve destek olun, kadın dediğin sabreder, yuva yıkılmaz, kolay mı koca bulunuyor sanki, susup devam edin, dua edin belki düzelir" yorumları uygun mudur sizin için?
Siz malesef bu adamdan boşanmaz, üstüne çocukta yaparsınız. Hatta ileride sizin üzerinizden kredi falan çekmenizi isterse de tamam deyin çekin, borçlanın. Bir yuva kolay mı kuruluyor?
Ben hak ettim belki bunca şeyi ben ne yaptıysam onu çok sevdiğim için yaptım tatmin edici cevap değil doğruları görmemi sağlarsınız diye yazdim

Ben hak ettim belki bunca şeyi ben ne yaptıysam onu çok sevdiğim için yaptım tatmin edici cevap değil doğruları görmemi sağlarsınız diye yazdim
Kimse şiddet, küfür, hakaret gibi muameleleri hak etmez. Sizin hatanız bile bile kendinizi ateşe atmak olmuş. Verdiğiniz yanlış kararların bedelini ödüyorsunuz ama burada boşanın kurtulun diyenlerin cevaplarını da beğenmiyorsunuz. Bu nasıl bir sevgi ki bu kadar şeye rağmen hala evliliği sürdürüp, seviyorum diyebiliyorsunuz benim mantığım almıyor. Bu yüzden yazdım zaten normal değilsiniz diye, psikolojik olarak sorunlarınız var belli ki.
Bu olayın doğrusu birdir o da adama tekmeyi basıp boşanmak, arkanıza bile bakmamak. Bununla birlikte de psikolojik destek almak. Eşinizin yalvarmalarına, manipülasyonlarına daha ne kadar kanacaksınız?

Nasıl yardım edelim? Adamın ne halt olduğu nişanlıyken belliymiş ama babanı da dinlemeyip gidip evlenmişsin. Olan bunca şeye rağmen hâlâ seviyorum diye zırlıyorsun, Allah anana babana sabır versin🙏

Kimse şiddet, küfür, hakaret gibi muameleleri hak etmez. Sizin hatanız bile bile kendinizi ateşe atmak olmuş. Verdiğiniz yanlış kararların bedelini ödüyorsunuz ama burada boşanın kurtulun diyenlerin cevaplarını da beğenmiyorsunuz. Bu nasıl bir sevgi ki bu kadar şeye rağmen hala evliliği sürdürüp, seviyorum diyebiliyorsunuz benim mantığım almıyor. Bu yüzden yazdım zaten normal değilsiniz diye, psikolojik olarak sorunlarınız var belli ki.
Bu olayın doğrusu birdir o da adama tekmeyi basıp boşanmak, arkanıza bile bakmamak. Bununla birlikte de psikolojik destek almak. Eşinizin yalvarmalarına, manipülasyonlarına daha ne kadar kanacaksınız?
Şuan ailemin evine geldim bosan diyenlerin yorumlarını beğenmiyor değilim boşanmak için ailemin evine geldim doğru yapıyor muyum diye yazdım pişman olmamak adına. Son 3 aydır bana şiddet uygulamıyordu küfür etmemek için çaba gösteriyordu ama kumardan vazgeçmedi kumarın sonu gelirmi kumardan bahsimde internet sitelerinde olan bitcoin şeker oyunu birakirmi bı gün diye fikir danışmak istiyorum

X