Eşim kpss çalışmama izin vermiyor

Bir şey demiyor anneme gitmeme. Aile içinden birileri oşursa izin var dısarısı ıcın yok

Şansınız yok değil. Seçimleriniz hatalı. Baştan farklı gösterip sonra özüne dönmemiş ki. Adam baştan itibaren başını kapattırmış sen de kabul etmişsin. Buna şans denmiyor.

Türbanlı deist
Siz derken Arabistan da mısınız? Ben elimi kolumu sallayarak boşanıp boşanma affet partisi yaptım da ? Burası hukuk devleti Türkiye cumhuriyeti orası neresi?

Kimseye saygıdan kapanilmaz sizinki evlilik değil gönüllü kölelik kusura bakmayinda bosanmaz cocuk yaparsiniz gidemeyeceğinizi bildiği icin işkence daha cok artar sikayet etmeyin bos yere

Siz prangalarla yaşamayı tercih ediyorsanız neden konu açtınız?

Yben inanclı bir insan değilim evet kapandım sırf tartışmalar uzanmasın diye nişanı attım babam bizzat benle konuştu erkekler böyledir evlendikten sonra şöyle olur vs vs ailesi aradu arkadaslarım da onun bu düşüncesi destekledi neden yalan söyliyim ki ben tek mesele bu sanıordum sadece ama değilmiş

Yasadıgın coğrafya peki. Ben güneydoğu da yasıyorum sence ön taneden kacı senşn dediğin gibidir burada. Bazen hep kötüye denk gelirsin bu da kötğnğn iyisi olur hayat bu işte sana verdiği de bu
Bana masal anlatma. Benim ilk görev yerim Harran adliyesiydi. Ben hangi kadın çaresizlikten durur hangisi koca deliliğinden anlarım.
Kocasının öldüreceğinden korkan kadın sokak ortasında başörtüsünü kocasının yüzüne fırlatmaz.
Sen kocadan babadan korkmuyorsun sen dümdüz onursuz bir kadınsın. Bahanelere sığınma ne olduğunu kabullen öyle devam et hayatına.
Dedim ya hakettiğin bu bunu yaşıyorsun böyle yaşayıp öleceksin

Mantık kurma konusunda sıkıntınız var, belli. Ya da özellikle yazdıklarımı çarpıtmaya çalışıyorsunuz.
Hayır, söylediklerim tezat değil. Aksine coğrafya zor olsa bile bu coğrafyaya rağmen bir şeyler yapılabileceğinin ispatı.
Ben hayatımı topluma rağmen kurabilmiş bir kadınım. Burada böyle çok kadın var, örnek Mihrimah Sultann
Ama bunun için bilinçli olmak, size dayatılanları görmek, bu dayatılanları kabul etmemek kısacası mücadele etmek gerekir.
Ama kendi hayatımın sorumluluğunu almak, mücadele etmek, bedel ödemek yerine başkalarına b*k atmak kadar kolayı yok.
Sizin gibi oturup toplum hühühü, kültür hühühüh, aileler hühühüh diye ağlasaydım, "ama sevgisinden yapıyor, bana başka göz değmesin istiyor" diye bana reva görülen onursuz muameleyi meşrulaştırsaydım her şeyi hak etmiş olurdum.
"Tek fark bazıları prangaları kırar bazıları o prangalara yasamayı öğrenir" demişsiniz, çok afilli bir cümle.
Ben de devam edeyim bazıları da mücadele etmektense rahat geldiği için sizin gibi o prangaları süslemeyi öğrenir. O prangaların varlığını meşrulaştırır. Ve buradaki kadınlara da en büyük zararı bunu yaparak verir.

Siz prangalarla yaşamayı tercih ediyorsanız neden konu açtınız?
Bunu kendim için söylemedim sadece benim tercihim dediğiniz yere atıfta bulundum sorunlar tercih verdiğiniz zaman bitmiyor bazen iyi bszen kötü sonuçla bilir dedim sadece

İşte önemli olan prangalardan kurtulmak
Bende kactım ama yakalandım herkes ister hayat toz pembe olsun kaçanlar kendi tercihlerini yapanlar her zaman senin gibi şanslı oldular mı? Bazen yaşanacak şeylerden kaçamazsın
Gülüm kaçtım derken evden kaçmadım bu zihniyetin benim başımı yemesine izin vermedim, sürekli benimle evlenmek isteyenler oldu hiçbiri bana ve zihniyetime uygun olmadığı için reddettim hep , ailem okul konusunda istekli değildi ben çalışıp para kazanıp bir taraftan okudum, ne kavgalar ettim abimle , uzak bir yerden üni kazandım yollamadilar, ben de defalarca deneyip kendi şehrimde üni kazandım o zaman laf edemediler, üni bitti eşimle evlendim ve atandım, önceden de 5 yıl kadar özel sektörde çalıştım, o kadar direndim ki anlatamam , akraba baskıları, aile manipülasyonları, eleştiriler nelerle baş ettim , başına silah dayamadılar ise her türlü yol bulurdun. Sen kolayı seçmişsin...

Sakın çocuk yapma sakın. Çocuk olunca düzelir eder deme. Çocuk yapma. Çocuk olduğunda boşanan bile bu adam sana karışmaya hayatına müdahale etmeye çalışır. Böyle bir adamdan çocuk yapıp çocuğunuda böyle bir babaya mahkum etme.

Tüm yorumları okudum tansiyonum cıktı.
Resmen her yorumda kocayı savunmuşsun ya
Bey’inin arkasından ne dedikodu yapıyorsun o zaman kır dizini otur yarabbi şükür de.
Aldatmaz diye de kesin konuşmuşsun sen öyle san donunu yıkatıp yemeğini yaptıracak birisin gözün açılmasın da kendi yediği haltları görme diye seni kapatıyor bu kadar. Garibim sen de beni seviyor kıskanıyor havalarındasın.
Bu adamların dışarıda baska kadınlarla yaşadıkları rahat ilişkileri bilsen aklın şaşar.

Sen hakaret etme hakkını kimden alıyorsun. Benim yazdıklarımı yorumlama gücün dahi yok ben yazılan şeylerin mantıksız gelen kıısmlarına örnek veriyorum sadece. Bunu kendi hayatım üzermden yszmadım. Benim kocam beni tehdit ediyor diye bir şey yazma dm korkuyorum da demedim. Okuduğunu anlamadan saddce hakaret ederek yaklasıyorsn aklınca kendini zeki sanıosn. Belliki sende yaran var bu kimin insanlara kusuosn

Yapar bu kafasız kadın

Siz 35 yaşında değil misiniz? Neden babanız erkekler böyledir deyince hayatınızda ilk defa erkek görmüş gibi inandınız?
Babanız böyle mi mesela? O da böyleyse bu hayat tarzına alışkınsınızdır zaten. Başınıza neler geleceğini biliyor olmalıydınız.
Kendisi böyle değilse niye gelip irkiklir biylidir desin?
Çelişkiler yumağı.

Ayrıca bu benim tek basıma karar vereceğim bi konu değil kendi ailem onun ailesi herkes üzülüyor keşke hayatı daha bireysel yyasabilsek ama malesef bizim toplumda göbekten baplı gibisin sanki herkese.
Bizim köyde bir kız kocasından boşandı. Annesi kara yasa büründü. Babası da üzülmüştür ama kızının mutsuzluğu daha önemliydi. Milletin dilindeydi boşanması. Sebebini kimseye de demedi. Birkaç yıl sonra başkasıyla evlendi. Evlatları da oldu. Şimdi mutlu mudur veya mutsuz mudur bilmem ama en azından diğerinden kurtuldu.

Annesinin mutsuzluğunu düşünseydi belki 2 sene o adamı çekip de beter olacak ve ruh sağlığından olacaktı. Her konuda da başkalarını düşünmemiz gerekmiyor. Evlilik sizi bağlar, ailenizi değil.

Psikoloğa randevuya gidin. Devam edip etmeyeceğinize öyle karar verin. Devam edecekseniz de şikayetlenmeyin.

Yapar bu kafasız kadın
Bilemedim ki. Bir taraftan üzülüyorum.
Diğer taraftan bakıyorum çocuk istiyorum çocuk olunca düzelir belki olmazsa çocuğumu alır giderim yazmış. Bunu okuyunca bu kadın bu kafayla ne yaparsa yaşasın diyorum.
Gerçekten konu sahibi bana duygu karmaşası yaşatıyor.

Cnm benim , kendisi hakime hanım senin gibi çok kadın görmüş, insan sana laf anlatırken çıldırır hakime hanımı da çıldırttın bravo ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…