Eşim kpss çalışmama izin vermiyor

Çocuk olursa belki cocugmla mutlu bir hayatım olur çünkü onunla pek değilim her şeyini çocuğuma adarm
Eş kişisi aranızdan çekilecek mi sanıyorsunuz? Çocuk bakmak da kolay değil. Ömrünüzden ömür gidecek hele ki tepenizde kıskanç biri varken. Çocuk çok istiyorsanız uygun koca bulun veya adamın şifa bulmasını bekleyin (kısmet). Patolojik kıskanç sizin kocanız.

Babam hor görmez kabul eder de üzülür kardesım de bosandı eski eşi kızına bakmıyor beş yasında biz bakıyoruz çok şükür ihtiyacı mi da yok ama işte şansımız yok demek ki eş yönünden
Şansınız değil aklınız yok güzelim...

Yasadıgın coğrafya peki. Ben güneydoğu da yasıyorum sence ön taneden kacı senşn dediğin gibidir burada. Bazen hep kötüye denk gelirsin bu da kötğnğn iyisi olur hayat bu işte sana verdiği de bu

Şu an kötü de olsa kocanla elde etmiş olduğun ailenden bağımsız bir hayatın olması iyi geliyor değil mi.
Boşandığında aile evine döneceksin. Kimseyle görüşememeye devam edeceksin. Bu defa da baba baskısı..
şu an senin tek çıkış yolun eşinden gizli KPSS çalışıp atanmak ve çocuk yapmamak. Ama sende o kuvveti göremiyorum.

Valla size konuşmak belki kolay ama sizin anlattıgınız kadar bazı şeyler kolay olsaydı kadın cinayetleri olmaz dı. Ayrıca bu benim tek basıma karar vereceğim bi konu değil kendi ailem onun ailesi herkes üzülüyor keşke hayatı daha bireysel yyasabilsek ama malesef bizim toplumda göbekten baplı gibisin sanki herkese. Birde benim şikayet ettiğim konular insanlara şımarıklık olarak geliyor. Eşim seni aldat mıyor kumarı yok dayagı yok evine bakıyor eşine bağlı daa ne istiyorsun diyorlar ve onu haklı buluyor lar. Ama benim istediğim kişisel bi alan. Eşim e diyorum sahip olarak bakıyorsun olaya ve evliyiz diye Özel'in olamaz diyorsun ama bu böyle değil anlatmaya çalışıyor m sen haksız dın diyor. Yani bizim ülke de boşanmak için çok daha büyük meseler olması lazıö. Yani kadının isteği arzuları hobileri zevkleri fikirleri olamaz
Kusura bakmayın da yanlış kararlar verip b*ku başkalarına atmak en kolayı.
Buradaki herkes bu kültürün kadınları, hepimiz bu kültürün kadınlara dayattığı haksızlıklardan az veya çok payımızı aldık.
Kendi özelimde konuşacak olursam özgürlüğüm için, bu dayatmalara karşı çıkmak için inanılmaz büyük bedeller ödemiş bir kadınım.
Bazıları diğerlerinden daha ağır olsa da tüm kadınlar bir bedel ödüyor ne yazık ki.
Ama en azından sizin yaptığınız gibi bir yandan eril düşünceyi eleştirip diğer yandan davranışlarıyla, sözleriyle o düşünceyi meşrulaştırmıyor beğenmediğiniz o kadınlar. Kusura bakmayın ancak şu an yaşadığınız şeyler kendi düşünce yapınızın sonucundan başka bir şey değil. Ama siz hayatınızın sorumluluğunu almak da istemiyorsunuz.
Kimsenin (buna kendine eş diyen şeref yokusunu kişi de dahil) boyunduruğuna girmeden yaşamak için bir çabanız bile olmamışken kalkıp topluma ve sizi eleştiren diğer kadınlara b*k atmayın bari.

Son düzenleme:
Muhtemelen adamın mal varlığında hak sahibi olmak için olası boşanma durumu nafaka vs için zorla çocuk peydahladın sizin gibilere acıyorum
Cocugum yok kendi istiyor en çok. Ayrıca mal varlıgı da yok bi evi bile yok kirada yz :) bosanırsam çocuk ü sevmesi bakması yeterli
Kuşuuuum toplumu boşver. Genç ömrün geçince iğrenerek baktığın kocanla dört duvar içinde kafayı yersin. Elalem konuşur sonra unutur. İşe gir para kazan, ailen destek olmuyor mu git sığınma evine kur hayatını. Evet aile çevre destek olsa güzel olur her şey kolaylaşır ama bazılarının ailesi böyle değil. İstemediğin hayatı yaşayıp sonra çok pişman olursun ömür geçmiş olur. Düşe kalka kendi hayatını çok da güzel kurabilirsin burada anası babası olmadan çiçek gibi geçinen yiyip içen güzelce giyinen fıkır fıkır neşe dolu bir sürü kadın var zincirini kırıp zor olan aşamayı geçtikten sonra her şeyi yapıyorlar. Önlerine kendilerine saygı duyan erkekler geliyor yeniden başlıyorlar her şeye.. Evlendim kocam eh işte diyip sana göre mutsuz isen çekme derim. Yok ben abartıyorum mutluyum diyor isen başka.. Eşin belli bir profile göre mükemmel de olabilir ama sana uymuyor ise bşr manası yok. Elma ile armut birbirinin eşi değildir. 10 gün sonra da aynısı devam edecek. Yarın düzelir diye bekleme. Çünkü kocan da aynı şekilde yarın ben bunu adam ederim diye dozunu arttırarak devam edecek
Evet o da bana bunu diyor sen evrilecek sn alıasacaksn bananbenzeceksn en son boşuna çabalama dedi

Benim esim cocuklari parka goturmeme bir sey demiyor o ne oluyor acaba
Konu sahibi yapin cocuk bu sefer oda camin ardindan parkta oynayan cocuklari izler
Son cümlen yüreğimi yaktı. Bunu bile düşünmüyor kadın. Çocuk hastalansa tek basina hastaneye götüremez. Ben gelmeden çıkma der bu herif.

Yasadıgın coğrafya peki. Ben güneydoğu da yasıyorum sence ön taneden kacı senşn dediğin gibidir burada. Bazen hep kötüye denk gelirsin bu da kötğnğn iyisi olur hayat bu işte sana verdiği de bu
Aaa ne tesadüf ben de doğuluyum ve de öğretmenim, konularımi bilen bilir aşırı derecede ataerkil cahil bir aileden okuyarak kendini kurtarmış bambaşka bir hayat kurmuş bireyim ben , beni de evlendirmek istediler ayılarla ama ben kaçtım çünkü mağarada yaşayamam dedim herkese baya da tepki aldım, eşim de ben de okumuş meslekli insanlarız, benim ailem kızları okutmuyordu ama ben hep direndim , simdi çok mutluyum ama bu benim tercihim ...

Okurken bir mahkumun günlüğünü okuyor gibi hissettim
Hele çocuk fılan demişsiniz acayip şaşırdım
Düşünsenize bu adamdan bir kızınız oldu Allah korusun ne okumasına izin verir ne çalışmasına
Erkek olunca da kendı gibi biri olur
Kimbilir kimin kızının canını yakıp musallat olacak
Çocuk olunca o bağlar kopmaz hiç bir zaman
Boşanın kpss ye hazırlanın
Karşınıza sizi seven değer veren biri çıkacaktır
Yeniden evlenir sevdiğiniz adamla mutlu çocuklar büyütürsünüz

Kusura bakmayın da yanlış kararlar verip b*ku başkalarına atmak en kolayı.
Buradaki herkes bu kültürün kadınları, hepimiz bu kültürün kadınlara dayattığı haksızlıklardan az veya çok payımızı aldık.
Kendim özelimde konuşacak olursam özgürlüğüm için, bu dayatmalara karşı çıkmak için inanılmaz büyük bedeller ödedim.
Bazıları diğerlerinden daha ağır olsa da tüm kadınlar bir bedel ödüyor ne yazık ki.
Ama en azından sizin yaptığınız gibi bir yandan eril düşünceyi eleştirip diğer yandan davranışlarıyla, sözleriyle o düşünceyi meşrulaştırmıyor beğenmediğiniz o kadınlar. Kusura bakmayın ancak şu an yaşadığınız şeyler kendi düşünce yapınızın sonucundan başka bir şey değil. Ama siz hayatınızın sorumluluğunu almak da istemiyorsunuz.
Kimsenin (buna kendine eş diyen şeref yokusunu kişi de dahil) boyunduruğuna girmeden yaşamak için bir çabanız bile olmamışken kalkıp topluma ve sizi eleştiren diğer kadınlara b*k atmayın bari.
Burdaki herkes bu kültür ün kurbanı , büyük bedeller ödedim bende diyip, bana gelince suçu topluma atma demek tezatlik değil mi? Size ve burdaki kadınlara yaşatan şeyin neyden kaynaklı olduğunu itirafını zaten yapıyorsjn. Tek fark bazıları prangaları kırar bazıları o prangalara yasamayı öğrenir

Allah var o kadar mağara adamı değil :) kendi istedi tip bebek iyi yönleri de var yok değil olmasa sorun bile değil seviyor yani bir başka göz sana değsin istemiyorum diyor asırı kıskanc
İnşallah atanıp elin evlatlarının başını yakmazsın. Yazacak başka bir şey bulamadım. Böyle bir kafa zor bulunur.

Dedim hapis hayatı gibi boğuluyorum e canın sıkılsa gideriz bş yerlere. Ama benim istediğim biraz kendimle de kalmak arkadaslarımla görüşmek. Benim bi arkadasım beni aradı onla telefonda konuşuyor beni yemeğe davet etti eşim konuşuyor belki gelir bi gün sımdı olmaz diyor arkadaşm daha telefonda diyor ben çocuğum var için rahat etsn nşye bırakmıosn falan . Param olsa kacarm gibi hissediyorum
Kendine bir iyilik yap ve boşan
Psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kalıyorsun
Delil tıpla iyi bir avukat bul ve manevi tazminat aç bu ne ya kölesi misin

Ben de güneydoğudayım. 3 kız kardeşiz hepimiz okuduk ayaklarımızın üzerinde durduk. Ben evlendim 2 çocuğumla da boşandım. Hayatımın ivmesi yükseğe doğru gitmeye başladı. Coğrafyayı falan bahane etmeyin. İlk görev yerim Hakkari’ydi. İş yerimdeki kadınlar oralıydı. Daha uçta olan bir il yok herhalde

Cocugum yok kendi istiyor en çok. Ayrıca mal varlıgı da yok bi evi bile yok kirada yz :) bosanırsam çocuk ü sevmesi bakması yeterli

Evet o da bana bunu diyor sen evrilecek sn alıasacaksn bananbenzeceksn en son boşuna çabalama dedi
Muhtemelen bu kafadaki kişi ya çocuğa el koyar ya da boşandınız diye yüzünüze bakmaz. Siz boşansanız da size karışır çünkü çocuğunun annesisiniz.

Velev ki çocuk oldu. Çocuğunuz en fazla sizle 25 - 30 yıl yaşar. Sonra yine o kocayla baş başa kalacaksınız. Nasıl geçecek hayatınız?

Bir de çok merak ettim. Annenize ne sıklıkla gitmenize izin veriyor? Ona karışmıyorsa şaşırırım.

Valla size konuşmak belki kolay ama sizin anlattıgınız kadar bazı şeyler kolay olsaydı kadın cinayetleri olmaz dı. Ayrıca bu benim tek basıma karar vereceğim bi konu değil kendi ailem onun ailesi herkes üzülüyor keşke hayatı daha bireysel yyasabilsek ama malesef bizim toplumda göbekten baplı gibisin sanki herkese. Birde benim şikayet ettiğim konular insanlara şımarıklık olarak geliyor. Eşim seni aldat mıyor kumarı yok dayagı yok evine bakıyor eşine bağlı daa ne istiyorsun diyorlar ve onu haklı buluyor lar. Ama benim istediğim kişisel bi alan. Eşim e diyorum sahip olarak bakıyorsun olaya ve evliyiz diye Özel'in olamaz diyorsun ama bu böyle değil anlatmaya çalışıyor m sen haksız dın diyor. Yani bizim ülke de boşanmak için çok daha büyük meseler olması lazıö. Yani kadının isteği arzuları hobileri zevkleri fikirleri olamaz

Kadın cinayetlerinin şuanki durumunuzla alakasını göremedim.
Bu adamı bile isteye siz seçtiniz ve her şartını yine siz kabul ettiniz. Boşuna mağduru oynamayın.

Çocuk olursa belki cocugmla mutlu bir hayatım olur çünkü onunla pek değilim her şeyini çocuğuma adarm
Birincisi, belkilerle çocuk planı yapılmaz. İkincisi, bahsettiğiniz çocuk yetiştirme şekli sağlıklı değil. Herkes bundan bahsediyor ama hala anlamıyorsunuz. Bu kadar adanmışlık çocuk için şimdiden bir yük. Uçlarda çocuk yetiştirmenin neresi size mantıklı geliyor?

Aaa ne tesadüf ben de doğuluyum ve de öğretmenim, konularımi bilen bilir aşırı derecede ataerkil cahil bir aileden okuyarak kendini kurtarmış bambaşka bir hayat kurmuş bireyim ben , beni de evlendirmek istediler ayılarla ama ben kaçtım çünkü mağarada yaşayamam dedim herkese baya da tepki aldım, eşim de ben de okumuş meslekli insanlarız, benim ailem kızları okutmuyordu ama ben hep direndim , simdi çok mutluyum ama bu benim tercihim ...
Bende kactım ama yakalandım herkes ister hayat toz pembe olsun kaçanlar kendi tercihlerini yapanlar her zaman senin gibi şanslı oldular mı? Bazen yaşanacak şeylerden kaçamazsın

Aldatacagınu sanmam ev delisi evden işe bi yere gittiği yok Allah'tan işe gidiyor da kafamı dinliyorum :) ya ne bilim boşanmak kolay değil ki en sonki kavgamda türbanı attm suratına sokak ortasında kaçtı m gittim telefonlara cevap vermedim babam a gitmiş babam üst üste arsdı mesaj attı gel hakkımı helal etmem tedaviyi bırakırım dedi gittim :KK43:
Date uygulamalarında Allah'ın her günü arkadaşlarımın kocalarını görüyorum. Kimse ben aldatılmam demesin bu kadar rahat olmasın.

Evlenmek için şart koymadı türbanı yine evlenirdik ama çok söylüyordu kavga ettim ayrıldım aileler araya girdi arkadaslarım nasihat verdi senden iyi bir şey istşyır kapalılık kötü bir şey değil senden güzel bir şy istiyır hep baskı herkes aynı şeyi diyince bu sefer ben mi hatalıyım yapmam mı gerek diye düşünüyorum. Sınra zaten tamam diyorsun kapalılık da mesele değil benim için de onu da geçtim artk keşke tek sorunum o olsa

Ay hadi itiraf edin, sizinle dalga geçiyorum deyin.
Deistsiniz ve adam tesettüre girmenizi istedi, ayrıldınız ve arkadaşlarınız "iyi bir şey istiyor" deyince ikna olup barıştınız. Bunun neyine inanalım şimdi?
Tesettürün iyi bir şey olduğunu düşünen insan neden dinden çıkar ki?

Konu gerçekse ciddi problemleriniz var.
Yeriniz yurdunuz belli olsun da bu muhakeme yeteneğiyle başınıza iş açmayın diye evlendirmişler galiba sizi.
Umarım çocuk yapıp onun da başını yakmazsınız.

Hem çocuk yaparsanız sizi damızlık olarak gördüğünü söylediğiniz kocanızla nasıl aşk yaşamaya devam edeceksiniz?
Çocuk için görev gibi sevişen adam çocuktan sonra hiç yanaşmaz.
Çocuk yapmayın, bu büyük aşkı öldürmeyin.

X