Eşim kedilerimi istemiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Jdjdj ay siz ne kadar komiksiniz. Dediklerimin yarısını geçtim, çeyreğini bile anlamadınız ve çirkef suyuyla yıkandığımı düşündünüz öyle mi? Pess 😂😂

Siz böyle devam edin. Ne derseniz deyin fikirlerim değişmeyecek. Kınadığınız insanlardan farkınız yok.
Fark olsun istiyor iseniz farkli davranacaksiniz.
Insanlar duymak istemedikleri seyleri karsi tarafa yazmayacak.
Evet sanada yazdigimiz arksindayim, siz cok biliyorsunuz ya bizde biliyoruz.

Fark yok yok yazip duruyorsunuz.

Bu konu size ornek olsun.
Ince noktalara dokunuyor ve devam ediyor ise karsi tarafta istedigi gibi yazarsa aaa oooo wooow olmayacak.

Fark olsun istiyor iseniz farkli davranacaksiniz.
Insanlar duymak istemedikleri seyleri karsi tarafa yazmayacak.
Evet sanada yazdigimiz arksindayim, siz cok biliyorsunuz ya bizde biliyoruz.

Fark yok yok yazip duruyorsunuz.

Bu konu size ornek olsun.
Ince noktalara dokunuyor ve devam ediyor ise karsi tarafta istedigi gibi yazarsa aaa oooo wooow olmayacak.
Ay böyle debelenmeniz ne kadar hoşuma gitti. Bırakayım da rahat rahat debelenin 😎

Takılmışsınız ilk yorum yazan ben değilim diye. Söylemek anlatmak istediğim şeyi anlamıyorsunuz. Ben onu korumuyorum, bence ikinizde birbirinizden betersiniz. Haklı olanınız yok.

Sadece kendiniz youtube da eleştirdiğiniz birisinin aynısı davranışı sergilediniz. Ne farkınız kaldı o parçalamak istediğiniz insandan diye soruyorum size. Evlatlarınızı tabii ki koruyacaksınız ama o değil konu ki sizin yaptığınız şey korumakta değil. Başkası yapınca tü kaka siz yapınca evlatlarıma laf etti ve haketti. Olmuyor işte öyle çifte standart.
Kara murat benim asdff😂😂😂

Hanımlar merhaba,

eylül ayında kapımın önünde beslediğim anne kedi ölünce, 10 günlük yavrularını eve aldım. 4 tanelerdi, 1 tanesi malesef yaşayamadı. Birini arkadaşım sahiplendi, ben de şuan 2 tane var.
Tam bir senelik evliyim, onlar da 8 aylarını bitirdiler.
Ancak eşim bu yaşa kadar evde hiç evcil hayvan beslememiş, herşeyleri gözüne batıyor ve ciddi sorun yaşamaya başladım.
Bugün bana hayal ettiğim evlilik bu değildi, ben tüy istemiyorum, kuma giriyor tuvaletini yapıyor, kuma basıp yatağa geliyor katlanamıyorum dedi.
Hatta bu sebeple ben çocukta istemiyorum onlar varken dedi.
Kendini çok sıkışmış hissettiğini, aslında onları çok sevdiğini ancak bu durumlara katlanamadığını belirtti. 2 kardeş hem birbirlerine hem de bana çok düşkünler.
Ben onları veremem.
10 günlüklerdi çocuğum gibi büyüttüm baktım.
Eşimin de böyle hissetmesi beni çok üzdü, ne yapacağımı bilmiyorum.

Böyle çare ararken ve düşünürken akılma onunla henüz paylaşmadığım fikir geldi. Şuan için kullanmadığımız, 8 metre uzunluğunda bir balkonumuz var. Bu balkonu onlara tüm şartları sağlayacak şekilde onlara tahsis etsem (kışın evde uyuymak şartıyla) salona da girip çıksalar, hatta hole kadar sizce çözüm olur mu? yatak odası, mutfak ve çocuk odasına (şuan çalışma ve giyinme odası orası) almamak şartıyla bu şekilde gezinseler?

Ben hep hayvanlarla büyüdüm, benim gözüm görmüyor bile. Tik yapmış kendine gece uyurken bile ağzında tüy var sanıyor.
Başım çok ağrıyor, onlara da kuyamıyorum, eşime de

Eşim bana çok düşkün, bir dediğimi iki etmeyen, hatta bana söylemeden beni düşünen, her şeyi yapan biri. Onu da istemediği bu duruma 15-20 sene mahkum edip evliliğimize zarar gelsin istemiyorum. Fikirlerinizi alabilirsem çok memnum olurum.
İki kedi sahibi olarak size hemen önerilerde bulunayım
Öncelikle mamalarını n&d somonlu ile değiştirin.
Gimcat biotin ve muti vitamin macunlarından alın ve dönüşümlü her gün 1cm verin.
Bu iki değişiklik tüylerinin dökülmesini çok çok azaltacak.
Yine de az biraz dökülme devam ediyor ben her sabah koltuk yüzeylerini nemli bir bezle silip robot süpürge çalıştırıyorum.
Haftada bir iki furminator (kedi tarağı) ile de tarayın. Bu da çok azaltıyor.
Yattıkları yerde ki battaniyeyi iki günde bir kurutma makinasına kısa süreli atıyorum.
Klozete alıştırma aparatları var onlardan alın yaklaşık bir ayda klozet kullanmaya başlıyorlar.
Son olarak bir sprey şişesine su doldurun ve mutfakta elinizin altında olsun, mutfağa girdiklerinde patilerine sıkıp sert bir ton ile hayır deyin. Mutfağa girmeyi böylece bırakıyorlar ve sadece kapısında bekliyorlar.
Benim iki yaşında bir kedim ve 2 aylık yavrusu var. Evimde hiç tüy ve koku olmaz. Hepimiz çok mutluyuz bence :)

Yoo ver cevabını ama çoluğa çocuğa beddua etme. Sen de annesin korkmuyor musun beddua ederken.
Hanimefendi ben baslatmadim ben baslatmadim ben baslatmadim.
Kedisinin tüyü com kıymetli ise benimde evlatlarim cok kiymetli.
Agzi sulana sulana yorum yazan kendisi ince noktalara da vura vura yazdi.
Bende yazinca neden ben kötü oluyorum.
Hala da ben kendimi savunuyorum.
İster beni tu kaka yapın ister heh iyi deyin hic onemli degil.

İnsani çileden cikarmayacaksiniz.
Benim ince noktam evlatlarim kadinin ilk yorumu sonrasi ortada bende yazdim.

Kk nin kurali var her konuya her yoruma cevap yazmak zorunda degilsiniz.
Yorum yazan kisi de ince noktaya vura vura yorum yazmasaydı…

Bahsettiğiniz youtube videosunun içeriğini bilmeden; sizin videodan aklınızda kalan tek 1 cümleyle videoyu değerlendiremeyiz.

Video sahibi orada ironi mi yapıyor; mübalağa sanatını kullanarak bir şey mi anlatmaya çalışıyor; bilmiyoruz.
kedilerime bir şey olacağına çocuklarınız ölsünün mübalağa ya da ironi gibi bir yanı ne kadar olabilir ki

Benim köpeğim vardı küçük ırk, o bizimle gelecekti dolayısıyla biliyordu evde muhakkak bir hayvan olacağını. Ancak köpeğim bizim evde çok mutsuz oldu, çünkü annemin evi büyük bahçeli, oraya alışıktı. Mecbur annemde bıraktım.

Velhasıl evet denedim olmuyor, yavrulara da kıyamıyorum, içim eriyor. Eşimi de anlıyorum ona saygı da duyuyorum, zorlayamam.
Bugünlük konuyu açmayacağım, sakinleşmesini bekleyeceğim. Sonra onunla güzellikle konuyu tartışıp artık çözüme kavuşturacağım

İşin en zor kısmı sıradan tekir kediler oldukları için, hem 2sini bir arada sahiplenmek isteyecek, hem de en ufak zorlukta sokağa salmayacak güvenilir birilerini bulmak.
Normal tekirler gibi değiller, çok sakin, sevecen bebekler. Ne tırmalamaları var, ne sağa sola zarar vermeleri, hırçınlıkları var.
İnşallah bir çözüm yolu bulabilirim, söylediklerinizi de dikkate alacağım
Hayvanları çok seven biriyim. Yıllardır sokak hayvanlarını yuvalandiriyorum. Özellikle de kedileri. Keşke dört, beş ay önce, kediler henüz yavruyken, tuvalandirmaya çalişsaydınız. Üstelik kış dönemi olduğu için kolayca yuva bulurdu. Şimdi yetişkin bir kedi olmuşlar, her taraf bebek kedi dolmuş, yuva bulmanız imkansıza yakın bir şey ne yazık ki. Çok üzülüyorum böyle paylaşımlar gördükçe. Sokağa, güvenilir bir bahçeye bıraksanız, bir seneyi bile sağ geçiremezler...Yılların tecrübesi, ne yazık ki durum bu.
Gelelim eşinize. Evlendiginiz de zaten kopeginizi kabul etmiş. Yani bir hayvanla zaten yaşayacaktı. Üstelik köpekle. Evde bakımı çok daha zor olan, çok daha tüy döken bir hayvanla. Bunu öne sürebilirsiniz....Gerçi eminim ki zaten denemişsinizdir. Yatak odasına asla sokmasaniz mesela....

Sonuç olarak umarım önerinize sıcak bakar eşiniz. Bu arada mutlaka kisirlastirma yapın, eğer yapmadıysanız. Sürekli yuva ilânı verin. En azından birini yuvalandirmaya çalışın. Biri için eşinizle anlaşmaya çalışın. Bak köpeğimi zaten kabul etmiştin falan deyin...

Siz eşinize kıyamıyorum diyorsunuz ama,eşiniz size pekala kiyabiliyor. Onları terk ederek ruhunuzda, vicdaninizda açacağı yaraları en yakından o biliyor olmalı. En azından başta, asla yapamayacağını açık ve net söylemeliydi . Sizi şu anda müşkül durumda bırakmasaydı. Belki de söyledi, siz alışır diye düşündünüz. O kısmı bilemiyoruz.

Umarım musmutlu, uzun ömürlü yuvaları olur evlatlarımızın.

kedilerime bir şey olacağına çocuklarınız ölsünün mübalağa ya da ironi gibi bir yanı ne kadar olabilir ki

Tam video ve metin yok elimizde. Olayı örneklendirip bir tarafı haklı çıkarmakta mümkün, haksız çıkarmakta.

Video sahibi, bir canlıya ( insan, hayvan, bitki, ağaç vb de dahil ) bile isteye zarar veren birinden bahsediyor da olabilir; olmayadabilir. Videoyu izlemeden; bir yorum yapmak yanlış olur.

Böyle okuyorum

Eklentiler

• IMG_3766.jpeg
    IMG_3766.jpeg
    74,2 KB · Görüntüleme: 44
Kedisinin tüyü com kıymetli ise benimde evlatlarim cok kiymetli

Herkes için kendi emek verdiği, buyuttugu canli değerlidir.
Yani neden kadin( E egecell ) kendi kedisini degerli buluyor ve benim tanimadigi cocuklarimi degerli bulmuyor diye bu kadar sinir harbi yaşiyorsunuz ki? 🙄

Bence ortada bir şey yok aslinda.

Hanimefendi ben baslatmadim ben baslatmadim ben baslatmadim.
Kedisinin tüyü com kıymetli ise benimde evlatlarim cok kiymetli.
Agzi sulana sulana yorum yazan kendisi ince noktalara da vura vura yazdi.
Bende yazinca neden ben kötü oluyorum.
Hala da ben kendimi savunuyorum.
İster beni tu kaka yapın ister heh iyi deyin hic onemli degil.

İnsani çileden cikarmayacaksiniz.
Benim ince noktam evlatlarim kadinin ilk yorumu sonrasi ortada bende yazdim.

Kk nin kurali var her konuya her yoruma cevap yazmak zorunda degilsiniz.
Yorum yazan kisi de ince noktaya vura vura yorum yazmasaydı…
Gsgsgsgsgsgsgsgs. Kedilerim çocuklarından daha değerli 🤓🤓🤓🤓🤓🤓 zorla mı ayol. Sen benim çocuklarım değerli diyince ben alınıyor muyum.

Egecell hanımı savcı diye hatırlıyorum. 😄 Belki eşi de savcı ya da hakimdir, diğer yorumları yazan abla şok olur 😄
Savcı değilim hakimim :)
Ya koca olayı şurdan çıktı bu kadın başka bir konuda benim kocam kim siz biliyor musunuz tarzı cevap yazmış gsgsgsgs çıldırdı kadın gsgsgsgs
Benim kocam savcı hakim değil düz iş adamı. Öyle benim kocam kim siz biliyor musunuz diyecek kadar cirosu olan bir adam da değil 😔

Çocuğunuza bir şey yazmadı tüm mesajları okudum. Çocuk-kedi kıyasını ilk siz başlatmışsınız. Bu kıyasınıza cevaben de egecell kedilerinin aynı minvalde değerli olduğunu belirtmiş. Sizin yorumlarınız daha kışkırtıcı karşı taraf da sizin dilinizden cevap vermek durumunda kalmış. Haklıyken haksız düşeyazmış ama yorumlarınız o kadar itici ki ben haksız bulamadım.
Şimdi sana saracak gsgsgsgsgsgs çocuğunu kartal kapmış Fatma Girik gibi feryat figan oldu kadın sitenin ortasında

İnanın o da öyle, gider çeşit çeşit mama alır, onlaroı sever öper sarılır. Akşamları iştemn geldiğinde salona gelmezlerse , kendilerini sevdirmezlerse söylenir, kızar.
Ama bu tüy ve kum konusuna alışamadı.
Ben de ne istediğimi bilmiyorum ama çok mutsuzlaşmaya başladım, vicdanım ile yaşam tercihlerim arasında kaldım diyor
Kirptirmak anestezi aldıkları için zararliymis ama evinin balkonunda eşinin tras makinasıyla kırpan biliyorum yine strese girebilir ama yazda gelcek belki rahat ederdi hayvancık iki kedimiz var bizimde ne desem bilemedim ben zerre rahatsız olmuyorum tüyden hatta yiyoruz bile bence arada yemeklere uçuşuyodur belki.

Siz gercekten rahatsızsınız.

Bakın siz o kadar leş bir kişiliksiniz ki…

Ama sana öyle bir germişim ve dert olmuşum ki kedilerin köpeklerin çöp karıştırdığı gibi ruhunun leşliğindem gidip yorum araştırmışsın.

İçime öyle bi şey doğuyor ki sizin icin ileride çocuğunuz oldugunda çok büyük sınavlar yaşayacaksınız.

Burada herkes birbirine bişeyler yazıyor ama senin gibi leş insan çok az çocuk uzerinden bişeyler yazacak, genetik olarak çok şanssız yazacak.

Umarım Allah sizi evlatla sınar ve evladınızı kedilerinizle kıyaslarsınız…

Aklınca dalga geçer gibi yazıyorsun da kuduruyorsun..
Üç kedi bir insan yavrusunun anasıyım. Kedilerim de evladım kadar değerli ve kıymetli.

Hiç bir canlının, bir diğerine üstünlüğüne inanmıyorum. Ne benim kedilerim başkasının çocuğundan kıymetli, ne de kedilerim bir başkasının evladından değersiz. Hepimiz ekosistemin bir parçasıyız. Ve insan olarak ne yazık ki en tehlikeli halkayız.

Gelelim size, üslübunuza....Ne desem, ne yazsam boş....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X