Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Ailesi veriyor yani bu akılları

Ben size şunu soracağım kişisel ihtiyaçlarınızı harcamalarınızı nasıl yapıyorsunuz eşinizden para mı istiyorsunuz size harçlık mı veriyor tam olarak nasıl oluyor çünkü paranın lafını yapan ve çalışmazsan boşanırız diyen bir adamdan para istemek gururunuza mutlaka dokunuyordur kendimi yerinize koyduğumda çok kötü hissettim mesela bunu düşününce bile, o yüzden merak ettim hani nasıl para istiyorsunuz ya da siz her para istediğinizde demekki içinden sövüyor bu adam

Kadın çocuk veriyor. Evine bakıyor. Bu kadınlar daha ne yapacak. Erkeğin tek yaptığı iş calismak.
Çocuk verme kısmınu erkek yapamaz. O mecbur kadında. Ama kalanı kusura bakmayın ama tamamen siz ve sizin gibilerin sorunu. Böyle kocalarla evlenip sonra yok beyim iş yapmıyor çocuğa bakmıyo bık bık bık.
Erkeğin tek yaptığı çalışmak yazmışsınız bir de

Ben yazayım:
Evi süpürmek
Silmek
Çamaşır katlamak.
Bebeğin kahvaltısı ve akşam yemeğini yedirmek
Haftada 1 gün tüm yemeklerden sorumlu olmak
Bazen ütü yapmak (ben hiç yapmıyorum)
Sabah 4 9 arası bebeğe bakmak,

Bunlar ve nicesi eşimin görevi
Çünkü ataerkil değiliz

Ben de hayatima esimden once giren hicbir erkekle evlilik dusunmedim hatta evlilik konusu actiklarinda buz gibi soguyordum. Esimle tanistigimin 1.ayi beraber yasamaya basladik, 6.ayi evlendik (Evde denemeyiniz, ben sansliydim, riskli olabilir )

Cocuk hala dusunmuyorum ama hayatima esim girince icimden domestikvari bir kadin cikti, aksamlari bir saat ayri takilsak sonra kedi gibi adamin dibine kivriliyorum, sabahlari beraber hazirlanip ise gitmeden sohbet edelim diye hayatima kahvalti etme kavrami falan soktum. (Onceden asla kahvalti etmezdim annem babam bize miydi garezin diyor) Esimle tanismasaydim muhtemelen asla evlenmezdim, bence evliligi karsindaki kisi dusundurtuyor.

Ataerkillik konusunda şikayeti yok ki o üyenin. Saçma sapan biri ile yaptığı evlilikten sonra çarenin ataerkillikte olduğuna inanmış.

Herkes ister aşk evliliği yapmak, ama burası harikalar diyarı değil, hayatın gerçekleri var. Kafanın uyduğu, tipi düzgün iki insan varsa mesleği iyi olan seçilir elbette
Beni ilgilendirmez dedim.
Ben kendi bakış açımı söyledim.
Mantık evliliği yapmak isteyenle olmadım olmak istemiyorum dedim
Kim kimle olursa olsun banane

Çıkarttı aslında da tek eşliliğe uyum sağlamakta çok zorlanıyorum.
Tatlım sen o üye değil misin.
Saçma sapan cinsellik konuları açan.
Ben yanlış mı hatırlıyorum.
Bence sen evlilik istemiyor falan değilsin hatta ölüyorsun da pek yanaşmıyor hayatındaki erkekler.

Yooo öule.degildi.yanlış anlaşılmalar olabiliyor.
Valla hamile mi kalmıştın ne.
Yani kusura bakma da burda dan dan konuşuyorsun da lütfen biraz kendi hayatına bak .
Yok ben istemedim de işim olmadan evlenmek vs .
Gelmiş ev hanımlarınu gömüyorsun
Bak sen çalışıyorsun yine de olmuyor demej ki.

Eşiniz çalış demeden sizin çalışmanız gerekiyor,

ben kadınları anlamıyorum hadi durumunuz çok iyi olur eşin der ki ‘sen çalışma ben senin emeklilik primlerini yatırayım sen de çocuklarımıza bak’ dese anlıycam,geleceğin garanti altında olur, ama adam bunu demediği halde neden yarışıyorsunuz ki,

hadi ilerde boşandınız bu forumda sürekli sıkıldım evlilikten boşanalım dedi kocam diye konu açılıyor, biraz okuyun evlilikler garanti değil ki artık, boşandınız kuş kadar bi nafaka alacaksınız onu da vermeyecek mahkemelerde sürüneceksiniz.

Eşiniz bunu demeden sizin ben çalışmalıyım demeniz gerekirdi, cocuğu falan bahane etmeyin cocuk olmadan da bunu demeniz gerekirdi, cocuk olunca da bi süre sonra çalışayım primi yatırayım demeniz gerekirdi, eşinizin ağzına laf vermeden bu konuda haksızsınız konu sahibi Sahika Kocarslanli

Şu dönemde evet tek kişinin maaşıyla geçinmek zor ama yani çalışmıyorsan çocuguda al git ne demek sen babanın evinden mi getirmişsin çoçuğu. Aslında daha güzel bir dille sende çalışırsan daha rahat geçiniriz vs diye anlatmak varken böyle çıkışması çok saçma. E tamam sen alıp git çocugu aç bir dava bağlasınlar yüksek miktarda nafakayı ödesin. Aaaaa adam manyak gerçekten yahu bir kere dinen erkek kadına bakmak zorunda he şu devirde bu imkansız hayat şartlrı ortada ama çalışmadığı için bir kadına bu yapılmaz ayrıca sen neden gidiyormuşsun kendisi toplanıp defolup gitsin o evden.

adamın tavrını normal görmedim, siz gereksiz yere yükseldiniz.

ben zaten baştan bu lafları edecek adamlarla evleniyorsunuz, yemiyor içmiyor bir de çocuk yapıyorsunuz, sonra da bu lafları yiyorsunuz diyorum, bunu baştan beri diyorum. ha bu kötü uslupta adam hiçbir şeyi hak etmiyor. ama onun dışında erkeklerin maaş beklentisini anormal bulmuyorum yalnız, o ayrı. insanlar hiç çalışmasın bana kalırsa, mümkünse yani mümkün değilse yetişkin insanlar oturup kendilerine göre bir plan program yapar, nasıl anlaşılırsa odur... ister kadın çalışır ister erkek, yetmiyorsa ikisi de mecbur, onu dikte etmek bize düşmez.

çocuk önceliktir diyerek konuya girdiniz, aynı minvalde %90 filan oranda boşanan çiftlerde çocuğu annenin aldığını babaların rahat rahat gezdiğini hepimiz biliyoruz, bunda bu kadar yükselecek bir şey yok. öyle bi aman aman nafaka veren de yok ayrıca. boşansa mecbur çalışacak bu konuda adamın sonuna kadar haklı olduğu belki tek nokta burası.

Çıkarttı aslında da tek eşliliğe uyum sağlamakta çok zorlanıyorum.
Bir zamanlar buraların en çapkın bekar üyelerinden biriydim ben ciddi ilişkim pek olmuyordu genellikle tek gecelik ilişkiler filan çok hızlı bir hayat yaşadım ben evlendiysem herkes evlenir yani merak etme kısmetse oluyor derlerdi de inanmazdım ben öyleymiş gerçekten sadece herşeyin bir zamanı var

Beni zorlyan nokta tek gecelik ilişkileri ya da yeterince anlamlı olmayan skor olsun, vakit geçsin diye yaşanan ilişkileri bırakamamak değil zaten.birden çok partnerim olmasına rağmen bu kişilerin hepsini gercekten seviyorum ve çok kaliteli ilişkilerim var.bir tanesiyle olacağım diye çok kaliteli diğer ilişkilerimden nasıl vazgeçeceğim bilemiyorum.dediğin gibi bu koşulları sağlayan 1 kişi olsa anında tek eşli olurum zaten.

Yooo hayır evi geçindirmek finanse etmek kocası kadar kadının da sorumluluğu, ev işlerinin kadının olduğu kadar erkeğin sorumluluğu olduğu gibi. Bu zihniyetin genel olarak geçerliliği çok eskilerde kaldı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…