Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Haklısın.direkt ülke sıkıntılı.adam ne alıyor ki nafakayı ne verecek ?

Neden çocukla çalışıp kazanmak yerine çocuksuzken aynı azmi göstermiyorlar maşallah doğum yapan kadının zekası gelişiyor.youtube ta boyuna 2 aylık bebekle nasıl atandım, yok 2 çocukla nasıl derece yaptım.

ben kendim home-office çalışıyorum home office çalışamaz demiyorum.

ama kadınlarımızı anlamıyorum.
ya dürüst ol de ki

arkadaş benim öyle parlak bir kariyerim yok. olmaz da. olup olacağım asgari ücret yani. kocam çalışırım sanıyor ama yok öyle yağma evde çocuğumu büyütecem keyfime göre iş olmazsa da çalışmam. eşşek gibi baksın.

bak böyle dürüst konuş. canımı ye, mesela.

Aynen kanka en çok sen hakediyorsun evlenip çocuk yapmayı kimi aşık olduğu için kimi çevre baskısı çocuk da genelde yaş geçiyor diye herkesin hikayesi farklı. Çoğunluk psikolojik olarak sağlıklı değil ki bu yüzden yanlış adım atıyorlar. bizim ülkede psikiyatriye gidene deli gözüyle bakiliyor doğru düzgün tedavi olan da yok

Ben hiç kocası olupte perişan olan bı kadin görmedim mesleği yoksa temizlik, çocuk bakımı işi yapıp yine taştan suyunu çıkarıyo kadınlar. Her anlamda da ilgileniyo ama kadın ölürse eyvahhhh erkeklerin çoğu perisan ediyor çocukları ya da illa akraba bı kadına çörekleniyo çünkü çoğu erkeğin tek hayat becerisi para kazanmak ama kadından her şey bekleniyo. Hem anne olsun, hem çocuğunu güzel yetistirsin, hem evinin işi tam olsun, hem kendini salmasin, hem kocasının seks ihtiyaçlarını karsilasin, hem eve para getirsin bunların biri eksik olsa eyvahlar olsun. Ama erkek çalışsın ''adam olsun'' kafi.

Kadın yatış moduna geçiyor tedbir alıyor sozunuzden resmen midem bulandı, bu hayat arkadaşlığı değil bu resmen iş yeri mobbingi gibi bı şey o zaman konu sahibi yaslanıp hastalanmaya başlasa kocası önlem almak için bosasin benim hakkında böyle düşünen biriyle aynı yatağa girmek mi... Çok üzücü her şeyin bı üslubu var.

Adamda da suç var.bilmiyor muydu sanki kadının çalışmaya değecek bir kariyeri olmadığını.madem ona göre biriyle evlenseymiş.

ben hayatı 60 yaşındaki nesle göre değerlendirmiyorum.
kendime göre değerlendiriyorum misal benim erkek arkadaşım tabii ki fit olmalı, o benim seks ihtiyacımı karşılamalı asıl. çünkü sonsuz kere ilişkiye girebilme kapasitesi olan kadın. erkeklerde sayı sınırlı + duygusal anlamda da tatmin etmeli beni, boşalmam kafi bir şey değil ki. erkekler düşünsün yani karşısındaki tatmin oluyor mu olmuyor mu. erkeğin seks ihtiyacını karşılamaya ve var?

öyle hayatta ev işi vs. gibi hiçbir becerisi olmayan düz bir adamla zaten neden evlenip çocuk yapalım ki? delilik bu. ben daha fazla kazanıyorum mesela, dolayısıyla benim vaktim daha kıymetli, o daha fazla yapsın ev işini, en basitinden, daha adil bu şekilde. (ben de daha fazla kazanıp daha rahat yaşam sunabilirim) hasta olan tabi ki kimse diğeri ona bakmalı, bunun ilişkiyle bir alakası yok insanlıkla alakalı bir şey.

Kadın yatış moduna geçiyor tedbir alıyor
bunda mide bulundıracak ne var bilmiyorum ama burada da, reel hayatta da çalışmaya gönlü olmadığı için bahane üreteni de çok gördük.

Adamda da suç var.bilmiyor muydu sanki kadının çalışmaya değecek bir kariyeri olmadığını.madem ona göre biriyle evlenseymiş.
ha orası çok doğru bak
daha kariyerlisi de onu mu bekliyordu, orası da ayrı konu.

ama yani birbirlerine karşı bak böyle böyle diye bunları konuşmuyor mu ölçüp biçmiyor mu bu insanlar onu anlamıyorum....

arkadaş bir bebek en fazla 9 ayda doğuyor sonra en az 5 sene bakacak biri lazım. sonra en az 5 sene daha evde tek duramayacak ona göre ya evde birisi ya tam gün okul lazım... bunu planlamadan mı çocuk yapıyorsunuz?

Yanlız konu çok alakasız bı yere gitti şuan

Her zaman cocuk onceliklidir bana gore,madem oyle bir dusuncesi vardi da cocuk icin tutsaydi kendini bir zahmet..
Ki,Al cocugu da git demekle bitmez yalniz bunun nafakasi egitimi kresi her halti var esek gibi odeyecek siz calissaniz bile, deyin ve alin cocugunuzu gidin daha da artarsa bence bu durum

Nafaka olarak tüm eğitim masrafları,yiyecek,giyecek masrafları karşılanan bir miktar mı veriliyor sanıyorsunuz?
Öyle bir yazıyorsunuz ki erkek evlilikte nafaka ile tutulacak bir varlık sanki.
Korkutarak da nereye kadar yani.

Ne korkutmasi ya,nasil okuyuo nasil anliyorsunuz acaba...orda ki amac,adamin,sanki cocugunu da Al git deyince,sorumluluklarindan muaf oldugunu sanmasi,ama oyle olmadigini bilmesidir.

Ne korkutmasi ya,nasil okuyuo nasil anliyorsunuz acaba...orda ki amac,adamin,sanki cocugunu da Al git deyince,sorumluluklarindan muaf oldugunu sanmasi,ama oyle olmadigini bilmesidir.
sorumluluklarından muaf olmayacak ama ayrılırlarsa vereceği 2-3 bin lira nafaka
kadın o paraya geçinebilir mi, imkan var mı?

üstelik çocuk kadına kalır, kadın gerçekten iş bulamıyorsa babasının evine döner çocukla...
adam bekar erkek gibi kafasına göre takılır
boşanmak kimin için rahat sizce şu durumda?

Cocuk kadina kalir demek ne demek ya bu cumleyi iceren bir yorumu zaten ciddiye alamam...Yani bosanmasin mobinglere ve belki devaminda Gelen sozlu ve fiziksel siddete devam waaaoow mukemmel bir basa cikmis yontemi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…