Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Bazıları sırf maaşı için tercih edildiğini çok iyi bildiği için bu öfke normal.
Ben hayatım boyunca çalıştım ama beni maaşım için tercih eden adama gram saygım olmaz çocuğum olursa kendim yetiştirmek isterim.
Kime ne
Sen adam bana bakmak zorunda diye bikbik otersen o adam da kendisini maaşı için tercih eden bir kadına saygı duymaz. Esitlikse esitlik.

Eskiden de çalışıyordum ama çalışma şartlarım insancıl değildi ve maaş hiçbir şeye yetmiyordu yol, yemek, giyim derken bitiyordu diyor. Akşam 5-6 da çıkacağı iş bulsa bunu demezdi sanıyorum.
ha yani bunun çaresi ben evde durayım
kocamın maaşı hem bana hem bebeğe hem yola hem yemeğe yetsin, benimki hiç bir naneye yetmiyordu ama onunki yetsin
öyle mi? yetmediği yerde kayınbaba versin.

bu kadının eşi
"sen evde maddi bakımdan kıymeti ölçülemeyecek, benim asla senin kadar hakkını vererek yapamıyacağım, eşsiz bir iş yapıyorsun, çocuğumuzu büyütüyorsun" demiyor
"az da ben evde oturayım da sen çalış bize bak" diyor, bilmem farkında mısınız?

Kimse de bu kadar çileye çocuk yapmayıverelim demiyor.çok mu lazim ya.bence bizim gibi acımasız yorum yapanların ağzındaki bakla tam olarak bu 😄

ortadogu ve bizim ulkemizde üreme nedense cok onemli. Bak suriyelilere ilk zamanlar savastan kacip geldiler, psikolojileri bozulmadan, travma yasamadan hepsi 7 8 cocuk yapti. Bizim ulkede de dikkat edersen okula gitmesi gereken yasta ciplak ayakla karton toplayan cocuklar var, her dilencinin kucaginda bir cocuk var, tv yi aciyorum 3 cocugu yetistirme yurduna vermiş 4.cocuga hamile kadinlar var. Daha cok ornek var. Ekonomik durum gozetilmeksizin herkes cocuk sahibi oluyor, birtane de degil boy boy oluyor cocuklar.

Bazıları sırf maaşı için tercih edildiğini çok iyi bildiği için bu öfke normal.
Ben hayatım boyunca çalıştım ama beni maaşım için tercih eden adama gram saygım olmaz çocuğum olursa kendim yetiştirmek isterim.
Kime ne
Isabella hanım.bu dünyada herkes birbirini bir takım özellikleri için tercoh e
ortadogu ve bizim ulkemizde üreme nedense cok onemli. Bak suriyelilere ilk zamanlar savastan kacip geldiler, psikolojileri bozulmadan, travma yasamadan hepsi 7 8 cocuk yapti. Bizim ulkede de dikkat edersen okula gitmesi gereken yasta ciplak ayakla karton toplayan cocuklar var, her dilencinin kucaginda bir cocuk var, tv yi aciyorum 3 cocugu yetistirme yurduna vermiş 4.cocuga hamile kadinlar var. Daha cok ornek var. Ekonomik durum gozetilmeksizin herkes cocuk sahibi oluyor, birtane de degil boy boy oluyor cocuklar.
Buradaki arkadaşlar o kadar da değil ama ben pek anlam veremiyorum.tamam insanlar çeşit çeşittir öylesi de çıkar böylesi de ama 10 kişiden 10 unun da aynı şekilde yaşamak istemesi hiç normal gelmiyor bana.çoğu kişinin bize öğretilen jayat kalıplarından çıkamadığını düşünüyorum.kimse de durup düşünmüyor ki bem meden evleniyorum neden çocuk yapıyorum.boyuna sorunlu evlilik konuları, boyuna boşanma konuları, boyuna çocuklu birileriyle evlensem mi konuları.... neden bizim toplum illa evlenecek çözemedim bir türlü.
Kadının hayatını hem fiziksel hem psikolojik işkencelerle mahvetmişler boşanıyor, yine konu açıyor.çocuklu bir adam var tekrar evlensem mi diye 😄

ha yani bunun çaresi ben evde durayım
kocamın maaşı hem bana hem bebeğe hem yola hem yemeğe yetsin, benimki hiç bir naneye yetmiyordu ama onunki yetsin
öyle mi? yetmediği yerde kayınbaba versin.

bu kadının eşi
"sen evde maddi bakımdan kıymeti ölçülemeyecek, benim asla senin kadar hakkını vererek yapamıyacağım, eşsiz bir iş yapıyorsun, çocuğumuzu büyütüyorsun" demiyor
"az da ben evde oturayım da sen çalış bize bak" diyor, bilmem farkında mısınız?
Mesajlarımın hepsini okusaydınız bunu demezdiniz. Ben olsam homeoffice işlerde ilerlerdim veya kpss çalışırdım demiştim bir iki üst yorumumda.

Isabella hanım.bu dünyada herkes birbirini bir takım özellikleri için tercoh e
Buradaki arkadaşlar o kadar da değil ama ben pek anlam veremiyorum.tamam insanlar çeşit çeşittir öylesi de çıkar böylesi de ama 10 kişiden 10 unun da aynı şekilde yaşamak istemesi hiç normal gelmiyor bana.çoğu kişinin bize öğretilen jayat kalıplarından çıkamadığını düşünüyorum.kimse de durup düşünmüyor ki bem meden evleniyorum neden çocuk yapıyorum.boyuna sorunlu evlilik konuları, boyuna boşanma konuları, boyuna çocuklu birileriyle evlensem mi konuları.... neden bizim toplum illa evlenecek çözemedim bir türlü.

Ben izmirde evlenmeden once erkek arkadaşımla beraber yasadim, sorun olmadi. Aslen dogu kokenliyiz, memleketimde ben sevgilimle beraber yasayacagim desem beni topraga gomup taslarlar. Rahat hayatlar yaşıyoruz ama toplumun bir kismi bahsettigin o hayat kaliplarinin disinda yasayabilecek aile yapısına sahip degil, ekonomik ozgurlugu olsa bile. Bu yaz karadenize gittim kadin hem calisiyor hem ev isi yapiyor, erkekler de yayılmış oturuyor. Oglan cocuklari hala agam pasam diye, kizlar ev işiyle yetiştiriliyor. Gozunu acmadan da evlenmek icin gorucu gelmeye basliyor. Evliliginde mutsuz musun? Olsun, herkes mutsuz deyip hemen cocuk patlativeriyorlar, kadinin yeni mesguliyeti cocuk oluyor.

Ha sevgiliyken bin tane sorun yasayip buna ragmen evlenip yakinanlari anlamıyorum bende. Cocuklu erkekler ile ilgilide baska tespitim var

Yooo gidebilir.tek odalı evler çok büyük şehirler hariç 3000 falan.geri kalan yeter.8500 ten çılartınca.tek kişiye yeter.zaten ülkenin yarisı asgari ücretle çalışıyor ki.
Ya yapmayın Allah aşkına. Asgari maaşla hiçbir şey olmuyo kendimizi kandırmayalım. Ben elbette çalışmaktan yanayım ama düzgün sartlarda, malum Türkiye de yaşıyoruz. Bazı işler o eziyeti çektiğine bile degmiyo herkes aynı sartlardaymis gibi konuşmayalım. Asgariye çalışmayla kimse ihya olmuyo, hayat standardı falanda yukselmiyo. Paranın 3te 2sini kreşe vercekse bu kadın neden o kadar yorulup çocuğundan uzak kalsın.

Ben izmirde evlenmeden once erkek arkadaşımla beraber yasadim, sorun olmadi. Aslen dogu kokenliyiz, memleketimde ben sevgilimle beraber yasayacagim desem beni topraga gomup taslarlar. Rahat hayatlar yaşıyoruz ama toplumun bir kismi bahsettigin o hayat kaliplarinin disinda yasayabilecek aile yapısına sahip degil, ekonomik ozgurlugu olsa bile. Bu yaz karadenize gittim kadin hem calisiyor hem ev isi yapiyor, erkekler de yayılmış oturuyor. Oglan cocuklari hala agam pasam diye, kizlar ev işiyle yetiştiriliyor. Gozunu acmadan da evlenmek icin gorucu gelmeye basliyor. Evliliginde mutsuz musun? Olsun, herkes mutsuz deyip hemen cocuk patlativeriyorlar, kadinin yeni mesguliyeti cocuk oluyor.

Ha sevgiliyken bin tane sorun yasayip buna ragmen evlenip yakinanlari anlamıyorum bende. Cocuklu erkekler ile ilgilide baska tespitim var
Benim aykirı düsüncelerim var topluma biliyorum ama evlenmemenin muadili birlikte yaşamak olarak yorum yapmişsınız ama neden birlikte yaşayalım ki.bence buna da gerek yok.zaten dedim toplum dayatması yuzünden bu şekilde oluyor.tamam ilişki güzel gidiyorsa oldukça yoğun vakit geçirilmek isteniyor ama bunun nedeni aradaki özlemin canlı tutulması zaten.aynı evde özlem de canlı tutulamadığı için duygular da sönükleşiyor.yani neden aynı evde yaşayalım ki ? 1, 2 gün görüşmeyip, sonrasında özlemle seks yapmak ve vakit geçirmek varken.hem bu arada 1 gün arkadaşlarımla çıkarım, bir gün ailemle takılırım.3.gün de sevgilimin özlemiyle harika bir gün geçirirm.neden illa aynı ev onu da anlamıyorum.velhasıl kelam ezbere yaşadığımızı düşünüyorum çoğumuzum.farklı söyleyeceği olan da genelde linçleniyor.

Ya yapmayın Allah aşkına. Asgari maaşla hiçbir şey olmuyo kendimizi kandırmayalım. Ben elbette çalışmaktan yanayım ama düzgün sartlarda, malum Türkiye de yaşıyoruz. Bazı işler o eziyeti çektiğine bile degmiyo herkes aynı sartlardaymis gibi konuşmayalım. Asgariye çalışmayla kimse ihya olmuyo, hayat standardı falanda yukselmiyo. Paranın 3te 2sini kreşe vercekse bu kadın neden o kadar yorulup çocuğundan uzak kalsın.
iyi tamam tamam kalmasın.kocasına da okutun bu mesajınizı.o da belli ki benim gibi düşünüyor.

Benim aykirı düsünceeim var topluma biliyorum ama evlenmemenin muadili birlikte yaşamak olarak yorum yapmişsınız ama neden birlilte yaşyalım ki.bence buna da gerek yok.zaten dedim toplum dayatması yuzünden bu şekilde oluyor.tamam ilişki güzel gidiyorsa oldukça yoğun vakit geçirilmek isteniyor ama bunun medeni aradaki özlemin canlı tutulması zaten.aynı evde özlem de canlı tutulamadığı için duygular da aönükleşiyor.yani neden aynı evde yaşayalım ki ? 1, 2 gün görüşmeyip, sonrasında özlemle seks yapmak ve vakit geçirmek varken.hem bu arada 1 gün arkadaşlarımla çıkatım, bir gün ailemle takılırım.3.gün de sevgilimin özlemiyle harila bir gün geçirirm.neden illa aynı ev onu da anlamıyorum.velhasıl kelam ezbere yaşadığımızı düşünüyorum çoğumuzum.farklı söyleyeceği olan da genelde linçleniyor.
Ben beraber vakit geçirmeyi sevdigim için kaliyordum. Yakin zamanda bosandim. Bana soracak olursan arada bir beraber kalmak lazim onun dışında aksam olunca herkes kendi evine gitsin, cok yuz goz olmanin anlami yok 🤣

Eşimizin üslubu korkunç. hele ki çocuğu al git ne demek. çalışmanızı isteyebilir zorlanabilir ama üslup leş. bu evlilik değil maalesef

Mesajlarımın hepsini okusaydınız bunu demezdiniz. Ben olsam homeoffice işlerde ilerlerdim veya kpss çalışırdım demiştim bir iki üst yorumumda.
zaten konu sahibi de home ofis bakmaya çalışıyorum bulamıyorum diyor taaa konuyu ilk açtığı mesajında var bakarsanız, tüm yorumları da okudum.

ki dediği şu zaten: çalışırken maaşım yemeğe yola gidiyordu. tam bi iş buldum covid oldu o bitti. 2021'de de bebek yapmış zaten. kariyer insanıydım demiş ama kariyer nerede ki ben göremedim? nasıl kariyer o, yola yemeğe yetmeyen?

burada 2 ihtimal var
arıyorum bakıyorum dediği çok da doğru olmayabilir. adam da gözü korksun gerçekten birşeyler baksın diye ters konuşuyor olabilir (üslup berbat o bambaşka) kadının yavaştan yatış moduna geçtiğini görüyor tedbir alıyor olabilir.

ya da kadın gerçekten arıyor ama bulamıyordur. o zaman da kusura kalmasın da kocasına bir şey olsa o bebeği nasıl büyütecek? adam bu yüzden ayrılırız diyor olabilir çünkü kusura bakmayın da kadın iş bulamıyorsa (gerçekten) n.h ayrılır o zaman!

şu gayet anlaşılır bir şey değil mi? : adam böyle düşünmemiştir kadın da çalışır rahat ederiz demiştir. (erkekler çocuk yetiştirme bakıcı kreş gibi konularda kadınlar kadar titiz de olmuyor, işin aslı bu). ama bunları baştan, ocuk yapmadan önce yani, konuşacaklardı lamı cimi yok yani...

kadının "kocam bana bakar nasılsa" demesi ne kadar normalse erkeğin "karım da çalışır nasılsa" demesi de bir o kadar normal...
benim demeye çalıştığım bu.
erkek hoşuna gitmeyen bir iş olunca ayyy olmadı yola yemeğe yetmiyor çıkayım bari diyecek lükse sahip mi?

zaten konu sahibi de home ofis bakmaya çalışıyorum bulamıyorum diyor taaa konuyu ilk açtığı mesajında var bakarsanız, tüm yorumları da okudum.

ki dediği şu zaten: çalışırken maaşım yemeğe yola gidiyordu. tam bi iş buldum covid oldu o bitti. 2021'de de bebek yapmış zaten. kariyer insanıydım demiş ama kariyer nerede ki ben göremedim? nasıl kariyer o, yola yemeğe yetmeyen?

burada 2 ihtimal var
arıyorum bakıyorum dediği çok da doğru olmayabilir. adam da gözü korksun gerçekten birşeyler baksın diye ters konuşuyor olabilir (üslup berbat o bambaşka) kadının yavaştan yatış moduna geçtiğini görüyor tedbir alıyor olabilir.

ya da kadın gerçekten arıyor ama bulamıyordur. o zaman da kusura kalmasın da kocasına bir şey olsa o bebeği nasıl büyütecek? adam bu yüzden ayrılırız diyor olabilir çünkü kusura bakmayın da kadın iş bulamıyorsa (gerçekten) n.h ayrılır o zaman!

şu gayet anlaşılır bir şey değil mi? : adam böyle düşünmemiştir kadın da çalışır rahat ederiz demiştir. (erkekler çocuk yetiştirme bakıcı kreş gibi konularda kadınlar kadar titiz de olmuyor, işin aslı bu). ama bunları baştan konuşacaklardı lamı cimi yok yani...

kadının "kocam bana bakar nasılsa" demesi ne kadar normalse erkeğin "karım da çalışır nasılsa" demesi de bir o kadar normal...
erkek hoşuna gitmeyen bir iş olunca ayyy olmadı yola yemeğe yetmiyor çıkayım bari diyecek lükse sahip mi?
Annelik kutsal olafak görüldüğü için bizim bilinçaltımızda en azından kutsal annelik görevini yerine getirmiş oluyor güya kadın.ayrımcılık bu yüzden.yoksa asgari ücret bile almayan çoluklu çocuklu erkekler de var.

Yooo gidebilir.tek odalı evler çok büyük şehirler hariç 3000 falan.geri kalan yeter.8500 ten çılartınca.tek kişiye yeter.zaten ülkenin yarisı asgari ücretle çalışıyor ki.
Bak aslinda bu yuzden lincleniyorsun. Kiram yok, iyi bir nafaka aliyorum, cocugun doktor ozel aşı oyuncak giysi giderleri babasina ait buna ragmen nafakadan kendime 300 500tl anca harciyorumdur. Gerisi cocuga gidiyor. Bezi, mamasi, islak mendili, yemesi(en fazla bu kisim tutuyor cunku market alisverisi cok pahali ve cocuklar surekli birseyler yiyor).
Burada okudugum kadariyla zalim adamlar cocuklarina harcadiklari paradan gocunuyor, kadinlar cok komik meblaglarda nafaka aliyor cocuklari icin. Dogalgaz, kres vs derken para gercekten yetmiyor. Senin hesaplar tutmuyor

burada 2 ihtimal var

şu gayet anlaşılır bir şey değil mi? : adam böyle düşünmemiştir kadın da çalışır rahat ederiz demiştir. (erkekler çocuk yetiştirme bakıcı kreş gibi konularda kadınlar kadar titiz de olmuyor, işin aslı bu). ama bunları baştan konuşacaklardı lamı cimi yok yani...

Ben her zaman kadının çalışmasını savunuyorum. Ancak kreşe verilen para asgariye dayanıyorken bir mantığı kalmıyor bunu ifade ediyorum. Homeoffice çalışılan pek çok çağrı merkezi işi, çeviri işi vesaire bir sürü imkan var. Konu sahibinin yeterince bunlara bakınmadığını düşünüyorum ben. En basitinden sıfırdan web tasarlama işlerine girip iyi paralar kazanan tanıdıklarım var. Veya evli çocukluyken kpss çalışıp atananlar.

X