Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Bak aslinda bu yuzden lincleniyorsun. Kiram yok, iyi bir nafaka aliyorum, cocugun doktor ozel aşı oyuncak giysi giderleri babasina ait buna ragmen nafakadan kendime 300 500tl anca harciyorumdur. Gerisi cocuga gidiyor. Bezi, mamasi, islak mendili, yemesi(en fazla bu kisim tutuyor cunku market alisverisi cok pahali ve cocuklar surekli birseyler yiyor).
Burada okudugum kadariyla zalim adamlar cocuklarina harcadiklari paradan gocunuyor, kadinlar cok komik meblaglarda nafaka aliyor cocuklari icin. Dogalgaz, kres vs derken para gercekten yetmiyor. Senin hesaplar tutmuyor
Haklısın.direkt ülke sıkıntılı.adam ne alıyor ki nafakayı ne verecek ?

Ben her zaman kadının çalışmasını savunuyorum. Ancak kreşe verilen para asgariye dayanıyorken bir mantığı kalmıyor bunu ifade ediyorum. Homeoffice çalışılan bir sürü çağrı merkezi işi, çeviri işi vesaire bir sürü imkan var. Konu sahibinin yeterince bunlara bakınmadığını düşünüyorum ben. En basitinden sıfırdan web tasarlama işlerine girip iyi paralar kazanan tanıdıklarım var. Veya evli çocukluyken kpss çalışıp atananlar.
Neden çocukla çalışıp kazanmak yerine çocuksuzken aynı azmi göstermiyorlar 😂 maşallah doğum yapan kadının zekası gelişiyor.youtube ta boyuna 2 aylık bebekle nasıl atandım, yok 2 çocukla nasıl derece yaptım.😄

Ben her zaman kadının çalışmasını savunuyorum. Ancak kreşe verilen para asgariye dayanıyorken bir mantığı kalmıyor bunu ifade ediyorum. Homeoffice çalışılan pek çok çağrı merkezi işi, çeviri işi vesaire bir sürü imkan var. Konu sahibinin yeterince bunlara bakınmadığını düşünüyorum ben. En basitinden sıfırdan web tasarlama işlerine girip iyi paralar kazanan tanıdıklarım var. Veya evli çocukluyken kpss çalışıp atananlar.
ben kendim home-office çalışıyorum :KK70: home office çalışamaz demiyorum.

ama kadınlarımızı anlamıyorum.
ya dürüst ol de ki

arkadaş benim öyle parlak bir kariyerim yok. olmaz da. olup olacağım asgari ücret yani. kocam çalışırım sanıyor ama yok öyle yağma evde çocuğumu büyütecem keyfime göre iş olmazsa da çalışmam. eşşek gibi baksın.

bak böyle dürüst konuş. canımı ye, mesela.

Isabella hanım.bu dünyada herkes birbirini bir takım özellikleri için tercoh e
Buradaki arkadaşlar o kadar da değil ama ben pek anlam veremiyorum.tamam insanlar çeşit çeşittir öylesi de çıkar böylesi de ama 10 kişiden 10 unun da aynı şekilde yaşamak istemesi hiç normal gelmiyor bana.çoğu kişinin bize öğretilen jayat kalıplarından çıkamadığını düşünüyorum.kimse de durup düşünmüyor ki bem meden evleniyorum neden çocuk yapıyorum.boyuna sorunlu evlilik konuları, boyuna boşanma konuları, boyuna çocuklu birileriyle evlensem mi konuları.... neden bizim toplum illa evlenecek çözemedim bir türlü.
Kadının hayatını hem fiziksel hem psikolojik işkencelerle mahvetmişler boşanıyor, yine konu açıyor.çocuklu bir adam var tekrar evlensem mi diye 😄
Aynen kanka en çok sen hakediyorsun evlenip çocuk yapmayı 😄 kimi aşık olduğu için kimi çevre baskısı çocuk da genelde yaş geçiyor diye herkesin hikayesi farklı. Çoğunluk psikolojik olarak sağlıklı değil ki bu yüzden yanlış adım atıyorlar. bizim ülkede psikiyatriye gidene deli gözüyle bakiliyor doğru düzgün tedavi olan da yok

zaten konu sahibi de home ofis bakmaya çalışıyorum bulamıyorum diyor taaa konuyu ilk açtığı mesajında var bakarsanız, tüm yorumları da okudum.

ki dediği şu zaten: çalışırken maaşım yemeğe yola gidiyordu. tam bi iş buldum covid oldu o bitti. 2021'de de bebek yapmış zaten. kariyer insanıydım demiş ama kariyer nerede ki ben göremedim? nasıl kariyer o, yola yemeğe yetmeyen?

burada 2 ihtimal var
arıyorum bakıyorum dediği çok da doğru olmayabilir. adam da gözü korksun gerçekten birşeyler baksın diye ters konuşuyor olabilir (üslup berbat o bambaşka) kadının yavaştan yatış moduna geçtiğini görüyor tedbir alıyor olabilir.

ya da kadın gerçekten arıyor ama bulamıyordur. o zaman da kusura kalmasın da kocasına bir şey olsa o bebeği nasıl büyütecek? adam bu yüzden ayrılırız diyor olabilir çünkü kusura bakmayın da kadın iş bulamıyorsa (gerçekten) n.h ayrılır o zaman!

şu gayet anlaşılır bir şey değil mi? : adam böyle düşünmemiştir kadın da çalışır rahat ederiz demiştir. (erkekler çocuk yetiştirme bakıcı kreş gibi konularda kadınlar kadar titiz de olmuyor, işin aslı bu). ama bunları baştan, ocuk yapmadan önce yani, konuşacaklardı lamı cimi yok yani...

kadının "kocam bana bakar nasılsa" demesi ne kadar normalse erkeğin "karım da çalışır nasılsa" demesi de bir o kadar normal...
benim demeye çalıştığım bu.
erkek hoşuna gitmeyen bir iş olunca ayyy olmadı yola yemeğe yetmiyor çıkayım bari diyecek lükse sahip mi?
Ben hiç kocası olupte perişan olan bı kadin görmedim mesleği yoksa temizlik, çocuk bakımı işi yapıp yine taştan suyunu çıkarıyo kadınlar. Her anlamda da ilgileniyo ama kadın ölürse eyvahhhh erkeklerin çoğu perisan ediyor çocukları ya da illa akraba bı kadına çörekleniyo çünkü çoğu erkeğin tek hayat becerisi para kazanmak ama kadından her şey bekleniyo. Hem anne olsun, hem çocuğunu güzel yetistirsin, hem evinin işi tam olsun, hem kendini salmasin, hem kocasının seks ihtiyaçlarını karsilasin, hem eve para getirsin bunların biri eksik olsa eyvahlar olsun. Ama erkek çalışsın ''adam olsun'' kafi.

Kadın yatış moduna geçiyor tedbir alıyor sozunuzden resmen midem bulandı, bu hayat arkadaşlığı değil bu resmen iş yeri mobbingi gibi bı şey o zaman konu sahibi yaslanıp hastalanmaya başlasa kocası önlem almak için bosasin benim hakkında böyle düşünen biriyle aynı yatağa girmek mi... Çok üzücü her şeyin bı üslubu var.

ben kendim home-office çalışıyorum :KK70: home office çalışamaz demiyorum.

ama kadınlarımızı anlamıyorum.
ya dürüst ol de ki

arkadaş benim öyle parlak bir kariyerim yok. olmaz da. olup olacağım asgari ücret yani. kocam çalışırım sanıyor ama yok öyle yağma evde çocuğumu büyütecem keyfime göre iş olmazsa da çalışmam. eşşek gibi baksın.

bak böyle dürüst konuş. canımı ye, mesela.
Adamda da suç var.bilmiyor muydu sanki kadının çalışmaya değecek bir kariyeri olmadığını.madem ona göre biriyle evlenseymiş.

Ben hiç kocası olupte perişan olan bı kadin görmedim mesleği yoksa temizlik, çocuk bakımı işi yapıp yine taştan suyunu çıkarıyo kadınlar. Her anlamda da ilgileniyo ama kadın ölürse eyvahhhh erkeklerin çoğu perisan ediyor çocukları ya da illa akraba bı kadına çörekleniyo çünkü çoğu erkeğin tek hayat becerisi para kazanmak ama kadından her şey bekleniyo. Hem anne olsun, hem çocuğunu güzel yetistirsin, hem evinin işi tam olsun, hem kendini salmasin, hem kocasının seks ihtiyaçlarını karsilasin, hem eve para getirsin bunların biri eksik olsa eyvahlar olsun. Ama erkek çalışsın ''adam olsun'' kafi.

Kadın yatış moduna geçiyor tedbir alıyor sozunuzden resmen midem bulandı, bu hayat arkadaşlığı değil bu resmen iş yeri mobbingi gibi bı şey o zaman konu sahibi yaslanıp hastalanmaya başlasa kocası önlem almak için bosasin benim hakkında böyle düşünen biriyle aynı yatağa girmek mi... Çok üzücü her şeyin bı üslubu var.

ben hayatı 60 yaşındaki nesle göre değerlendirmiyorum.
kendime göre değerlendiriyorum misal benim erkek arkadaşım tabii ki fit olmalı, o benim seks ihtiyacımı karşılamalı asıl. çünkü sonsuz kere ilişkiye girebilme kapasitesi olan kadın. erkeklerde sayı sınırlı + duygusal anlamda da tatmin etmeli beni, boşalmam kafi bir şey değil ki. erkekler düşünsün yani karşısındaki tatmin oluyor mu olmuyor mu. erkeğin seks ihtiyacını karşılamaya ve var?

öyle hayatta ev işi vs. gibi hiçbir becerisi olmayan düz bir adamla zaten neden evlenip çocuk yapalım ki? delilik bu. ben daha fazla kazanıyorum mesela, dolayısıyla benim vaktim daha kıymetli, o daha fazla yapsın ev işini, en basitinden, daha adil bu şekilde. (ben de daha fazla kazanıp daha rahat yaşam sunabilirim) hasta olan tabi ki kimse diğeri ona bakmalı, bunun ilişkiyle bir alakası yok insanlıkla alakalı bir şey.

Kadın yatış moduna geçiyor tedbir alıyor
bunda mide bulundıracak ne var bilmiyorum ama burada da, reel hayatta da çalışmaya gönlü olmadığı için bahane üreteni de çok gördük.

Adamda da suç var.bilmiyor muydu sanki kadının çalışmaya değecek bir kariyeri olmadığını.madem ona göre biriyle evlenseymiş.
ha orası çok doğru bak :KK70:
daha kariyerlisi de onu mu bekliyordu, orası da ayrı konu.

ama yani birbirlerine karşı bak böyle böyle diye bunları konuşmuyor mu ölçüp biçmiyor mu bu insanlar onu anlamıyorum....

arkadaş bir bebek en fazla 9 ayda doğuyor sonra en az 5 sene bakacak biri lazım. sonra en az 5 sene daha evde tek duramayacak ona göre ya evde birisi ya tam gün okul lazım... bunu planlamadan mı çocuk yapıyorsunuz?

ben hayatı 60 yaşındaki nesle göre değerlendirmiyorum.
kendime göre değerlendiriyorum misal benim erkek arkadaşım tabii ki fit olmalı, o benim seks ihtiyacımı karşılamalı asıl. çünkü sonsuz kere ilişkiye girebilme kapasitesi olan kadın. erkeklerde sayı sınırlı + duygusal anlamda da tatmin etmeli beni, boşalmam kafi bir şey değil ki. erkekler düşünsün yani karşısındaki tatmin oluyor mu olmuyor mu. erkeğin seks ihtiyacını karşılamaya ve var?

öyle hayatta ev işi vs. gibi hiçbir becerisi olmayan düz bir adamla zaten neden evlenip çocuk yapalım ki? delilik bu. ben daha fazla kazanıyorum mesela, dolayısıyla benim vaktim daha kıymetli, o daha fazla yapsın ev işini, en basitinden, daha adil bu şekilde. (ben de daha fazla kazanıp daha rahat yaşam sunabilirim) hasta olan tabi ki kimse diğeri ona bakmalı, bunun ilişkiyle bir alakası yok insanlıkla alakalı bir şey.

bunda mide bulundıracak ne var bilmiyorum ama burada da, reel hayatta da çalışmaya gönlü olmadığı için bahane üreteni de çok gördük.
Yanlız konu çok alakasız bı yere gitti şuan :KK70:

Merhaba, 2 yaşında çocuğum var. Bulunduğumuz yerde bakacak kimsem yok. Kreşlere güvenemiyorum. Ayrıca çocuk derdini anlatabilene kadar istemiyorum, neler duyuyoruz. Allah tüm yavruları korusun. Eşimin kazancı artmasa da zaman zaman zorlansak da yetiyor aslında. Ama kendisi daha rahat etmek istediğini söylüyor. Her şey pahalandı malum. Ama sigarasından vazgeçmez. Babası gerektiğinde destek olur sağolsun. Benim mesleğim var, ama çok da alakalı işler yapmadım. Evlendiğimizde çalışıyordum, sonra ara verdim dil öğrendim, sınavlara girdim vs. Tam istediğim gibi bir işe girmiştim covid çıktı. Şimdi evden yapabileceğim işler bakmaya çalışıyorum. Eşim çok baskı yapıyor. Sürekli tarihler veriyor kendi çapında. Bi işe girmezsen çık git al çocuğu da git diyor. Çok soğutuyor kendinden de çalışmak fikrinden de. Kendini benimle bir tutuyor. Biraz sen çalış ben oturayım diyip gülüyor. Galiba en sonunda kalkıp gidicem, madem çalışmak zorundayım sana ne ihtiyacım var diyerek. İnanın ben kariyer insanıydım, ama çalışma şartları gerçekten hiç insancıl değil. Çalışırken de tüm param yola yemeğe kıyafete gidiyordu.
Her zaman cocuk onceliklidir bana gore,madem oyle bir dusuncesi vardi da cocuk icin tutsaydi kendini bir zahmet..
Ki,Al cocugu da git demekle bitmez yalniz bunun nafakasi egitimi kresi her halti var esek gibi odeyecek siz calissaniz bile, deyin ve alin cocugunuzu gidin daha da artarsa bence bu durum

Her zaman cocuk onceliklidir bana gore,madem oyle bir dusuncesi vardi da cocuk icin tutsaydi kendini bir zahmet..
Ki,Al cocugu da git demekle bitmez yalniz bunun nafakasi egitimi kresi her halti var esek gibi odeyecek siz calissaniz bile, deyin ve alin cocugunuzu gidin daha da artarsa bence bu durum
Nafaka olarak tüm eğitim masrafları,yiyecek,giyecek masrafları karşılanan bir miktar mı veriliyor sanıyorsunuz?
Öyle bir yazıyorsunuz ki erkek evlilikte nafaka ile tutulacak bir varlık sanki.
Korkutarak da nereye kadar yani.

Nafaka olarak tüm eğitim masrafları,yiyecek,giyecek masrafları karşılanan bir miktar mı veriliyor sanıyorsunuz?
Öyle bir yazıyorsunuz ki erkek evlilikte nafaka ile tutulacak bir varlık sanki.
Korkutarak da nereye kadar yani.
Ne korkutmasi ya,nasil okuyuo nasil anliyorsunuz acaba...orda ki amac,adamin,sanki cocugunu da Al git deyince,sorumluluklarindan muaf oldugunu sanmasi,ama oyle olmadigini bilmesidir.

Ne korkutmasi ya,nasil okuyuo nasil anliyorsunuz acaba...orda ki amac,adamin,sanki cocugunu da Al git deyince,sorumluluklarindan muaf oldugunu sanmasi,ama oyle olmadigini bilmesidir.
sorumluluklarından muaf olmayacak ama ayrılırlarsa vereceği 2-3 bin lira nafaka
kadın o paraya geçinebilir mi, imkan var mı?

üstelik çocuk kadına kalır, kadın gerçekten iş bulamıyorsa babasının evine döner çocukla...
adam bekar erkek gibi kafasına göre takılır
boşanmak kimin için rahat sizce şu durumda?

sorumluluklarından muaf olmayacak ama ayrılırlarsa vereceği 2-3 bin lira nafaka
kadın o paraya geçinebilir mi, imkan var mı?

üstelik çocuk kadına kalır, kadın gerçekten iş bulamıyorsa babasının evine döner çocukla...
adam bekar erkek gibi kafasına göre takılır
boşanmak kimin için rahat sizce şu durumda?
Cocuk kadina kalir demek ne demek ya bu cumleyi iceren bir yorumu zaten ciddiye alamam...Yani bosanmasin mobinglere ve belki devaminda Gelen sozlu ve fiziksel siddete devam waaaoow mukemmel bir basa cikmis yontemi.

X