Eşim benimle konuşmuyor

Siz çok söylemişsiniz o anlamamış.
Bazen biz kadınlar da çok söyleniyoruz öyle olunca erkekler odunluklarına devam ediyor.
Bazen sessiz ve asil davranınca daha etkili olur.
Belki hediye düşünmüyordur ama başka bi özelliği ile sizi mutlu ediyordur.
Size kıymet verdiğini sadece o şekilde belli etmiyor.
Bazen karşımızdakini değiştirmek yerine olanı doğru değerlendirmek gerekiyor. Yoksa zulüm haline gelir ilişkiniz.
Adam zaten sürekli alalım da hediye derdi bitsin modunda.
Mesajınız doğru ulaşmamış beyefendiye. Ulaşmış olsaydı meselenin hediye olmadığını anlardı.
Farklı bir şekilde anlatmak lazım.

Öte yandan bu adam ilişkinizin en başından beri toplumun öngördüğü romantik tavırlarda(güller, sürprizler..) değilmiş ki.
Demek ki başka özelliklerini sevmişsiniz.
(benim de eşimle ilişkim bu şekilde öyle dışarıdan teselli olsun diye konuşmuyorum)

Geçmiş ilişkileri de evliliğin içine taşımaya asla asla gerek yok.

Burada sadece sizi hatalı görmüyorum. Eşiniz de epeyce çabasız.
Anlamak isteyene sivrisinek saz...
Hele ki küsmek, konuşmamak en dayanamadığım eş profilidir.

Bekarken beklentileri dile getirmek çok doğal bana göre o da bana bir çok şey söyledi yani ne kadar görücü usulü evlenmeden de şartlarımız vardı elbette ben de düşünülmesi bekledigimi dile getirdim itirazı olmadı kabullendi o zaman.Eski sevgili mevzusu da o zaman örnek verildi tarafımdan. Evlendikten sonra değil elbette. Sizin dediğiniz gibi sessizdim gayet asildim bu konuda beklemedeyim yani ne alacak veya ne yapacak diye en ufak hediye kutlama vs imam olmadı. Kendisi airfryer ve bisikletle konusunu açan alalım bı bitsin kafasında olan. Malesef asillik de işlemiyor artık ben adamı kabullendim de o benim ufak bı sitemini kabul edemiyor böyle konuşmuyor hala. Ciddi bı hal almaya başladık saatler ilerledikçe benim girdiğim yerden çıkıyor ben yemek yapmak için mutfağa geldim salonla bir arada o da oturuyordu gitti yatak odasına yattı sabah da tersi oldu. Akşam yemeği hazırladım çağırmak için gidecektim uyuyor diye seslenmedim yine kalkınca yemek yaptım acikirsan ye diyeceğim ama ustelemeyecegim

Eşiniz ne seviyorsanız almak istemiş ama size yaranamamış, ne istiyorsanız açıkça söyleyin deyin ki bana çiçek al, bana kolye al, bana pasta al. Aklınızdan geçen her ne ise söyleyin yoksa eşiniz birşey deyince beğenmiyorsunuz

Begenmemekle alakası yok hanımefendi onlar benim istediğim şeyler zaten kendim de alırım ortak da alırız ortak kullanılacak şeyler bana mı alıyor airfryer i. Ben kendi istediğimi kendim de alırım sizin hediyelesmek kavramının bana uymuyor hediye herkes için farklı bir şey ifade edebilir. Benim ne sevdiğimi beni neyin mutlu edeceğini düşünüp maddi manevi bir şey yapılması hediyedir bana göre. Benim hayiflandigim da bundan öte eşimin bana bir cümle için böyle mesafe koyması konuşmaması. Evlendigimizden beri adamın başını filan yemedim tek sefer dahi konusu açılmadı heduyenin hediyelesmeyi öncelerde kaldı her şey. Bırakın da bekarken beklentilerimi ifade edeyim o da etti ben deettim bunlarla ustelemis olduğumu kabul edemiyorum

Biraz genel cevap oldu olayı hediyegozluluge indirgen tüm arkadaşlar için cevabim

Bende aksini iddia etmiyorum zaten beklentiniz neyse açıkça söyleyin diyorum. Size göre düşünceli olmak ne demek bir çiçek alsa mı mutlu olursunuz, bir saat alsa mı mutlu olursunuz. Ne bekliyorsunuz ben onu anlayamadım. Yoksa neden air fryer istemediğinizi anladım, diyebilirsiniz ki güzelce hayatım onu ben kendim alırım ama sende bana kendi zevkine göre bi bileklik alsan güzel olur gibi. Yada ben çiçek almak istiyorum senin elinden beni bir demet papatya ile mutlu edebilirsin gibi. Üzgünüm ama sizin ne istediğinizi eşinizde anlamamış muhtemelen siz belli başlı bir şey istemiyorsunuz onun ince düşünerek bir jest yapmasını istiyorsunuz ama her erkek o incelikte değil. Mutlu olmak istiyorsanız siz yönlendirin kendi zevkiniz doğrultusunda, ben mesela ara ara neyi beğendiğimin sinyalini eşime veririm ki böyle bir durumda zorlanmasın diye. Önemli olan hatırlaması gerçi ben hediyeyi çok önemsemiyorum sizin kadar

Eşiniz muhtemelen düşünüyordur takilmaniza da gerek kalmıyordur genelde böyle oluyor evet tam olarak jest isterse maddi değeri hiç olmasın manevi bir şey olsun benim için düşünülmüş olsun bekarken de bu şekilde dile getirdim oyle anlaştık. He şimdi unuttu belki yapmıyor yapmayacak önemli değil içimden kirilirim bir iki geçer. Ama uzatan ve bir cümle için konuşmayan o . Ben şimdiye kadar sürekli bu konuyu açıp onu darlamadim böyle bir dururum yok ki ilk mevzuda bir cümlede evde iki yabancıya döndük resmen

Ben bile yoruldum sizden. Adam ne yapsın? Huyu bu. Değişmez. Madem hissettiniz ince fikirli olmadığını, Baştan evlenmeyeceksiniz.

Sarılır barışırsınız yanlış anlaşılma olmuştur, evlilikte olur böyle şeyler. Siz bence şuan eşiniz küsken değil ama normal zamanda isteklerinizi güzelce dile getirin. Neden içinize atıp kırılasınız ki, eskiden bende hep eşimin anlamasını beklerdim bir şey oldugunda ben söylemeden hissetsin isterdim. Sonra bir gün bana dediki sen bana kırılıyorsun ama ben gerçekten anlamıyorum bir şeye alındıysan bana açıkça söyle, konuşalım. İçine atma biriktirme birbirimize açık olalım dedi. O gün anladım ki adam gerçekten anlamıyormuş neye kızdıgımı, bende anlıyor ama umursamıyor diye üzülüyordum. O gün bugündür ne düşünüyorsam neye kırıldıysam açıkça söylerim, sizde bence konuşmalısınız mesela örneklendirin adam belki anlamıyor. Deyin ki beni doğum günümde güzel bir yemeğe çıkarabilirsin bundan sonra, veya eve çiçekle gelebilirsin, iş yerime çiçek gönderebilirsin. Gibi gibi. Akıl verin bir iki söyleyince yapacaktır, bir süre sonra çeşitlendirecektirde. Ömür boyu niye üzüleceksiniz ki, derdinizi söyleyin o kendini değiştirsin

Ben bile yoruldum sizden. Adam ne yapsın? Huyu bu. Değişmez. Madem hissettiniz ince fikirli olmadığını, Baştan evlenmeyeceksiniz.
Hanımefendi eşim ince fikirli değil ne yapabilirim mi diyorum ben konuda okuduğunuzu kendinizce anlayıp söyle kaba usluplarla gelmeyin

Ben de amacı fikir vermek yerine hayattaki öfkesini gelip burada ona buna yorum yaparak atmaya calisan siz ve siz gibilerden yoruldum

Açıkça söyledim zaten dün tam olarak bunu yapmak istedim hayatım benim dediğim bir şeyi almak zorunda değilsin 100 lira olsun fiyatı filan önemli değil ama sen seç al gönlünden geçen olsun dedim. Bu beklentimi ifade etmekti bana gore

Doğru zamanda söylemeniz önemli bunu, sinirle tartışırken söylediklerinizdense sranız iyiyken mutluyken söyledikleriniz daha akılda kalıcı olur, yerinizde olsam her sene beni yemeğe çıkar ve çiçek al derdim hem siz mutlu olursunuz hem eşiniz

Ben hediye konusuna değilde, sürekli haklı veya haksız sizin özür dilemenize takıldım. Böyle yaparak kendi değerinizi düşürüyorsunuz bence. Tabiki inatlaşmaslak küslük güzel şeyler değil, ama sürekli özür diliyorsanız, oda kendine göre haklılığını ıspatlamış oluyor ve onun gözünde siz hep suçlu taraf oluyorsunuz ve özür dileyerekte bunu onaylamış oluyorsunuz. Fazla fedakarlıkta insanın kendi kul hakkına girmesidir, kendi kıymetinizi bilin, siz bilmezseniz başkaları hiç bilmez. Benim şuanki durumda size tavsiyem, kendinize bir kahve yapın açın bir film ve kendinizle meşgul olun, onunla ilgilenmeyin. Eğerki küslüğü ileriki günlerde devam etdirecek olursa, böyle küserek biyere varılamayacağını, sorunları konuşarak çözmeniz gerektiği bildiren ve kendi duygularınızı sakin bir dil ile anlatdığınız bir mesaj yazmanızi tavsiye ederim. Ama mesaj suçlayıcı olmasın, yani "sen bunu şunu yaptın" yerine ben dilini kullanın, " ben böyle hissediyorum" "böyle düşünüyorum" gibi. Umarım biran önce çözülür sorununuz!

Sinirli değildi ki bunu söylerken. Ben hediye manyağı sürpriz delisi biri olsam eşimle evlenmezdim. Benim için mesele doğum günü veya haricinde ince dusunulmek. Doğum günü gibi günler de buna vesile oluyor. Eşimin bencillik yaptığını düşündüğüm beni düşünmediğini hissettigim bazı anlar oluyor. Bundan dolayı sanırım beni düşündüğünü hissetmeyi fazlaca önemsiyorum. Tavsiyeler için teşekkürler

Teşekkür ederim tavsiyeniz için devam edeceğe benziyor hiç iletişime geçmiyor benimle hala. Haklısınız dediğim gibi benim payım var bu her durumda alttan almamdan dolayı bu hale geldik

Ben sizi anlıyorum inanın. İnsan taktı mı takıyor. Farklı konularda olsa da benim de böyle takıntılarım oldu. İşin sonunda hep eşime ve iyiliğine şükrettim. Bazı sabahlar yataktan kalkarken bugün canım kavga istiyor, ekşın istiyor diye kalkıyorum billahi öyle zamanlarda dışarıdan bir göz keşke bana da “etmen guzum” dese. Bir de bu erkeklerin değişik bir yapısı var. Siz üstüne vardıkça kendini beceriksiz hissediyor. Beceriksiz, yetersiz görülmekten korkuyor. İçine kapanıyor. Benim eşim de böyledir. Üstüne gittikçe içine kapanır. Kendi haline bırakınca silkelenir, kendine gelir. İlk zamanlar bunu anlamadığım için çok üstüne gidiyordum. Zamanla saldım kendi haline. Şimdi anlaşmazlık oldu mu hemen kendimi başka bir şeye veririm. O gelir peşimden. Sizi mutlu etmeye çalışan ama bunu beceriksizce yapan bir adam gördüm ben anlattıklarınızdan. Bence ikiniz de hoşgörüyü ve mutluluğu hakediyorsunuz

Teşekkür ederim yorum ve tavsiyeleriniz için

Tabi ki beklentileri evlenmeden önce söylemek çok doğal bir şey. Ama ta o zamandan belli etmiş siz evlilik teklifi beklerken laf etmeyin diye özensizce söyleyip geçmiş. İşte öyle
İlla ki çözülür de ortalık yumuşatın daha tatlı bir anınızda konuşun.

Teşekkür ederim umarım çok uzamaz hiç bu kadar küs kalmamıştır farklı hissediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…