Eşim benimle konuşmuyor

Eşiniz hep böyleymiş evlenince sürpriz olmamış.Evlenince değişir mi sandınız???
Ne kendinizi ne de adamı yorun gelmiyor içinden, siz soyleyince zaten bir anlamı yok. Bunun dışında bir sıkıntınız yoksa sevdiginden eminseniz ,iyi bir hayat arkadaşı,kötü gün dostuysa uzatmayın.

Normalde size hediye illede olmasada olur alamıyor sevmiyor demekki vs derdim. Ama şuan çocuklar için beş sevgi dili diye bir kitap okuyorum çocuklar için diyor ama yetişkinlerde hitap ediyor. Bu beş sevgi dilinden biri hediye. Sizinde bu demekki siz sevilmeyi hediyeleşmekle hissediyorsunuz. O yüzden beklentiniz çok normal istemeniz. Tek hatanız bu karakterde olmadığını belli eden biriyle yuva kurmanız. Beklentinizi karşılamayan birine sürekli sitemde olmanızda normal ama adam kendini en başında belli etmiş. Bu kitabı alıp okutun isterseniz bi belki ozaman sizi çözer biraz.

Evlenince değişir sanmadim o dikkat ederim demişti evlilik öncesinde. Etmesin canı sağolsun ben bunun için kavga etmedim zaten kendisi hediye almasi zor dedi böyle açıldı konu. Konusmayan taraf da eşim

İnanın beklentimi sürekli dile getirdigim filan yok içimden bekledim yalan değil bu sefer düşünüp bı şey alsın diyr ama evin ihtiyaclarina onu hediye alalım bunu hediye alalım demesi hoşuma gitmiyor. Ben demeden alsın ne alacaksa kafasindaydim. Kendisi konu açtı Kavga da çıkarmam bunun için tartışmam bile isteğimi dile getirdim olabildiğince kibar sejilde belki bir cumlem doğru olmadı ama konuşmayacak kadar bu kadar uzatacak kadar büyüyecek mevxzu değil bence

Kitap tavsiyesi için de teşekkür ederim okuyacağım insallah

Evlenince değişir sanmadim o dikkat ederim demişti evlilik öncesinde. Etmesin canı sağolsun ben bunun için kavga etmedim zaten kendisi hediye almasi zor dedi böyle açıldı konu. Konusmayan taraf da eşim
Dikkat ederim cümlesi içinde heves olmayan adamlar için geçiştirme olarak görürüm.İcinde varsa dikkat etmez düşünür ve alır.Uzatmayin derken artık bu hediye mevzularini artık açmayın , talep etmeyin demek istedim.Kusecek büyük bir mevzu yok,eşiniz kusmeyi abartmaz umarım.

İkinizde aynı yerde takılmış patinaj yapıyorsunuz.
Ancak evliliğini yorarsınız böyle davranmaya devam ederek.
Yani diğer türlü de ben yoruluyorum içimde büyütüyorum her ne konu olursa olsun haklı haksız hep ben adım atıyorum bu konuda da kusecek konuşmayacak bir şey göremiyorum ama eşim hala evde ve hala konusmuyor

Haksız olduğunu bildiği için onuru kırılmış hissetmiştir haspam. Ama zaten böyleymiş bu adam yani sonradan değişmemiş. Hiç bir zaman gül dikensiz olamaz diye bir türkü var aşık Veysel'in. Bu adam değişmez

Değişmezse de kabullenirim onda sorun yok küçük şeylerde bile iletişimi kesmeyi öğrenmesi gerekiyor aynı ev içinde bu en büyük problem. Ben adım atarsam ki attim ama özür dilemedim dilersem sorun çözülür dilemeyecegim.

Konuşmamasının çok üzerinde durup üzülmeyin haklı olduğunuz noktalar var buna rağmen siz alttan alan olursanız hiç bi zaman sizi dikkate almaz. Ev eşyası özel hediye değildir bencede. Yada siz söyleyince aman hadi seçte hediye niyetine alayım demekte hediye anlamı taşımaz. En basitinden bir mağazanın önünden geçerken gözüne çarpan bir çanta kıyafet ayakkabı bu benim karıma çok yakışır diyip almak zor değil bence sizin düşünülmek istediğinizi bilen biri için.

Kesinlikle böyle düşünüyorum. Konuşmama konusunda genel olarak aynı fikirleri aldım bu yüzden adım atmayacağım sofrayı kurar seslenirim ama gelmezse ısrar etmeyecegim

Siz beğendiğiniz şeyleri belirtmişsiniz adam da hah onu alayım demiş, sonra vazgeçmişsiniz, başka bir şey beğenmişsiniz onu alayım demiş ona da bozulmuşsunuz. Ne istiyorsunuz siz bir şeyi beğenin dile getirmeyin adam beyninizi okuyup onu alsın, ne kadar zorlamışsınız. Adam iş arkadaşına bile sormuş ne alınır diye, demekki bu konuda epey darlamışsınız adamı.

Bence hatalı sizsiniz, biraz adamı kendi haline bırakın. Geçmişteki şeyleri de sürekli ortaya dökmeyin. Adam düz bir adam, ellerinde çiçekler sizi mum ışığında yemeğe götürecek biri değil, eski sevgilisine yapıp size yapmıyorsa da sizle mantık evliliği yapmış olabilir, ya da nasılsa evliyiz romantikliğe lüzum yok diyor da olabilir,

Biraz zorlayıcı biri gibisiniz ama arada detay var. İkinizin beklentisi ve önemsediği şeyler farklı. Defalarca demenize rağmen hâlâ adam da bir değişiklik yok. Demek ki ince düşünceli bir değil ve hediye konusunu vs önemsemiyor. İkinci olarak takildigim nokta ise gerçekten bu kadar basit bir meseleden küsmesi.. çok samimi söylüyorum size bağırıp sinirlense ve bu sadece 5 dk sürse inanın sorun olmaz. Çünkü erkeklerin geneli bu yapıda. Ve aldığınız tepki sizi yormaz. Ama küsen erkek modelinden hiç hazzetmem. Hep sizin adım atmanız da çok yanlış. O alışmış artık adım atmaz. Hatalı olsa da atmaz. Ne de olsa bu gelir diyordur. Yıpranan siz olursunuz. Bu sadece basit bir hediye meselesinde böyle yatak ayırıyorsa daha ciddi meselelerde düşünemiyorum. Sizin tek haksız olduğunuz taraf aynı konu üzerinde çok durmanız ve açık konuşmamanız. Onun bulmasını beklemeniz. Belli ki adam bulamıyor. Bence üstüne çok düşmeyin. Bir şey de istemeyin. Adım da atmayın. Bakalım size tavrı o zaman ne olacak.

Hangi hareketim size onu kendi haline birakmadigimi gösterdi. Hediye konusunu ben açmadım airfryer bilmem ne bunlar ortak kullanılacak şeyler ve ben calisiyorum kendim de alabilirim zaten muahbbet olsun diye söylediğim seyler. Darlsdigim yok kusura bakmasın iş srkadasina darladim diye söyleme ihtimali 0 bir kere olsun konusu geçmedi nisanlandiginizdan beri bekarlikta deneyimlerimiz vardı o kadar.

Bir şey istemiyorum arkadaşlar da öyle analdigina göre ben yanlış ifade ettim bizim aramızda bu konu nisandan beri hiç açılmadı bile hediye konusu. Kendisi açtı konuyu neden anlatamadım bunu nasıl ifade etmeliydim bilmiyorum. Eski sevgilis vs tüm bu konular bekarlık dönemine ait. Küsmesi kesinlikle yanlış ben de öyle diyorum ciddi bı hata yapsam ne olacak

Sen hediyeyi falan geç. Bence iki şeye takıl. Küsmesi ve her defasında senin adım atman. Bak sana söyleyeyim evliliğin ilerleyen yıllarında bu büyük sorun olarak karşına çıkar. Önce bu sorunu hallet bence

Heh işte konu bu zaten ben de diyorum ben evliliğimi sırf hediye için huzursuz hale getirmem dusunulmek isterim romantigim ince dusunceliyim karşı taraftan görmek isterim ama olmuyorsa artık evlenmişiz kabul ederiz. Sorun burda her defasında benim adım atmam. İnanın öyle şeyler oldu aramızda bu meseleden çok daha büyük hala haklı oldugumu biliyorum ama sırf büyümesin diye özür diledim ben düzelttim bı seylrri yine devam ediyor

Son düzenleme:
Özür dilemeyeceksin. Haklı olduğuna inanıyorsan adım da atmayacaksin. Bak sana diyeyim bu herif seni bu konuda çok yıpratır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…