Eşim benimle konuşmuyor

Ben hediye olayından çok,eski sevgilisine aldığı hediyeleri sorgulamanıza takıldım.Yoksa adam aynı adam,bile isteye evlenmişsiniz.
Arkadaşlar da son paragrafı okumadilar sanırım benim derdim eşimin benimle konuşmaması dünden beri. Hediye konusunu ben açmadım kendisi açtı açınca ben de kendin içinden gelen bı şey al dedim siparişler hediye mi olurmus

Hem söylenip hem ozur diliyosunuz boyle yaparsaniz zaten esiniz asla sizin gonlunuzu almaz yada sizi kirmaktan kusmekten cekinmez. Kahvaltiya bir kere cagirirsin gelmiyorsa oturur yer toplarsin boyle gidip yalvarirsaniz aciz duruma dusersiniz. Adam hediye almayi bilmiyor umursamiyor bosuna beklenti icindesiniz ben sahsen ne yapardım sen bana parasini ver ben kendime alirim derdim bu sebepten gerilmeye gerek yok esim beni aksam disari cikarsa yeterdi yani olmuyosa olmuyodur zorla adama bu ozelligi yukleyemezsiniz
Benim için de aynı bir yer ayarlayıp yemek olabilir gezmek olabilir götürse yeter zaten ben bana neden hediye almıyor diye de konu açmadım konuşmuyor benimle diye konu actim

Arkadaşlar da son paragrafı okumadilar sanırım benim derdim eşimin benimle konuşmaması dünden beri. Hediye konusunu ben açmadım kendisi açtı açınca ben de kendin içinden gelen bı şey al dedim siparişler hediye mi olurmus
Kimse geçmişte yaptığı şeylerin başına kakılmasindan hoşlanmaz.En büyük sorun burada.

Kendimi yorduğumu, üzdüğümü de nerden çıkardınız? Sayfayı kapayıp hayatıma devam ediyorum, tanımadığım bir insanın tanımadığım eşiyle küsmesi üzüleceğim bir mesele değil :)
Eşimle kusmeme uzulmuyorsunuz zaten üzülmekten kastım sinirlenmeniz daha çok fikrinizi vermenize saygım var çok da teşekkür ederim ama saygısızca yorum yapacaksanız yapma zorunluluğunuz yok

Adam evlenmeden önce de böyleymiş. Siz fazla detaycısınız. Erkekler ise genel olarak düz düşünürler. Yani bu yastan sonra adamı değistiremezsiniz sadece değistiğini düşünürsünüz bir iki jesti ile. Böyle kabul etmeniz en doğrusu. Aksi takdirde hem kendinizi hem eşinizi yıpratırsınız.
Kabullendim zaten artık ama bana da sipariş veriyorum gibi hediye sormasindansa hiç hediye almasin. Bütçemiz ortak zaten derdim hediye olsa kendim de alırım istediğimi airfryer evin ihtiyacı kondisyon bisikleti ikimizin kullanacağı bir şey ben bunları zaten kendim de alırım içinden gelen bı demet çiçek olsun hediyesi. o da gelmiyorsa almadı diye evliliğimi bitirecek halim yok onun kümesini anlamlandiramadim

bu yorum biraz acımasızca olmamış mı exle kıyaslamak🥲
ama evet konu sahibi, hediyeden ziyade size karşı ilgi alakası davranışları daha mühim bence. insan olsun da hediye almasa da olur. hatta ben eşimin bana şahsi bir hediye almasını istemiyorum ya zevkimi anlamaz ya kazıklanır 😅 iyisi mi parayı bana versin ben kendimce alışveriş yapayım. bu sefer beğenmediğim bir şeyi zoraki kullanmaya çalışıyorum bu daha yorucu:)
bayan iş arkadaşına danışacak kadar da bayıltmışsınız adamı😂
Hediye ile ilg en ufak bi konu geçmedi aramızda evlendigimizden beri. Nasıl arkadaşlar diyor kabul edip evlenmissinizno da beni biliyor böyle gözünde buyutuyorsa bilip evlendi. Kendisi açtı tamamen konusunu hiç öyle bı niyetim yoktu

Esiniz yerinde olsam size hediye alacağım varsa da almam öyle söyleyeyim, siz anlayın.
Almasin bu saatten sonra zaten kıymeti kalır mı. Kusecek ne var yani ben kusmuyorum ki hediye için ben açmıyorum ki hediye lafını evlenmeden önceki ayrılmamızin sebebi de bu değildi barisirken ikimiz de beklentilerimizi dile getirdik. O da kabul etmeyebilirdi madem.

Aslında anlıyorum sizi .benimde yıllar önce bir ilişkim vardı ,her özel günde sürekli bana ,ne alıyım sana , sen bak bana gönder, ne ihtiyacın var falan derdi .yani bir kere bile kendi düşünüp bir şey almamıştır . Açıkçası bende sinir olurdum. Yani zaten benim seçeceğim bir şeyi bende alırdım sana söylememe ne gerek var ki derdim .
Velhasıl kelam sizin gibi çok uzatmazdım ama .bir yerden sonra ben gönderir istediğim şeyleri o alırdı. Bu böyle 5 yıl devam etmişti .yani değişmez model bu .arıza çıkarıp çıkarıp özür dilerseniz ,peşinden koşarsanız daha çok bunaltırsınız.ya dediğinizin arkasında durun ,ya da bu konuları açıp huzursuzluk çıkarmayın derim.

Eşiniz romantik bir insan değil malesef erkeğin odun diye tabir ettiğimiz hali sizde tam tersi ince ruhlu bir insansınız eşiniz alsa bile bu sizi tatmin etmeyecek benim zorumla alıyor diye bence ısrar etmeyin kendinizide daha fazla küçültmeyin bir şeyleri yapmak insanın içinden gelmeli zorla olmamalı eşinizin küsme olayına gelince sakın taviz vermeyin küserse küssün kendi haline bırakın nezaman canı isterse ozaman konuşsun hep böyle şıpşıplamaya alıştırmayın sizde okadar kötü birşey yapmamışsınız nevarki sizin yaptığınızda neyse olduğu gibi kabul edin bu dünyada ruh ikizine rastlayan okadar az insan varki iyilerini görüp kötülerini görmeyerek hayatımıza devam edeceğiz.

Aslında anlıyorum sizi .benimde yıllar önce bir ilişkim vardı ,her özel günde sürekli bana ,ne alıyım sana , sen bak bana gönder, ne ihtiyacın var falan derdi .yani bir kere bile kendi düşünüp bir şey almamıştır . Açıkçası bende sinir olurdum. Yani zaten benim seçeceğim bir şeyi bende alırdım sana söylememe ne gerek var ki derdim .
Velhasıl kelam sizin gibi çok uzatmazdım ama .bir yerden sonra ben gönderir istediğim şeyleri o alırdı. Bu böyle 5 yıl devam etmişti .yani değişmez model bu .arıza çıkarıp çıkarıp özür dilerseniz ,peşinden koşarsanız daha çok bunaltırsınız.ya dediğinizin arkasında durun ,ya da bu konuları açıp huzursuzluk çıkarmayın derim.
Konuyu ben açmadım inanın bundan sonra da tövbe de bı şey demem varsın evin ihtiyacı olanı alsın isterse hiçbir şey almasin. Onun bunun için konuşmaması ağrıma gitti buna bir çözüm bulmam lazım

Eşimle kusmeme uzulmuyorsunuz zaten üzülmekten kastım sinirlenmeniz daha çok fikrinizi vermenize saygım var çok da teşekkür ederim ama saygısızca yorum yapacaksanız yapma zorunluluğunuz yok
Şimdi üzülmek farklı sinirlenmek farklı kavramlar. Ayrıca sinirlendiğim falan da yok. Bi tutturdunuz sinirlendiniz diye garip gerçekten neden sinirleneceksem :) Zerrece saygısızlık yaptığımı da düşünmüyorum. Tam olarak nerde saygısızca yorum yazdım? Evet hiçbir konuya yorum yapma zorunluluğum yok canımın istediği konuya yorum yazabilirim. Eleştiri kaldıramıyorsanız keşke konu açmasaydınız.

Eşiniz romantik bir insan değil malesef erkeğin odun diye tabir ettiğimiz hali sizde tam tersi ince ruhlu bir insansınız eşiniz alsa bile bu sizi tatmin etmeyecek benim zorumla alıyor diye bence ısrar etmeyin kendinizide daha fazla küçültmeyin bir şeyleri yapmak insanın içinden gelmeli zorla olmamalı eşinizin küsme olayına gelince sakın taviz vermeyin küserse küssün kendi haline bırakın nezaman canı isterse ozaman konuşsun hep böyle şıpşıplamaya alıştırmayın sizde okadar kötü birşey yapmamışsınız nevarki sizin yaptığınızda neyse olduğu gibi kabul edin bu dünyada ruh ikizine rastlayan okadar az insan varki iyilerini görüp kötülerini görmeyerek hayatımıza devam edeceğiz.
Teşekkür ederim ince yorumunuz için dile getirmiyorum inanın lafı açıldı bir cumlemle olay patladı. Bana lazım olan da bu kuşluk problemine nasıl tepki vermem gerektigiydi zaten çok sağ olun

Eşinizin küsmesi saçma olmuş evet ama yorulmuştur adam da.Onu da öyle kabul edin bence şimdilik,ki zaten çok yenisiniz evlilikte.Zaman geçtikçe sizin ne isteyeceğinizi tahmin edip alacaktır.

Şimdi üzülmek farklı sinirlenmek farklı kavramlar. Ayrıca sinirlendiğim falan da yok. Bi tutturdunuz sinirlendiniz diye garip gerçekten neden sinirleneceksem :) Zerrece saygısızlık yaptığımı da düşünmüyorum. Tam olarak nerde saygısızca yorum yazdım? Evet hiçbir konuya yorum yapma zorunluluğum yok canımın istediği konuya yorum yazabilirim. Eleştiri kaldıramıyorsanız keşke konu açmasaydınız.
Lutfenmissiniz vs demeniz zaten üzgün bir durumdayım yani beni pış pışlayin demiyorum haksız olduğumu söyleyen kimseye de bir şey demiyorum saygı duyuyorum ama insanı olarak yorum bekliyorum lutfetmissinzi vs bilenmiski gibi tepkilere gerek yok bence he yine veresiniz varsa verin canımız sağ olsun 😃

Eşinizin küsmesi saçma olmuş evet ama yorulmuştur adam da.Onu da öyle kabul edin bence şimdilik,ki zaten çok yenisiniz evlilikte.Zaman geçtikçe sizin ne isteyeceğinizi tahmin edip alacaktır.
Yorulduğu şey ne acaba ben yanlış mı ifade ettim 6 aydır hediye lafi geçmedi yani evlendigimizden beri. İçinden geleni al dedim demek ki yanlış mis bu da

Adam öncede böyleymiş, şimdide..
Madem ısmarlama kolayına geliyor sen seçip aldır bir süre ki seninde hoşlandığın, hoşlanabileceğin şeyleri görsün. Ha baktın senin istediğin gibi olmuyor böyle idare edeceksin adam seni kandırmamışki

Adam öncede böyleymiş, şimdide..
Madem ısmarlama kolayına geliyor sen seçip aldır bir süre ki seninde hoşlandığın, hoşlanabileceğin şeyleri görsün. Ha baktın senin istediğin gibi olmuyor böyle idare edeceksin adam seni kandırmamışki
Bana neden seveceğim şeyleri kestirip hediye almıyor diye konu açmadım bunun için küsmesi normal mi bununla ilg fikirleri merak ediyorum . Hediye almasin artık zaten nasıl içinden geliyosa öyle yapsın bana da sormasın ☺️

X