Eşim benimle konuşmuyor

Değişeceğini ummadım açıkçası hala Uber romantik bı adam beklemiyorum ilk doğum günümde bana düşünerek onun aklından çıkan isterse bı eşarp olsun kendi begendigi bı hediye almasını bekledim. Şu anki sorun da benim büyütmemden ziyade onun bı cümle için benimle iletişimi kesmesi

Adam bu. Beğenseniz de bu beğenmeseniz de bu. Kabul edip evlenmişsiniz. Okurken yoruldum gerçekten. İnsanın hediye alacağı varsa bile alası gelmez şu tavırlarınızdan sonra. He ayrıca her cümlede hediye var ama nasıl oluyorsa derdim hediye değil bir yer ayarlayıp gezmeye götürseydi demişsiniz. Madem gezmek istiyorsunuz siz ayarlayın, amaç gezmek değil mi zaten? Ayarlayın her şeyi alın eşinizi gidin. Yok siz illa eşim bir şey yapsın istiyorsunuz ama yok yani malzeme bu. Evliliğinizi kendi elinizle bitireceksiniz bu gidişle

Alın karşınıza güzel bir dille beklentilerinizi anlatın. Değisecegini sanmıyorum ama en azından açıkca ifade etmiş olursunuz kendinizi.

Size dile getirdigim şeyleri ona söylemedim benim ihtiyaçlarımı alıyor dedim ya mesela PC çantası ihtiyacım vardı hediye olarak onu almıştı gayet de güzel tepki verdim boynuna sarıldım sonrasında da bu hediyeyi veya bı diğerini kast ederek beğenmeme imasinda bulunmadım. Hediye almadı olsa da kaçar lafiniza karşılık söyleme ihtiyacı hissettim

Devamli kavga edecekseniz istediginiz gibi insanlarla evlenince yani. Beni dusun beni dusun, hediye al diye diye başini yiyerek insan mi degişir. Bundan sonra hediye alsa da sizin laflarinizi dinlememek ve basini agritmamak icin artik alir.
Kavga etmedim ki hanımefendi inanın öyle bı tartisma geçmedi aramızda her şey gayet normaldi ben beni düşünerek bir şey al dediğimde bile tartışma olmadı aramızda bayan arkadaşına sorduğunu dile getirince ben de ona da hanımın sevdiği bı şey yok hediye almak zor dememissindir inşallah dedim şimdiye kadar 6 aydır hediyenin h su geçmedi aramızda kendi açtı konuyu tamamen

Ay kadına yüklenmişsiniz kızlar yine. Vallahi kadın da alttan almış sizi. Evet beklenti içindesiniz ve bunu çok söylemeniz adamı rahatsız etmiş . Eee adam bu konuda haklı .

Fakat adamın trip atması yada tribi uzatması hiç benlik değil. Bence konu sahibi hediye lafını bırakın. Biz kadınlar akıllı varlıklarız. Kolye mi beğendiniz hemen gösterin eşinize. Ay canım çok güzel dimi ? Keşke paramız olsa da alabilseydik deyip kesin konuyu. Almadı mı bir hafta sonra o kolyeyi bir daha gösterin “ ay bu yine karşıma çıktı kocacım ya . Ama fena güzel dimi “ deyip yine uzatmadan kapatın konuyu.

Taktik taktik taktik

Adam evlenmeden önce de böyleymiş. Siz fazla detaycısınız. Erkekler ise genel olarak düz düşünürler. Yani bu yastan sonra adamı değistiremezsiniz sadece değistiğini düşünürsünüz bir iki jesti ile. Böyle kabul etmeniz en doğrusu. Aksi takdirde hem kendinizi hem eşinizi yıpratırsınız.

Eğer hediye sizin için önemliyse başlarda özel günler önemli değil vs diye anlayışlı gibi davranmayacaktınız. Adam siz öyle deyince böyle alışmış hemen işine gelmiş. Yani adamı baştan yanlış alıştırmışsınız şimdi bir anda aksini yapsın değişsin istiyorsunuz bu da sizin yorucu bunaltıcı bir insan yapar. Ha bana göre hediye çok önemli. 90 yaşında bile olsanız birbirinize bakkaldan o en sevilen kahveyi çikolatayı, arada çiçeği hediyeyi almak şart yoksa gerçekten olmaz yani jestsiz hediyesiz evlilik şerbetsiz baklava gibi bişey

İyi de yazdiginiz seyin taktikle ne alakasi var? Adam zaten kadının beğendigi seyi alıyor.

Ben de öyle dusunuyorum ve söylediğim gibi şimdiye kadar 6 aylık evliyim hediyenin h su ni almadım ağzıma taa ki dün o açana kadar. Niyetim de yoktu ne alırsa alsindi. Zor diye dile getirmesi canımı sikti

Allah razı olsun ya ne büyük lütufta bulunmuşsunuz gelen hediyeyi beğenip sevinerek. Hanımefendi ben sizin bu zamana dek tüm hediyeleşmelerinizi elbette ki bilemem. Yazdıklarınızı bilirim ancak. Yazdıklarınızdan verdiğiniz örneklerden yaptıklarınızdan çıkan sonuç bu.

Bekarliktan beri ayni şeyin lafini yapiyorsunuz yani ben olsam kavga ederdim hiç etmediyseniz adam sabirliymiş. İnsan bir şeyi bir kere bilemediniz hadi iki kere soyleyince anlar yapmiyorsa, almiyorsa yapmak istemiyordur. Artik bıkmış ayni seyi istemenizden.

Ben özel gunlere, hediyeye, dusunmesine çook onem veririm ama eşim de önem verir.
Bekarliktan beri size hediye almak istemeyen insanla evlenmeyi tercih eden sizsiniz bu kadar zorlama iş olmaz

Niçin kavga edercesine iletişime girip kendinizi yoruyorsunuz hanimefendi fikirlerinize sonsuz saygım var kendinizi benim için üzmeyin

Zorlama olarak kastınız nedir hediye ile ilg en ufak muhabbet geçmedi aramızda evlendigimizden beri dün kendisi açtı hediye almak zor beni dertten kurtar diye. Alsaydı bı çiçek gelseydi madem eve. Ben ona şunu al bunu al mi dedim kendisi açtı konuyu

İyi de yazdiginiz seyin taktikle ne alakasi var? Adam zaten kadının beğendigi seyi alıyor.
Yani evet o bisiklet konusunda haklısınız zaten kadın hediye hediye diye adamı darlıyor. Ama hani diyor ya benim beğendiğim hediyeyi almıyor ya da Arkadaşlarına soruyor diye ben de kimseye sormadan adamın karısının ne istediğini anlasın diye böyle bir taktik verdim . Yoksa adam şapşik ama sıkıntılı değil

Hem söylenip hem ozur diliyosunuz boyle yaparsaniz zaten esiniz asla sizin gonlunuzu almaz yada sizi kirmaktan kusmekten cekinmez. Kahvaltiya bir kere cagirirsin gelmiyorsa oturur yer toplarsin boyle gidip yalvarirsaniz aciz duruma dusersiniz. Adam hediye almayi bilmiyor umursamiyor bosuna beklenti icindesiniz ben sahsen ne yapardım sen bana parasini ver ben kendime alirim derdim bu sebepten gerilmeye gerek yok esim beni aksam disari cikarsa yeterdi yani olmuyosa olmuyodur zorla adama bu ozelligi yukleyemezsiniz

Niçin kavga edercesine iletişime girip kendinizi yoruyorsunuz hanimefendi fikirlerinize sonsuz saygım var kendinizi benim için üzmeyin

Kendimi yorduğumu, üzdüğümü de nerden çıkardınız? Sayfayı kapayıp hayatıma devam ediyorum, tanımadığım bir insanın tanımadığım eşiyle küsmesi üzüleceğim bir mesele değil :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…