eşim beni istemiyor:(

canım allah yardımcın olsun sebep ne ayrılmanız için eşin neden ayrılmak istiyo ki :uhm: :uhm:severek mi görücü usulü mü evlendiniz millet ister çocuğu olsun eşin de aldırtıyo ne diyim allah büyüktür inş herşey istediğin gibi olur fisfisfis fisfisfis

çok saol canım....
severek evlendim..ama sevmek yetmiyor evlilikde..hamile olduğumu anladığım an yeniden anne olacağım için çok sevindim mutlulukdan ağlamıştım şimdi ise aldırmak zorunda olduğum için ağlıyorummmm

göz yaşları içi,nde okudum yazını ve çok üzüldüm ama o adamla yollarını ayırmalısın bence ben aylık hamileydim ve eşimle çocuğu isteyerek yapmıştık beni evden kovdu sonra ağladı yalvardı dönme2 dim dönmedim diye beddualar etti allah kalbimden sevgini alsın senden de o çocuğu alsın dedi sonra istemeyerekte olsa eve döndüm üzerine bide hamile halimle dayak yedim şimdi her fırsatta ayrılmak istiyor sadece çocuğum için ona katlanıyorum onu seviyormuş gibi davranıyorum çünkü ben eskişehirde oturuyordum mersine gelin gittim ailem eskişehirde çocuğumu babasız büyütmemek için katlanıyorum ve böyle gidecek sana fikir versin diye yazdım ama o masum çocuğa kıyma o suçsuz çünkü nerde yaşarsın nasıl geçinirsin bunlarıda düşünmek zorundasın ALLAHa sığın tek doğru yolu gösterecek olan o sana her zaman

offf ne kadar acımasızlar...
ama böyle birşey olursa asla ve asla ona hakkımı helal etmiyeceğim...çünki beni mecbur bırakıyor...
rabbime sığınıyorum sadece dua ediyorum aklı başına gelsin diye...
ama hergeçen gün dahada kötüye gidiyor..
eşimden para istemede canını iste daha kolay verir...
rabbim seninde yar ve yardımcın olsun...

seni üzmek istemem ama senin kocan bi canii :kızgın:
ne bebek yapıyor ozaman ya..offss
hiç aldırma tarafında değilim Yüce rabbim vericek sen istemeyecenÇok üzgünüm çoook
ama çocuk büyüyünce kocanız cezasını çocuğundan cekecek bi yaslansında bi araba kullanmayasında noluyo ozaman..Allah cektirene cektirir

önemli olan senin istediğin sen bu çocuğu istiyorsun bu belli ama istemek yeterli olmuyor, yarin ayrıldığın zaman iki çocuk olacak yanında öbür çocuğun içinde rahatsız diyorsun bilemiyorum bu kararı sen vereceksin burda hiç birimiz sana aldır deyipde akıl veremeyiz ben şahsen bunun günahına bir nebze bile katılmak istemem . Sen bu çocuğu yaparken kocan böyle değilmiydi bu adam bir aydan berimi böyle , aldıracağım dediğine göre bu çocuk bir iki aylık , niye bile bile bu çocuğu dünyaya getiriyorsunki , ha getiriyorsun gelip burdan bizden neden yardım istiyorsun bilinçli olarak sen hamile kalmıştın, eşin farklımıydı o zaman.

Eğerki eşinin senin kıymetini anlamasını istiyorsan çok gördüm birde bunu ne kadar seversen sev çocuklarını bırak ona öyle git annene babana , o mecbur seni paşa paşa istiyecek geri çağıracak , eli mahkum bir kere ne çocuklara bakabilir,. nede başka birşey yapabilir. Bırak çocukları başına anlasın o zaman anyayı konyayı , çocuk nasıl oluyormuş. Bu sözüm hepimize çocuklarımız sadece bizim değil erkeklerinde çocukları biz ne kadar anneysek onlarda baba. Bakacaklar hiç kormayın iş başa düştüğünde öyle bir bakarlarki hiçbirşy olmaz . Gerisin geri çağırırlar ellerinize ayaklarınıza kapanırlar. Çocuklar başlarındayken ne evlenebilirler ne mutlu olurlar. Çocukları size vermek istiyeceklerdir. Sizde almazsınız hayır benim durrumum müsait değil dersiniz.

Canım yaşadıklarına çok üzüldüm.Çekilir bir durum değil ama insan olanın başına herşey gelebiliyor.Önce kendini üzmeden yormadan sakin bir şekilde düşün,içinden ne yapmak geliyorsa kararını ona göre ver.Onun ailesiyle aran nasıl bu durumu onlarla paylaşsan,anlatsan.Sana destek olurlar mı?

Zor bir durum canım..
Ama seni istemeyen bir adamla ömür geçmez
Çocuk için ise en doğru kararı kendin vermelisin..

o öküz baba olmayı haketmiyorKötü Kazen
ama analık apayrı bir şeycoksekeriremsu
bunca sene nasıl katlanmışsın ya:kızgın:
ben bebeğime bakabilirim diyorsan doğur bence:emir_bebek:
annelik çok kutsal annene sığın:1hug:
affedeceklerdir senişutarafagitti
biraz bağırsa çağırsa sana hakaret etseler ne olur kiyasakkelime
elin adamı senelerce ezmiş seni:mymeka:
ailene sığın canım çocuğunu da doğurgamyoncuiremsu
allah rızkını verir inşallah
a.s.

Ayy yazıklar olsun böyle insanlara ya... İnanın çok üzüldüm...
Masum bi bebeği nasıl aldıracaksınız çok zor bir durum...
Ne kadar eşiniz istemesede, baba olmaya layık olmasada o sizinde bebeğiniz ve sonuçta bir can... Bilmiyorum Allah size sabır ve kolaylık versin...
Ama böyle biriyle ömür geçmez ki..
Kendi hayatınıza yön verin bence çocuklarınızla...
Ailenizin yanına sığının? Ya da mesleğiniz var mı bilmiyorum ama çalıştığınızdan bahsetmişsiniz...
Böyle bir adama tahammül etmeyin bence...
Allah size gerçketen kolaylık versin :KK43: a.s.

başka bir yavrumda var onun doktora götürmem gerek..üroloji bölümüne..
neyse bunu söylediğim zaman param yok deyip geçiştiriyor ama kendi en ufak başı ağrısa doktorlardan çıkmayan biri...
yani kendine iyi bakar evde yemek varmı eksik varmı diye soran biri değil...istediği gibi yer içer gezer...
ama bize gelince yokkk:senağlama:

herşeyden önce eşime olan güvenim bitti...çok şeyler yaşadım çok şeyler gördüm hep evladımın hatırına sustum..ama şimdi herşeyi silip atmak istiyor..offffffffff tükendim,yoruldummmm artık...

Bu yazınızdan anladığım kadarıyla bir çocuğunuz daha var ikinciye hamilesiniz.Doğrumu anladım acaba?

Çocuğunuzu dünyaya getirip getirmemek tamamen sizin kararınız.Ama anlamadığım şey ,neden eşiniz çocuğu istemiyor?
Çocuğumu babasiz büyütemem diyorsanız bir başka çocuğunuz var.

Herşey bir yana anlattığınız kişiden ,yanındayken de baba olmaz.Sizi böylesine umursamayan değer vermeyen düşünmeyen birinden ,ne koca olarak ne baba olarak hayır beklemem ben şahsen.

Ayrılmamak için nedenleriniz mutlaka vardır.
Ama bu bebeğinizi dünyaya getirip getirmemek noktasında düşünebildiğim neden değil sanki.

Ailede huzur yoksa,orada yetişen çocuklarda ne kadar huzur olabilir ki.

Kendimi anne baba yerine koyamıyorum elbette,çocuk olduğumu düşündüğümde ,annemi babamı huzurlu görürsem huzurlu olurum diye düşündüm.

Vereceğiniz karar hakkınızda hayırlı olan olur umarıma.s.

kimi bebek ister yıllarca olsun diye dulara eder milyarlar harcar...
kimide bebeği doğmasın diye elinden geleni yapar....

Allah ıslah etsin eşinizi , başka bir şey demeyeceğim.. nasıl bir vicdandır bu? allah akıl fikir versin böylelerine...

canım benim at o adamı basından ve yeni bir mücadeleye basla bebeğini doğur ve kendin bak eş herzaman bulursun ama ya evlat bir daha bulamazsan

insanlar ne hale geldi yaaaaa..
yeminle diyorum bu bölümü okuyunca psikolojim bozuluyor....
demekki hiçbirşeyin garantisi yok..buğün iyisin ama yarın ne olacağını bilemezsin...

bebek aldırma konusuna birsey diyemeyeceğim ama boşanmak istiyorsa boşan.demekki boşanmayı çok istiyor.boyle eşlere yazıklar olsun ya...

Canım benim,bu saatten sonra neden ayrılmak istediğinin,bu evliliği kurtarmak için neler yapılabileceğinin çok da önemi yok bence..
Senin karnında taşıdığın,kendi kanını taşıyan bir yavruya kıyan bir baba ile nasıl bir hayat geçer bilemiyorum..
Ben çok tutumluyumdur ama cimriliği hiç sevmem.Herşeyin bir adabı var..
Eşinden bir liranın hesabını soruyor ancak kendisi milyarlar harcıyorsa o adamın bencilliğinden korkarım..
Eşine karşı sevgi ve saygısından da şüphe ederim..Bu yüzden çok çabalama diyorum arkadaşım..
Anlaşarak mı evlendiniz bilmiyorum ama evlenmeden hiç anlayamadın mı canım birazcık..
Allah kolaylık versin,hakkınızda hayırlısı olsun..

canım benim evlilik kumar gibi bir şeydir insan hiç evliliğinde mutsuzluk istermisenağlama aynı yastığa baş koyduğun insanı bile tanıyamıyorsun yeri gelince eşi kendi iç yüzünü belli etmemiş olabilir işte insanlar kavun değilki koklayıp alasın malesef

Sakin Canim Bebegini aLdirmaaaaaaaaaaaaaaaaa
Her Ne oLursa Olsun Rabbimin Sana Hediyesi ooo
Vardir Herseyde Bir Hayir
Esine Gelince Cok yaNlis Dedikleri aMa sen Bilirsin senin hayatin ..
BEBEGI ALDIRMA CNMMMMMMM

önemli olan senin istediğin sen bu çocuğu istiyorsun bu belli ama istemek yeterli olmuyor, yarin ayrıldığın zaman iki çocuk olacak yanında öbür çocuğun içinde rahatsız diyorsun bilemiyorum bu kararı sen vereceksin burda hiç birimiz sana aldır deyipde akıl veremeyiz ben şahsen bunun günahına bir nebze bile katılmak istemem . Sen bu çocuğu yaparken kocan böyle değilmiydi bu adam bir aydan berimi böyle , aldıracağım dediğine göre bu çocuk bir iki aylık , niye bile bile bu çocuğu dünyaya getiriyorsunki , ha getiriyorsun gelip burdan bizden neden yardım istiyorsun bilinçli olarak sen hamile kalmıştın, eşin farklımıydı o zaman.

Eğerki eşinin senin kıymetini anlamasını istiyorsan çok gördüm birde bunu ne kadar seversen sev çocuklarını bırak ona öyle git annene babana , o mecbur seni paşa paşa istiyecek geri çağıracak , eli mahkum bir kere ne çocuklara bakabilir,. nede başka birşey yapabilir. Bırak çocukları başına anlasın o zaman anyayı konyayı , çocuk nasıl oluyormuş. Bu sözüm hepimize çocuklarımız sadece bizim değil erkeklerinde çocukları biz ne kadar anneysek onlarda baba. Bakacaklar hiç kormayın iş başa düştüğünde öyle bir bakarlarki hiçbirşy olmaz . Gerisin geri çağırırlar ellerinize ayaklarınıza kapanırlar. Çocuklar başlarındayken ne evlenebilirler ne mutlu olurlar. Çocukları size vermek istiyeceklerdir. Sizde almazsınız hayır benim durrumum müsait değil dersiniz.

bir anenin yüreği çocuklarını almamayı nasıl kabul eder düşüncelerinizin bir kısmına katılıyor bir kısmına ise katılmıyorum lütfen biraz insaf diyerek paylaşımlarımızı yapalım insan ne oldum değil ne olucam demeli bence herkesin başına gelebilir böyleşeyler unutmayın

beni istemeyen kocayı asla bende istemem..
cnm. kusura bakma ama eşin kesinlikle seni aldatıyor başka hiçbir sebeb isteyerek yapılan bir bebeği
aldırmanı söyletemzdi ona bende 2. bebeğimde buna benzer bir olay yaşadım ve arkama bakmadan evi terkederek aklını başına getirdim bebeğime kıymayı ise asla düşünmedim onlar bizi hayata bağlıyan en güsel hediye..
eşim bir süre sonra kendine geldiğinde elime ayağıma yapıştı affet beni diye evet affettim ama ona muhtaç olmadığımı ve gururumu kanıtladım bu ona büyük bir ders oldu ve birdaha asla böyle şeyer yaşamadım.sende ailene git ne olursa olsun onlar senin ailen sana kucak açaçaklardır eminol..
bakalım nolacak sonrasını zamana bırak
hayatta kolaylıklar diliyorum Allah seni çocuklarının başından eksik etmesin ..

canım benim bende çok zorgünler geçirdim ve seni çok ama çok iyi anlayabiliyorum en iyi kararı sen verebilirsin ancak bizler sana ayrıl yada ayrılma diyemeyiz birtane dünyada bir tanede doğmamış 2 tane masum evladın var onlar için en iyisini yap lütfen ben çocuklarım için kalmayı tercih ettim durumunun nekadar çok kötü olduğunu okudum bebeğini dünyaya getirmek istediğinide biliyorum o masum yavruya insan nasıl kıyar diyede kendimi düşünmekten alıda koyamıyorum fakat eğer ayrılırsan 2 tane bebeğine nasıl bakacaksın bana cevap yaz tatlım bekliyorum

X