Eşim beni aldatmisti

Karşıyaka da da ev kiraları çok uygun değil bilirsin. Ev kirası, depozitolu, taşınma masrafı, abonelik ücretleri filan epey bir tutar. Toplu para olmadan çok zor biliyorsun bunları. Belki de senin sakinleşmen bekliyor. Sen ona neler oldu diye sor diye bekliyor belki.

Ben ona orada nasıl kalacağım kalamam ki tek başına o da bana annenlerin yakın çevresinden ev tutarız dedi ben de nasıl halledeceksin o çevre çok pahalı dedim dişimi tırnağımı takıp halledeceğim Bir şekilde dedi ama ben biliyorum halledemez çok zor ayrıca eşya almıştık benim üzerimydi Onuda odcm diyo
Biraz araştırdım boşanan eş kadının hiçbir geliri yoksa ki benim yok çocuklara ve kadına barınmak için bir yer tahsis etmek zorundaymış Aksi halde ben nerede kalacağım ki gelirim yok 2 tane çocuk var nasıl hayatım sürdürebilirim çocuklar çok küçük mahkeme d bunu bilmesi lazım diye düşünüyorum üstelik ben boşanmak istemiyorum deyince hakim nasıl zorla boşayacak

Birkaç gün önce böyle konuştuk ya evet Karşıyaka'da evler çok pahalı bize göre pahalı yani ben de onun bunları yapamayacağını biliyorum ama bana boş vaatlerde bulunuyor üstelik barışmak için hiçbir girişimde bulunuyor

Evet onun için ailesiyle yaşayan bir sürü insan var aynı durumda olup.
Nerden araştırdınız?
Bence karşılıklı hayal gücünüz mü gelişmiş.
Ya da karşılıklı boşanmayı istemeyip yokuşa mı sürüyorsunuz bilmiyorum.
Daha bugün vardı böyle konu yıllar olmuş boşanalı ailesi ile yaşayan ve yeni iş bulup şehir değiştiren çocuklu birinin konusu.
Sanki her eşte iki ev tutacak para var.

Sen öfkelenince çok fevri oluyorsun. Konuşmaktan yada girişimde bulunmaktan çekiniyor olamaz mı? Çocukları görmeye geldiğinde biraz konuşalım mı deyip işin aslını sorsan, hem senin için rahat etse hem de onun niyetini öğrensen olmaz mı? İlk konu açtığında kaç senelik evliliğim diye bağırınıyordun. Şimdi sakinleşmişken bu inat neden? Eskilerin bir sözü var, sen zort ben zort koca öküze kim verecek ot. İnat ile zarara uğrarsın. Boşanacaksan yine boşanırsın kimse kararına karışamaz. En azından nedenini öğren ve ev konusunda maddi olarak daha uygun ne yapabilirsiniz onu konuşun. Hem senin kararlı olduğunu görür hem de sen gerçeği net olarak öğrenirsin.

Açıkçası internetten araştırdım nekadr doğru bilmiyorum ama ailemin yanında kalmak istemiyorum kendi hayatım olsun istiyorum
Kv de evet ev tutcak bütün herşeyini karşılayacak diyo ama yapamazki okadar parasi yok ki onlar da biliyor inan hepimiz neyin kafasını yaşıyoruz bilmiyorum

Yok o gün konuştuğumuzda 2mizde çok sakindik olabildiğince güzel konuştuk inan o inat ediyor neden güzel bi evliliğimiz vardı birbirimizi kirmiyoduk bile dedim hiç bi şey soylmeyo neden ayrıldığımıza cevap bile veremiyor yani sorduğum sorunun net cevabını alamadım kaçamak saçma sapan cevaplar verdi biraz bir şey yapsa çocuklarım için dönerdim sanki ama yapmıyor

Şu anda, bu hayat şartlarında ve sen de çalışmazken istediğin imkansıza yakın bişey. Çocukların çok küçük. Annenlerşn evi müsait değil mi bir süre orada düzen kursan. Küçük çocuğun biraz büyüyüp sen çalışabilecek duruma gelene kadar en azından. Eşin ne kadar size düzen kursa da çocuklar büyüdükçe yetmeyecek ve çalışmak zorunda kalacaksın. Annenler nerede oturuyor bilmiyorum, Karşıyaka dediğin için aklıma Egekent, izkent tarafları da olabilir diye geldi. O taraflarda kiralar Karşıyaka ya göre daha uygun.

Biraz daha bekle, hem de sakince düşün. Bilemeyiz neden cevap vermediğini. Güzel bir evliliğimiz vardı, birbirimizi kırmıyorduk bile demek yerine ne oldu da bir anda bu noktaya geldik, lütfen anlamama yardımcı olur musun? Şeklinde konuşsan bir kere de. Belki de seni kararlı gördüğü için inat ediyor, belki de daha önce bir kaç defa başkası mı var dediğin için bana nasıl yakışırırsın böyle bişeyi diye düşünüp inat ediyor. Bunlar sadece tahmin, eşin anlatmadığı sürece bilemezsin.

Annemlerin evi çok küçük nergiz'de oturuyorlar 80 metrekare bir şey ayrıca çocuklarımn birsuru oyuncakları kıyafetleri var Kendi kıyafetlerim var onların hepsini nereye sığdıracağım ki bütün eşyalarımı atsam bile onlar benim için sorun zaten bu durumu atlatırsam ilerleyen dönemlerde ben de çalışacağım inşallah o kadar üzülüyorum ki halime çocuklarıma büyük oğlum sürekli kendi evimize gitmek istiyor

Bir anda nasıl bu hale geldik bilmiyorum o kadar üzülüyorum ki anlatamam bizi tanıyan çevremdeki herkes ayrılacağımızı söylüyor bakalım Zaman neyi gösterecek hiç bilemiyorum

Evet küçükmüş ev, iki çocukla çok zor. Zamanla taşlar yerine oturacak mutlaka. Sadece sakin ol, insanların söylediklerine kuşaklarımı yıla ve eşinle sağlıklı bir şekilde iletişim kurmaya çalış.

Ailenizin yanında kalmak istemiyorsanız belki siz de biraz elinizi taşın altına koymalısınız.
Şimdi olmasa da bir sene sonra.
Elinizi taşın altına koymayacaksanız neden illa aileme yakın olacak aynı semtte olacak diye diretiyorsunuz hiç anlamadım.
Daha uygun yakın semt olsa mesela olmaz mı???
Karabatak gibi içine çekiyor beni konu yaa.
Çelişkiler karabatak oldu bana konuda

Hayır siz anlayın diye ben öyle aynı semte dedim eşimle konuştuğumda Karşıyaka ve çevresi dedim öyle diretmedim yani orası olsun diye çünkü çok pahalı onub yapamayacağını biliyorum tabii ki de daha uygun semtler olur hatta şu anda oturduğum ev ıssız yerde olmasaydı orayı kabul edecektim ama maalesef ki gerçekten tek başına bir bayanın yaşayabileceği bir yer değil şehir merkezinden uzak bakkal bile çok uzak eşim işten gelirken ekmek alıyordu genelde evimizin bir yönü dağa bakıyor o derece ucuz diye oraya taşınmıştık yani Türkiye'de yaşıyoruz birisi takip etse yalnız yaşadığımı anlasa zaten zemin katta oturuyorum demirsiz bir şekilde eve girse bana ve çocuklarıma zarar verse ben ne yaparım

Kimse zaten olumsuz bir şey söylemiyor onun ailesi de dahil kayınvalidem bile sen evine dön o köpek gibi gelecek yanına diyor çok güzel bir evliliğiniz vardı ne oldu bilemedim diyor kadın ama esimde hiçbir girişim yok ki

Bu adam sizi niye bukadar hevesle başından def etmeye çalışıyor?
Tamam aldattı, inkarda etti.
Ama kurtarmak için hiç uğraşmiyor
Tam tersi napıp edicem sana ev tutup yerleştircem yeterki yakamdan düş der gibi?
Sizi aldatığı kadın hamile falan olabilirmi?
Nedir yani bu tamam nerden istersen ev tutarız muhabbeti
Boşanmalarda çok rastlanan bir durum değil

Bir inat uğruna boşanırsak çok üzülürüm hem çocuklarıma hem kendime hemde onun haline şimdi kendisini çok yükseklerde görüyor ama onu ben biliyorum o bensiz perişan olur
Bana hep beni bırakırsan ben biterim kimsem yok diyodu bu olanlara rağmen ona hic kin duyamıyorum kızamıyorum bile

Evet hiç kurtarmak için uğraşmıyor aynen yakamdan düştü der gibi hayır isteseydi kadın hamile ne yapacağız ben evliliğimi kurtarmak istiyorum derdi ve biz uzaktan akrabayız benim hayatımda kimse olmayacak bundan sonra sadece çocuklarım olursa zaten duyarsın diyor

Adamı terkedip üzerine çocuğu bıraktınız giderken
Perişan olmuş hali yok sanki
Yeni iş bile bulmuş o sıra, hata çocuğu başkasın emanet etmiş. Hani sokağa atmadım, camiye bırakmadım
Babası çok iyi bakar demiştiniz ya
Adam gitmiş çocuğu belkide tanımadığı birine bırakmış
Siz eşinizi çok farklı görüyorsunuz, o sizin sandığınız gibi biri değil
Adam ben herşeyi halledecem modunda
Yeterki boşanalımda gerisi önemli değil der gibi
İnada benzemiyor
İnatlaşan çocuları alacam, nasılsa bırakıp gittin. Ev falan tutmicam ya otur yada git annene yerleş der.
Merak etme suyunu elektriğini ödeyeip seni kraliçeleri gibi yaşatacağım demez inatlaşan adam

Kendisine de söyledim keşke kötü giden bir evliligimz
olsaydı ve ben bu kadar üzülmeseydim diye inan hiçbir problemimiz yoktu bir anda nasıl bu hale geldi ben anlam veremiyorum o soğuk olduğu dönemde defalarca ayrılalım o zaman dedim kabul etmedi evden gittiğim gün sabaha kadar yalvardı daha sonra çocuklar için dedi bana tutamayacağı vaatlerde bulunuyor yani ne yapmak istiyor anlamıyorum icinde bulunduğum durumdan çok yoruldum Ayrılsak da kurtulsam bir an önce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…