Eşim beni aldatmisti

Katip burda da kadın yakalamadı ki. Kendi itiraf etmiş. bu adamı neyle tehdit edersen et durmaz. Eninde sonunda bitirecek. Annesinin emekliliğini bekler, en olmadı çocuğun kreşe yollamayı bekler yine boşar. O zaman da ufağı mı atacak başına?
Yani adam uçmuş

Sizlerin de anlamadığı şu. Burada kadın aldatıldığını yakalamamış, adam kendi itiraf etmiş. Yani adam kaçmak istiyor. Evet kötü bir insan, evet yaptığı adilik. Ama bu adamı çocuk atarak durduramazsın. Bugün döner yarın çocuk okula başlayınca ver madem çocuğu der yine gider. Adam gitmiş artık. Yani şu aşamada çocuğu koz olarak kullanıp adamı döndürmeye çalışmak acizce ve işe yaramaz bir çaba. Çocuk durduk yere ziyan oluyor yani.

Yakalarsa da sonuç değişmez diyorum ben de , konu sahibi hiçbir şekilde boşanmaz, biliyoruz ki meydanı başka kadınlara bırakma taraftarı değil ne olursa olsun. Anca anasının evine gidip çocuğu da adamın üstüne atarak adam terbiye eder. Dediğin gibi, bu da bir yere kadar götürür.

Kimse size evliliğini bozdun ya da aldattın demiyor. Sizin anlattıklarınız üzerinden yorum yapıyoruz. Ben çocuğumu büyüteceğim o kendini hazır baba olarak görecek diyorsunuz. Peki bu süreçte 3 yaşındaki çocuğunuz sizi nasıl görecek ve hatırlayacak.

Şimdi elinizde olan şeyleri değerlendirin. İşiniz var mı, aileniz destek olur mu?
Bunları bilmeden boşan hemen demek istemiyorum. Ben de 11 aylık bebeğim ve 8 yaş oğlumla birlikte bşr hayat kurdum kendime. İşim var ailem var ama hayat gerçekten aşırı zor. İsyan etmiyorum ama gerçekte bu. Ayrıldığıma zerre pişman değilim. Eski evimi düzeni özlüyorum ama aldatıldığımı bilerek yaşayamazdım. Beni maddi ve manevi olarak da dolandırdı biz de o kısım da var. Neyse ben bunu bir kere affettim yine yaptı. Anlayacağın huylu huyundan vazgeçmiyor kardeşim.
Çocuğunuzu babaya bıraktınız diye kızmayacağım çünkü şartlar bazen onu gerektiriyor. Ben de iki yavrumu 5 gün vermiştim babaya. Hiç travma falan olmadı. Neden olsun ki o da baba yani.
İnş en doğru kararı verirsiniz. Size kolaylık diliyorum.

Öncelikle mesajıma bir sürü alıntı yapan beğenmedim atan arkadaş olmuş tek tek şimdi alıntı yapmadan genel olarak mesajıma verdikleri tepkilere genel olarak cevap vereyim.
Öncelikle bir çocuk dünyaya getirmek hem anne babanın ortak kararıdır. Bir kadın eğer sperm bankasından çocuk dünyaya getirmedi ise çocuğun babasıda en az anne kadar çocuğuna bakmak zorundadır. Şu çocuğu babaya bırakmayı cami avlusuna atmak gibi yaklaşmaktan , kadını anneliği ile vurmaktan vazgeçin. Hiçbir kadın durduk yere keyfinden çocuğunu bırakmak istemez.
İkinci olarak lohusa psikolojisinden belkide çıkamamış beş aylık bebeği olan ve hiçbir geliri olmayan kocasının kendisini aldattığını, bundan pişman bile olmadığını öğrenen, kimsenin olmadığı evde iki çocuğu ile bir litre sütün neredeyse 20 lira olduğu şu ülkede parasız kalan( kadının bugün dava açsa tedbir nafakasının bağlanıp tahsil edilmesi 6 ayı bulur) kadının çocuğa bakması ile babanın bakması arasında çocuğun yaşayacağı tranva arasında çok fark yok. O çocuk anne ile de gitse babası ile de kalsa normal yaşam şartları olmayacak. Annesi o psikolojik tranva ile çok da normal davranamayacak belkide birçok besin ihtiyacını bile alamayacak çünkü.Evini terk etmeden kocayı göndermek de düzenli bir geliri olmayan bir kadın için eğer kenarda en azından altı ay onu idare edecek parası ya da bunu sağlayacak bir ailesi yoksa mümkün değil. Zira karısına karşı şu tavrı takınan adamın güzellikle ben evden gider, seninde tüm ihtiyaçlarını karşılarım diyeceğini düşünmek biraz hayalci bir yaklaşım olur. Adam resmen karısı çocukları alıp annesine gitsin, bekar hayatı yaşasın diye yol yapmış.
Bir arkadaş çocuğu bırakmanın babayı zorlamayacağını söylemiş. Emin olun zorlar, bunu bizzat tecrübe eden hatta bu yüzden sevgilisi ile sorun yaşayan 8 karısı ile pazarlık masasına oturan bir sürü baba tanıdım. Üstelik bu babanın çocuğuna baktıracağı bir annesi bile yok. Sevgilisini eve getirir, çocuğu ona baktırır diyenler olmuş, keşke öyle bir hata yapsa, o zaman işte konu sahibine istediği delili verme imkanı olur, zira sürekli bir arada olan bir çifti kısa bir takiple bir sürü delil bulma şansı elde eder. Kaldı ki evli adamlara musallat olan böyle kadınlar adamın karısı gitsede evine gelip çocuğuna baksam, temizliğini yapıp hizmetini görsem diye ölmüyorlar, öyle adamlar onlar için karısı tüm hizmetini görüp kendisine gönderince gününü gün ederken, hediyeler alıp iltifat ederken kıymetli.
Evi terk ettiği için kusurlu sayılır diyenler olmuş hiçbir geliri olmayan annenin mahkeme tedbir nafakası ve ev tahsisi talepleri kabul edilene kadar iki yaşın üstünde olan çocuğu babada bırakması bir anne ve avukat olarak söylüyorum mahkeme nezlinde gayet makul ve kabul edilebilir bir gerekçedir. Ayrıca terk nedeni ile boşanma davası açmanın şartları en az zina nedeni ile boşanma davası açmak kadar ağırdır. Zira bu davayı açmak için erkeğin ben evliliğime devam etmek istiyorum iradesi göstererek mahkemeden eşine dön çağrısı yaparak tebligat göndermesi ve bazı şeyleri yerine getirmesi gerekir. Terk ihtarı attıktan sonra eş makul bir gerekçe sunar veya evine dönerse erkeğin sonradan açacağı boşanma davası zorlaşır.
Son olarak elde aldatmayı ispatlayacak yeterli delil yoksa boşanma davalarında mahkeme süreçleri uzun ve meşakatlidir ve bu süreçte mahkeme tedbir nafakalarını genelde alt sınırdan verir üstelik konu sahibinin eşi gibi özel sektörde çalışan birçok koca işvereni ile anlaşıp maaşını asgari ücretten göstermek gibi bir sürü çakallığa başvurup, gerçek maaşın miktarını bile ispatlamak için uğraştırırlar . Bazı arkadaşlar adamın vereceği nafaka belli diyenler olmuş, malesef nafakalarında bir standardı yok, üstelik mahkeme insafında çok da yüksekten belirlenmiyor ancak babanın kabul etmesi halinde daha yüksek nafaka almak ev eşyalarının tamamının kadına verilmesi mümkün. Özelikle gerçek maaş tespitleri özellikle özel sektörde çok zor. Zira işten kaynaklı yan gelirleri varsa bunları ispat etmek çoğu zaman mümkün değildir Örneğin adamın maaşı 10.000 TL diyelim burada eğer adamın boşanmada ağır kusurunu ispat edememezsek alacağınız nafaka çocukların özel bir durumu yoksa çocuklar için 1000 TL, kadın içinse 1500-2000 TL arasındadır. Ev eşyaları ikiye bölünür. Ev araba varsa kadın bunların yarısını almaz. Sadece yeni bir dava açarak 9 uzun bir dava sürecinden sonra genelde gerçek değerinin çok altında mahkemece tespit edilen mal değerinin yarısı kadar alacak hakkı alır . Kazanılan bu paranında bir kısmı avukat yüzdesi olur.Tazminat zaten çok birşey olmaz. Ancak adam zor durumda kalırsa ve kuyruğu sıkışırsa bazen taşınır ve taşınmaz malların bir kısmını karısına bırakarak ya da mahkemenin tespit edeceği miktardan daha yüksek nafaka miktarlarını kabul edebilir. Yani boşanmalarda gereksiz gururun , ben çocuğumun anneside olurum babasıda olurum duygusal yaklaşımlarının kimseye faydası yok. Adamın niyeti zaten çocukları karısının başına atıp, kadını annesine gönderip, mahkeme kapılarında süründürdükten sonra vereceği üç kuruş nafaka ile sevgilisi ile gününü gün etmek bunu neden ona vermesini savunuyorsunuz. Dedesinin evinde sığıntı gibi senelerce babasının göndeeceği üç kuruş nafaka ile babasız büyüyen çocuk sizce psikolojik olarak şu yaşadığı geçici süreçten daha az mı etkilenir?

Kafasini toplayamaz ki derdi adam gelsin evine kadini biraksin.Yani bu hikayrde yanan cocuklar oluyor

Yalniz bunu inssn okuyacak ablacim fjdndn
Gilgamis destani gibi yazmisin ama

Bunu savunmuyoruz. Neyse en iyisi kendi adıma konuşayım , ben savunmuyorum. Hatta kendisine evden gitmeden önce verdiğim tavsiye de açık, bu adamdan bir şey beklemesin evin geçimini sağlamak dışında, hatta açık açık söylesindi bu çocukları tek büyütmem, senin başına belayım bundan sonra , hadi beni bi aldat da seni daha rahat boşayayım nafakalı tazminatlı diye sopayı göstersindi. Çocuğu da bırakıp gitmek bir işe yaramadı çünkü o kapıya eninde sonunda dönecek. Başından beklentiyi düşürüp dürüst yaklaşmak hiç yoktan saygıya sebep olurdu, bu şekilde git gel git gel , adam da takmayacak ki şimdi de takmıyor yani, dalga geçiyor resmen.

Adamda karisinin atar yapmasini 17 sene beklediyse demek,1 lafiyla itaatBen 10 senedir o kadar atar yapiyorm daha coraplarini salona atmamasini bile saglayamadim.Vay bana vaylar bana

Konu sahibi çocuğu aldimi ya valla benim aklım kaldıiki gün önce hastaneye gittim 1 yaşındaki oglumu ve 9 yaşındaki kızımi hastane ortamina sokmamak için eşim evde onlarla kaldı ve ben guneydogudayim havalar berbat sıcak hastane dönüşü dolmuş bulamadım eve gelene kadar o sicakda görüntülü konustm yürüyerek geldim mesele eşimin bakamamasi değildi bı anda ben ortadan kaybolunca oğlum tedirgin oldu kızimda kardeşi ağladığı için üzüldü eşim çocukları idare edemedim die kendine yüklendi yani bu nasıl bi bakış açısı çocukların birini alıp diğerini bırakmak aklım almıyor,

Ben katılıyorum size
Her şekilde boşanmalar sadece kadına pahalıya patlıyor.
Çünkü kadın hem çalışıp, hem çocuğa bakmalı,baba yüzde yüz hatalı dahi olsa çocuğa kötü anlatılmamalı, iki kuruşa kuru ekmeğe talim etmeli, hayatına birini alırken 10 kez düşünmeli,hiç bir sosyal hayatı olmamalı
Kocasından çocuk bakımı için 1000 lira nafaka alabilirse kendini mutlu saymalı, çocuğun bezine ve mamasına bile yetmeyen para için gurursuzlukla suçlanmalı diğer taraftan
Baba ise ayda göndereceği 1000 lirayla çocuğun bütün masrafını hallettiğini düşünmeli, pazar günleri iki saatliğine çocuğu alıp parka çıkardığı için çok iyi baba sayılmalı, diğer zamanlarda hiç çocuğu olmamış hiç evlenmemiş gibi takılmalı
Çok adaletsizce geliyor bu durum bana

Şu forumda hep diyorum yine demeye devam edeceğim siz gördüğüm en mantıklı en makul yorumları yazıyorsunuz.

Okurken insanın bakış açısı değişiyor. Yorum yaptığınız konu sahipleri gerçekten çok şanslı.

Bu konuya gelecek olursam eğer ekleyecek birşey yok her kelimesine yaptığınız diğer iki yoruma da canı gönülden katılıyorum

Benimde üç yaşında ve beş aylık yavrum var bir an kendimi yerinize koydum asla ama asla birakmazdim yavrumu babası olabilir bir anne olamaz çocuklarına anneler bakıyor akşam dan akşama görüyorlar babalar evlatlarini benim büyüğüm de babasına çok düşkündür ama benden ayrı iki saat zor geçirir mutlaka annemi ara konuscam gidicem der birde çocuğa anlatmadan açıklama yapmadan çıkıp gitmissiniz şuan terkedilmiş hissediyor olabilir arayıp konuştunuz sesini duydunuz mu gelicem alcam seni dediniz mi herkese kiziyorsunuz babası diye ama aranızdaki savaşa yavruyu katmayın psikolojisini bozmayın siz şuan gergin üzgünsunuz belki göremiyorsunuz bu kadar insan uzaktan görüp sizi uyarıyor evlat sizin evladınız siz bilirsiniz tabiki ama evladınızi hemen arayin bir açıklama da bulunun ve yanınıza alın eşinizle aranızdaki çatışmaya sonra devam edersiniz

1- '' Adam hem beni aldatsın hem de ben çocukları alayım gideyim rahat mı etsin diye düşündüm '' diyerek çocuğunuzu orada bırakma bahaneniz beni ayrı rahatsız etti.
2- Kadın kafasını karıştırıyor baskı yapıyor saçmalığı ayrı sinirimi bozdu. Canım üzgünüm ama sen sadece kendini teselli ediyorsun. Neden mi? Sana önce afedersin hayvan muamelesi yapıp dünyanın hakaretini eden açık açık o kadını sevdiğini pişman olmadığını söyleyen bir adamın düşüncelerini hafife alıyorsun. Belki de diğer kadın boşanmasını bile istemiyor. Bu yüzden afallıyor sürekli senin ki nereden biliyorsun eşinizin dengesiz tavırları bunu da gösteriyor. Zaten size ilkte bunu yapan birini sırf çocuk için affetmeniz ikinci defa aldatılmayı kabul etmeniz demektir. İspat etmen zor artık. En başta bilmezden gelip mesajların ekran fotoğrafını çekebilirdiniz ne bileyim takip edip resimlerini çekebilirdiniz hala yapabiliyorsanız deneyin fakat kendisine size saygısı olmayan erkekleri affetmekten vazgeçin çocuğunuz için yapabileceğin en büyük fedakarlık budur emin olun.

Ben Bursadayim burda suan 28-30 derecelerde hava.20.30 da uyuttum 21.00 da gittim tshirt atlet su olmus terden.Gecede 2-3 kez atlet degistiriyor,yastigu ters yuz yapiyorm islaniyor.Babasinin ruhu duymuyor vala

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…