Eşim beni aldatmisti

Tabi ki şu an zor bir durumdasınız yaşadıklarınız bir kadın için çok can acıtıcı. Ama yaptığınıza mazeret değil maalesef.Nasıl olur da içiniz rahat durabilirisiniz.Yabancı değil babasının yanında evet ama o yaşta çocuk annesiz yapamaz.Çocuğumdan ayrıldım içim yanıyor demişsiniz ama kusura bakmayın hiç inanamadım.İçi yanan insan evladını bırakamaz.Kocanız dönsün diye resmen çocuğu kullanıyorsunuz hem de psikolojisini hiçe sayarak.Yazık günah. Gerçekten normalde bu cümleyi kullanmam ama bazı insanlar gerçekten anne baba olmamalı.

Merhaba arkadaşlar bundan 2 gün önce eşim beni aldattı diye post açmıştım bilmeyenler için kısaca söyleyeyim gerçekten güzel giden bir evliliğim vardı 7 yıldır evliyim biri 3 yaşında diğeri 5 aylık bir evladım var ufak tefek sorunlar hariç gerçekten çok güzel bir evliliğim vardı
2 hafta öncesine kadar eşim beni aldatmış bana soğuk davrandı 2 hafta çok mücadele ettim tabii bilmeden kesinlikle düzelmedi sonra bana itiraf etti ben seni aldattım dedi
Ve bana hiç pişman olmadığını ağır ağır hakaretler etti ondan hoşlanıyorum gibi bir sürü şeyler söyledi ben hiçbir şey söylemedim
Bana iki gün süre ver dedi ben aldatmış gibi kendisi benden sure istedi düşünecekmiş beyefendi

Sabahına kalktım 5 aylık evladımı evden alıp gittim 3 yaşındaki oğlumu ona bıraktım ve gittim sakın beni yargılamayın neden bıraktın diye bırakmak istemedim ama bıraktım çünkü benim çocuklarım olduğu gibi onun da çocuklari
Adam hem beni aldatsın hem de ben çocukları alayım gideyim rahat mı etsin diye düşündüm
Gece beni aradı telefonlarını açmadım sabahın beşine kadar bana mesaj attı
Çok pişmanım beni affet şeytan uyudum evine dön yuvana dön beni bırakma sensiz deliye döndüm boşluğa düştüm bir anda böyle yaptım beni affet gibi bir sürü şeyler yazdı
Babama kadar mesaj atmış ben evliliğimi kurtarmak istiyorum çocuklarıma böyle yapmak istemiyorum bana yardım edin diye
ben cevap vermedim sonra bu çocuğun hali ne olacak böyle bu çocuğun hatırına tekrar devam edelim dedi ben de ona çocuk için beni bana yazıyorsun dedim

Hayır çocuk için değil kendim için de şans istiyorum cevap vermeyince onu öne sürdüm dedi affet beni dedi sabahın 5'ne kadar bu şekildeydi yine bana cevap vermiyor onunla mı konuşuyorsun dedim evet bitirdim kapat o konuyu ben sana her şeyi unutturacağım dedi
Sabah düşüncen nedir dedi ben de bana biraz süre ver dedim kafana göre dedi aradı ne yapacağız konuşalım evliliğimize yön verelim dedim
Bizim zaten evliliğimiz bitti ben çocuklar için sana yalvardım geri dön diye çocuklar için söyledim çünkü benim çocuğumu bırakacak yerim yok o yüzden sana yazdım dedi beynimden vurulmuşa döndüm bir insanın gururuyla bu kadar mı oynanır

Çünkü o kız onun kafasını karıştırıyor bana dönmek istiyor kız oradan ona baskı yapıyor buna eminim aldatılıyorum ama ispat edemiyorum çocuğumu yanıma alacağım tabii şu anda o bunu bilmiyor ama bu aldatıldığımı da mahkemede sunmak istiyorum çünkü boşanacağım iki çocuğuma da kendim bakarım ama bunu mahkemede aldatıldığımı göstermek istiyorum annesine demiş ki öyle bir kadın yok ben ona yalan söyledim demiş ama var onunla konuştuktan sonra yine bana Fikri değişti çünkü kadın ona baskı yapıyor
çok kötüyüm �ocuğumdan ayrıldığım için evliliğim bittiği için aldatıldığım için bir anda bunları yaşayıp bu hale düştüğüm için çok kötüyum yavrum beni kahrediyor inanın birden bire bu olaylar bu hale geldi gerçekten çok güzel bir evliliğimiz vardı bir dediğimi iki etmez el üstünde değil başın üstünde taşırdı beni nasıl bu hale geldik bilmiyorum
Her ne olursa olsun kesinlikle boşanacağım ama bu aldattığını nasıl ispat edebilirim ki bana bir şey söyleyin lütfen iyi kötü yorum yapın sizce nasıl davranmalıyım nasıl davranırsan bu sürece en iyi atlatırım ben bunların hiçbirini hak etmedim
Eşiniz aklı karışmıyor gayet berrak ve sizi aldatıyor üzerine bide kabul ediyor.
Çocuğunuz 3 yaşında ve bırakıp gelmişsiniz
Hala kocanız peşinizden koşacak mı
Kadını mı seçecek sizi mi seçecek derdindesiniz
İspat etmeye çalışarak, cocugu bırakıp babayı zorlayarak siz zaman kazanıp boşanmamaya çalışıyorsunuz 🤷‍♀️
Beni istemeyen adamı ben hiç istemem çocuklarımı da kimseye böyle bir durumda bırakmam

Burda mesele baba yemek
Yapabilir mi, güzel bakar mı değil ki. Bi arkadaş yazmış çocuk annem beni sevmiyor diğer kardeşimi yanına aldı beni almadı diye. Maalesef bu kadar basit düşünmeyecek, sebebi annesine bağlayamaz 3 yaşındaki çocuk, ben değersizim ben kötü yaramaz Bi çocuğum, ben sevilmeyi sahiplenilmeyi haketmiyorum diye düşünecek. Bilinç altı tam olarak bunu işleyecek. Burda mesele çocucuğun psikolojisi, babanın karnını doyurup doyurmaması değil. O zaman doğurup annelerimize de bırakabiliriz. Valla benim annem benden bin kat iyi bakar. Ama bırakamam neden annesi benim. Onun bana ihtiyacı var. Babamı çok severim asla annemden ayırmam, ama şu yaşımda bile anneme ihtiyacım olur babama değil.

Bi yorumda da Bi üye ben olsam çocuklara baban bizi terketti obizi sevmiyor derim, gerçekleri söylerim demiş. Allah aşkına yapmayın şöyle şeyler. Bu çocuklar oyuncak değil. Psikolojilerinin altını üstüne getiremezsiniz, kendi hırslarınız, amaçlarınız o çocuktan önemli değil. Evliyken de boşanırken de o çocuklar için en doğrusu neyse onu yapmak zorundayız. Bilmiyorsak da bilgi çağı ya hu internette hepsi yazıyor açıp okuyun.
gerçekten tebrik ederim keşke herkes sizin gibi düşünse de çocuklarımız hiç yara almadan büyüse.

Çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun sizden inanın benim bunda hiçbir suçum yok çok iyi bir eş çok iyi bir anneydim elimden geleni yuvam için her şeyi yapardım aç kaldığım Susuz kaldım hiçbir şeye ses etmedim ve en önemlisi ben asla ona gözümle bile ihanet etmedim oğlumu yavrumu bıraktım içim yanıyor kavruluyor �çimi kimseye anlatamıyorum gözlerim kurudu ağlamaktan bir gün bile Bir asır geldi bana diğer yavrum için güçlü bile olamıyorum belki inanmayacaksınız ama esim de beni
el üstünde değil başının üstünde taşırdı bir dediğimi iki etmezdi nasıl bu hale geldik ben bilmiyorum Allah'ına adaleti büyük umarım kapımda köpek olur sürünür evliliğimi kurtarmak için değil sadece bunu hak etmediğim için
Bana samimi gelmediniz çocuğunuzu bırakıyorsunuz ama kocanızı bırakamıyorsunuz. İçinizin yanması da kocanıza çünkü içiniz çocuğunuza yansa bırakmazdınız zorla elimizden alan da olmamış. Eee bıraktınız noldu kocanız dayamadı çocuk bakmaya bi gece yalvardı size sonra baktı nasıl olsa alacaksınız çocuğu sabaha vazgeçti.
Çok şaşırıyorum şu kocacı kadınlara ya bu hikayede tek üzüldüğüm 3 yaşında ki çocuk oldu ve bunu unutmayacak.
Benimde 3 yaşında bir anım var normalde hiç bir şeyi hatırlamıyorum o yaşa dair ama o gün fotoğraf gibi hafızamda mesela anlatınca annemle babamda çok şaşırmıştı hatırlayabilmeme çünkü benim için büyük bir travmaydı ve unutmadım

Evet benim diğer küçük çocuğum rahatsız hastane sürecinde babasında kaldı babası çok iyi bir baba çocuğuma en iyi şekilde bakabileceğine eminim yani en azından biz evliyken öyleydi elinden geldiği kadar ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır yani çok tepki veriyorsunuz haklısınız ama ben annesiyim o da babası üvey babasını terk etmedim ki
İyi de konu o değil ki bende evde olmasam eşim fıstık gibi de bakar çocuğa ama durum aynı değil
Siz tatile gitmediniz
Bir sağlık sorununuz yok
Zaruri bir durum oluşmadı
Siz kocanız sırf rahat edemesin görüştüğü kadını eve sokamasın ya da yanına gidemesin bide size muhtaç kalsın diye özellikle çocuğunuzu terkettiniz yani çocuğu kullanıyorsunuz kendi hırsınız için.
Çocuğunuzunsa tek hissettiği annem beni terk etti bu yaşta başka bir sey algılama durumu zaten olamaz zaman geçtikçe de iyice kötü hissedecektir bence gidin çocuğunuzu alın
Boşanmayacaksınız gibi geldi ozmaan uzatmayan eve dönün olan çocuğun psikolojisine olmasın

Evet benim diğer küçük çocuğum rahatsız hastane sürecinde babasında kaldı babası çok iyi bir baba çocuğuma en iyi şekilde bakabileceğine eminim yani en azından biz evliyken öyleydi elinden geldiği kadar ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır yani çok tepki veriyorsunuz haklısınız ama ben annesiyim o da babası üvey babasını terk etmedim ki
Aldatmadan önce eşin çok iyi bir eş olduğuna emindin maalesef öyle olmadı. Şimdiyse bunun iyi bir baba olmadığını anlayacaksın ve iş işten geçmiş olacak çocukta daha fazla travma yaratacaksin. Şimdi annen seni terk etti diyor belki de....

Cocuk babasıyla bugune kadar kac kez kalmıs acaba?Kac kere yalnız gun gecırmısler?Hıc sanmıyorum babasına bırakıp zaman gecırdıgını annenın. 3 yasında cocuk cart dıye gece annesız kalıyor,kardesınden ayrılyor.Baba bır cocuga bakabılecek donanımda mı?
Ben cocugumu 1 hafta bırakırım babasına gerekırse,cunku 10 aylıktan berı babasıyla kalıyor.Bu sabah bıraktım hastaydı ıse geldım hatta.Ama bıranda bırakılmaz.O cocuk evdekı gergınlıgın ortasına bırakıldı suan.
Kadın belki bakacak durumda değil.
Kafası dalgın, bebeği bırakamaz o var.
Annenin bakabilecek durumda olduğunu nerden biliyoruz?

Yabancıya bırakılmış gibi yorumları hiç anlamıyorum.

Aldatılan biri olarak ne kadar sakin davranmışsınız valla pes. Sakinlikte kestım yakınyıkınndeğil ama bari biraz gurur yapıp görüşmeyin. Adama resmen yeşil ılık yakıyosunuz. Adamın derdi siz ya da çocuklar değil. Düzenim bozulmadan sevgilim olsun istiyor. Şimdi boşanma nafaka yeni ev kurma derken safi masraf. Sizi geri döndürüp aldatmak daha kolay ki siz de dünden razısınız. Ayrıca kadının kocanızın aklına girdiğini söylemişsiniz. Kocanızın yarım akıllı olduğunu zannetmiyorum olsa iki tane çocuk yapmazdınız. Siz kendinizi kandırıyorsunuz. Kısacası biz ne yazarsak yazalım siz zaten adama döneceksiniz ve berbat bir hayatınız olacak çocuklarınıza ğzeüldüm

Aklı karısını boşayıp yeni biriyle aşka yelken açmak olan adamın da eminim bakacak durumu verdır. Adam emanet edemediği için işe gidemiyormuş. Sizce nasıl bakıyor çocuğa şu an çok mu iyi bakıyordur? Veriyor tablet tv geçiyor.

Aklı karısını boşayıp yeni biriyle aşka yelken açmak olan adamın da eminim bakacak durumu verdır. Adam emanet edemediği için işe gidemiyormuş. Sizce nasıl bakıyor çocuğa şu an çok mu iyi bakıyordur? Veriyor tablet tv geçiyor.
Ara yorumları okumadım.
Konu sahibi geçici olarak bıraktığını söyledi diye hatırlıyorum.
Tablet verecekse de yani abartmayalım birkaç gün hazır yedi, televizyon izledi diye ne olabilir?
Adamın öfke problemi varsa da bıraktıysa orda sorun var, bilmiyorum öyle bir şey var mı.
İş gidememesi adamın problemi.
Ben gerçekten rastgele birine bırakılmış muamelesini anlamıyorum.
Bu kadın aldatılmış ve kafasını toplamak zorunda.
2 çocukla mı toplayacak kafayı?

Ara yorumları okumadım.
Konu sahibi geçici olarak bıraktığını söyledi diye hatırlıyorum.
Tablet verecekse de yani abartmayalım birkaç gün hazır yedi, televizyon izledi diye ne olabilir?
Adamın öfke problemi varsa da bıraktıysa orda sorun var, bilmiyorum öyle bir şey var mı.
İş gidememesi adamın problemi.
Ben gerçekten rastgele birine bırakılmış muamelesini anlamıyorum.
Bu kadın aldatılmış ve kafasını toplamak zorunda.
2 çocukla mı toplayacak kafayı?
Oraya açıkça bekar gibi yaşayamasın diye bıraktım demiş. Böylece burnu sürtecek geri gel diyecek. Kadın boşanmamak için çocuğu tehdit unsuru yapmış. Şuna nasıl makul gözle bakılıyor bunu anlamıyorum ben de.
Üstelik bir çocuğu alıp diğerini bırakınca o çocuk kıyasa girmeyecek mi? Kendini nasıl hissedecek

BEnım kız 3 yasında (bunu da imza olarak ekletecem alta fgkdfklfkl her yorumda söylüyorm)10 aylıkken basladım ise yarım gün ,babası baktı ,anneannyle donusumlu.
Bak bugun hasta bıraktım babasına geldım.
Anne nasl bısy bılıyor musun?O evın duzenını ben saglıyorm.Hersey elimin altında,aradıgı oyuncak nerde ben bilirim,atletleri nerde?Pijamaları nerde?2 senedir baktıgı cocuga her wc ye gttiklerinde üst bas değistiriyorlar ,bi sekılde ıslatıyor,Ve hersefernde nerde camasırları diye arıyor beni.Sütünün sıcaklık derecesini bile ben bilirim.O derecede olmasın geri gönderir sıcak bu diye.
Annelik öyle bisey.Biz baba bakamaz demiyoruz ,komsu da bakar ihtiyac halinde.Ama anne gözünden anlar.
Ya baby yanlış anlama ama
Tüm dediklerine katılıyorum annelikle ilgili
Ama ısrarla her seferinde çamaşır için araması, sütün sıcaklığını ayarlayamaması
Bahsettiğiniz kişi babası mı yoksa 10 yaşında biri mi?
Babalığı bu kadar becerilemez ve zor bir iş gibi sınıflandırmayalım ya
Ne var mamanın sıcaklığını ayarlamakta
Biz de banyo suyunu hep eşim hazırlar. Tam 38.5 derece. Ne var bunda zor mu?
Bebeğin çamaşırlarını o yerleştirir dolaba bazen. Hepsinin yeri 10 aydır belli zaten? Yani 10 aydır düşünüyorum benim yapabildiğim ama eşimin yapamadığı ne var diye. Sanırım bie tek emzirmek...

Ha diğer nokta bakımında eşit olmamıza rağmen oğlum beni arar. Kokumu arar. Sesimle sarılmamla sakinleşir. Beni tercih eder daha çok.

Lafım anneliğin ne kadar önemki olduğuna değil. Babaların bu kadar basşt şeyleri bile beceremeyen canlılar olarak resmedilmesine

Ya baby yanlış anlama ama
Tüm dediklerine katılıyorum annelikle ilgili
Ama ısrarla her seferinde çamaşır için araması, sütün sıcaklığını ayarlayamaması
Bahsettiğiniz kişi babası mı yoksa 10 yaşında biri mi?
Babalığı bu kadar becerilemez ve zor bir iş gibi sınıflandırmayalım ya
Ne var mamanın sıcaklığını ayarlamakta
Biz de banyo suyunu hep eşim hazırlar. Tam 38.5 derece. Ne var bunda zor mu?
Bebeğin çamaşırlarını o yerleştirir dolaba bazen. Hepsinin yeri 10 aydır belli zaten? Yani 10 aydır düşünüyorum benim yapabildiğim ama eşimin yapamadığı ne var diye. Sanırım bie tek emzirmek...

Ha diğer nokta bakımında eşit olmamıza rağmen oğlum beni arar. Kokumu arar. Sesimle sarılmamla sakinleşir. Beni tercih eder daha çok.

Lafım anneliğin ne kadar önemki olduğuna değil. Babaların bu kadar basşt şeyleri bile beceremeyen canlılar olarak resmedilmesine
İşte benim görümcemin eşi. Aynen dediğin gibi bir tek emzirmediği kaldı, örnek baba diyeceğim biri. Çocuk 7 yaşına geldi, geçenlerde haftasonu görümcemin işi vardı eşi ve çocuk bize geldiler. Doğduğundan beri beraberiz, yengem, minnoşum der, gece beraber yatarız, annesi yok ise yengem olsun yanımda der. Benim olup olmamam konu değil, mükemmel ilgili bir baba var, çok keyifli ve kaliteli zaman geçirirler çocukla. İçgüdüsel mi bilemiyorum, görümcem abla sana emanet diyor, günde elli kere aradı, elli beş kere yazdı. Çocuk da gündüz sorun yok da uyku saati gelince görüntülü aradı annesini ne zaman geleceksin, minnoşumla yatacağım ben ama seni çok özledim dedi. Sonra görümcemle ben oturup ağlaştık 😂

Merhaba arkadaşlar bundan 2 gün önce eşim beni aldattı diye post açmıştım bilmeyenler için kısaca söyleyeyim gerçekten güzel giden bir evliliğim vardı 7 yıldır evliyim biri 3 yaşında diğeri 5 aylık bir evladım var ufak tefek sorunlar hariç gerçekten çok güzel bir evliliğim vardı
2 hafta öncesine kadar eşim beni aldatmış bana soğuk davrandı 2 hafta çok mücadele ettim tabii bilmeden kesinlikle düzelmedi sonra bana itiraf etti ben seni aldattım dedi
Ve bana hiç pişman olmadığını ağır ağır hakaretler etti ondan hoşlanıyorum gibi bir sürü şeyler söyledi ben hiçbir şey söylemedim
Bana iki gün süre ver dedi ben aldatmış gibi kendisi benden sure istedi düşünecekmiş beyefendi

Sabahına kalktım 5 aylık evladımı evden alıp gittim 3 yaşındaki oğlumu ona bıraktım ve gittim sakın beni yargılamayın neden bıraktın diye bırakmak istemedim ama bıraktım çünkü benim çocuklarım olduğu gibi onun da çocuklari
Adam hem beni aldatsın hem de ben çocukları alayım gideyim rahat mı etsin diye düşündüm
Gece beni aradı telefonlarını açmadım sabahın beşine kadar bana mesaj attı
Çok pişmanım beni affet şeytan uyudum evine dön yuvana dön beni bırakma sensiz deliye döndüm boşluğa düştüm bir anda böyle yaptım beni affet gibi bir sürü şeyler yazdı
Babama kadar mesaj atmış ben evliliğimi kurtarmak istiyorum çocuklarıma böyle yapmak istemiyorum bana yardım edin diye
ben cevap vermedim sonra bu çocuğun hali ne olacak böyle bu çocuğun hatırına tekrar devam edelim dedi ben de ona çocuk için beni bana yazıyorsun dedim

Hayır çocuk için değil kendim için de şans istiyorum cevap vermeyince onu öne sürdüm dedi affet beni dedi sabahın 5'ne kadar bu şekildeydi yine bana cevap vermiyor onunla mı konuşuyorsun dedim evet bitirdim kapat o konuyu ben sana her şeyi unutturacağım dedi
Sabah düşüncen nedir dedi ben de bana biraz süre ver dedim kafana göre dedi aradı ne yapacağız konuşalım evliliğimize yön verelim dedim
Bizim zaten evliliğimiz bitti ben çocuklar için sana yalvardım geri dön diye çocuklar için söyledim çünkü benim çocuğumu bırakacak yerim yok o yüzden sana yazdım dedi beynimden vurulmuşa döndüm bir insanın gururuyla bu kadar mı oynanır

Çünkü o kız onun kafasını karıştırıyor bana dönmek istiyor kız oradan ona baskı yapıyor buna eminim aldatılıyorum ama ispat edemiyorum çocuğumu yanıma alacağım tabii şu anda o bunu bilmiyor ama bu aldatıldığımı da mahkemede sunmak istiyorum çünkü boşanacağım iki çocuğuma da kendim bakarım ama bunu mahkemede aldatıldığımı göstermek istiyorum annesine demiş ki öyle bir kadın yok ben ona yalan söyledim demiş ama var onunla konuştuktan sonra yine bana Fikri değişti çünkü kadın ona baskı yapıyor
çok kötüyüm �ocuğumdan ayrıldığım için evliliğim bittiği için aldatıldığım için bir anda bunları yaşayıp bu hale düştüğüm için çok kötüyum yavrum beni kahrediyor inanın birden bire bu olaylar bu hale geldi gerçekten çok güzel bir evliliğimiz vardı bir dediğimi iki etmez el üstünde değil başın üstünde taşırdı beni nasıl bu hale geldik bilmiyorum
Her ne olursa olsun kesinlikle boşanacağım ama bu aldattığını nasıl ispat edebilirim ki bana bir şey söyleyin lütfen iyi kötü yorum yapın sizce nasıl davranmalıyım nasıl davranırsan bu sürece en iyi atlatırım ben bunların hiçbirini hak etmedim
Savcılık aldatma vb durumlarda aldatan eşin telefon ve sosyal medya hesaplarına ulaşamıyor mu yada aldatan kişinin kaldığı otel,misafirhane vb kayıtlara?Aldatılan kadın bunları delil olarak sunabiliyor diye biliyorum ben...Bir avukata danışın bence...Kızı tanıyorsanız çevresiyle iletişime geçin.

Umarım bu konu gerçek değildir ama ben burada kadınları cidden anlamakta zorluk çekmeye başladım ; insan memeli bir hayvandır memeli hayvanlarda yavruya dişi bakar diyen mi dersin? Çocuk bakmak annenin görevi bakamayacağın çocuğu neden yaptın diyen mi dersin? Çocuk annesinden üç gün ayrı kalınca ilerde psikolojik sorunlar yaşar diyen mi dersin, ne ararsan var maşalllah.
Arkadaşlar çocuk bakmak sadece annenin görevi değildir,çocuk anneye zimmetli değildir, çocuğu ile ilgilenmek hem annenin hem babanın eşit sorumluluğundadır, ikiside şartlar gerektirirse bakmak zorundadır, birinin çocuğu bir süre için diğerinin bakımına bırakması onu kötü anne baba yapmaz. Çocuk bakmak tek annenin görevi onun işi olsa herkes bekar anne olurdu, evlilik dışı çocuk sahibi olan Avrupa ve Amerikada bile kadınlar birçok konuda babaları işin içine katar ve velayet hak ve sorumluluklarını ortak kullanırlar.Kaldı ki kadın keyfinden bırakmamış aldatılmış, ailesi yanında değil, kocası desen pişkinlikte zirveyi oynuyor. Ne bekliyordunuz, kadın kocasını rahat rahat sevgilisi ile aşk yaşasın diye o yıkımla çocukları ile tek başına heba olmasını mı? Lütfen artık tipik ortadoğu erkeği efendi kadını evinin hizmetçisi çocuğun dadısıdır kafası ile yorumlar yapmayı bırakalım . Kadın kocam şef aşçı dediği halde çocuğa yemek pişirebilmiş midir diye kadına vicdan yapmaya çalışan üye var.
Bakın bu kadının iki tane küçük çocuğu var, çalışmıyor bir mesleği yok, normal bir işe girse alacağı en fazla asgari ücret, kocasının aldattığına ilişki en ufak bir delili yok, koca şimdiden suçu üstünden atmak için inkarlara başlamış, şu durumda kadın iki çocuğunu alıp baba evine sığınsa ne olacak, adamı evden gönderip tek başına o evde kalsa ne olacak, o evin giderleri kirası, çocukların giderleri nasıl karşılanacak, bakın ben avukatım emin olun eğer ortada büyük deliller yoksa tazminat almak kolay değil, nafaka desen kocası en az 10.000 TL falan alıyorsa ve bu maaşı ispatlanırsa en fazla asgari ücret bağlanır, çoğu zaman o kadar hatta yarısı kadar bile alamaz. Hele hele adam çok kurumsal bir iş yerinde çalışmıyorsa iş verenle anlaşıp resmi olarak maaşını asgari ücret gösterip 2000. TL nafaka ile kurtulur. Herkese akıl vermek çok kolay geliyor, tamam o çocuk şimdi anne gidince tabiki üzülüp ağlamıştır ama o baba yakayı bu kadar kolay sıyırır ve sorumluluktan kurtulursa o çocuklar bir ömür ağlayıp, pisikolojisi bozulacak emin olun. Ben avukatım senelerdir yüzlerce boşanma gördüm , çoğunda taraf vekiliydim, sizin verdiğiniz akılla ne olacak ben söyleyeyim, kadın iki çocuğunu yanına alacak ya babasının evine sığınacak zira kocasının vereceği nafaka ile tek başına ev geçindirme şansı yok, şu durumda iyi bir tazminat alma şansı da yok. Küçük çocukları bırakıp çalışsa asgari ücrete en az 9-10 saat çocuklarını başkasına bırakmak zorunda kalacak, annesi bakmazsa zaten aldığı bakıcıya gideceği için bir anlamı kalmayacak, annesi baksa emin olun o annane defalarca söylenip o çocuklara bir güzel öğretecek, babalarının onları başkası için nasıl terk ettiğini, çocuklar dedelerinin evinde sığıntı gibi yaşayacaklar, belki bir odaları bile olmayacak ve konu sahibi senelerce o çocukları tek başına büyütmek için çırpınacak, iki çocuğun tek sorumluluğu sırtındayken bir özel hayatı olmayacak, bir süre sonra onunda psikolojisi bozulacak, bu sırada karısını aldatan adamda bekar gibi hayatın tatını çıkaracak , üç kuruş nafaka verince babalık yapmış olacak , bir süre sonra emin olun çocukları aramayıda bırakacak, bu muhtemel gelecekte babasız bir şekilde tek başına sığıntı gibi.bir hayat yaşayan o çocukarın psikolojileri çok mu düzgün olacak?
Bakın ister kabul edin ister etmetin boşanma ve ayrılık süreci bir satranç oyunu ya da savaş gibidir. Bazen bazı konularda duygusal değil mantıklı hareket etmek gerekir. Bence konu sahibi ister bilinçli ister bilinçsiz olarak çok mantıklı hareket etmiş. Anlattığına göre eşinin çocuğa bakacak bir annesi ya da yakını yokmuş, yani zor durumda. Elinde kocasını davada zorlayacak bir delili yoksa en azından çocuk bakımı konusunda onu zorlayarak en azından boşanma konusunda maddi olarak elini güçlendirip, çocuklarının ve kendi haklarını alabilir. Emin olun bir haftaya kalmaz o adam evin tüm giderlerini ben karşılayayım yeter ki sen eve dön ben giderim diyecektir. Zira bakıcı bile bulsa şu halden çok ağır ekonomik bir tablo ile karşılaşacak ama emin olun eğer konu sahibi baştan çocuklarını alıp annesinin evine gitse ya da kocasını gönderse adam üç kuruş vermemek için on takla atacak hatta korkutmak amaçlı çocukları ile tehdit edip, tazminatsız üç kuruşa boşanmaya razı etmeye uğraşacaktı. Şimdi en azından pabucun ne kadar pahalı olduğunu görmüş oldu.
Ayrıca çocuk psikolojisi konusunda uzman gibi atıp tutan arkadaşlara sesleniyorum, bir çocuk için üç beş gün anneden ayrı kalmak kadar babasızlık da bir tranvadır. Hatta emin olun eğer o anne çocuklarının tüm haklarını alamadan boşanmak zorunda kalırsa iki çocukla ve geçim sıkıntısı içinde babasız büyüyen o çocukların psikolojisi emin olun çok daha fazla bozulur.
Ayrıca bir tanesi daha yaşına bile girmemiş iki çocuğu olan adamın karısını bile isteye aldattığı, üstelik pişkince bunu karısına anlatıp pişman olmadığı bir durumda adam zaten karısı çocukları alıp gitsin ya da o evde kalsın ben hayatımı yaşayayım diye beklerken ona istediğini vermeyip, çocukların ortak olduğunu gösterdi ve en azından büyük olanın bakımını adama bıraktı diye kadına hakaret edip anneliği ile vurmayı bırakın lütfen.

Son düzenleme:
Umarım bu konu gerçek değildir ama ben burada kadınları cidden anlamakta zorluk çekmeye başladım ; insan memeli bir hayvandır memeli hayvanlarda yavruya dişi bakar diyen mi dersin? Çocuk bakmak annenin görevi bakamayacağın çocuğu neden yaptın diyen mi dersin? Çocuk annesinden üç gün ayrı kalınca ilerde psikolojik sorunlar yaşar diyen mi dersin, ne ararsan var maşalllah.
Arkadaşlar çocuk bakmak sadece annenin görevi değildir,çocuk anneye zimmetli değildir, çocuğu ile ilgilenmek hem annenin hem babanın eşit sorumluluğundadır, ikiside şartlar gerektirirse bakmak zorundadır, birinin çocuğu bir süre için diğerinin bakımına bırakması onu kötü anne baba yapmaz. Çocuk bakmak tek annenin görevi onun işi olsa herkes bekar anne olurdu, evlilik dışı çocuk sahibi olan Avrupa ve Amerikada bile kadınlar birçok konuda babaları işin içine katar ve velayet hak ve sorumluluklarını ortak kullanırlar.Kaldı ki kadın keyfinden bırakmamış aldatılmış, ailesi yanında değil, kocası desen pişkinlikte zirveyi oynuyor. Ne bekliyordunuz, kadın kocasını rahat rahat sevgilisi ile aşk yaşasın diye o yıkımla çocukları ile tek başına heba olmasını mı? Lütfen artık tipik ortadoğu erkeği efendi kadını evinin hizmetçisi çocuğun dadısıdır kafası ile yorumlar yapmayı bırakalım . Kadın kocam şef aşçı dediği halde çocuğa yemek pişirebilmiş midir diye kadına vicdan yapmaya çalışan üye var.
Bakın bu kadının iki tane küçük çocuğu var, çalışmıyor bir mesleği yok, normal bir işe girse alacağı en fazla asgari ücret, kocasının aldattığına ilişki en ufak bir delili yok, koca şimdiden suçu üstünden atmak için inkarlara başlamış, şu durumda kadın iki çocuğunu alıp baba evine sığınsa ne olur, adamı evden gönderip tek başına o evde kalsa ne olacak, o evin giderleri kirası, çocukların giderleri nasıl karşılanacak, bakın ben avukatım emin olun eğer ortada büyük deliller yoksa tazminat almak kolay değil, nafaka desen kocası en az 10.000 TL falan alıyorsa ve bu maaşı ispatlanırsa en fazla asgari ücret bağlanır, çoğu zaman o kadar hatta yarısı kadar bile alamaz. Hele hele adam çok kurumsal bir iş yerinde çalışmıyorsa iş verenle anlaşıp resmi olarak maaşını asgari ücret gösterip 2000. TL nafaka ile kurtulur. Herkese akıl vermek çok kolay geliyor, tamam o çocuk şimdi anne gidince tabiki üzülüp ağlamıştır ama o baba yakayı bu kadar kolay sıyırır ve sorumluluktan kurtulursa o çocuklar bir ömür ağlayıp, pisikolojisi bozulacak emin olun. Ben avukatım senelerdir yüzlerce boşanma gördüm , çoğunda taraf vekiliydim, sizin verdiğiniz akılla ne olacak ben söyleyeyim, kadın iki çocuğunu yanına alacak ya babasının evine sığınacak zira kocasının vereceği nafaka ile tek başına ev geçindirme şansı yok, şu durumda iyi bir tazminat alma şansı da yok. Küçük çocukları bırakıp çalışsa asgari ücrete en az 9-10 saat çocuklarını başkasına bırakmak zorunda kalacak, annesi bakmazsa zaten aldığı bakıcıya gideceği için bir anlamı kalmayacak, annesi baksa emin olun o annane defalarca söylenip o çocuklara bir güzel öğretecek, babalarının onları başkası için nasıl terk ettiğini, çocuklar dedelerinin evinde sığıntı gibi yaşayacaklar, belki bir odaları bile olmayacak ve konu sahibi senelerce o çocukları tek başına büyütmek için çırpınacak, iki çocuğun tek sorumluluğu sırtındayken bir özel hayatı olmayacak, bir süre sonra onunda psikolojisi bozulacak, bu sırada karısını aldatan adamda bekar gibi hayatın tatını çıkaracak , üç kuruş nafaka verince babalık yapmış olacak , bir süre sonra emin olun çocukları aramayıda bırakacak, bu muhtemel gelecekte babasız bir şekilde tek başına sığıntı gibi.bir hayat yaşayan o çocukarın psikolojileri çok mu düzgün olacak?
Bakın ister kabul edin ister etmetin boşanma ve ayrılık süreci bir satranç oyunu ya da savaş gibidir. Bazen bazı konularda duygusal değil mantıklı hareket etmek gerekir. Bence konu sahibi ister bilinçli ister bilinçsiz olarak çok mantıklı hareket etmiş. Anlattığına göre eşinin çocuğa bakacak bir annesi ya da yakını yokmuş, yani zor durumda. Elinde kocasını davada zorlayacak bir delili yoksa en azından çocuk bakımı konusunda onu zorlayarak en azından boşanma konusunda maddi olarak elini güçlendirip, çocuklarının ve kendi haklarını alabilir. Emin olun bir haftaya kalmaz o adam evin tüm giderlerini ben karşılayayım yeter ki sen eve dön ben giderim diyecektir. Zira bakıcı bile bulsa şu halden çok ağır ekonomik bir tablo ile karşılaşacak ama emin olun eğer konu sahibi baştan çocuklarını alıp annesinin evine gitse ya da kocasını gönderse adam üç kuruş vermemek için on takla atacak hatta korkutmak amaçlı çocukları ile tehdit edip, tazminatsız üç kuruşa boşanmaya razı etmeye uğraşacaktı. Şimdi en azından pabucun ne kadar pahalı olduğunu görmüş oldu.
Ayrıca çocuk psikolojisi konusunda uzman gibi atıp tutan arkadaşlara sesleniyorum, bir çocuk için üç beş gün anneden ayrı kalmak kadar babasızlık da bir tranvadır. Hatta emin olun eğer o anne çocuklarının tüm haklarını alamadan boşanmak zorunda kalırsa iki çocukla ve geçim sıkıntısı içinde babasız büyüyen o çocukların psikolojisi emin olun çok daha fazla bozulur.
Ayrıca bir tanesi daha yaşına bile girmemiş iki çocuğu olan adamın karısını bile isteye aldattığı, üstelik pişkince bunu karısına anlatıp pişman olmadığı bir durumda adam zaten karısı çocukları alıp gitsin ya da o evde kalsın ben hayatımı yaşayayım diye beklerken ona istediğini vermeyip, çocukların ortak olduğunu gösterdi ve en azından büyük olanın bakımını adama bıraktı diye kadına hakaret edip anneliği ile vurmayı bırakın lütfen.

Çok uzun yazmışsınız ama 3 yaşında çocuk bunların hiçbirini bilmez
Tek bildigi varlığına bile alınmadığı kardeşi ve annesinin yokluğu. Terk edilme duygusu. Çocuklar herseyi anlar giderke annenin gerginliğini de anlar. Ama annenin ceza olsun diye bıraktım demesinin onun için anlamı yoktur. Bir cocuk neden ceza olsun. Surec uzarsa kardeşi ile bağını bile etkiler çünkü o tercih edilmeyen. Çocuklar büyüklerin dünyasını bilmez. O daha ana kuzusu ve babanın aldatmasına ceza olacak bir eşya değil. Hırslara yada nefrete maşa olmamalı. Anne nasil ceza olsun diye bıraktım diyebilir biz bunu asla anlayamadık olmadi.

Bakın bu kadının iki tane küçük çocuğu var, çalışmıyor bir mesleği yok, normal bir işe girse alacağı en fazla asgari ücret, kocasının aldattığına ilişki en ufak bir delili yok, koca şimdiden suçu üstünden atmak için inkarlara başlamış, şu durumda kadın iki çocuğunu alıp baba evine sığınsa ne olacak, adamı evden gönderip tek başına o evde kalsa ne olacak, o evin giderleri kirası, çocukların giderleri nasıl karşılanacak, bakın ben avukatım emin olun eğer ortada büyük deliller yoksa tazminat almak kolay değil, nafaka desen kocası en az 10.000 TL falan alıyorsa ve bu maaşı ispatlanırsa en fazla asgari ücret bağlanır, çoğu zaman o kadar hatta yarısı kadar bile alamaz. Hele hele adam çok kurumsal bir iş yerinde çalışmıyorsa iş verenle anlaşıp resmi olarak maaşını asgari ücret gösterip 2000. TL nafaka ile kurtulur. Herkese akıl vermek çok kolay geliyor, tamam o çocuk şimdi anne gidince tabiki üzülüp ağlamıştır ama o baba yakayı bu kadar kolay sıyırır ve sorumluluktan kurtulursa o çocuklar bir ömür ağlayıp, pisikolojisi bozulacak emin olun. Ben avukatım senelerdir yüzlerce boşanma gördüm , çoğunda taraf vekiliydim, sizin verdiğiniz akılla ne olacak ben söyleyeyim, kadın iki çocuğunu yanına alacak ya babasının evine sığınacak zira kocasının vereceği nafaka ile tek başına ev geçindirme şansı yok, şu durumda iyi bir tazminat alma şansı da yok. Küçük çocukları bırakıp çalışsa asgari ücrete en az 9-10 saat çocuklarını başkasına bırakmak zorunda kalacak, annesi bakmazsa zaten aldığı bakıcıya gideceği için bir anlamı kalmayacak, annesi baksa emin olun o annane defalarca söylenip o çocuklara bir güzel öğretecek, babalarının onları başkası için nasıl terk ettiğini, çocuklar dedelerinin evinde sığıntı gibi yaşayacaklar, belki bir odaları bile olmayacak ve konu sahibi senelerce o çocukları tek başına büyütmek için çırpınacak, iki çocuğun tek sorumluluğu sırtındayken bir özel hayatı olmayacak, bir süre sonra onunda psikolojisi bozulacak, bu sırada karısını aldatan adamda bekar gibi hayatın tatını çıkaracak , üç kuruş nafaka verince babalık yapmış olacak , bir süre sonra emin olun çocukları aramayıda bırakacak, bu muhtemel gelecekte babasız bir şekilde tek başına sığıntı gibi.bir hayat yaşayan o çocukarın psikolojileri çok mu düzgün olacak?
Tabii eminim adam yarın eşini arar nolur gel, evide üstüne yapayım istediğin nafakayıda ödeyeyeyim yeterki çocuğu al başımdan ben bakamiyorum sen bak diyecek.
Avukat olduğunuzu yazıyorsunuz, kaç kez böyle bir duruma denk geldiniz?
Yada şöyle sorayım annesi evi terkettiği için kaç erkeğin hayatını tepetaklak değiştirdiğine denk geldiniz? Karısını aldatan adam biranda pişman olacak çocuğu için saçını süpürgemi edecek?
Adamın aldığı maaş beliyse, kadının alabileceği nafakada beliyse kadın evi iki çocukla terkedipde gitse değişmeyecek, birini “ceza” olarak babaya bırakıp gitsede değişmeyecek.
Olmadı çocuğun birini ömür boyu ceza olarak kitlesin babaya, çocuk için anneden ayrılmak önemli değilmiş nasılsa.
Bizde niye çocuk için üzülüp durdukki annesi onun için herşeyin en iyisini düşünmüş zaten

Çünkü anne yazdı. Ailem bana sahip çıkar, ben daha iyi bakarım, Bi kaç günlüğüne bıraktım, çocukların ikisini de alırsam rahat eder diye.???

X