Eşim benden habersiz ailesine yüklü miktarda para gönderiyor

Zaten bana düğün yapmadı bir resmi nikâhla evlendik gelinlik dahi giyemedim . Sözde evin tek oğlu ailesi düğününü bile yapmadı. Altınlarımı bile zorla aldırdım kolye küpe ve yüzük onları alırken bile bir ton küfür ve hakaretle aldı gözyaşları ile aldım o altınları onları da bebek doğacak eşya alırız bahanesiyle sattı ortada para yok. Benden gizli benim bebeğimin rızkını gitmiş kız kardeşini ehliyete yazdırmış 11 bin TL ye .
Böyle biriyle neden inadına evlenilir? Adam çok harika biri gibi koştur koştur bebek yapılır.Evren size yapma etme diye gayet açık mesaj göndermiş,siz inatla duymamazlıktan gelmişsiniz Artık kabul edin çocuğunuza seçtiğiniz adam bu ,daha kötü olur ama asla düzelmez sizin yeriniz adamın gözünde ilk onda bile değil.Ya bu deveyi güt ya da git bu kadar basit.......

Bizde mi sorun var ben anlamadım, evlilik oturana kadar borumuz ötene kadar çocuk yok dedik hap içtik korunduk manipülasyona gelmedik…
Oysa ilgi gösteren eve ekmek getiren bir dediğimi iki etmeyen adam yani çocuk yapmak istesem yarı yarıya haklı sebeplerim de var ama ben 99u bulunca karar verdim.

Sen ilgi yok bir şey yok diyorsun adamı çocuk sahibi ediyorsun o da niye çocukla değişir diye… Çocuğun günahına girmiş olmuyor musun arkadaşım? Gerçekten üzülüyorum.

Merhaba kızlar . Eşim askerî personel bir tane de bebeğimiz var henüz 7 aylık . Fakat eşim annesine babasına kız kardeşine sürekli yüklü miktarda para gönderiyor. Babası köyde annesi merkezde kızıyla beraber kalıyor. Babası köyde koyunlarla geçimini sağlıyor sözde durumları çok iyi ama eşim benden gizli ve benden habersiz ailesine para veriyor benden ve çocuğumun rızkından kısıyor. Hamileydim doğumuma ,1 ay kaldığı halde çocuğumun bebek arabası ve yatağı yoktu altınlarımı sattı çocuğa eşya almak için onu da taksitle aldı sonra. Bana gönderdiği paranın her kuruşunu hesabını yapıyor . Annesi aşırı yalancı. Kocam gönderdiği halde parayı ısrarla kayınbaban gönderdi diyor. Ne yapacam bilmiyorum
bu tarz erkekler evlendikleri kadını ailesi olarak değil el kızı olarak görmeye devam ediyor o yüzden size harcadığı para sanki yabancı birine hibe ettiği para gibi gördüğü için rahatsız oluyor. malesef bu bir karakter ya oturup adam gibi konuşacaksınız, ya böyle kabul edeceksiniz adamı yada boşanacaksınız

Kendi söylüyor. Bende çocuğumuz var artık diyorum. Oda onlar benim ailem onları atamam diyor. Çocuğum büyüdüğü zaman çalışmayı düşünüyorum. Fakat kaynanama güvenemiyorum. Pasaklı kadının teki kendisi sürekli gögsümü açıp çocuğun ağzına koysam susar mı diyor. Kafayı yemek üzereyim
Göğsünüzü açıp bunu yapmasına nasıl izin veriyorsunuz? Kimse kimsenin bedenine rızası olmadan dokunamaz, dokundurtmamanız lazım. Çocuğunuza da rızanız dışında en ufak bir hareket yapmalarına da izin vermeyin. En başta tepki gösterin ki sonrası olmasın. Pasif olmayın lütfen.
Ayrıca, böyle bir kadının çocuğunuza bakmasına izin vermeyin. Güvenilir bir bakıcı bulup kamera taktırabilirsiniz.

Zaten bana düğün yapmadı bir resmi nikâhla evlendik gelinlik dahi giyemedim . Sözde evin tek oğlu ailesi düğününü bile yapmadı. Altınlarımı bile zorla aldırdım kolye küpe ve yüzük onları alırken bile bir ton küfür ve hakaretle aldı gözyaşları ile aldım o altınları onları da bebek doğacak eşya alırız bahanesiyle sattı ortada para yok. Benden gizli benim bebeğimin rızkını gitmiş kız kardeşini ehliyete yazdırmış 11 bin TL ye .

Baştan evlenmeyecektin kızım kocan da dahil bunlar kafadan sakat. Boşan tabi ama KVye falan güvenme, çocuğu annene bırak öyle çalış bu insanlardan da kocan da dahil ollabildiğince uzak dur. hepsi yalancı ve de iğrenç. Bu adamdan hiçbir beklentin olmasın.

Adamı zorla nikah masasına oturtup, bir de üstüne çocuk yapmışsınız. Bravo, bu adam bu kabul edip ya her şeye boyun eğeceksiniz ya da boşanacaksınız.

Adamın ne olduğu belliymiş

Evlenmeden nereden bilebilirdim ki zaten yanımda değildi dağın başında bir telefonla konuşuyorduk hepsi o. Evlendikten ve ailesine karıştıktan sonra öğrendim herşeyi
adam göstermiş zaten kendini nasıl bilemiyorsunuz?
altını küfürlerle alan, düğün yapmayan biriyle neden evlendiniz?
Bu arada adamda aileside siz para yemeyin diye yapıyor. İste sürekli ihtiyacım var de çetelesini tutarsa tutsun sende ailesine verdiklerini tutar sayarsın.

Boşanma düşüncen yok büyük ihtimalle o yüzden ya ona uyacaksın yada onları huzursuz ediceksin para isteyerek kavgalar olucak.

Eşim izine geldi ilk bayramımızdı annesini alıp köye gitti bizimle vakit bile geçirmedi. Mesela plan kuruyor gelince gezeriz şuraya gideriz diye o planların içine annesini de koyuyor mesela diyor ki aşkım sen ben annem Ankara'ya gidip gezeriz . Yani baş başa hiç bir anımız olmuyor. Kendi evimiz var izine geldi kendi evimizde bile durudrmadı hep kaynanamgilde kaldık neymiş çocuğa bakamıyormuş tutamıyormuş. Bir kere gezmeye gittik bebek arabasını almayı unuttum sıcağın altında bebek kucağımda kendisi kız kardeşi ile önden deli dana gibi gidiyordu kollarım kopmuştu. Ve kucağımda bebek olmasına rağmen hadi ya ne kadar yavaş yürüyorsun diyerek laf söylüyordu. 8 aylık hamileydim zar zor yürüyorum bebek baskı yapıyor kalkmış annesine benim karım hiç yürüyemiyor sen ondan hızlısın demiş bir insan:KK43:
ve bu adama 2. çocuğu yaptın?
hadi kız kardeşi de kendi de öküz sen kızıp al şu çocuğu da mı diyemedin niye bu kadar pasifsin?

Size iki parça hediyeyi küfürle hakaretle alan adamla evlenip bir de çocuk yapmışsınız. Şimdi de ne yapacağımı bilmiyorum diyorsunuz.
25 yaşındasınız 7 aylık bebek var. En iyi ihtimalle 23 yaşında evlendiniz. Bebeğim büyüyünce çalışacağım diyorsunuzm Evlenmeden önce çalıştınız mı? Mesleginiz var mı? Bebek ne kadar büyüyünce çalışacaksınız mesela var mı bir planınız?
Hep aynı şeyler, aynı hikaye, aynı kendini kandıran kadınlar. Üzüntüm mü daha fazla öfkem mı bilmiyorum. Umarım dediklerinizi yapar, kendinizi bu adamdan kurtarırsınız. Ben de büyük zevkle bak ya helal olsun kadın beni utandırdı derim.

Evlenmeden nereden bilebilirdim ki zaten yanımda değildi dağın başında bir telefonla konuşuyorduk hepsi o. Evlendikten ve ailesine karıştıktan sonra öğrendim herşeyi
Beni ağlatarak bana altın aldı diyorsun yani nişanlıyken olmuş bu olay o zaman basacaktın tekmeyi Ne münasebet seni ağlatacak sana altın alacak defol git neden demedin

Size iki parça hediyeyi küfürle hakaretle alan adamla evlenip bir de çocuk yapmışsınız. Şimdi de ne yapacağımı bilmiyorum diyorsunuz.
25 yaşındasınız 7 aylık bebek var. En iyi ihtimalle 23 yaşında evlendiniz. Bebeğim büyüyünce çalışacağım diyorsunuzm Evlenmeden önce çalıştınız mı? Mesleginiz var mı? Bebek ne kadar büyüyünce çalışacaksınız mesela var mı bir planınız?
Hep aynı şeyler, aynı hikaye, aynı kendini kandıran kadınlar. Üzüntüm mü daha fazla öfkem mı bilmiyorum. Umarım dediklerinizi yapar, kendinizi bu adamdan kurtarırsınız. Ben de büyük zevkle bak ya helal olsun kadın beni utandırdı derim.
Asker diye üniforma sevdasına tabii ese dosta hava atma merakı da var serde
Sonuç bu oluyor işte
İşe yaramaz adamlar baba oluyor zavallı kızlar evlilik yaptım sanıyor en çok çocuğa yazık oluyor

Köyde yasayan insanlar icin esinizin maasi onu zengin olarak sifatlamalarina yeter. Esiniz de köyden cikmis, düzenli maas görünce kendisini zengin sanmis. Ailesine agalik yapiyor. Esinizle büyük kavga edeceksiniz baska cözüm yok. Ya aklini basina alir ya da bu devran böyle gider

Çok detaya girip uzatmak istemem ama benim de eşim maddi olarak yapmaması gereken bir durumdayken ailesine ufak da olsa yardım ediyordu ailesinin evine bir emekli bir memur maaşı giriyordu o dönem bizim o kadar kazancımız yoktu eşim bi kaç ay işsiz kalmıştı, sonra gebe olduğumu öğrendim ve o çizgiyi çok net çizdim artık bizim kimseye verecek paramız kalmadı çocuğumuza odaklanmamız gerekiyor diye.
Yanlış anlamanızı istemem ama benim de para kazanıyor olmam söz sahibi olmamı sağlıyor bu konularda. Anneci bir kocanız varsa maalesef böyle şeyler yaşanıyor. Erkek aileleri çocuklarının evlendiğini biraz zor kabulleniyor.

Poposunu kaldırmak gibi bir niyetim yok ayriyeten de pasif bir insanda değilim dışarıdan yargılamak sizin için çok kolay .
Hayır asla yargılamıyorum. Ama eşinize uyuz oldum. Gerçekten sizi hak ettiğini düşünüyor musunuz?
Ben düşünemedim. Sizi ihmal ediyor, sizden parasını malını sakınıyor, sizi geçtim yavrusundan da sakınıyor. Bu adam sizi asla hak etmiyor. Anladınız mı? Haketmeyen adamla kalınmaz bebek var anlıyorum ayrılın diyemem ama haddini bilmeli kaybetmekten korkması lazım bi kere rest çekmeniz lazım evden giderek değil evde bile onu görmeyeceksiniz ona bir böcek gibi davranacaksınız o nasıl ailesine yakınsa sizde ailenize öyle olacaksınız onsuzda yapabileceğinizi görmeli. Alışmış sizi cepte görmeye.

X