Eşim ben yokken eve ailesini almış? Sizce haksız mıyım?

Böyle bir şeyi yapmak istiyorum açıkçası çok zoruma gitti çünkü ben çocukla burda ailemin yanında sığıntı gibi yaşıyorum onlar gayet keyfinde.
Sor bence bir avukata( hatta bi kaç) cidden suan ortada bir dava süreci yok. Arabayı bırakıp gelmenizi hele hiç doğru bulmadm . Bende yaptım evi bırakıp gitme hatasını ama avukatım davayı açar açmaz uzaklaştırma aldı ve git evinde otur eve yaklaşması bile yasak demişti. Ben gitmedim ailem tehdit edildiğimiz için göndermek istemedi yani bende korkuyordum zaten.

insanlar sokakta kaldıysa şu an eşinin onları eve alması gayet normal
sen de bırakıp gitmişsin zaten
adama evi bırakmışsın eşyayı bırakmışsın arabayı bırakmışsın
ben anlamadım hangi akla hizmet bu kararları aldığını.

Konularınızın tamamına bakınca sizin eve dönesiniz var gibi hissediyorum. Her konunuza onlarca öneri geliyor sürekli bahane buluyorsunuz bir şeylere. Son konular da evle eşyayla ilgili hep. Dönmeye yol yapıyor gibisiniz ama eş ailesinin gelmesi işinize taş koymuş.

Hata sizde. Niye her şeyi adama bırakıp gittiniz? Ben olsam adamı uzaklaştırırdım. Kendi kendinize eziyet etmişsiniz

Yok hayır inanın hiç gitmek barışmak istemiyorum. Ben evi arabayı herşeyi bırakıp geldim karşılığında 150 gram mehirimi istedim anlaştık. Sonrasında ise bana borcumu ödemedi. eşyalarımı alacaktım bu ay bana senin eşyan yok hepsini aldın dedi. Benim üzerime su ve internet var şuan o evde hiç ödememiş borç bana kaldı. Arabayla kaza yapmış sigortası yokmuş 18 bin tl bana borç geldi. Ben bunları ödemem diyor kendin öde al arabayı git diyor. Ben burda şuan türlü zorluklarla bir çocuğa bakmaya hayat kurmaya çalışırken onlar benim için evimde rahat rahat yaşamaya devam ediyorlar. Beni sinirlendiren buydu.

Hata sizde. Niye her şeyi adama bırakıp gittiniz? Ben olsam adamı uzaklaştırırdım. Kendi kendinize eziyet etmişsiniz
Evet ama biz başta böyle konuşmamalıydık gayet güzel anlaştık ama bunun böyle nankörlük yapacağını zerre inanmadım boşanırken bile adam olmayı beceremedi.

Evet ama biz başta böyle konuşmamalıydık gayet güzel anlaştık ama bunun böyle nankörlük yapacağını zerre inanmadım boşanırken bile adam olmayı beceremedi.
Adam sizi defalarca aldatmış, şiddet uygulamış, kovmuş. Bunlara rağmen evliliğinizi sürdürmüş kovulduğunuz eve geri dönmüşsünüz. Yine dönersiniz gibi geliyor ama ben yanılıyor olayım. Bunları yapan adamla sessiz sedasız anlaşmalı boşanabileceğinizi ve sözünü tutacağını size düşündüren neydi peki?

ben inanmıyorum ailesinin sokakta kaldıgına bu arada. zor bir tesadüf. hadi diyelim öyle oldu cocuklu kadın napacak onun hakkı yok mu o evde? en az kocası kadar hakkı var. o zaman kadında ailesini alsın yanına otursunlar hep birlikte o evde. en azından bi haber verebilir durumu izah edebilirdi ve ortak bir karara varabilirlerdi. ben etik olmaktan ziyade böyle emrivaki yapılarak olmasını hoş bulmadım. fikrinize saygım var elbette bu da benim fikrim

Çok iyi dediğimiz insnalar boşanma aşamasında şeytan oluyorlar. Kimseye güvenmemek lazım

Zaten boşanıyormuşsunuz. Baştan eşiniz evden gidebilirdi. Siz niye çocukla gittiniz.
Şimdi Anne babasını ya da başkasını eve alması sizi neden etkiliyor. Zaten ev kiraymış. Siz ödüyorduysanız, ödemeyin kalmadığınız evi. Eşyalar ise problem, çıkarken niye almadınız. Satsa ruhunuz duymaz. Hala imkanınız varsa kendi aldığınız eşyaları alın.

Bence de bazen hayal aleminde yaşanıyor. Boşanmaya karar verirken, neleri gözden çıkardığınızı ve sonrasında neler olabileceğini düşünerek karar vermek gerekiyor. yoksa böyle üzüntü içinde kalır insan. boşanmaya ve evden gitmeye karar verdiğinizde artık o evin sizi ilgilendirmediğini, müstakbel eski eşin ev ve eşyalar üzerinde fiili etkisi olacağını göze almalıydınız. sonuçta siz tatile gitmiyorsunuz, evlilik bitiyor ve bu adama neden güvenesiniz? bir arkadaşım da böyle ütopik şeylere inanarak anlaşmalı boşandı. eski eşi demiş ki " ben annemlerde yaşarım, çalıştığım tüm parayı son kuruşuna kadar maaşımı getirir sana veririm, yeter ki boşanalım" demiş. O da kendinden çok emin bir şekilde boşandı, adam birkaç ay dediğini yaptı, sonra kendine yeni hayat kurmak için ev tutunca işler değişti. ancak maaşın yarısını vermeye başladı. Arkadaşım da sinir krizleri geçiriyordu, biz böyle anlaşmamıştık diye. yani hayatın akışına uymayacak sözler, tutulmayacak sözlerdir. siz de evi falan boş verin, haklarınızı alarak ayrılın gitsin.

Neden eşyalarınızı almadınız ve de diğer şeyleri!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…