Eşim ben yokken eve ailesini almış? Sizce haksız mıyım?

evrem0634

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
70
20
27
Kızlar boşanma aşamasındayım evimi eşyalarımı arabayı eşime bırakıp ailemin yanına geldim. Eşimin ailesi de kiralarını ödememişler ev sahibide evden atmış bunları onlarda ben evde yokken benim evime yerleşmişler. Bunu ben kayınvalidemi aradığımda öğrendim bana hiç nezaketen de olsa bak biz sizdeyiz haberin olsun demedi hatta tavırlı konuştu üstüne. Ben burda sürünürken afedersiniz bir çocukla onlar benim evimde oturuyorlar. Bizde daha önce hiç eşim kirasını ödememişti ve evden ev sahibi çıkarttığında bize neler demişlerdi çıkın artık diye evimden diye annesi. Babası bunun üstüne kredi çekti ödemedi üstüne 30 bin tl dolandırdı. Şimdi ise benim evimdeler bazen diyorum ki gidip kendi kendime oturayım gidecek kişiler onlar olsun kötü mü düşünüyorum sizce?

Ev ve araba sizin miydi? Eğer öyleyse neden bıraktınız? Gidin alın evinizi de arabanızı da.

Boşanma asamasindasin eşyaları alıp yeni eve taşın onlar da istediği yere gitsin ex kaynanayi neden aradın?

En başta neden her şeyi orda bırakıp geldiniz? Ev sizin mi kira mı? Araç kimin beraber mi aldınız onun var mıydı? Yani eğer ev kira ise ve ordaki eşyaları tekrar kullanmayı düşünmüyorsanız çokta umursamayın eğer kullanıcaksanzda gider alırsınız dava sürecindeki duruma göre. Bilmiyorum şahsen evlilik gözümde bittiyse orda kimin oturduğu yaşadığı umruda olmazdı.

Öncelikle şahsi fikrim ailesinin ne sebeple olursa olsun senin evine yerlestiklerini kanıtla sonra işte sonrası şahane biraz mantıkla hareket etmek gerek diye düşünüyorum ondan sonra sen değil onlar düşünsün sebep ne olursa olsun senin haberin yokken senin evine başka insanların yerleşmesi yanlış doğru değil sonuçta bosanma aşamasında da olsan hala o evde sana ait şahsi eşyaların var ki ben senin yerinde olsam nikahımı da vermem süründürürüm

Nasıl kanıtlayabilirim bunu? Birde şuan polis el gidip evden onları çıkartabilir miyim?

Kira kontrat süresi dolu eşimin üzerineydi
Tamam onun bir önemi yok sanırım tüm sözleşmeler 1 yıllık yapıyor ama oturma hakkı 10 sene civarı, evdeki eşyaları mı almak istiyorsunuz siz, kv ile konuşun belki sorunsuz verir eğer olmazsa avukata danışın

Nasıl kanıtlayabilirim bunu? Birde şuan polis el gidip evden onları çıkartabilir miyim?
Canım bence bir avukattan destek almalisin hangi şehirdesin bilmiyorum ama elinde aslında bosanma davasında kullanabileceğin çok sağlam bir sebebin var şuan
Mesajla kanitlayabilirsin bosanma ve bir çok dava da mesajı delil olarak kullanabiliyorsun eşinle normal konuşarak alttan alıyormuş gibi annesinin babasının senin evinde olduklarını kanitlayabilirsin

Peki bunu kanıtlasam ne olur yani ne için kullanabilirim bunu?

Peki bunu kanıtlasam ne olur yani ne için kullanabilirim bunu?
Maddi manevi her şekilde kullanırsın gerek tazminat gerek başka şeyler içinde ben senin yerinde olsam ailesi geldi ben evimden öyle ayrıldım derim yani eğer gerçekten bosanmaksa niyetin çünkü neden böyle derim bosanma davası açmadan kadının evi terketmesi kusur sayılıyor Bilgin olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…