Eşim, ben ve kriz :(

200 ytl az bir para değil.. hele ki siz o kadar uğraşırken.. bir daha ki ay da siz kendinizi ödüllendirin. olun bitsin. eşinizin üzerine gidip üzmeyin. bir daha ki aya da siz alacağınızı ima edin. iş para krizinde bir de sevgi krizi yaşamayalım boşverin.

öncelikle gerçekten çok sorumluluk sahibi biri oldugun için tebrik ederim tanrıçam...
bende maddi olarak zordaysam gereksiz bişe almamaya çalışırım ama arada bi kaçamak oluyo işte :))
bence eşin yanlış yapmış gerçekten.bazı bişeyleri kısıtladıgınızı bildigi halde 50 tl lik bişe değil 200 tl lik bişe almış.hadi gidip bişe alsa 100 tl ye de bulurdu aynısından.yani maddi yönden kısım olcaksa giyim masarfına da az para yatırsaymış keşke.....neyse olan olmuş canm.ilk defa yaptığı için tatlı bi dille uyar...2. 3. olursa sende kendini ödüllendir bi seferlik bence....eşin yaptı diye sende gidip alırsan bişe her seferinde ,bunun sonucunda tatsızlık olur...hesap kitap kalmaz....

Son düzenleme:
teşekkür ederimm kızlar, evet yanlış yaptı bende surat yaptım bütün gece ama ne değişecekki olan olmuş artık şimdi hesap yapıyorum ödemelerimizi falan yaptık, o kadar eksideyizki az buz değil kafayı yiicem nasıl çıkıcas düzlüğe diye düşünmekten oof offf

sen kafayı yerken eşin napıyor canım?
tamam özenmiş almış olabilir, ama bu kadar dara düşeceğinizi bildiği halde bu harcamayı yapıyorsa bırak o düşünsün biraz da...

senin ruh durumunu o kadar iyi hissettimki
çünki hepimizin yaşadığı sorunlar bazen o kadar ince hesaplarızki herşeyi bir
faturanın kabarık gelmesi hesapta olmayan bir harcama herşeyi altüst ediverir
ama birşey diyeyimmi canınıza birşey gelmesin sizde kendinize bir ödül verin
bu 200tl lik olmasada20 30 tl lik bişey olsun inanın kendinizi bu kadar yıpratmaya değmez
sağlığa bir şey olunca para değil dünya gözünüze görünmez iki kişi tek olduktan sonra
ALLAHIN yardımıyla aşamayacağınız kriz yoktur inanın tecrübeyle sabit
ha bu arada bende evlendikten bayağı sonra almıştım portmantomu
ondan sonra bir sürü dolabım oldu ama ilk portmantomu hala başka hatırlarım
e nede olsa büyük zorluklarla almıştık onu:1hug:

canim borcu borcla kapatmak cok zor birsey... helede kredi karti borcunu krediyle odemek.. birinden kurutulayim derken digerine girmek. keske size borc verebilcek birileri olsaydi. yavas yavas odeseydiniz. ama bu zamanda kimsede para kalmadi ki size versinler...

esinizin yaptigina gelince babamla annem canlandi gozumde. annem kendini evliligin ilk zamanlarinda o kadar kasmis ki artik halimiz vaktimiz cok iyi olmasina ragmen hicbirsey alamior. ici gecmis heves bile edemior. ama babam oyle deil. en sikintili zamanlarinda bile kendine bisiyler almis simdi de devam edior, ama annem hala ona kizgin. ama bence daha cok kendine kiziyor. cunku oyle boyle duzluge cikiyorsun bi sekilde.bu surecte kendini cok kasarsan sonra bazi seylerden tat alamiyorsun artik...
arada bir kendinizi odullendirin. o hafta baska birseyden kisin ama kendinizi de ihmal etmeyin.

sevgiler...

Bence abartmışsınız kendinizi cok sıkmışsınız 20 30 liradan kaçınca adam patlama yasamış ve pahalı bi şeyi bile gözü görmeden almışşşş.........
sen de kendine bak yeni gelinsin ödersiniz zamanla...biraz fazla telaş yapmışsın sanki.

canım seni anlıyorum. gerçekten zor bir süreten geçiyoruz hepimiz. eşin yanlış yapmış ama hemen kızmayın. belki morele ihtiyacı vardı ve bu şekilde bir yol buldu kendine. aman sakın kırmayın birbirinizi. inanın bu zor günleri sadece eşimizle elele verdiğimiz zaman üstesinden gelebiliyoruz. benimde evimde bir çok eksik var ama bunları hiç dert etmiyorum kendime. biliyorum ki o eksiklikler beni mutsuz etmiyor.

Biz de aynı durumdayız eşim 14 Şubat'ta bana hediye almasın diye çok direttim inanın ki ne d.günüm de ne de evlilik yıl dönümümüzde para harcamamak için hiç bir şey istemedim.ama beyefendi bana zorla play station aldırdı.Şimdi kendime çok kızıyorum gidip kendi ellerimle aldım bir de gitmiş kendine saat almış.Naptım tavır yapmadım ama kredi kartlarını hallettim şimdi harcasın da göreyim.Tam 1 yıldır kuaförün kapısından bile geçmedim ki borçlarımızı arttırmamak için,o ise gider kendine 600 ytllik takım elbise alır.Acıma yok bu adamda sanki evli değil bekar.Geçen gün de aramış 200 ytl'ye çok güzel bir telefon varmış alayım mı diye.Alırsan eve gelme dedim.Neyse ki onu almamış ama evlilik sorumluluğunu taşıyamıyor demekki diye düşünüyorum.Başka sorunlarda(ailesi) var boşanmaya karar vermek üzereyim sanırım.Çocuk yapmak bile istemiyorum böyle yaptığı için.

Eksik olan eşyalarımı dert etmiyorum, huzurla geçinelim sevgi eksik olmasın evimizden yeter ama herşeyin bir sırası var, belki çok sıkıyoruz kendimizi ama inanın bu şekilde yapmazsak üstesinden gelemeyiz çünkü ikimizinde maaşımızdan başka geliri yok.
Eşimde bende ilk defa böyle sıkıntı yaşıyoruz, o da bazen tutturuyo playstation alalım yok onu alalım bunu alalım ama ben izin vermiyorum. Birbirimizi bu şekilde frenlemezsek ikimizde rahat davranmaya devam ederiz. Rahat davranmak gibi bir lüksümüz hatta şansımız yok.
Teşekkür ederim fikirlerini benimle paylaşan destek olan herkese.
Atlatacağız bu zor günleri elele inşallah.

canım ben 7 yıllık evliyim.bizimde zor günlerimiz oldu ama şu son bir ayda sıkıştığımız kadar hiç sıkışmamıştık.hiç hesapta olmayan aksilikler yaşadık.
kızımın ameliyatı, 265 liralık trafik cezası hemen arkasından arabanın arızalanıp 150 liralık masraf çıkarması başka bir arabanın bizim arabamıza çarpması:çok üzgünüm:
ve hepsini bir ay içinde yaşadık bütün hesabımız alt üst oldu:çok üzgünüm: yine de şükür allahıma diyorum.:Saruboceq:
aynen senin gibi bizde bu ay dikkat etmeye çalışıyoruz daha öncede ediyoduk ama bundan sonra biraz daha sıkmamız gerek kendimizi yoksa toparlanamayız:1no2:
eşim 60 liraya bir mont beğendi canım ihtiyacıda vardı aslında .satıcı taksitli vermeyince eşimde almadı.200 liraya kendisi almaz zaten
yinede eşin çok heveslenmiş belki.hevesini kursağında bırakma bir daha tekrarlamamasını söyle.almış artık üzülme canım olan olmuş zaten

YA TAMAM 200 TL ÖNEMLı PARA AMA MUTLULUĞUNUZDAN ÖNEMLı DEĞıL BENCE UZATMAYIN SıZDE KENDıNıZE BıŞEY ALIRSINIZ ......
ıNSAN ALIŞVERıŞ YAPINCA RAHATLIYO ODA BELı RAHATLAMAK ADINA ALMIŞTIR UZATMA BENCE.....

canım insan yeri gelio küçücük bi meblanın lafını yapıo . ki yaşadığınız sıkıntıda 200 ytl az bimiktar deil elbette .ama olan olmş .yapıcak bişey yok şu saatten snra .sıkma canını bu kadar .bırak hevesle gysn artık . bence birazda düşüncelerini eşine aşılaman lazım . para pul hesabını hep senmi yapıosun . eşine bırak birazda. bu ay sonunuda sen getir de. bakalım onun üstüne yük bindiğinde bu kadar rahat hareket edebilecekmi

sen çok dirayetli bi kadınsın sanırım.ama eşin kendini frenleme konusunda senin kadar güçlü olamıyo.artık olan olmuş.bu saatten sonra yapılacak tek şey ,tavrını gösterip bundan sonra böyle şeyleri yapmasını engellemek olacak.ama işin zor görünüyo canım.Allah yardımcın olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…