Eşim, ben ve kriz :(

PasakliMinikTanrica

her şey güzel olacak...
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
12.618
9
38
Herkese merhaba,
Kızlar benim derdim hem krizle, hem eşimle off şu an beynim durmuş durumda nasıl davranacağımı bilemiyorum. Eşime çok kızgınım.
Malum zaman kötü, herkes tasarruflu davranmaya çalışıyor.
Bizde aynı şekilde.
Zaten hali hazırda bir sürü borcumuz var, ay sonunu getiremiyoruz, en ufacık bir şeyi alırken bile hesap yapmak durumunda kalıyorum.
Evlendiğimden beri borçlarımızdan dolayı herşeyimden kıstım ama son bir kaç aydır durum daha da kötüye gidiyor.
Gıda alışverişi dışında gereksiz hiç bir şey almıyoruz.
Taksitlerimizi ödemeye çalışıyoruz.
Ben bir şey istesem eşim yok almayalım çok pahalı diyor bende aynı şekilde ona çünkü birbirimizi frenlemeye söz verdik.
Bugün eşim müşterilerini gezerken çok ünlü ve çok pahalı bir markanın indirim mağazasını görmüş. Alışveriş merkezlerinde ve sezon mağazalarında bir adet t-shirt'ü 300 400 TL olan bir marka.
Neyse eşimde gitmiş gezmiş mağazayı merak etmiş. Yaklaşık 200 TL'ye bir mont bulmuş çok beğenmiş almış üstelik ihtiyacı da yokken. Gezerken beni aradı bi mont beğendim alabilir miyim diye fiyatını duyunca aşkım monta ihtiyacın yok alma istersen, ne gerek var o kadar para harcayacaksın dedim ama dinlememiş.
Evimizde daha portmantomuz bile yok, bırakın onu üstüme başıma bir şey almıyorum aman masraf olmasın yaza kadar rahatlarız, o zaman alırım istediğimi diye.
ınanın bu indirimlerde bile çarşıya çıkmıyorum para harcamamak için.
Markete bile girmiyoruz artık bakkaldan en alacaksak alıyoruz ki markete girince gereksiz şeyler almayalım diye.
Ben bu kadar hassas davranırken, kuaförümü, giyim kuşam vs tüm masraflarımdan kaçınırken eşim gidip böyle bir harcama yapıyor.
Ben biraz tepki gösterince de "büyütecek misin ufacık bir şeyi?" diyor.
Nasıl davransam ne desem bilemiyorum ama çok kırıldım, çok kızdım.
Ben ne kadar dikkat ediyorum o ne yapıyor.
Fikirleriniz benim için çok önemli kızlar, napıyım ben şimdi?

Son düzenleme:
bence de gereksiz bir harcama olmuş şu durumda ama heves etmiş demek ki.
biz de inanın çok zor günler geçiriyoruz ama arada bir de kaçamak yapıyoruz; çünkü iyice bunalıyoruz yoksa.
eşinizin de demek ki çok içi gitmiş alıvermiş.
eğer sürekli böyle gereksiz eliaçık davranışlar sergilemiyorsa bu seferlik çok büyütmezdim ben..

evet doğru söylüyorsunuz ama benimde içimin çok gittiği şeyler oluyor yine de alamıyorum 20 30 TL bile olsa o gitmiş 200 TL harcamış
biliyorum heveslenmiştir mutlaka ama benim o kadar çok hevesim kursağımda kalıyorki şimdi kendime kızıyorum ben niye almıyorum bunca zamandır bir çöp bile diye ooofff

Esmeraldaya katılıyorum eşin bunalmış bir kaçamak yapmış olabilir. Bu arada ben de 4 ay önce evlendim biz de askılığı yeni aldık ama askılık portmanto değil normal askılık kahverengi çok da güzel oldu 110 liraya pazarlıkla verdi adam canım tavsiye ederim:)

grız zamanı ınsanlar daha dıkkat etmeli.......sızınde borçlarınız varmış.......
daha dikkatli ve gereksiz herşeyden kaçmaya söz vermişiniz.........
dogru yapmışınız..........ama eşinizde bir seferligine bu yasagı delmiş........
demek heves etti......bence uzatmadan kırıcı olmadan..........
eşinizi uyarıp daha dikkatli olalım den..........
bu seferlikde bagışlayışı olun ama uyarında..........sizden yüz bulupta ..........
iyiden yasakları alt üst etmesin........

eğer sık sık yapmıyor sa bunu
büyütecek bişi yok
heves etmiş
güle güle giysin yerimseniben
ne güzel size soruyor
iyi yönden bakın yerimseniben

sizi gerçekten çok iyi anlıyorum ama erkekler kadınlar kadar otokontrollü olamıyorlar bazen.
aynı şeyleri bende yaşıyorum bazen. ben çok hesap kitap yaparken, yaptığım hesaba hiç uyulmayan bir harcama görünce bende sinirleniyorum.
ama dediğim gibi bu bir seferlikse çok büyütmeyin bence.
tekrarlamaması gerektiğini çok gerilmeden söyleyin.

bu arada 3 yıl olacak bizim de hala bir portmantomuz yok:sm_confused:

Madem kendine hakim olamamış almış,artık hevesini kırmayın.Şu an çok öfkelisiniz ve öfkelenmekte de haklısınız.Bir daha aynı hatayı yapacağını sanmıyorum.Siz de öbür ay kendinize bir şey alın ,bakalım tepkisi ne olacak ? Kaıdnlara derler bir de ,alışverişte kendilerine hakim olamıyorlar diye.:1shok:

teşekkür ederim söylediklerinizi dikkate alacağım ama kendime nasıl hakim olurum bilmiyorum sinirimden ağlıyorum şu anda nasıl yapar nasıl yapar diye düşündükçe yaptığım fedakarlıkları deli oluyorum ne manikür ne bakıma aylardır gitmiyorum saçlarımın yavaş uzamasını bahane edip dip boyaya bile 4 5 ayda bir gidiyorum bu ay giderim artık diyordum ama yine kaldı
inşallah akşama kadar sakinleşmiş olurum kızlar teşekkürler tekrar

Hadi ben de pormantosuz biri olarak aranıza katılayım hihoyyyt
Arkadaşım konuyu okudum , sinirlerinin bozulmasına da sonuna kadar hak verdim , haklısın tepkilenmekte... Ama bir de şöyle düşün ; eşin de sen de isteklerinizden kısıyorsunuz , eşin de dikkat ediyormuş. Ama demek ki bu montu çok beğenmiş ve almak istemiş...Dikkat et doğru yapmış demiyorum sadece onu anlamaya çalışıyorum!!!
Şimdi olan olmuş , alınan alınmış , çözüme bakmak lazım...Üstüne gidip de onu, o montu ağız tadıyla giyme zevkinden mahrum etme derim...Çünkü o borcun içinde onu almaya cesaret edebildiyse demek ki çok beğenmiş ...Sen de bunu sorun edipte o monttan soğutma onu ...Bırak güle güle giysin...
Amaaa bir daha buna benzer bir vukuatı olursa o zaman kulaklarını çekersin ,hem de sonuna kadar olur mu yerimseniben

Canim suan evindeki duygulari sanirim çogumuz yasiyor
Bu kriz felaket etti milleti
Her yer ates pahasi
Bizlerde çok ama çok dikkat ediyoruz herseye...
Heves yapmis almis...çok gereksiz gerçekten bende çok sinir olurdum ama bunu guzellikle anlatin
Zaten insanlar bunalimda, birde tartisarak birbirinizi iyice bunaltmayin

kızmakta haklısın devir tasarruf devri bende aynı durumda olsam bende kızarım şahsen ama almış bikere alırkende sormuş enazından canım güle güle giysin erkekmilleti işte kadınlara derler gereksiz harcama yapıyolar diye ama kendileride aşağı kalmıyolar sıkma canını tatlım olan olmuş muhtemelen taksitle almıştır ödenir bi şekilde

Dikkat edeceğim tamam söz ama maalesef o para harcamış bende harcayayım da aklı başına gelsin ders olsun deme lüksüm yok lirik güzelim. Canı sağolsun diyeceğim artık napıyım, akşam gönlünü alırım artık, bari giyerken hevesi kaçmasın. Bastırıcam artık bazı duygularımı napalım.
Neden hep fedakarlığı kadınlar yapıyor ya oofff

çok haklısın canım bende olsam aynı tepkiyi verirdim
biz evli değiliz ama bazen bizimkide gereksiz harcama yapar bende kızarım
para biriktirsin diye düşünüyorum ama birşey diyemiyorm içim içimi yiyor tabi, çalıştığı dönemde geçerliydi...
ama akıllanmış artık geçenlerde kendi söyledi çok gereksiz paralar harcadım diye
bundan sonra beni engelle izin verme kız dedi öylede yapıcam
şu an onun parasına karışma hakkımın olmadığını düşündüğüm için sesimi çkarmıyodum ama artık yetki verildi....
olan olmuş canım güzelce konuşursan bence bir daha yapmaz Şeniz

bencede büyütmeyin arkadaşım..
yarında siz beğendiğiniz bir şeyi alırsınız..
insanlar bu zamanlarda değişik bir şey aldıklarında kendilerini daha mutlu hissediyorlar.kaldı ki size sormuş,siz net bir şey söylemediğinizden o da gitmiş almış..
güle güle giyinsin bence surat yapmayın..

düşüncesizlik yapmış,bir daha yapmamasını sağlayacak ama aranızda huzursuzluk yaratacak kadar da sorun yaratmayacak bir tepki verin bence.

mrb canım okudum konuyu gerçekdekden zor bi durumm...
eşin belkide heves etmişdirr ya..
sonuçta sık sık nereye kadar ki..
sende bukadar üzme kendini sende bişeyler al ozman kendine bukadar kafanı yorma borçla harçla..
herkesde var böyle dertler..
inan bana hayat boyu bitmez o borçlar...
ama eşinlede konuş daha dikkatli olması gerektiğini söyle ben bukadar dikkat ederken senin yaptığın reva mı de...
allahyardım etsin canım yaa..
bu kriz çok insanı yaralıyo..

aynen benim eşim. bizde borç içindeyken eşim beğendiği birşeyi dayanamaz alırdı. üstelik bir sefer değil. almadan rahat edemiyor. montu varken mont alır. ayakkabı alırken illa biri kahve biri siyah olacak. kızdım kavga ettim olmadı. en sonunda ikimizin de canına tak etti ve kredi kartlarını iptal ettirdik. şimdi istediği kadar beğensin kartta yok para da. sen sağ ben selamet rahat ettim valla. erkekler bizim kadar iradeli değil maalesef. ben olsam beni dinlemedi diye kıyameti koparırdım ama sen sakin ol ve güzelce konuş.

şu kredi kartlarından illallah dedim zaten kapatıyoruz kapatıyoruz bitmiyor
iki kez kredi çektik tek tek kartları hesapladık ki borçlarımızı kapatalım baş edemiyoruz kartları da kapatalım diye ama her seferinde eşimin unuttuğu bir kart çıktı hesap yapıyoruz kredi çekiyoruz borçlar kapandı diyorum oh kartlarıda iptal ettik ekstre bi geliyo aaa unutmuşum bunu hesaplamayı diyor kafayı yemek üzereyim
bir sene oldu evleneli ama bir gün rahat edemedik, ikimizde ilk defa böyle sıkıntı çekiyoruz.
çok zorlanıyoruz psikolojik olarak, dikkat etmek için elimden geleni yapıyorum ama yok yok olmuyor.
hesabı kitabı beceremiyoruz bi türlü
diyorum ya eşim harcama yaptı ona inat bende gidiyim harcama yapayım diyemem öyle bir lüksüm yok maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…