Doğumumda eşimin ailesini görmek istemiyorum

Bizde kavga sorun etmedik de benim bakış açım ailem bana çeyiz aldı üstüne düşeni yaptı bunlar da yapar sanıyordum ama düğün salonuna kadar ya hiç bir şey ama hiç bir şeyde destek olmadılar resmen komşu gibi geldiler düğüne.
Gerçekten krediyle bilezik mi aldırdınız nişanlınıza

Bizde kavga sorun etmedik de benim bakış açım ailem bana çeyiz aldı üstüne düşeni yaptı bunlar da yapar sanıyordum ama düğün salonuna kadar ya hiç bir şey ama hiç bir şeyde destek olmadılar resmen komşu gibi geldiler düğüne.
ee tamam ne olmus yapmamis hala sorun yapiyorsunuz .ne yapalim omur boyu kavga mi edelim bi koltuk takimi icin .yahu benim gorumcem dugunume zor geldi hic kavga bile etmedim esimin ablasi hee he der gecerim isim gucum mu yok baska kan davasi gibi omur boyu kinleneyim

ee tamam ne olmus yapmamis hala sorun yapiyorsunuz .ne yapalim omur boyu kavga mi edelim bi koltuk takimi icin .yahu benim gorumcem dugunume zor geldi hic kavga bile etmedim esimin ablasi hee he der gecerim isim gucum mu yok baska kan davasi gibi omur boyu kinleneyim
Oda doğru yani artık girmişiz bi yola çocuk da yapmışız kan bağını nasıl silip atacaksın kendi ailemin de yanlışları oluyor onları da durup durup olay haline getiriyor muyuz hayır

Yav ben zaten bir şeyleri aldırsam şimdi bu kadar kudurmam 😂😂 kendileri öyle yaptı ben gücünüz neye yetiyorsa onu alın dedim
Kendileri dediğiniz,ailesi almadı dediniz ya,nişanlınıza da paramız yok kredi çekme deseydiniz zorla mı aldı anlamadım ,eşyasız eve oturmuşsunuz kolunuzda krediyle alınan bilezik

Oda doğru yani artık girmişiz bi yola çocuk da yapmışız kan bağını nasıl silip atacaksın kendi ailemin de yanlışları oluyor onları da durup durup olay haline getiriyor muyuz hayır
yani surekli huzursuzlugun hic kimseye faydasi yok .kendi kendinizi doldurmayin hic.esinizin anne babasi omur boyu bir sekilde sizin hayatinizda olacaklar .unutmaya calisin yapcak bir sey yok

Yoo hiç de yardım falan edilmiyor o köylü geleneği,gençler artık kendi yapıyor herşeyi
Şimdi birisi gelir köylü sensin der 😂 valla piskolojim bozuldu. Haklısınız ben kendi çekirdek aileme odaklanayım olan oldu kim ne yaptıysa yaptı asıl düşünmem gereken eşimle çocuğumla huzurumun bozulmaması için çaba sarf etmem lazım. Enerjimi olumlu şeylere harcamalıyım

Ha bu doğru bunun farkındayım kimse bana AA evet sana çok ayıp ettik bizi affet diye gelmeyecek eşimde ailesi de aksine şuanda herkes ağzımın içine bakıyorken eee hadi ordan diyecek zaten adam benim düşündüklerimi düşünse zamanında böyle olmazdı. Çok haklısınız ben durup dururken kendi huzurumu bozacağım. Hatta iş yerinde bi kız doğum günü eş ailesi kavga etti ve boşandılar. Doğum yaptığı gün eşinin ailesine gelmesinler gitsinler vs yapmış kocasıda onlar gitmeyecek çocuğu da al defol demişti. Onu duyduğum da kız da ne var sanki 1 gün katlansaymış iyi mi oldu şimdi demiştim. Aynısını yaşama ihtimalim çok yüksek çok haklısınız
Hepimiz o yaşlarda olduk türlü şeyler yaşadık.İnanın kendinizi doldurmaya değmeyecek şeyler.Seneler geçsin gitsin geri baktığınızda neler düşünmüşüm neler yapmışım diyeceksiniz.Ben kimse haksız demiyorum zaten.Bizim ülkede bakın evliliklerde ailelerden beklentiler fazla.Birisi söylemişti gelişmiş bir ülkede böyle bir şey yok .Beklentiler yüksek.Biz geleneksel aileyiz.İyi tarafıda var kötü tarafıda.Ondan kendiniz doldurmayın.Hamilesiniz bebeğe odaklanın.Yarın doğduğunda emme sorunu olacak yemek sorunu vb şimdi bunlarla ilgili ( bir genç yemek yemeyi öğrenmeye götürüyordu bir yaş bebeğini uzmana çok küçükken ne güzel demiştim )Siz bunlarla ilgili videolara odaklanın.Sonra her şeye takarsanız takılacak çoook konu var.Hayat size zindan olur.

Benim de esimin ailesiyle aram iyi degil ama sınırlarını bildikleri sacmalamadıklari(anne pis öğğ seni bıraktı ise gitti demedikleri)sürece,bana inat olsun diye onaylamadıgım seyleri yapmadıklari sürece görüşmelerine karışamam sonucta bir cocugun babaanne dede sevgisine de ihtiyacı var.Cocukken eksikligini yasadıgım icin bizzat iyi biliyorum.Sizin elle tutulur bir sebebiniz bile yok takı takmadılarsa o da onlarin ayıbı

Merhaba,
Yaklaşık 3 ay sonra nasip olursa doğum yapacağım. Eşimin ailesine karşı çok kızgınım. Onlar yüzünden eşimle çok şiddetli kavgalar ettik hem nişan sürecinde hemde düğünden sonra. Evet kavga etmemizde onların suçu yok büyük suç eşimde. Onları dinlemek zorunda değildi.

Ben onlarla tanıştıktan beri her şeye tamam diyen , gücünüz neye yetiyorsa onu alın diyen sürekli aman aramız bozulmasın dert değil üzülmeyin diyen kişi oldum. Yeri geldi Kendi cebimden ödedim onların durumu yok diye.

Düğün sürecinde hiç bir yardımda bulunmadılar. Yükle borcu üzerimize bıraktılar. Üstüne iş yerlerimize uzak olmasına ve pahalı olmasına rağmen onların istedikleri evde zorla oturtuluyoruz, eşime duygu sömürüsü küsme düğününe gelmeyiz tehditleri vs. Yaptıkları için.

Bana 1 tane hediye bile takmadılar güya paraları yoktu durumları yoktu şimdi düğünden 10 ay sonra evlerine 100/150 bin değerinde eşya aldılar :)

Sonuç olarak çok fazla detay var uzun uzun anlatmam mümkün değil. En son Kredisini bütün masraflarını bizim ödediğimiz ama babasının üstüne olan araba vardı , bende eşime arabayı üzerine almasını istedim. Çünkü babası değiştirmek istediğimiz de müsaade etmedi. Bu konu yüzünden bize küstüler. Konuşmuyorlar ama bayramda gittik.

Olumlu taraflara gelince, sürekli yemek yapar bizi yemeğe çağırır canımız isterse gideriz istemezse gitmeyiz baskı yok. Gittiğimde kendi tabağımı bile kaldırmama izin vermezler her şeyi yaparlar. Ne yaptıysa mutlaka eve paket yapar verir. Sürekli meyve , tatlı , bal vs ne bulursalar gönderirler. Kafamıza göre gezeriz nerdesiniz vs hiç sorulmaz. Annesi eşime sürekli hamile olduğum için eşine yardım et temizlik yapmasın eğilmesin, ayakkabısını bağla vs der. Kızıyla bir araya gelince sende gelmek ister misin der düşünür. Aslına bakarsanız benim maddi konular dışında rahatsız olduğum hiç bir şey yok. Ama maddi konular bizi çok zorlarken görmezden gelmeyip kendilerine bu kadar pahalı bi şey almalarını göz ardı edemiyorum.

Yapmak istediğim, yaptıklarının karşılığını bencil olmalarının karşılığını birde torun vererek yanlarında olarak onları mutlu etmemek. Madem küstüler sende daha çok küs ne evlerine git ne de evine sok diyorum kendi kendime. Ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum siz olsanız nasıl davranırsınız kafam çok karışık bana önerilerde bulunur musunuz? Teşekkür ederim
Burada sorunlu olan sizsiniz
Cunku evlenecek yaşa gelmiş bireyler amiyane tabirle biyerlerine guvenmıyorsa evlenmeyecek

Kimse kimsenin finansal sponsoru degıl kayınaıleden veya kendi ailenizden beklemeniz buyumedıgınızı gösterir
Evlilik ise yetıskın ısıdır

Nasıl koskoca evi kendi imkânlarımla dizip düğünümüzü de yaptıysak kimseye güvenerek de çocuk yapmadık. Kırarım bi tarafımı oturur bakarım büyüyünce veririm kreşe çalışırım. Oda torun sevme hevesinden mahrum kalır hatalarını anlarsa anlar bu saatten sonra umrumda da değil.
Sana bişey diyeyim mi doğuracağın çocuk sana öyle dersler verecek ki şu halini acı ve üzüntü içinde hatırlayacaksın, ben bir öğretmenim ve yeni nesli iyi tanıyorum, çocugun bireysellesmeye başladığında kendinin farkına vardığında bu bencil ve kendisini kullanarak var olmaya çalışan annesine öfke kusacak , kin ile büyüttüğün çocuk gün gelecek o kini sana yöneltecek, çocuk daha anne karnında iken annenin duygularını kopyalar ve benimser , kv ye kinlenecegine biraz olsun çocuğunda ne travmalar bıraktığına dikkat edersen iyi olacak , çünkü herşey daha anne karnında başlıyor, tüm duyguların ilk kodlamaları rahme düşünce başlıyor, bu kötü ruhun çocuğunu zehirliyor, bak burda birsürü insan sana anlatmak için kendini parçaladı, hala daha intikam naraları atıyorsun, eşinin ailesi asla kötü insanlar değiller, nişanlı iken belliki seni çok fazla istememişler ailelerine ama sen ısrarla evlenmek için herşeyi kabul edip tüm yapılması gerekenleri üzerine almışsın evlenebilmek ve kabul görebilmek uğruna, şimdi de hamile kaldın diye çocuğu kullanarak intikam alabileceğini sanıyorsun, sana ne olacağını söyleyeyim en başta çocuğu kimseye yaklastirmayacaksın ve insanlar tamamen senden uzaklaşacak bu sefer de torunlarına değer vermediler diye ağlayıp sızlayacaksın, ben eşimin tarafına ne kadar kızarsam kızayım çocuğumun ruh sağlığını bozmamak için asla ona kimseyi kötüleyemem çünkü ben iyi bir anne olduğumu düşünüyorum, siz çocuğunuzu bencilce ve cahilce seveceksiniz ve bir zaman sonra çocuğunuza ne kadar paralar da dökseniz sizden kaçacak, çok yazık ...

Aynı şeyi yüz kere yazdım fikir alışverişi yapıyoruz sohbet ediyoruz tabiki herkes yazacak fikrini de ben demiyorum her şeyi yapsın diye. Biz Türk toplumunda yaşıyoruz Amerikada değil diyorum. Herkes kız olsun erken olsun çocuğunu evlendirirken destek olmuyor mu yaa niye bu zorunda değil kafası ya hayata yeni atılan genç insanlar her şeye yetişmek zorunda mı ? Napalım evlenmeyelim mi sevdik evlenmek istedik. Onlara güvenerek çıkmadım yola zaten bilenler yazıyor kendim çalıştım destek oldum eşime kendi evimin eşyasını kendim aldım. Kız ailesi almıyor mu kızına çeyiz çocuk yaşta başlıyor anneler kızlarına tencere almaya gidiyor kredi çekiyor yine de alıyor yapıyor. Bu hanım efendi de yedi içti gezdi evini dizdi diyorum bende anneyim azıcık yardımcı olayım aileyiz biz demedi diyorum. Niye benim annrm kendi evinde olmayan şeyi benim evime aldı da eşimin annesi de anca kombinlerini bana anlattı diyorum
Aynı Türk toplumunda aynı Amerika olmayan yerde kayın aileye hizmet hürmet de var, o kadar yardımı alıp kapını kapatamıyorsun ama işte, kaynana hayatının her alanında oluyor. Ha yine de dedikleri olmuş o da eşinin marifeti. Siz o destekleri alsanız kocanız taşınacam dediğinizde tamam garıcım der miydi? Şükür edeceğiniz yerde benim anam yaptı onun anası yapmadı hesabı yapıyorsunuz. Sizin ananız verdiğinin hesabını yapmaz size ama el anası yapar. Sizin ananızın yaptığını onun anası yapmıyorsa bırakın onu da eşiniz düşünsün. Demek sizin gördüğünüz değeri görmüyor ailesinden.

Size maddi destek olsalar parayi veren dudugu calar hesabi her seyinize karisma haklari olacakti. Ne guzel bulmussunuz da bunmayin. Burda araba konusu sikinti ki bu da evlilik oncesiyse sizi hic ama hic ilgilendirmez. Ev konusunda da duygu somurusune karsi durabilseydiniz o zaman. Hala da agac degilsiniz bir yere kok salmadiniz cikin tasinin. Gecinemiyoruz isime uzak deyin gecin. Esinize de net olursaniz en fazla trip atar iki kuser ucuncu gun barisir. Dugunde size taki takmak zorunda degiller. Evet icinden gelen yapar icinden gelmeyen kendi ayaklari uzerinde durur. Bu arada cocugunuzu intikam araci olarak kullanmayin. Cogu kisinin arayip da bulamadigi durumdasiniz anlattiginiza gore. Gezmenize karisan yok, gel dendiginde gitmediginizde ayilip bayilan yok. Cocuk dogunca sizi torunum da torunum diye darlamayacaklar gibi duruyor. Hamilesiniz hormonlar tavan yapmis haklisiniz ama neticede cocuk sizin maliniz degil esinizin de cocugu. Usulunce tabiki gorecekler. Simdi gostermezsibiz gidip size dava acarlar kisisel iliski icin ve kazanirlar da. Ofkenizi dizginleyin, mal mulk icin kalp kirmayin bakin size yapilinca ne kotu hissettirmis. Mesafenizi koruyun olmasi gerektigi kadar gorusun sinirinizi cizin bir daha yasayacgainiz yere de karistirmayin olsun bitsin.

Hep ben hep ben diyorsunuz, eşiniz destek olacak mı bu söyleyeceklerinize? Sizin değil eşinizin de çocuğu. Size o kadar tavsiye verildi ama kafanızın dikine gidin. Bize bir çöp bile almadınız deyince sen istemedin ki demeyecekler mi, oğullarına onaylatmayacaklar mı bunu? İstedin de yapmadık mı diyecekler? Günün sonunda sen annemlere iki parça eşyayı layık görmüyor musuna gelecek konu. Her türlü haklıyken haksız olacaksınız.

Bence kocanızın sabrını zorlamayın bulunmaz hint kumaşı değilsiniz. Kendiniz yazdınız 30 sene bağlı olduğu insanları mı beni mi seçer diye. Çocuğunuza hiç güvenmeyin yerinizi garantilemez. Milleti çıldırtırsanız kapıyı gösterirler.
Sizi devreden çıkarıp alır çocuğu gider ailesini ziyarete, bal börek olurlar siz de dış kapının mandalı olursunuz. Kendiniz etmiş kendiniz bulmuşsunuz, nişanda düğünde hiç bir şey istememişsiniz bunun acısını kendinizden ve kocanızdan çıkarın ailesinden değil. Ayrıca niye ısrarla anlamak istemiyorsunuz size ne eşyalarını değiştirmelerinden? Ne haddinize kadının eşyalarını gözetlemek? Kim bilir kaç yıllıktır eski eşyaları, niye çok görüyorsunuz yaşlı başlı insanlara?

Kazık kadar erkek kadın tüm eşyalarınızı alacak paranız yoksa evlenmeyin. Bu ne ya evlerimde çöpleri yok, hiç olmazsa perdeleri ödeselerdi vs. neredeyse el açacaksınız. Çocuk doğunca da takı takmadılar, hediye almadılar, hep benim ailem yaptı aldı getirdi diyeceksiniz. Ben fikrimi değiştirdim, o koca çok bile size.
Biliyor musunuz bu konu sahibinin bir benzeri benim dayımın eşiydi, kayın ailesi evine gidip gelmediği halde ( herkesi uzaklaştırdı)sürekli çıkarları uğruna çocuklarını kinle uzak tutarak büyüttü, yengemiz çocuklarına o kadar güvendi ki daha da ileri gitti en sonunda dayım bu kadının yaptıklarına daha fazla dayanamadı ve bir gece de ansızın evleri ayırdı, yengemiz aşırı maddiyatçıydı o çok sevdiği eşyaları ile yapayalnız kaldı , sonunda noldu biliyor musunuz çocuklar hepsi bir tarafa gitti hepsinin bir düzeni var olan ise bu yengemize oldu , hem her zaman yanında duracağına inandığı eşini hem de sürekli kullandığı çocukları kaybetti , böyle şeyler bir anda olmuyor bu dediğim süreç yaklaşık 25 senelik bir süreç, dayım her sustuğunda aslında içten içe bilenmiş demekki , biz duyunca gerçekten üzüldük keşke böyle olmasaydı yani konu sahibi şuan bol keseden atıyor , hani diyor ya eşim gerçekleri gördü falan eşi sadece şimdilik susuyor , eşi ailesini tamamen kaybetsin o zaman eşini tanıyamayacak ve eşi hep kendisini suçlayacak...

Hepimiz o yaşlarda olduk türlü şeyler yaşadık.İnanın kendinizi doldurmaya değmeyecek şeyler.Seneler geçsin gitsin geri baktığınızda neler düşünmüşüm neler yapmışım diyeceksiniz.Ben kimse haksız demiyorum zaten.Bizim ülkede bakın evliliklerde ailelerden beklentiler fazla.Birisi söylemişti gelişmiş bir ülkede böyle bir şey yok .Beklentiler yüksek.Biz geleneksel aileyiz.İyi tarafıda var kötü tarafıda.Ondan kendiniz doldurmayın.Hamilesiniz bebeğe odaklanın.Yarın doğduğunda emme sorunu olacak yemek sorunu vb şimdi bunlarla ilgili ( bir genç yemek yemeyi öğrenmeye götürüyordu bir yaş bebeğini uzmana çok küçükken ne güzel demiştim )Siz bunlarla ilgili videolara odaklanın.Sonra her şeye takarsanız takılacak çoook konu var.Hayat size zindan olur.
Doğru söylüyorsunuz. Birde yıkıcı olmamanın verdiği huzur bambaşka. Aynı binada oturun diye baskı yaptıklarında gerginlikler oldu annesi babası saçma sapan hareketler yaptılar bana eşimde şahit oldu üstelik ama ben hiç kendimi bozmadım. Belki de şimdi bu yüzden bu kadar hırpalıyorum kendimi. Yapılan onca olumsuzluğa karşı tek kelime kullanmadım yüz yüze bakacaz utanacağım şeyler olmasın dedim. Bazen iyi ki de öyle yapmışım diyorum biraz akılları varsa ne yaptıysak biz yaptık bu kız hep yapıcı oldu diyebilirler.

Şimdi yine kendimden ödün vermeden hayatıma devam edicem. Yine yıkıcı ben olmuycam. İçim rahat olcak. Eşim de evet haklısın diyor sonuna kadar hak veriyorum yanlış yaptılar diyor. Ama napalım sen söyle diyor gitmeyim gelmesinler mutlu olamam ki diyor mutlu olmazsam seni mutlu edemem diyor doğru. Kafamı dağıtacak şeyler bulmam lazım. Teşekkür ederim yorumunuza

Evet onlara yakın olalım diye. Halbuki biz aynı semtte çalışıyorduk orda oturabilirdik. Bunlar biriken şeyler. Son olay eşimin bekarken aldığı hâlâ kredisini ödediğimiz arabanın babasının üstüne olmasıydı. Adam araba ile ilgili kararlar almamıza izin vermiyordu. Bende kendi üzerine almasını istedim onlarda bize küstü böyle istiyoruz diye. Bende madem küstüler evime gelmesinler istiyorum. Bende gitmek istemiyorum.
Araba alınırken kp nin parasi oldu mu arabada? Sigorta kasko muhabbetine mi üzerine yaptırdınız arabayı? Neden sattirmiyorlar sebebi nedir bilmek lazım. Eşiniz ne diyor bu duruma

Merhaba,
Yaklaşık 3 ay sonra nasip olursa doğum yapacağım. Eşimin ailesine karşı çok kızgınım. Onlar yüzünden eşimle çok şiddetli kavgalar ettik hem nişan sürecinde hemde düğünden sonra. Evet kavga etmemizde onların suçu yok büyük suç eşimde. Onları dinlemek zorunda değildi.

Ben onlarla tanıştıktan beri her şeye tamam diyen , gücünüz neye yetiyorsa onu alın diyen sürekli aman aramız bozulmasın dert değil üzülmeyin diyen kişi oldum. Yeri geldi Kendi cebimden ödedim onların durumu yok diye.

Düğün sürecinde hiç bir yardımda bulunmadılar. Yükle borcu üzerimize bıraktılar. Üstüne iş yerlerimize uzak olmasına ve pahalı olmasına rağmen onların istedikleri evde zorla oturtuluyoruz, eşime duygu sömürüsü küsme düğününe gelmeyiz tehditleri vs. Yaptıkları için.

Bana 1 tane hediye bile takmadılar güya paraları yoktu durumları yoktu şimdi düğünden 10 ay sonra evlerine 100/150 bin değerinde eşya aldılar :)

Sonuç olarak çok fazla detay var uzun uzun anlatmam mümkün değil. En son Kredisini bütün masraflarını bizim ödediğimiz ama babasının üstüne olan araba vardı , bende eşime arabayı üzerine almasını istedim. Çünkü babası değiştirmek istediğimiz de müsaade etmedi. Bu konu yüzünden bize küstüler. Konuşmuyorlar ama bayramda gittik.

Olumlu taraflara gelince, sürekli yemek yapar bizi yemeğe çağırır canımız isterse gideriz istemezse gitmeyiz baskı yok. Gittiğimde kendi tabağımı bile kaldırmama izin vermezler her şeyi yaparlar. Ne yaptıysa mutlaka eve paket yapar verir. Sürekli meyve , tatlı , bal vs ne bulursalar gönderirler. Kafamıza göre gezeriz nerdesiniz vs hiç sorulmaz. Annesi eşime sürekli hamile olduğum için eşine yardım et temizlik yapmasın eğilmesin, ayakkabısını bağla vs der. Kızıyla bir araya gelince sende gelmek ister misin der düşünür. Aslına bakarsanız benim maddi konular dışında rahatsız olduğum hiç bir şey yok. Ama maddi konular bizi çok zorlarken görmezden gelmeyip kendilerine bu kadar pahalı bi şey almalarını göz ardı edemiyorum.

Yapmak istediğim, yaptıklarının karşılığını bencil olmalarının karşılığını birde torun vererek yanlarında olarak onları mutlu etmemek. Madem küstüler sende daha çok küs ne evlerine git ne de evine sok diyorum kendi kendime. Ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum siz olsanız nasıl davranırsınız kafam çok karışık bana önerilerde bulunur musunuz? Teşekkür ederim
Siz iyi misiniz yaaa?Kac yasina gelmis insanlar evine esya alırken size hesap mi verecek?Siz kimsiniz ,bir de o kadar iyi niyetli davramışlar size!Yazik cok yazik ,sizin gibi insanların ruhu ne ile besleniyor.Ben anlamiyorum ya simdi benim oğlum evlenecek kac yıl sonra ,onun evlendiği kadin benim üstümden benim esyam,benim hayatim üstünden bu şekilde ahkam kesecek, yazik ya.Size bir sey anlatayım mı akliniz başınıza gelsin.Ben 5 aylik hamileyken zorla oğlunu manti yemeye götürdü, bana da suratını burusturarak sana da.corba isitayim mi dedi kayinvalidem.Azicik kıymet bilin ya ,birisi size insan gibi davranınca hemen bir yerleriniz havalanmasin. Sizin gibi doyumsuz gelinlerden de kötü niyetli kaynanalardan da Allah uzak etsin.Torunla ödüllendirwcekmiş.Dur bakalim o çocuk sağlıkla doğacak mi ,siz önce bunun için bir dua edin.Sağa sola bulaşmayın

Siz iyi misiniz yaaa?Kac yasina gelmis insanlar evine esya alırken size hesap mi verecek?Siz kimsiniz ,bir de o kadar iyi niyetli davramışlar size!Yazik cok yazik ,sizin gibi insanların ruhu ne ile besleniyor.Ben anlamiyorum ya simdi benim oğlum evlenecek kac yıl sonra ,onun evlendiği kadin benim üstümden benim esyam,benim hayatim üstünden bu şekilde ahkam kesecek, yazik ya.Size bir sey anlatayım mı akliniz başınıza gelsin.Ben 5 aylik hamileyken zorla oğlunu manti yemeye götürdü, bana da suratını burusturarak sana da.corba isitayim mi dedi kayinvalidem.Azicik kıymet bilin ya ,birisi size insan gibi davranınca hemen bir yerleriniz havalanmasin. Sizin gibi doyumsuz gelinlerden de kötü niyetli kaynanalardan da Allah uzak etsin.Torunla ödüllendirwcekmiş.Dur bakalim o çocuk sağlıkla doğacak mi ,siz önce bunun için bir dua edin.Sağa sola bulaşmayın
Kimse dört dörtlük olmuyor demek ki herkesin bi kusuru var daha kötüsündense buna şükür dedik kabullendik abla zaten sen geciktin ben normalleştim zaten :) sorun yok kapattık mevzuyu yani

X