Eşim bana hiçbirşey anlatmıyor

UzayKeki

Birisi
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2015
344
546
Merhaba hanımlar,

Eşim bazı şeyleri bana anlatmıyor. Misal babasıyla olan bazı durumlar yaşandı. Bu bahsettiğim olaylar basit aile olayları değil büyük olaylar ve tüm çevresinin haberi olan olaylar
Biz eşimin ailesi ile ayrı şehirlerde yaşıyoruz. Eşim her gün annesi ve kardeşi ile telefonda konuşur. İkimizde evden çalışıyoruz ancak hep ailesiyle ya ben yokken yada o dışarıdayken telefonda konuşuyor ve bu durumda olan olayları hep telefondan öğreniyor.

Bunlardan hiç birinden haberim ya olmuyor yada en son oluyor.Benden çekiniyor mu dedim ama kardeşinin eşinin hepsinden haberi her zaman oluyor. İlk başlarda umursamadım ama artık sinirlenmeye başladım.
Beni bir yoldaşı arkadaşı olarak görüp anlatıp içini rahatlatmasını beklerdim çünkü ben hep ne olduysa saniyesinde koşa koşa ona anlatan birisiyim. Bu olaylar beni çok üzdü şuan bu durumdan dolayı küstüm ve konuşmuyorum ancak daha nasıl tavır sergileyeceğimi bilmiyorum. Ne yapmam lazım bu durumlarda bana bir yol gösterin

!!!!YAZAN HERKESE NOT
arkadaşlar olumsuz eleştirilere açığım ancak burada kocam ne düşünüyor diye birsey yazmadım. Bana küstüğüm için kocan şöyle düşünmüştür böyle düşünmüştür yazan arkadaşları olumlu karşılaşamıyorum ve komik buluyorum açıkçası :KK70: ben burada nasıl tavır sergilemem gerektiğini yazıyorum fikir istiyorum. Birde mesele eşimin bana içini boşaltmıyor olması. Ailesi ile ilgili olayları bilip bilmemek değil

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar,

Eşim bazı şeyleri bana anlatmıyor. Yani babasıyla olan bazı durumlar yaşandı. Bu bahsettiğim olaylar basit aile olayları değil büyük olaylar ve tüm çevresinin haberi olan olaylar
Biz eşimin ailesi ile ayrı şehirlerde yaşıyoruz. Eşim her gün annesi ve kardeşi ile telefonda konuşur. İkimizde evden çalışıyoruz ancak hep ailesiyle ya ben yokken yada o dışarıdayken telefonda konuşuyor ve bu durumda olan olayları hep telefondan öğreniyor.

Bunlardan hiç birinden haberim ya olmuyor yada en son oluyor.Benden çekiniyor mu dedim ama kardeşinin eşinin hepsinden haberi her zaman oluyor. İlk başlarda umursamadım ama artık sinirlenmeye başladım.
Beni bir yoldaşı arkadaşı olarak görüp anlatıp içini rahatlatmasını beklerdim çünkü ben hep ne olduysa saniyesinde koşa koşa ona anlatan birisiyim. Bu olaylar beni çok üzdü şuan bu durumdan dolayı küstüm ve konuşmuyorum ancak daha nasıl tavır sergileyeceğimi bilmiyorum. Ne yapmam lazım bu durumlarda bana bir yol gösterin

Kök ailesinde olanları sana anlatmaması çok normal. Kendi anasıyla babasıyla ilgili konular belliki. Asıl doğru olan bu. Senle yaşadığı sorunu nasıl ailesine anlatmaması gerekirse, ailesinde olanları sana anlatmamalı.

Küsmek, konuşmamak gibi tavırlar çok çocukça. Doğru bir iletişim şekli değil.

Merhaba hanımlar,

Eşim bazı şeyleri bana anlatmıyor. Yani babasıyla olan bazı durumlar yaşandı. Bu bahsettiğim olaylar basit aile olayları değil büyük olaylar ve tüm çevresinin haberi olan olaylar

Sen de anlatma olsun bitsin. Küsmeye gerek yok. Bilmediğin dahil olmadığın olay için de otomatik olarak kendini sorumlu hissetme. Bir şey olursa da haberim yok napabilirim de

Ben ailemin bir tatli sözüne herşeyi unutup sevmeye devam edebilirim ama eşim bunu yapabilir mi ? Bu yüzden evet eşimiz sirdasimiz yoldaşımız ama ailemin her hatasını bilmesin. İşin icinden çıkılmaz olur ucu benim evliliğime dokunur o zaman eşime anlatirim.

Benim eşimde çok şeyi anlatmaz onun tarafında olan sorunlarını gerçi istemem de zaten yaa gerek de duymam açıkcası

Küsmeniz biraz abartı olmuş, eğer çok çok özel konular değilse anlatması gerekirdi.
Nasıl konular bunlar? Sağlık, hastalık gibi mi? Kavga gürültü gibi mi yoksa sansasyon gibi mi? Kimisi ketum olur hiçbir şeyini paylaşmaz, eşinden saklamak da garip gerçi.

Merhaba hanımlar,

Eşinizin size anlatmamasını anlayabiliyorum, ama sizin bu kadar tavır yapıp küsmenizi anlayamadım. Sizin için çok mu önemli onların ailesinde olan konular? Neden bu kadar bilmek istiyorsunuz?
Bende kök ailemde olan her konuyu anlatmam ne gerek var?

Eğer genelde de hemen küsen, tavır koyan biriyseniz eşiniz bu yüzden anlatmaya çekinmiştir belki. Eşiniz sizinle bir şeyleri paylaşmıyorsa bunda istemeden de olsa sizin de payınız var bence. Küsmek yerine bu konuyla ilgili açıkça konuşmak daha faydalı olur gibime geliyor.

Eşinizin size anlatmamasını anlayabiliyorum, ama sizin bu kadar tavır yapıp küsmenizi anlayamadım. Sizin için çok mu önemli onların ailesinde olan konular? Neden bu kadar bilmek istiyorsunuz?
Bende kök ailemde olan her konuyu anlatmam ne gerek var?
Mesele bilmek istemek değil eşimin morelinin bozulduğu konular ve bana anlatıp rahatlamadigu için alındım ne anlattığının yada kimle ilgili olduğundan ziyade önemli nokta içini bana anlatarak boşaltmaması

E çekinmiş demek ki vereceğiniz yorumlardan, tepkilerden. 🤷🏻‍♀️ Gece gündüz ananızla bacınızla telefonda konuşuyorsanız bundan da çekinmiş olabilir belki aktarırsınız diye.
:KK70: :KK70: gece gündüz anamla bacımla telefonda konuşmuyorum tatlım ama sağol yorumun için

:KK70: :KK70: gece gündüz anamla bacımla telefonda konuşmuyorum tatlım ama sağol yorumun için
Tatlın mıyım gerçekten?
t1302.gif

Mesele bilmek istemek değil eşimin morelinin bozulduğu konular ve bana anlatıp rahatlamadigu için alındım ne anlattığının yada kimle ilgili olduğundan ziyade önemli nokta içini bana anlatarak boşaltmaması
buradaki normal mesajlara bile nasil tepki vermissin esin de bikmistir sacma durtusel tepkilerinden gizliyordur.
iyi yapiyor bence. benim karim olsan ben de gizlerdim. anlayisli olana, anlattigin seyi deşmeyene dert anlatilir. siz anlatmayinca bile kisisel alip küsmüşsünüz. sınırlara vs sayginiz sifir neden anlatsin ki?

*bir arkadasim var hep der kocam evde sohbet etmiyor, agzini bicak acmiyor diye. gecen bir olay anlatti kendini hakli görüp. adam oylesine laf olsun diye bir sey soylemis. evdeki esyalarla alakali yorum yapmis. arkadasim da 11 sene once evlenirken onun ailesinin yapmadigi seyi yuzune vurarak cevap vermis, senin ailen sunu aldi onda ne hakkin var vs vs.
ona da dedim agzini acani bin pisman edersen adam tabii ki agzini acmaz sonra kocam niye konuşmuyor diye yakinir durursun boyle diye. size de aynısını diyorum. adam daha anlatmadan küsmüşsunuz. bu normal mi yani?

buradaki normal mesajlara bile nasil tepki vermissin esin de bikmistir sacma durtusel tepkilerinden gizliyordur.
iyi yapiyor bence. benim karim olsan ben de gizlerdim. anlayisli olana, anlattigin seyi deşmeyene dert anlatilir. siz anlatmayinca bile kisisel alip küsmüşsünüz. sınırlara vs sayginiz sifir neden anlatsin ki?

*bir arkadasim var hep der kocam evde sohbet etmiyor, agzini bicak acmiyor diye. gecen bir olay anlatti kendini hakli görüp. adam oylesine laf olsun diye bir sey soylemis. evdeki esyalarla alakali yorum yapmis. arkadasim da 11 sene once evlenirken onun ailesinin yapmadigi seyi yuzune vurarak cevap vermis, senin ailen sunu aldi onda ne hakkin var vs vs.
ona da dedim agzini acani bin pisman edersen adam tabii ki agzini acmaz sonra kocam niye konuşmuyor diye yakinir durursun boyle diye. size de aynısını diyorum. adam daha anlatmadan küsmüşsunuz. bu normal mi yani?
Yengenc diyo ki konu sahibi merve sana bi şey dememiş beğenmedim atmışsin nalaka?

Canim kime ne tepki vermişim onu anlayamadım

X