Eşim ailem kizkardesim ve borç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Safsarisin

Oğlum herşeyim 🤲 🧿 💙
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
11.201
14.567
Arkadaslar mérhaba,ailemin maddi durumu cok kötü. Babam yaptığı bir is yüzünden ve millete borc verip geri alamamaktan hemen arkasindan issizlikten cok yoksul bir duruma düştü.Onun icin üzülmedim neden diye sorarsanız dunya kadar para kazanırken biz 10 tl isteyince neden istiyorsun napcaksin diye hesap sorardi.anneme kredi kartı vermis insan degil,annem para istedigi zaman gözlerini açardı ama her gece icki aleminde para harcardi. Anneminde istediği paralar 50 100 lira gibi paralardi. Gitti 5 aydir tanıdığı adama kredi kartını verdi neymis adam cok cok iyi birisiymiş efendim,muhtacmis ödermiş babamin 2 kartını da atm yuttu.
Tefeciye borçlandı
Tefeciye olan borcunu odemek icin kredi cekti simdi bankaya borclu
Emekli maaşının tamamini alamiyor
Evini satılığa çıkardı
Ev ipotekli bankadan
Çok yakin bir dostuna kredi çektirdi, tapu arkadaşında şuan. O krediden ise bir kısım para verdi arkadaşına. Öde burdan bankaya diye. Akli sira evini kurtarcak. Adam her ay ödedi. Daha sonra borc her ay geliyor sonucta kredi 10 senelik. adam simdi hakli olarak abi odeyemiyorun banka evini satacak bak haberin olsun diyor.
Neyse uzatmayacagim babam ben nişanlı iken icralık olmustu bir banka ile,esim o zaman bana para vermisti ve biz bunu ödedik. Asla bir gune bir gun lafını etmedi.Boyle seyler söylenmez ama eve erzak aldığım oldu esimde elime para tutusturup annene ver bunu babana verme dediği de oldu icki iciyor diye babam gidip icki alır diye.

Düğünde kendisine elden altın para verilmis,benim icin sayısını tam emin olmamakla beraber bildiğim,5 ceyrek,1400 tl para ve bunlari bozdurmus.Elektrik faturalarını falan ödemiş

Asla lafini etmedim bana söyledi,ben sana evim satıldığı zaman vereceğim bu borçları kızım dedi peki baba rahat ol sen evin satilsin da dedim.

Çalışmıyor evde oturuyor,icki iciyor surekli ve kaçak icki .Malbora sigara iciyor. Kizkardesim çalışıyordu ondan para istiyor.marketler hep borc harc esnaf ariyor para istiyor

Kizkardesim de maas almiyorum diye yalan söylüyordu babam el koymasın diye daha evel yapmisligi var çünkü babamın

Ben çalışmıyorum,elimden geldiğince aileme yardimci olmaya çalıştım ve bana yaşattıklarını bir bilseniz bir bardak su vermezsiniz o anne babaya ama ona rağmen vicdanim el vermedi.

Gelelim meseleye,gecen gun babam beni aradi bir kredi kartı olduğunu azami ödemesi oldugunu kart 500 tl lik 150 lira oderse açılacakmış. 150 lira para istedi veremiycegimi söyledim. Altın in var mi ben bozdurayim dedi ordan ödeyim.Sok gecirdim bir an. Bende benim altınlarım kasa da baba alamam. Kocam hesap sorar dedim. Altin bozdurcak 150 lira icin yani. Vermedim peki dedi kapadı

Sonra kizkardesim aradı,babam seni aradi mi dedi. Evet dedim. Neden benden istiyor ben para mi kazaniyorum şuanda (suanda issizim)benim evim ayri yurdum ayri dedim bana ne söylüyorsun falan dedi sen ne soruyorsun?babam aradi mi diye haberin var herhalde dedim. Yok tahmin ettim dedi ,isim var gücüm var ben ne söylicem babama dedi

Telefonu kapadik mesaj cektim,tabi kesin haberin yoktur daha evvel tefeci borcunu isterken de benden,babamin haberi yoktu dimi?dedim.ister inan ister inanma kimin kime muhtac olacağı belli olmaz bunu da unutma yazdı

Ve ben bu mesaji görünce deliye döndüm agzima ne geldiyse söyledim bir kamyon laf salladim ne diyorsun sen terbiyesiz ukala Allah insallah size muhtac etmezde acliktan gebermem .Neymis genel anlamda söylemiş. Bende sen bana sen ve kocan da paraya muhtac kalirsaniz biz yardim etmeyiz demek istiyorsun dedim

Cevap olarak ta sen anlamak istediğin gibi anlamissin yine diye kivirdi. Ama ben baya çattım haddini bil terbiyesiz falan diye sonra diyorki ister ver para verme para senin paran banane hadi eyvallah

Kendisi çalışıyor evde para yok annem para istiyormus vermiyormus eve elinde ayakkabi posetiyle geliyormus alisveris yapiyor yani

Ha hakli para onun parasi ailesine vermek zorunda değil bende sen annnene domates parasi vermeyen insan bana gelmis burda iyi ok senin evin ayrıymış diye trip mi atıyorsun dedim

Sen ne biliyorsun da bilmemne ben mi para vermiyormuşum cart curt

Dun annemlere ugradik odasından çıkıp selam bile vermedi esime ve bana kusuz çünkü esimde tabi fark etti durumu. En zoruma giden de esimin boyle seyleri anlamasi gizlemeye çalışırım sürekli

Arkadaslar benim bir elim yagda bir elim balda lutfen yanlis anlamayın herkesin sınavı bambaskadir kimin ne olcagi bilinmez belki esim iflas eder bende yok duruma düşerim(Allah korusun) ama ailemin yaptiklarindan cok yoruldum zaten babamla aramiz cok cok kötüydü

Üstüme yurumuslugu (alkolluyken) saldirmisligi polislik olmuslugumuz bile var

Nisanliligimi zehir etti mesela.esimide sevmezler ama.lafta cok severlermiş. Hangi koca hangi es kayinbabasina karsiliksiz para verır?zor durumdan kurtarir ustelik kotu bir kayinbabaya. Esime de yapmis oldugu terbiyesizlikler var çünkü babamın. Esim harbiden cennet yürekli baya sabırlı ve insan gibi insanmış Allah im ömrüne ömür katsın inşallah.

Simdi ben aileme yardimi kestim zaten bana borclular. Onu gectim ben asla gorusmek ayni ortama girmek istemiyorum babam zaten alkolik gidiyoruz yanlarina ziyarete bos bos konusuyor annemi ve beni rencide edici sekilde esime karsi rezil oluyorum

Aranizda senelerce ailesiyle küs kalan varmi?

Normalde küstüm

Ama kaynana surekli annen nasil baban nasil annene gittinizmi diye soruyor baslarda ufak tefek yalanlar söylüyordum beni sahipsiz sanmasinlar arkamdan konuşmasınlar diye yalandan numara yapiyordum esime ve kaynanama ama ben artık cok sıkıldım bu oyunlardan

Lütfen bana bir yol gösterin stresten üzüntüden kilo verdim sagligimdan oldum hala yanlarina giderim eve donerken sinir kupu olarak donerim ama esime belli etmem

Ben ne yapacagim ya. O kadar cikmazdayim ki.

Cok uzun oldu hakkinizi helal edin .

eşini takdir ettim gerçekten, iyi birine benziyor.

kardeşinle olan kavgayı anlamadım. çok karışık yazmışsın. ama ona da bi miktar hak verdim. sen kendini kurtarmışsın, o ailenle kalmış ve belli ki sıkıntı çekiyor. alışveriş yapması senin bile gözüne batmış.

babana da para verme. çok çok imkanın varsa annene yardım et. görüşmek zorunda da değilsin. kaynanana hesap vermek zorunda da değilsin. görüştük, iyiler, selamları var der geçersin.

valla eşinizi tebrik etmek lazım öncelikle,anne babanı seçemiyorsun maalesef ,mesafeni korursun kesinliklede para verme alıştırma yani sen eşinle mutlu olmaya bak herkes ailesiyle görüşecek diye bir kural yok ,böyle giderse eşinizde birgün isyan bayraklarını çeker

bir elin yağda bir elin balda he.
ben senin gibi olsam 150 tl yi gider verirdim babama.
kendi ağzınla söylüyorsun durumları kötü diye değil mi.

Babama vermesem de anneme verirsim bi ihtiyacını görürdü. Diğer konularda salak olan kocan burada cennet yürekli olmuş. Vaoouuvv.

Kardesiniz o kötü durumda evin icinde kalmis. Siz evim ayri diye istediginiz zaman kenara cekiliyorsunuz,onun buna bile imkani yok. Alkollu baba,zayif anne. Kizin ayakkabisi almasi bile göze batiyor. Sizinle dertlesme imkani bile yok. Ben o kardesinize acidim. Ve kiz hakli: Kimin kime muhtac olucagi belli olmaz. Ondanda yeterli kadar aliyorlardir. Esimin önünde utanirim diye düsünüp duruyorsunuz ama orda o durumda yasamak zorunda olan kardesinize empati yok. 150 Lira bana göre cok bir para degil. Anne bir para lazim oldugunda gözümü kirpmadan bileziklerimden teklif ettim. Para kazanilir her zaman. Kendim bilezik alir kenara atarim. Babanizin alkol hastasi olmasi kötü,ama ortada bir kardes ve anne de var.

Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin.Babanız ve kardeşiniz ile görüşmeyin.Annenizi arayıp sorun ihtiyaçlarına yardımcı olun ne yapsın kadıncağız arada kalmış.

Zamanında bir sürü yardım yapmışsınız zaten, eşiniz iyi biri olabilir ama en merhametli insanın bile gün gelir sabrı tükenir ve bu tür konular ilişkinize zarar vermeye başlar. Ailenize kesin bir dille artık yardım edemeyeceğinizi belirtin. Zaten yardım etmeye devam etseniz bile babanız gibi birinin sorunları asla bitmez, sonu yok bu işin. Hastalık olur kaza olur orası başka, ama babanızın hataları yüzünden eşinize karşı daha fazla mahcup olmayın. Annenizle ayrı görüşün, gizli de olsa ihtiyacı olursa karşılayın.

Kardeşim bana diyor ki işte kimin kime muhtac olacağı belli olmaz bunu da unutma.. babama para vermedim diye böyle konusuyor terbiyesiz ya.

Evet oyle yapcam yalana dolana devam selamlari var. Iyiler onlarda sizi sordular falan

Eşin yapman gerekeni yapmış , çokta yağlayıp ballamayın, mahcup olmayın.

Durumu iyiyken , karısının ailesi sıkıntı çekiyorsa zaten ona hayat arkadaşı denmez.

Kardeşinle olan kavgada çok haksızsın ve ağır konusmussun. Ona rağmen saygısını korumuş kız.
Babana olan öfkeni kizcagizdan cikarmissin.

Babana alkolden dolayi yardımcı olmak istemiyor olabilirsin ama kizkardesine ve annene gizliden destek olabilirsin.

Kardeşim bana diyor ki işte kimin kime muhtac olacağı belli olmaz bunu da unutma.. babama para vermedim diye böyle konusuyor terbiyesiz ya.

Evet oyle yapcam yalana dolana devam selamlari var. Iyiler onlarda sizi sordular falan
Yalana dolana cokta alısmayın iyi bisey değil.. Ne kadar öfkelisiniz kardesinize cokta abartmayın bi para istediler vermediniz diye cok kinlenmissiniz

Babama vermesem de anneme verirsim bi ihtiyacını görürdü. Diğer konularda salak olan kocan burada cennet yürekli olmuş. Vaoouuvv.
Arkadaslar salakca hareketleri var benimde var cogumuzun var hayret birsey hicmi kavga etmiyorsun kimseyle tobe tobe ya burdaki bu tavri anlayamiyorum yine olsa yine derim kapi kirmak sacma bir davranis çünkü salakca yani.
Vaaoouuuv

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…