Eşi trafik kazasında öldü bakış açım değişti ben mi hatalıyım

Ayy bir velim vardı kadıncağız öldükten 4 ay sonra kocası bir ukraynalı kadına aşık oldu. Ve kadın pet kuaförü. Velim köpeklerine kuaför arıyor ve şans eseri bu kadını buluyor. Kadına bir kaç kere götürüyor getiriyor velim öldükten sonrada eşi götürüyor getiriyor derken aşık olmuşlar birbirlerine. Kınamadım bir şey de demedim. Düşmez kalkmaz bir Allah. Haddim değil ama üzülmüştüm

Herkesin yas süreci bambaşka ve biricik oluyor. Başıma gelse ben ne saçmalıklar yaparım bilemem. O yüzden keskin konuşamam da ama siz de içinize sindiremeyip görüşemiyorsanız siz de haklısınız. Neticede o da artık sizin tanıdığınız eski insan değil. Bu hikayede herkes kendince haklı

arkadaşım daha üç ay olmadan birileri ile görüştü şuan sevgilisi varmış bekar mis ciddi düşünürse de çocuğu babane ye verir evlenirim dedi
Dışarıya karşı güçlü gözükmek için takmıyor gibi mi gözükmeye çalışıyor acaba diye düşündüm ama vefatının 3 ayı içinde sevgili bulması şok etti. Bu resmen vefasızlık 20 yıl evli adamların karısının vefatında 40ından sonra evlenmesiyle aynı iğrençlikte. İnsan sevgilisi dahi olsa 1-2 yıl bekler bu eşi halbuki. Gidene çok üzülüyorum bu durumlarda demekki bunca yıl maskeyle gezmiş karısı. Bu devirde herşey o kadar hızlı tüketiliyorki midem bulanıyor.

Eğer ortada bebek olmasaydı asla yargılamazdım.
Sonuçta eşi vefaat etmiş. Nekadar sürede biriyle olacağı kendi kararı beni ilgilendirmez.
Belki evliliği süresince hep mutsuzdu?
Belki adam çok çektirdi?
Bilemeyiz içini o yüzden yargılamak bize düşmez.
Ama bir bebeği erkek için babaanesine atan biriyle muhatap olmam asla.

arkadaşınızla açıkça konuşun.Çocuğundan vazgeçecek kadar vicdandan yoksun olduğunu görünce midenizin bu durumu almadığını ve artık muhatap olmadığınızı söyleyin

Ben olsam araya mesafe koyardım. Uzak dururdum.

Kapalı kapılar ardında ne yaşanıyor bilemeyiz.
Burada bile kaç konu okuduk, kadınların kocam döver söver saygısızdır ama dışardan bakınca herkes bize imrenir dediği...

O yüzden sevgili kısmına bir şey demiyorum.
Ama çocuk? Allah aşkına 1.5 yaşında daha süt kokan, bir yeri acıdığında anne diyen ağlayan birini nasıl terk edebilirsin?
Bu kadar mı vicdansız?

Ben olsam görüşmezdim

eski isimde cocugundan kendi istegiyle vazgecen o kadar kadina sahit oldum ki hic sasirmadim. evlense de kizini unutur, yeni esiyle dogurur ona bakar. eskiden de cok varmis böyle. ananemin uvey annesi bile seksen sene once kendi kocasi olunce kac cocugunu erkek tarafına birakmis, gelmis ananemin kocasının çocuklarına uvey annelik yapmis. ne kendi çocuklarına layikiyla anne olabilmis ne uvey cocuklarina. sadece yeni esinden olma cocuklari benimsemis, olene kadar onları ellbebek gullbebek bakmis

Ohaaaa sadakat denincede sizin arkadaş yani(!) tamam ölenle ölünmüyorda ablacığım bir yas tutsaydın? Hiç mi sevmedin hiç mi hakkı geçmedi adamın ya? Ay ne acayip insanlar var ya. Ben olsam ben de konuşmazdım Allah minik çoçuğun yanında olsun her zaman

Eşi öldükten 1 ay sonra sevgili bulması bana ters bir durum da olsa kendi tercihi der geçerim ama babası ölmüş bir çocuğu annesiz bırakacak olması karaktersiz ve vicdansız bir insan olduğunu gösterir. Ben de olsam asla arkadaşlığımı sürdürmek istemem açıkçası.
Benim oğlumun sınıf arkadaşı vardı. Kız annesine inanılmaz düşkün bir çocuktu. Bu kadın eşiyle boşandıktan sonra çocukları eşine verdi çalışmaya başladı. Buraya kadar herşey tamam, olabilir. Sonra bu kadını her gün başka bir erkekle cafelerde takılırken görmeye başladım. Bu da tamam, boşanmış bir kadın neticede istedigiyle görüşebilir.
Ama birgün kızını sorduğumda bana dedi ki "2 haftadır gidemedim yanına fırsat bulup, kızım telefonda ağlıyor anne özledim diye". İşte o an o kadından nefret ettim ve selam vermeyi bile kestim.
Haddimi aşıp her gün cafelerde takilabiliyorsun ama kızını görmeye fırsatın mı yok diyemedim. Ama gerçekten çok üzüldüm o çocuk için.
Biz burda erkekleri gömüyoruz ama ne anneler var çocukları harcayan.
Kısacası annelik kutsal filan değil.
Anne zamanında çocuğuna sahip çıkmış bir anne değilse yaşlandığında ilk tekmeyi çocuk atmalı bence.

Ben pek şaşırmadım, bizim ülkemizde evlilik ve çocuk dogurmak çogu kadin tarafından sigortalı meslek gibi görülüyor maalesef, burada da aramızda çok fazla örneği var bu tiplerin....Bu kadınlar için evlilik ve annelik barınma, beslenme ve kişisel ihtiyaclarini karşılayacak finans kaynağı ve sigorta anlamına geliyor sadece...

Arkadaşınız da bu mantıkta , bir işyeri kapanınca hemen yeni iş bir bulan bir insan kadar doğal görüyor şu anda yaptigi şeyi, konussaniz da anlayacağını sanmıyorum...Çocuk zaten batan bir yatırımın borcu gibi önemsiz ve tatsız bir ayrıntı onun için, babası ölünce başından atması gerekiyor ki yeni "iş" ine engel olmasın, yeni "sigortalar" dogurabilsin...Hepsi bu

Son düzenleme:
Allah rahmet eylesin.. Daha 3 ay geçmeden yeni sevgili edinmesi ile ilgili olarak bence pskolojisi iyi değil, yeni sevgilisi nasıl biri ilişkileri nasıl bilmiyorum ama bence yara bandı gibi bir şey olmuş olabilir onun için AMA çocuğunu insan nasıl verir? O kısmı çok kötü. Bence konuşun. Hani tamam ölenle ölünmüyor, bu ilişki de belki ona yara bandı, bu kısmı da onu ilgilendirir ama ilişki ile ilgili değil de çocuk ile ilgili konuşun "Sen geçen böyle bir laf ettin. ben yanlış mı anladım İnsan evladından nasıl vazgeçer?" deyin.

Dışardan iyi görünen her evlilik iyi olmayabilir. Eski evliligimden biliyorum. Ama madem yakin arkadaşınız bence açıkça konuşun. Uyarın. Bu tarz şeyler ağır travma belki de hayata adapte olmaya çalışıyor yeni sevgili bularak ve malesef çocuğu ölen eşini hatırlatıyor olabilir. Bize çok saçma ve vicdansizca gelebilir ama her insan aynı değil malesef.

Arkadaşı olarak uyarirsaniz kimbilir belki yaptığının farkına varır. En azından yaptığının toplumda normal karşılanmadığının farkına varır.

Muhtemelen sevgi saygı bitmiş bir evlilikti zaten ya da psikolojisi bozulmuş olabilir kınayamıyorum o açıdan. Ama malesef 1.5 yaş çocuğa aşırı üzüldüm ne diyim Allah akıl fikir versin

Esi yeni vefat ettiğinde nasıldı durumu açılımında relaxmiydi??çok ilginç bebise üzüldüm umarım babaanne tarafı vicdanlı insanlardır (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…