Eşi trafik kazasında öldü bakış açım değişti ben mi hatalıyım

Herkes bir değil. Kimisi 3 gün sonra kimisi 3 yıl sonra hayatına devam eder. Kimisi de yalnız kalmayı tercih eder. İnsanları maalesef yönlendiremeyiz. Ben 3 yıl önce boşandım aşağı yukarı henüz sevgilim olmadı. Güven problemim var. İş yerinde bir arkadaşın eşi iş kazasında öldü diyelim. 7 aylık evliydi. Adamın iş yerinden ev kaldı tazminat kaldı araç aldı. Çift maaş alıyordu. Eşi öldüğü için ona iş verildi yoksa ev hanımıydı. Neyse 1-1,5 yıl sonra çulsuzun biriyle evlendi. Adamdan kalan paraları ikinci adamla yiyor. Adamın ne evi ne aracı ne parası vardı. Ben pek muhatap olmuyorum o nedenle hoşuma gitmiyor. Olan gidene olmuş diyorum. Siz de hoşlanmazsanız görüşmeyin

Eş konusunda birşey diyemem sevgi bitmiştir saygı yoktur zoraki bir evliliktir 3 ay sonra değil 1 ay sonra bile zaten yanlız yadadigin evlilik hayatından sonra normal yani birini bulman.ama evlat bırakılmaz bence esine aşırı kinlenmis veya hiç sevgi olmayan bir evlilikti çocuk eşinden olduğu ve onu hatirlattigi için babaneye vermek istiyor.bu arada çocuk küçük 1 yaşında aralarında anne cocuk bağı tam olusmamis olabilir

Arkadaşınız erkek ve evlilik meraklısı bir kadın. Çocuğunu bile gözden çıkaracak kadar hemde.
Kimseyi kınamak istemiyorum, kendi hayatı ama bana yanlış geliyor bu tür şeyler. İnsan bi düşünüyor acaba evliykende mi vardı hayatında biri o ilişki mi devam ediyor diye. 3 ayda acısını yaşayıp insan ne ara birini bulup uğrunda çocuğunu bırakmayı göze alacak hale gelir ki?
Açın telefonu söyleyin, bana bu davranışların normal ve etik gelmiyor bu yüzden de seninle görüşmek istemiyorum. Bir erkek için 3 ay önce eşi ölmüş bir kadının çocuğundan vazgeçmesi bana fazla geliyor kusura bakma deyip kesin iletişimi.

Arkadaşınız erkek ve evlilik meraklısı bir kadın. Çocuğunu bile gözden çıkaracak kadar hemde.
Kimseyi kınamak istemiyorum, kendi hayatı ama bana yanlış geliyor bu tür şeyler. İnsan bi düşünüyor acaba evliykende mi vardı hayatında biri o ilişki mi devam ediyor diye. 3 ayda acısını yaşayıp insan ne ara birini bulup uğrunda çocuğunu bırakmayı göze alacak hale gelir ki?
Açın telefonu söyleyin, bana bu davranışların normal ve etik gelmiyor bu yüzden de seninle görüşmek istemiyorum. Bir erkek için 3 ay önce eşi ölmüş bir kadının çocuğundan vazgeçmesi bana fazla geliyor kusura bakma deyip kesin iletişimi.
Üç ay değil 13 sene önce ölmüş olsada o çocuk kendi çocuğu ben çocuk meselesine en çok takildim zaten

Bana rahel Pekcan olayından etkilenmiş konu açmışsınız gibi geldi
Süreler aynı sadece çocuk eklenmiş
O olaydan etkilensem neden konu açayım mantıklı mi banane hic tanimadigim kiz mesele benim 7 senelik yakin arkadaşım ve onu hiç taniyamamis olmam ne yapmam gerektigini bilmiyorum psikolojisi mi bozuk karakterimi pislik yaninda destek olmam gerekiyor mi gerekmiyor mu konuyu acma sebebim bu ayrica çocuğunu babanesine vermeyi düşünüyor hic beklemediğim seyler yapıyor yılların hatrina bir anda silip atamiyorum

Herkes bir değil. Kimisi 3 gün sonra kimisi 3 yıl sonra hayatına devam eder. Kimisi de yalnız kalmayı tercih eder. İnsanları maalesef yönlendiremeyiz. Ben 3 yıl önce boşandım aşağı yukarı henüz sevgilim olmadı. Güven problemim var. İş yerinde bir arkadaşın eşi iş kazasında öldü diyelim. 7 aylık evliydi. Adamın iş yerinden ev kaldı tazminat kaldı araç aldı. Çift maaş alıyordu. Eşi öldüğü için ona iş verildi yoksa ev hanımıydı. Neyse 1-1,5 yıl sonra çulsuzun biriyle evlendi. Adamdan kalan paraları ikinci adamla yiyor. Adamın ne evi ne aracı ne parası vardı. Ben pek muhatap olmuyorum o nedenle hoşuma gitmiyor. Olan gidene olmuş diyorum. Siz de hoşlanmazsanız görüşmeyin
Aslinda beni şaşırtan şey çocuk meselesi hamileyim o kadar çok ağrıma gitti ki eşini artık sevmiyor olabilir evinde bir kuşun hayvanin gittiginde bile uzun süre üzülürsün hissedersin ama evladindan vazgeçmek de cok ayri bi boyut hic taniyamamisim dedim resmen

Aslinda beni şaşırtan şey çocuk meselesi hamileyim o kadar çok ağrıma gitti ki eşini artık sevmiyor olabilir evinde bir kuşun hayvanin gittiginde bile uzun süre üzülürsün hissedersin ama evladindan vazgeçmek de cok ayri bi boyut hic taniyamamisim dedim resmen
Maalesef öyle bazen öz kardeşimizi bazen aynı yastığa baş koyduğumuzu tanıyamıyoruz. Çocuklarımın babası da çocuklarından vazgeçti mesela. Yani işte böyle hissettiğimiz insanları hayatımızdan çıkarmalıyız boşuna kendimize yük etmeye değmez

Maalesef öyle bazen öz kardeşimizi bazen aynı yastığa baş koyduğumuzu tanıyamıyoruz. Çocuklarımın babası da çocuklarından vazgeçti mesela. Yani işte böyle hissettiğimiz insanları hayatımızdan çıkarmalıyız boşuna kendimize yük etmeye değmez
Aslinda emin olamiyorum çünkü eşini de cok sevdigini söylüyordu çok fazla ağladı intehar eder diye basinda. Beklediler asla vazgeçemez çocuğundan diye düşünüyordum çözemiyorum kafasi mi iyi değil yoksa kendisi mi böyleydi

Bu tarz şeyler ağır travma belki de hayata adapte olmaya çalışıyor yeni sevgili bularak ve malesef çocuğu ölen eşini hatırlatıyor olabilir. Bize çok saçma ve vicdansizca gelebilir ama her insan aynı değil malesef.
O kadın bile bu kadar legalize edemiyordur şu anda yaptığı vicdansizliğı... Şunu bir erkek yapsa burda topa tutardik ama değil mi?

7 yillik arkadasim 5 sene sevgili üç senedir de evliydi genel olarak mutlu bir evlilikleri vardı 1 bucuk yaşlarında da çocukları var esi üç ay önce talihsiz bir kazada vefaat etti maalesef Allah rahmet eylesin iyi de biriydi hep görüşürdük eşli olarak falan arkadaşımızdi ama garip bir durum var arkadaşım daha üç ay olmadan birileri ile görüştü şuan sevgilisi varmış bekar mis ciddi düşünürse de çocuğu babane ye verir evlenirim dedi daha ilk şoku atlatmadan ikinci lafi ile ben resmen yıkıldım açıkçası neye üzüleceğimi bilemedim ilk başta psikolojik olarak esi öldü iyi değildir diye düşündüm ama ölenle ölünmüyor diyip gülüp yeni sevgilisini anlatması ben kaldıramadım yani midem bulandı mesafe koydum baya da yakındık simdi ariyor sabah akşam açmıyorum sitemli msjlar atıyor yanlış mi yapıyorum bilmiyorum ama gerçekten benim bile söyledikleri ağrıma gitti yedi sene nasıl arkadaşlık etmişim diyebildim kızlar sizce psikolojisi mi iyi değil yoksa karakteri mi leş mis ben çözememisim
Ben görüşmezdim...

Şoklardayım. O kadar tetiklendim ki yazacak bir şey bulamıyorum. En yakınını kaybedenler anlar. 3 ayda sevgili bulmak ne, ilk 3 ayda yaşamıyor nefes alamıyor olursunuz. Minicik çocuğu da babaannesine bırakacakmış. Yazık yavrucağa

X