Acaba ben eşimi yanlış mı anlıyorum ?

kuaför olan arkadaşımın yanında haftada birkaç gün çalışma kararımı eşime söylediğimde;kendimi o sıkıntıya sokmama gerek olmadığını söyledi,yol derdi falan...hiç gerek yok dedi.
aslında bende çalışmayı pek sevmediğim için ısrar etmedim !

Bence calismadigin surece, ne kendine guvenin gelir, nede esin duzelir. Haftada bi iki gun dahi olsa calismalisin.
Yada bi sosyal aktivite bulmalisin kendine.

Ayrica esin iki pantolon iki gomlek nasil idare ediyo?
Temiz temiz giyinmek varken.
İki pantolon iki etekle hayat mi gecer?

Temizlik imandan gelir derler ama nedense esiniz bunu unutmus.

canım yanlış anlama ama birşey sorucam,eşinin ailesi birazcık ortamları kısıtlımıymış,yani çok küçük yerde bir ilçede köyde falanmı büyümüş,belki annesi de ya da oturdukları çevrede böyledir.çünkü böyle bir tanıdığımız var aile dostu. kadın bakımlı eğitimli adam da eğitimli ama ailesi falan hep köyde küçük yerde büyümüş(karadenizin küçük bir ilçesinin köyü).kadın bi etek giyse at gibi oldun yeleli yeleli,kadın ruj sürse,ağzın bişeye benzemiş(söylemiyorum o şeyi midem bulanıyo), saçına fön çektirse başka bişey falan filan... yani anlayacağın hiçbirşey yakıştırmıyo,herşey gereksiz geliyo,kadın gömlek pantolon dışarı çıksın saçını toplasın çok beğeniyomuş, ama yeni bir giysi alacağı makyaj yapacağı zaman ne gerek var ben öyle beğeniyorum falan.hiç de kıskanç değil adam,cimri de değil telefon tv falan son model. ama giyinmek bir kültür işi ya,yakıştıracak insan eşine özellikle teşvik edecek hatta.bilmiyorum canım. umarım yanlış anlaşılmam.

üstüne basa basa cimri deil demişsin kocan tabi en iyi sen tanırsın ama anlattıklarına bakılırsa biraz cimri gibi eteği giymekten midem bulandı dediğine göre aynı şeyleri çok giymişsin yani alınmamak istenmemiş (beğendiğin şeyler olmasına rağmen)sigara masrafını bahane edip seni sindirmiş açıkcası ayrıca bu giyim kuşam olayları abartmamak şartıyla dikkat edilmesi gerken bi konudur ayrıca artık ucuzada çok şık şeyler bulunulabilio ama eşin böyle alışmış böyle görmüşse değiştirmek zor olabilir bunun için çalış ki kimse sigara paranı başına kalkmasın hemde istediğin şeyleri aırsın ....

Son düzenleme:
benim de eşim sizin eşiniz kadar olmasa da giysi konusunda pek almayı özellikle onunla beraberken almayı sevmez.
ne gerek var. ihtiyacın varmı sonra alırsın diyerek geçiştirir..
ama teknoleji ve elektronik eşya'ya hiç yok demez..
en iyisi en pahalısını alır, hiç düşünmez bile..
cepim bozuldu derim akşama cep almış ayfon gelmiş..
laptopum bozuk apple macintosh aldı.
büyük kızım daha 5 yaşında ona ayped 2 aldı.
yani demek istediğim cimri olan almaz bunları.
ama giysiye evin ihtiyaçları halı koltuk tül vs.gibi .bunlar iyi gerek yok yenisine der geçiştirir.
bende buldum yolunu.onunla birlikde almıyorum artık.
kendi başıma ne ihtiyacım varsa alıyorum akşam evde görüyor.
kimini beğeniyor kimini beğenmiyor.beğenmediğini de takmıyorum walla .
alınca hiçbirşey demiyor niye aldın ne kadara aldın gibi sormuyor bile..
ama bugün de alışverişe çıkalım giysi aldırmaz yine.
ekmek makinesi alalım desem hemen alır.
ne zamandır onu almak istiyor ben aldırmıyorum.
gerek yok kullanmayız boşuna yer işgal edecek diye geçiştiriyorum..

Bazı erkekler böyle seyleri gereksiz görüp üzerinde durmuyor.
Hic hoslanmadıgım bir durumu yasıyorsunuz ben üstüme basıma almayı cok seven biriyimdir cünkü.

merhebe herkeze..

biliyorum merak edenler var son durumları.

en saon yaptığım alışverişten sonra kendime henüz hiçbirşey almadım.
ama bu artık okadar önemli bir durum değil benim için,çünkü hamileyim :))
sigarayıda bıraktım,5 kilo aldım bunlar gözle görülür şekilde değiştirdi beni,güzelleştim :)
geçenlerde bir pardesü beğendim denedim tam oldu,sanki benim üzerime dikmişler..
haftaya eşimi de aldım gittim göstermek için.bi giydim bedeni küçük geldi.1 haftada büyümüşüm :)
40ı denedim bu tam oldu ama kollar pot pot çok komik duruyor.kız yaptırırız,ölçü alayım falan dediysede almak istemedim zaten eşimde beğenmemişti :S
alsam giyememki hafta geçmeden büyüyorum.doğumdan sonra nasıl bir bedene sahip olacağımda muamma !
eşim bana 'toplu para aldığım zaman cebimden bi miktar al,ben anlamam,biriktirirsin' demişti.
hemen hemen 15-20 gün önce 50 tl aldım.
şimdiden etek,pantolon,eşofman olmuyor üzerime,pardesüm bile sıkmaya başladı.
gittim o parayla kendime bol penye kumaştan pantolonlu etek diyorlar,ondan aldım.
birtane uzun kollu badi ve, bebeğime zıbın aldım.

eşim karadenizli.evet,köyde doğmuş ilkokulu köyde okumuş.
ama kaynatam eli açık biridir ne giyimden ne de yiyimden kısıtlar.
dolabında 40-45 kadar gömleği vardır hepsi çok kaliteli gömleklerdir.en ucuzu 300 tldir.
acıktığı gibi ilk karşısına çıkan lokantaya girer.yanımda kaç kişi var demeden onca insanı doyurur.bir keresinde sadece 4 kişilik bir yemeğin ücreti ona 450ye maal oldu.demek istediğim bonkör bi baba elinde büyümüş eşim.
görümcelerim ve kaynımda aynı babaları gibi.aldıkça alırlar ve asla doymak bilmezler.

ben kitap okumayı çok severim.birgün de 400-500 sayfalık kitap bitiririm.eşime her akşam bir kitap ismi söylerdim o akşam alır gelirdi.düşünün sigara gibi günlük kitap parasınıda karşılardı.
artık okumayıda bıraktım.
ne masrafsız kadınım vesselam :))))

eşim çok temizdir,gerçekten çok titizdir.
bir pantolonunu 2-3 günden fazla giymez.zaten ozamana kadar ben çıkartmış olduğu pantolonu gömleği yıkamış,ütülemiş yerine koymuş oluyorum.zaten çalışırken iş üstü giydiği için normal üstünü sadece işe gitmek,işten dönmek için giyiyor.kendi arabasıyla gedip geldiğinide düşünürsek üstünü kirletmeye fırsatı olmuyor.

henüz bebeğimede birşey almış değilim :KK43:( 18 haftalık.
bakıyorum netten bebek arabalarına.gösteriyorum eşime diyorki ,' bukadar pahalı olmasına gerek var mı.zaten sen nerede ne sıklıkla kullanacaksın ki bu arabayı ?'
vay be diyorum,doğmamış çocuğuna bile cimrilik yapmaya başladın helal olsun!
ben ona ne gerekirse alacağım ama cüzzi fiyatta.

kızlar inanmazsınız çok çalışıyor,hiç tembelliğini görmedim şimdiye kadar.son 1 aydır hiç tatil yapmadan çalışıyor.
hesapladımda bizim aylık ev giderimiz 1,5 milyar.
yine tek başına iyi geçindiriyor bu evi.

bide dedim ki eşime 'sana açık açık cimri diyorum artık kızmıyorsun,neden?
diyor ki ,' artık bebeğimiz geliyor,tutumlu olmam gerek.şuan cimri değilim ama olmaya çalışıyorum.'
sanırım evin giderlerini kısıtlamaya başlayacak.

yine geçenlerde görümcem aradı çağırdı.tamam gelirim dedim.
eteğimi giydim fermuarı kapanmıyor !
herşey dar geliyor.sinirden ölüyorum,nasıl ağlıyorum varya.aradım görümcemi böyle böyle ben gelemiyorum dedim.
bana dedi ki,deniz hiç üzülme canan(görümcem) sana gelecek beraber gider sana hamile kıyafetleri alacaksınız.
tamam diyip kapattım telefonu ama burnumdan soluyorum.
eşim geldi akşam benim gözler şiş.ne oldu falan..
dedim ki, ben senin karınım,bu karnımda ki de senin bebeğin.benim giyecek birşeyimin olmamasını ablan,baban yerine senin dert etmen gerekirdi.bu lafı duyurdunya bana artık ne yaparsan yap,umrumda değil.(o aralar hiç kimse ödeme yapmıyordu,alacakları birikmiş varlık içinde yokluk sıkıntısı çekiyorduk)
dedi ki, ben tembellik edip,sokaklarda aylak aylak geziyor muyum,görüyorsun çalışıyorum.anca yetiyorum demek ki bu zor zamanımda bana dediklerine bak.bana böylemi destek olacaksın.
benim gözüm dönmüş.daha fazla çalış ozaman dedim.aramız fena bozulmuştu.

aramız gayet iyi bu aralar.ama hala bişeyler almış değilim kendime.son aldığım siyah etekli pantolon yıkandığı zaman dışarı çıkmıyorum!
bayrama birkaç gün kala para alır.alelacele alışveriş yaparız.ben gün içinde yorulur bıkar o ne beğenirse 'he' derim alırım.sonra giymem ihtiyacı olana veririm.işte böyle kızlar sil baştan benim hayatım..

Hayırlı olsun bebeğiniz.. :)

Belki yazmışsınızdır konuyu baştan sona okumadım, bağışlayın.

Merak ediyorum; hiç mi birikim yapamıyorsunuz ? Yani illaki eşinizle mi almak, ya da eşinizin mi alması gerekiyor.. Ben olsam; mutfak masraflarımdan arttırdıklarımla kendi ihtiyaçlarımı giderirdim, üstelik eşime söyleme gereği bile duymazdım.

Hayırlı olsun bebeğiniz.. :)

Belki yazmışsınızdır konuyu baştan sona okumadım, bağışlayın.

Merak ediyorum; hiç mi birikim yapamıyorsunuz ? Yani illaki eşinizle mi almak, ya da eşinizin mi alması gerekiyor.. Ben olsam; mutfak masraflarımdan arttırdıklarımla kendi ihtiyaçlarımı giderirdim, üstelik eşime söyleme gereği bile duymazdım.

çok teşekkür derim..

birikim yapıyorum ama sizin dediğiniz gibi mutfak masraflarından arttırıp değil.çünkü mutfak alışverişini bugüne kadar hep eşim yaptı.eşimin izni ile toplu para aldığı zamanda cebinden aldığım paralarla.ama gün geliyor eşim para alamıyor.işte ozaman onun yarasına merhem olsun diye ona veriyorum.borcum olsun diyip alıyor ama ne yazık ki geri dönmüyor param :)
evet,o paraları biriktireceğime kendime birşeyler alırım ama,bu ne hiç güzel değil.bunu kullanmanı istemiyorum diyor ben de başkasına veriyorum(benim zevkimi beğenmiyor,o beğenmeyince ben de o aldığım şeyden soğuyorum,giymek istemiyorum.)

çok teşekkür derim..

birikim yapıyorum ama sizin dediğiniz gibi mutfak masraflarından arttırıp değil.çünkü mutfak alışverişini bugüne kadar hep eşim yaptı.eşimin izni ile toplu para aldığı zamanda cebinden aldığım paralarla.ama gün geliyor eşim para alamıyor.işte ozaman onun yarasına merhem olsun diye ona veriyorum.borcum olsun diyip alıyor ama ne yazık ki geri dönmüyor param :)
evet,o paraları biriktireceğime kendime birşeyler alırım ama,bu ne hiç güzel değil.bunu kullanmanı istemiyorum diyor ben de başkasına veriyorum(benim zevkimi beğenmiyor,o beğenmeyince ben de o aldığım şeyden soğuyorum,giymek istemiyorum.)

Buna izin vermeyin..Sizin giyiminize bu kadar müdahale etmesine izin vermeyin.. Bu kadar mı zevksizsiniz ? Kendi zevkinizi değerlendirdiniz mi hiç ?
Eğer kendinize yakıştırıyorsanız onu dinlemeyin.Bir der iki der sonra vazgeçer.Bence artık birşeyleri kırma vakti gelmedi mi ?

Size müdahale etmesine izin vermeyin ve lütfen artık biriktirdiğiniz paranızı eşinize vermekten vazgeçin derim ben..

Böyle hep onu beklemek zor gelmiyor mu size? Hem bu şekilde biraz döngüyü değiştirmeniz monotonluktanda kurtarır sizi..Eşinizede biraz dank eder.

Buna izin vermeyin..Sizin giyiminize bu kadar müdahale etmesine izin vermeyin.. Bu kadar mı zevksizsiniz ? Kendi zevkinizi değerlendirdiniz mi hiç ?
Eğer kendinize yakıştırıyorsanız onu dinlemeyin.Bir der iki der sonra vazgeçer.Bence artık birşeyleri kırma vakti gelmedi mi ?

Size müdahale etmesine izin vermeyin ve lütfen artık biriktirdiğiniz paranızı eşinize vermekten vazgeçin derim ben..

Böyle hep onu beklemek zor gelmiyor mu size? Hem bu şekilde biraz döngüyü değiştirmeniz monotonluktanda kurtarır sizi..Eşinizede biraz dank eder.

tarzım değişiktir.yarasa kol modelleri severim.
eşarbımı omuzlarıma yayarak örtmekten yanayım.
pardesümü uzun,ayaklarıma kadar isterim.
o ise pardesü değil kap giymemi ister.
başörtümü kapın içine koymamı ister.
ben düz etekleri severim,o pileli almamı ister..vs..

bayramdan sonra maddi olarak rahatlayacağını düşünüyorum.
işte ozaman sigara içiyorum,yük olmayayım düşüncem olmayacağı için gereken neyse yapacağım.
zaten artık para biriktirmek yerine aldığım parayla ufaktan ufaktan bebeğimin ihtiyaçlarını almaya başlayacağım.yani dediğiniz gibi yapacağım.
market alışverişi kıonusunda beni öyle alıştırmışki;neyin kaç para olduğundan bi haberim.markete beraber gitsek hangi ürünü alacağımı şaşırır onun yanıma gelmesini beklerim.elim ayağıma karışıyor.
ben birşey alsam elime,bak bu daha uygun bunu alalım.yok onu buradan değil diğer marketten alıyorum ben.
canım anlayacağın benim bu olumsuzluklar yüzünden kendime güvenim yok.

çok şaşkınım inan:KK43: benim eşimde pek beğenmez benim aldıklarımı ilk evlendiğimizde aynılarını yaşıyodum benim beğendiklerime burun kıvırıyor tarzım olmayan şeylere uzanıp baak bunlar güzel diyordu bende salak gibi alıyodum...ama 2 defa giyinip başkasına veriyodum...ama şimdi gidip kendi istediğimi alıyorum beğenmesede ben beğendim diyorum susuyoo:=))
(

maddi olarak durumumuz gayet iyi.

eşim kendine de pek birşey almaz.

ama evimizde kullandığımız herşey son teknoloji.

yani cimri değil de,ne biliyim hani önemsemiyor :KK43:

ahh tatlım malesef eşin tam bir pinti senin bakma teknolojiye aldıklarına çünkü o onları seviyor ama sna gelince yok öyle mi tipik pinti adam işte

hemile olduğum için pardesü alamam.onun yerine ferace alacağım.
gittim biryerde beğendim.
ayakkabımı da beğendim.
aynı şekilde eşarbımı,çantamıda beğendim.
alışverişe gittiğimizde onları alacağım.o beğenmesede.

bu nekadar doğru bir davranış bilmiyorum ama,hamile olduğumu öğrendiğimden belli kendimi sevmeye azda olsa kendime güvenmeye başladım.kararımın arkasında durma gücü verdi bebeğim bana :))

çok şaşkınım inan:KK43: benim eşimde pek beğenmez benim aldıklarımı ilk evlendiğimizde aynılarını yaşıyodum benim beğendiklerime burun kıvırıyor tarzım olmayan şeylere uzanıp baak bunlar güzel diyordu bende salak gibi alıyodum...ama 2 defa giyinip başkasına veriyodum...ama şimdi gidip kendi istediğimi alıyorum beğenmesede ben beğendim diyorum susuyoo:=))
(
onun yanındayken onun beğenmediği şeyleri giymek rahatsız etmiyor mu seni ?
burun kırması 'iğrenç' demesi zoruna gitmiyor mu ??
ahh tatlım malesef eşin tam bir pinti senin bakma teknolojiye aldıklarına çünkü o onları seviyor ama sna gelince yok öyle mi tipik pinti adam işte

bilmiyorum canım :KK43:( ama düzelecek inanıyorum..

tarzım değişiktir.yarasa kol modelleri severim.
eşarbımı omuzlarıma yayarak örtmekten yanayım.
pardesümü uzun,ayaklarıma kadar isterim.
o ise pardesü değil kap giymemi ister.
başörtümü kapın içine koymamı ister.
ben düz etekleri severim,o pileli almamı ister..vs..

bayramdan sonra maddi olarak rahatlayacağını düşünüyorum.
işte ozaman sigara içiyorum,yük olmayayım düşüncem olmayacağı için gereken neyse yapacağım.
zaten artık para biriktirmek yerine aldığım parayla ufaktan ufaktan bebeğimin ihtiyaçlarını almaya başlayacağım.yani dediğiniz gibi yapacağım.
market alışverişi kıonusunda beni öyle alıştırmışki;neyin kaç para olduğundan bi haberim.markete beraber gitsek hangi ürünü alacağımı şaşırır onun yanıma gelmesini beklerim.elim ayağıma karışıyor.
ben birşey alsam elime,bak bu daha uygun bunu alalım.yok onu buradan değil diğer marketten alıyorum ben.
canım anlayacağın benim bu olumsuzluklar yüzünden kendime güvenim yok.

Evet çok bağlanmışsınız eşinize bu konularda.Ama değiştirebilmek inanın zor değil..Devrim yapıyorum deyin kendi kendinize ve yeniden şekillendirin hayatınızı..

Eşlerin market alışverişi yapmasından yanayım ben ama..Bu yönden iyi bence..Hatta bu konuda çok şikayet eden var..Boşverin evin ihtiyaçlarını o alsın,varsın siz birşey bilmeyin market hakkında.

Fakat lütfen kendinize kendiniz alın ne varsa, ne lazımda..Asla karışmasına izin vermeyin..Ama onun zevkinide göz önünde bulundurabilirsiniz..

Cap istiyorsa o şekildeki modellere bakabilirsiniz..Eşarbınızı yakanıza indirmenizi sevmiyorsa indirmeyip, omuzlarınıza atkı şeklinde şifon şallar atabilirsiniz..

Sonuçta her ikisindede yanlış birşey yapmış olmazsınız inancınız gereği ama eşinizin istediği gibi olur en azından.Belki öyle daha çekici geliyorsunuzdur ona..

X