Eşarp ve şal

Ertesi gün kullanacagını perdeye as bence her gün ütülemek bana ters dersn.Ben hergün ütülüyorum.Askıyada assan bazı yerlerinde iz kalıyor ve yapmanda zorlaşıyor :) en iyisi perdeye toplu iğne ile bi ucundan tuttur sabaha ütülemeden kullanabilirsin

Ben şu english home özdilekte satılan süngerli cicili bicili askılar var ya ondan aldım eşarplarımı ona iğneliyorum çok rahat oluyor. Çünkü ipek eşarp kullanıyorum çabuk karışıyor asmak en mantıklısı. Şallarımı da, yeni gardroplarda görmüşsünüzdür erkekler için pantolon asma yeri var. He işte Şallarımı da oraya asıyorum çok rahat oluyo valla :)

Kırışa kırışa katlayıp koyuyorum. Kullanacağım zaman ütülüyorum. Ütülemeden katlayınca kabarık duruyo bu görüntüden rahatsızsan şayet minik hurçlar var katla koy çek fermuarı oh mis :)

Esarplarimi ignelemekten nefret ederim. Katlayip koyuyorum yerine surekli utuluyorum..

Ipekleri çamaşır Asar gibi çırpıp düzgünce asın iz olmaz. Başınıza takarken katlayacağınız yeri de katlı bırakın ki rahat olsun sonra.

Multi şifon şallar pratik ve rahat. Ütü istemez, kafada hissedilmez. Öneririm.

Askiya asilsada ilaki iz kaliyor ortasinda falan malaesef utuluyorum her zaman ama kirismayan sallarimda var hic utulemeden kullandihim

Ben akşamdan ütülüyorum, sabaha kadar da etek askısında tutuyorum.

katlayıp koyuyorum çekmeceye. çok buruşuksa ütülüyorum, eğer çok gözğüme batmıyosa o şekilde kullanıyorum :)

Bende toplu halde ütüler pantolon askısına asarım. Hatta bazı eşarplarım makineden bile ütülü gibi çıkar kırışmaz hiç 10-20 liralık eşarplarım canlarım benim. Onları renklerine ve en sık kullandıklarıma göre pantolon askısına üst üste yerleştiririm hiç bir şey olmaz.
Tabi ipek kırışan eşarplarım var ama onları zaten çok sık tamam. Onlarda ütülenip pantolon aslısına asılır kullanılacağı zaman ütü istemiyorsa takarım. Ütü ihtiyacı varsa ütülenir

Askıya da assan bi şekilde bi yerlerinde iz bırakıyo hep o yüzden katlayıp koyuyorum. O an hangisini takacaksam onu ütüleyip takıyorum iki dk mı almıyo zaten

Bir askı aldım. O pantolon konulan yere küçük bir havlu katladım koydum. Kenarlarını birbirine diktim. Mandalla 6-7 tane eşsrp asıyorum. Onlar sık kullandıklarım. Daha nadir kullandıklarımı lazım oldukça çıkarıp ütülüyorum. O askıyı da gardırobumun görünmeyen tarafına astım. Kendi evimde değilim. Annemlerdeyim. Anlaşılır olması için bir fotoğraf yüklüyorum. Evdeki buna benziyor. Yalnız havlu daha küçük. Bir de bunda dikiş yok.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    98,2 KB · Görüntüleme: 108
Bir askı aldım. O pantolon konulan yere küçük bir havlu katladım koydum. Kenarlarını birbirine diktim. Mandalla 6-7 tane eşsrp asıyorum. Onlar sık kullandıklarım. Daha nadir kullandıklarımı lazım oldukça çıkarıp ütülüyorum. O askıyı da gardırobumun görünmeyen tarafına astım. Kendi evimde değilim. Annemlerdeyim. Anlaşılır olması için bir fotoğraf yüklüyorum. Evdeki buna benziyor. Yalnız havlu daha küçük. Bir de bunda dikiş yok.
bu güzelmişş:)
havlunun üstüne ignelesek daha iyi olur demi ben beğendim :)
buldum ben benim hiç kullanmadığım askı vardi bide çeyizimde kalan süngerli bişey vardi kaplıycam yapıp igneliycem. aklıma geldi bu foto koyunca:)

ama askıya assanda şalı ben takınca yine ütüsü bozuluyor diğer kullanışta tekrar ütü yapmak zorunda kalıyorum. yani kaçışım yok her kullanışta ütü yapmak zorundayım

İğneyebilirsin canım. Ben o eşarptaki iğne izlerinden huylanıyorum biraz.:KK48: O yüzden mandal tercih ediyorum. Eşarbı zaten bağladığımız için o bağlanan kısmın ucuna mandal takıyorum. Sorun olmuyor. Evlendiğimden beri (5 sene) bu şekilde kullanıyorum. Çok rahatım. Onu da annem akıl etti. İtiraf edeyim.:KK52:

Mandal derke
İğneyebilirsin canım. Ben o eşarptaki iğne izlerinden huylanıyorum biraz.:KK48: O yüzden mandal tercih ediyorum. Eşarbı zaten bağladığımız için o bağlanan kısmın ucuna mandal takıyorum. Sorun olmuyor. Evlendiğimden beri (5 sene) bu şekilde kullanıyorum. Çok rahatım. Onu da annem akıl etti. İtiraf edeyim.:KK52:
mandal derken özel bi aparatmı? Başörtüsü.için

X