Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Benim para bol veya değil . Ben kendi harcadığımdan değil paranın bir hikmeti olmadığından bahsediyorum ..
Yani 500 lira aman aman büyütülecek bir rakam değil ..
2 memur nerdeyse 12000 lira alır ..
Kadın üstüne düşeni yapıyorsa gerisi adamı bu kadar hesapci yapmamalı .
Kadın o parayı kardeşine değil kıyafete de verebilirdi .
Damlaya damlaya gol olur
Kıyafete harcaması demek kendine harcaması demek
Ayrıca genç ,eli ayağı tutuyor çalışsın neden demiyorsunuz ?farkinda misiniz kimse ablasina verdiği paraya laf etmiyor....asalak birinden bahsediyoruz

Kadınla erkeği bir tutmuyorum bu konuda. Benim ailemden gördüğüm bu. Babam gündüz başka gece başka işte çalışırdı. Annem de zaman zaman çalıştı ama erkek çalışkan olmalı Karısının parasını bu kadar hesaplamamalı.
Evlilikte senin paran benim param olmaz ortak bir gelir olur ve ekonomik kararlar beraber alinir .oyle bi yazmissiniz ki sanki adam karisinin parasina el koymus . Gereksiz yere baskasinin luxu icin ortak gelirin harcammasini istememis

Kizlar merhabalar araniza yeni katildim. Siteyi takip ederdim ama su zamana kadar uye olma geregi duymadim. Benim bir derdim var sizlerden akil almak istiyorum.
Sorunum esimle ilgili uc yil once esimle evlendik. Evlenirken esime evde bir kardesim var musaden olursa ona biraz para yardimi yapmak istiyorum demistim o da kabul etti. Ben bu kardesime her ay duzenli para yolluyordum kendisi 2 yillik bir okul okudu ve memleket cok.kocuk bir yer oldugu icin orda is bulamadi cok aradi ama kendine uygun bir is bulamadi. Daha sonra okudugum bolumden bisey olmayacak diye sinava girip ogretmen oldu bu yilda okulunu tamamladi sinava girdi. Bunlari anlatiyorum ki kardesimin durumunu bilin diye. Ben bu kardesime destek olurken ablamin bir saglik probemi ortaya cikti ve diger kardeslerimle birlikte babamda dahil ablamin saglik masrafini uslendik. Herkes belli biseyler odedi(ben dahil) gecenlerde memlekete gittim o para yardimi yaptigim kardesimin elindeki telefon adeta rahmetli olmus. Eve geldigimde hattimin uzerine telefon almak istedigimi esime soyledim. Kardesime almak icin. İste butun tartisma bundan cikti. Esim cok sinirlendi. Bu para isi ne zamandir gozume batiyordu dedi. İstemiyorum dedi. Kardesinin okulu bitti kpss ye de girdi. Gitsin gecici ne is buluyorsa yapsin dedi. Ben ev alacam araba alacam ise otobus dolmusla gitmekten biktim falan dedi. Ben cok uzuldum. Tartisma daha da alevlendi. O bana saydi ben ona saydim. İs hakarete gidecekti ki esim daha fazla konusmak istemiyorum diyip evden cikti gitti. Bende defol seni istemiyorum git dedim. Bi kac saat sonra da geri geldi. Ben zaten sonuclar aciklandiktan sonra para gondermeyi birakacaktim zaten. Durumumu iyi cok sukur paraya ihtiyacimiz yok ikimizde memuruz. Esimin evlenmeden once bu durumu bilip simdi boyle yapmasi cok sinirime dokundu verdigi sozu tutmadi. Sonra da soyledigim laflardan biraz utandim acikcasi. Gece boyu konusmadik. İlk kez boyle hararetli tarstisdik. Kizlar sizce cok mu abarttim acaba? Esim konusmuyor benimle.
eşiniz çok çok haklı ve sizde bir o kadar haksızsınız.

3 yıllık evlisiniz ve hala araba almadınız öyle mi? kusura bakmayın ama siz baya baya haksızsınız. burda yazılan onca şeye rağmen hala nasıl aklım almıyor falan yazabiliyosunuz. bir de durumumuz iyi demişsiniz nesi iyi pardon. çocuk olmadan araba ev alamayan çocuk olunca hiç alamaz. ben eşinizin yerinde olsam sizden çocuk istemezdim.

Bende onu anlamiyorum. Yardim ihtiyac sahibine yapilir. Sanki öz cocuk gibi maasa baglanmis erkek kardes calisabilecegi halde.
Eşimin bi arkadası var ,kendi meslegınde iş bulamadı. Eşim ve arkadssları her ay bi mıktar toplayıp yardım yaptılar, adam iş aramayı hepten bıraktı, gitsin simit satsın, herkes meslegını mı yapıo sanki bu hayatta. Hazıra alıştırmamak gerek suistimal edılıo bazen..para kolay kazanılmıo.yardım gercek ıhtıyac sahıbıbe yapılmalı.

Eşimin bi arkadası var ,kendi meslegınde iş bulamadı. Eşim ve arkadssları her ay bi mıktar toplayıp yardım yaptılar, adam iş aramayı hepten bıraktı, gitsin simit satsın, herkes meslegını mı yapıo sanki bu hayatta. Hazıra alıştırmamak gerek suistimal edılıo bazen..para kolay kazanılmıo.yardım gercek ıhtıyac sahıbıbe yapılmalı.

aynen

bu adam bu kadını boşar , erkek kardeştende ağzının payını alınca ben ne yaptım der ,

Benim para bol veya değil . Ben kendi harcadığımdan değil paranın bir hikmeti olmadığından bahsediyorum ..
Yani 500 lira aman aman büyütülecek bir rakam değil ..
2 memur nerdeyse 12000 lira alır ..
Kadın üstüne düşeni yapıyorsa gerisi adamı bu kadar hesapci yapmamalı .
Kadın o parayı kardeşine değil kıyafete de verebilirdi .
iyi de adamın suçu ne? evlenince ekonomi kişisel mi oluyor?
saçma yorum

kıskançlık mı :)
size sanırım hava atmak için ortam doğmuş.
240 tl kişi başı mı ? 3 kişi için mi ? eğer 3 kişi içince ucuz yermiş.
Ne hava atması ..Her şey artık son derece pahalı ,yardımının bu kadar büyütülecek bir rakam olmadığını anlatıyorum. Markette bile bir poşete 200 lira verdigimiz bir zamanda yasiyoruz. Arkadaşlarla gittiğimiz bir kahvaltı .Ucuz falan değil alt tarafı bir kahvaltı tabağı ,

Aynen öyle. Simdi bahaneler gelir neden calisamayacagina dair, ama sahsen 16 yasinda calismaya baslayan biri olarak yol gitmeyi de öğrendim, cesitli islerdede calistim ve okudum. Gerektigi yerde bende kardeslerime yardim ettim. Ama kimse bunu bu kadar zaman kabul etmezdi. Evlilikte senin paran benim param diye birsey yok. Rakam da önemli..kadin o parayi kendine harcasa adamin da bu kadar zoruna gitmezdi

adam iki işte çalışacağına kardeşi "tek" bir işe gitse daha mantıklı değil mi?
Zaten memur insanın başka işte çalışması kanunen yasak diye biliyorum, illegal bir şey öneriyorsunuz şu an.
Hani bir de birinin 20 saat çalışmasındansa diğerinin bir zahmet edip de 6 saat çalışması daha mantıklı olur gibi düşünüyorum.
Ya tabi o da çalışsın artık. Ben öğrenciyken gönderdiğinden bahsediyorum. Hepsine dolmuş adam belli ki ona kızdım. Çok bir şey değil gönderilen ev araba alınacak kadar bence.
Memursa evet çalışamaz kendi seçimi hayat standartı da belli, normalde çocukları olsa bu kadar ekstra giderleri olur zaten.

Evi ortak gecindirip kadının kalan parasını birikime ayırıyorlarmis ..
Ben ayda bu miktarın yaklaşık 8 katını sağa sola ,sokak hayvanlarına harcadigim için gözüme 500 lira batmaz hiçbir zaman ..
Gönlü darlık kötü bir şey
500*12 yıllık 6000 lira yapar 6000 lirayla da zengin olunmaz :)

Yok yahu evi eşim geçindiriyor kalanı da biriktiriyor yazmış

paraya ihtiyacımız yok diyorsunuz eşiniz araba ev almak istiyormuş araba yok demek ki dolmuşla gidiyor.
koskocaman insana telefonuna kadar niye alasınız ki çok abartmışsınız yeterince hatta fazla bile destek olmuşsunuz. Ben eşinizi haklı buldum çünkü empati yapıyorum. benim eşim yapsa ben de tavır yaparım. Eşiniz çok da anlayışlıymış bence

Aynen öyle. Simdi bahaneler gelir neden calisamayacagina dair, ama sahsen 16 yasinda calismaya baslayan biri olarak yol gitmeyi de öğrendim, cesitli islerdede calistim ve okudum. Gerektigi yerde bende kardeslerime yardim ettim. Ama kimse bunu bu kadar zaman kabul etmezdi. Evlilikte senin paran benim param diye birsey yok. Rakam da önemli..kadin o parayi kendine harcasa adamin da bu kadar zoruna gitmezdi
Kadın maaşını kemdı hesabında bırıkrıyormuş, belkide adam ne kadar yardım yaptıgını ne kadar bırıkım yaptıgını bılmıyo, belki de kuruyo kafasında ,maaşının cogunu verıyor sanıyor. Şeffaf degılki. Atıyorum 4500 aldım ,500 ü kardesıme verdım 4000 de bırıkımde diye soyluyormu ki

Evi ortak gecindirip kadının kalan parasını birikime ayırıyorlarmis ..
Ben ayda bu miktarın yaklaşık 8 katını sağa sola ,sokak hayvanlarına harcadigim için gözüme 500 lira batmaz hiçbir zaman ..
Gönlü darlık kötü bir şey
500*12 yıllık 6000 lira yapar 6000 lirayla da zengin olunmaz :)
3 senedir yardım ettiğini düşünürsek 6000*3=18000

Sen de haklısın o da haklı iki kuruş ici birbirinizi yıpratmaya değmez es kaza is tersi olsaydı esin kardeşine ailesine destek çıksaydı.. hos hayatin ne getireceği belli değil. Tatlılıkla konuş sen ondan o da sende özür dilesin. ..
Allah ablana saglik versin tüm hastalara da...

X