Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Dün aldığım sonuçlarla bende erken menapoz olduğumu öğrendim. fsh ım 100 üzerinde çıktı. Başta çok üzüldüm ama bu durumla başa çıkabilirim çünkü daha öncede başıma geldi.
Benim gibi olan arkadaşlar sakın panik olmayın. 4 sene öncede bu durumu yaşadım fshım 80 civarıydı. Evlenmek üzereydim doktorum bana doğuım kontrol hapı önerdi yumurtlamayı donduruyor ama yumurtaların ziyan olmuyor. Ben 6 ay kullandım bırakır bırakmazda hamile kaldım.şimdi 1,5 yaşında bir oğlum var. ani yükselişlerde paniğe kapılmayın.
Pozitif düşünelim beyminize güzel sinyaller gönderelim:)

Bu moral dolu güzel yazı için teşekkürler :) Ufaklığı da Allah bağışlasın..Böyle durumların sonucunda bu güzel haberleri duymak insanı heyecanlandırıyor ve ümit veriyor:) Bu arada yumurtlamayı donduruyor dediğiniz şey östrojen desteği veren doğum kontrol hapı mıydı? Bir de hangi doktora gittiniz paylaşabilirseniz sevinirim..

Bak tubiş güzel haberler var burda inşallah senin de haberini alırız yakında, moral bozmak yok :) Ben daha evli bile değilim evlenir evlenmez çalışmalara başlaamak lazım

Bu moral dolu güzel yazı için teşekkürler :) Ufaklığı da Allah bağışlasın..Böyle durumların sonucunda bu güzel haberleri duymak insanı heyecanlandırıyor ve ümit veriyor:) Bu arada yumurtlamayı donduruyor dediğiniz şey östrojen desteği veren doğum kontrol hapı mıydı? Bir de hangi doktora gittiniz paylaşabilirseniz sevinirim..

Bak tubiş güzel haberler var burda inşallah senin de haberini alırız yakında, moral bozmak yok :) Ben daha evli bile değilim evlenir evlenmez çalışmalara başlaamak lazım

evet böyle güzel haberler almak insana gerçektende çok moral oluyor ama yumurtaları donduruyor ve yumurtalar ziyan olmuyor kısmını pek anlayamadım , bana şuanda doktorum doğum kontrol hapı vermedi hastalanmayı sağlamayan ama hamile kalmayıda engellemeyen başka bir ilaç verdi şimdi bu şekilde bizim yumurtalar ziyan mı oluyor onu pek anlayamadım ?

2. ye tedavim iğnelerden sonra iptal oluyor zaten zorla 1 yumurta gelişiyor oda 11 mm de kalıyor daha fazla büyümüyor . ooffff yaaa etrafımdaki insanlara bakıyorum hamile kalmak çocuk sahibi olmak onlar için o kadar kolay bişeyki bazen istemeden isyan ediyorum ben anne olmayı hak etmiyor muyum hiç bir zaman bunu yaşayamayacak mıyım diye !!! :KK43:(( üstüne birde eee bebek düşünmüyor musunuz diye soran insanlar yüzlerine bakıp haykırmak istiyorum tabiki istiyoruz ama olmuyor işte olmuyor olmuyor diye ama yapamıyorum ...

offf canım offff!!! Sanki duygularıma tercüman oldun. Etrafımdaki insanlar, çin takvimi hesabı yapıyorlar. Erkek mi istersin? Kız mı? diye ...sanki bana küfür ediyorlar....Kendimi eksik hissediyorum.

offf canım offff!!! Sanki duygularıma tercüman oldun. Etrafımdaki insanlar, çin takvimi hesabı yapıyorlar. Erkek mi istersin? Kız mı? diye ...sanki bana küfür ediyorlar....Kendimi eksik hissediyorum.

canim benim üzülme bendede ayni sey oldu tedavi basladim iptal oldu 1 folikel 11 zantim oldu diye yikildim üzüldüm cok paralargitti.6 ay bekliyorum fsh düserse baslicaklar.ama dün mücise oldu yumurtluyorum bir folikel 18 santim olmus belki kendigilinden hamile kaliriz .sende üzülme hep ümit et olcak diye okmi

canim benim üzülme bendede ayni sey oldu tedavi basladim iptal oldu 1 folikel 11 zantim oldu diye yikildim üzüldüm cok paralargitti.6 ay bekliyorum fsh düserse baslicaklar.ama dün mücise oldu yumurtluyorum bir folikel 18 santim olmus belki kendigilinden hamile kaliriz .sende üzülme hep ümit et olcak diye okmi

evet şimdi bende de bekliycekler fsh yine düşük çıktığında tekrar tedaviye başlamak için ama bu bekleme süreci o kadar zorki yaa hiç olmazsa diye içim içimi yiyip bitiriyor , bir türlü aklımdan çıkaramıyorum . bu süreçte işe başlamayı düşünüyorum ama tedavi süresince o kadar sık doktora gitmek gerekiyorki o yüzden işe bile başlamayı erteleyip duruyorum ama ne zamana kadar . peki sen bu 6 ay boyunca hiç ilaç veya başka bişey kullandın mı yumurta oluşması için ? yumurtalama olduğu ve 18 mm olduğu sırada fshın kaça düşmüş yada düşmüş mü ?

evet şimdi bende de bekliycekler fsh yine düşük çıktığında tekrar tedaviye başlamak için ama bu bekleme süreci o kadar zorki yaa hiç olmazsa diye içim içimi yiyip bitiriyor , bir türlü aklımdan çıkaramıyorum . bu süreçte işe başlamayı düşünüyorum ama tedavi süresince o kadar sık doktora gitmek gerekiyorki o yüzden işe bile başlamayı erteleyip duruyorum ama ne zamana kadar . peki sen bu 6 ay boyunca hiç ilaç veya başka bişey kullandın mı yumurta oluşması için ? yumurtalama olduğu ve 18 mm olduğu sırada fshın kaça düşmüş yada düşmüş mü ?

canim ben cly kulaniyorum sadece sarilar 9 gün baska hayit caylari baska hic bir sey yok.benim fsh düsmüstü 7 yapmadilar.bu ay 20 idi su an bilmiyorum tabi.dr.demedi bana sarilari kulan diye normal hepsini almam gerek almiyorum.bir sitede okumustum bazi bayanlar öyle yapmi hamile kalmislar.kismet hersey.sen ne kulaniyorsun canim?

canim ben cly kulaniyorum sadece sarilar 9 gün baska hayit caylari baska hic bir sey yok.benim fsh düsmüstü 7 yapmadilar.bu ay 20 idi su an bilmiyorum tabi.dr.demedi bana sarilari kulan diye normal hepsini almam gerek almiyorum.bir sitede okumustum bazi bayanlar öyle yapmi hamile kalmislar.kismet hersey.sen ne kulaniyorsun canim?

bende cly kullanıyorum ama niye sadece sarıları kullanıyorsun bunun ne gibi etkisi oluyormuşki , ben adet olmak için kullanıyorum cly sadece sarıları kullanınca hastalanmanı sağlıyor mu ilaç ?

slm canim regl oluyorum benim onda problem yok.her ay gelir.ama senin düzenli gelmiyorsa sen düzgün kulan daha iyi bence.benim fsh düsmesi icinverdiler,birde omega 3 kulan.hayirlisi canim

Dilara canım cyclo mu içiyorsun orda kahverengi ve beyaz var canım.kahverengiyemi sarı diyorsun sen anlamadım ben.birde düştümü fsh ın peki canım cyclo ile kaç aydır içiyorsun cycloyu

arkadaşlar dr. buğra adil buyrukçu'yu tanıyan ve tedavi olan var mı ? iyi bir doktor oldugunu duydum çok tavsiye ettiler eğer gerçekten iyi bir doktorsa istanbuldan ankaraya gidicem onun içinde .

arkadaşlar dr. buğra adil buyrukçu'yu tanıyan ve tedavi olan var mı ? iyi bir doktor oldugunu duydum çok tavsiye ettiler eğer gerçekten iyi bir doktorsa istanbuldan ankaraya gidicem onun içinde .

tubiş ankarada timur gürgan ismini çok duyyorum bu ara..zümrütyeşili de ona gidiyomuş bir araştır istersen..zümrütyeşilinin yazdıklarını oku istersen önceki sayfalarda..kendi sitesi de var doktorun..

kızlar soğan kürünün 3. ayının 10 günlük kısmına yarın başlıycam..1. ay 15 gün, 2.ay 10 gün kullandım..Ama hala bir cevap vermedi.. İstikrarlı kullanıp 3.aydan sonra adet olan var mı aramızda?

tubiş ankarada timur gürgan ismini çok duyyorum bu ara..zümrütyeşili de ona gidiyomuş bir araştır istersen..zümrütyeşilinin yazdıklarını oku istersen önceki sayfalarda..kendi sitesi de var doktorun..

evet internetten onuda buldum gürgan clinik diye bir yeri var ama , bu iki doktorda ilaçsız tüp bebek tedavisini yapan doktorlar yani bir dünya iğne yapmıyorsun yumurtaları alıp dışarda büyütüyorlar ama bizim gibilere yapılabiliyor mu bu tedavi bilemiyorum . oofff ne zor her yerden medet umuyorsun sanki her doktor farklı şeyler yapıcak halbuki hepsi aynı şeyleri yapıyorlar :KK43:

kızlar soğan kürünün 3. ayının 10 günlük kısmına yarın başlıycam..1. ay 15 gün, 2.ay 10 gün kullandım..Ama hala bir cevap vermedi.. İstikrarlı kullanıp 3.aydan sonra adet olan var mı aramızda?

valla canım ben sadece 1 ay 15 gün yaptım ve 15 günün sonunda adet olmuştum sonra ikinci ayı yapmadım incir kürüne başladım çünkü cly kullanıyorum onunla zaten adet oluyorum incir yumurta gelişimini sağlıyormuş,inciri 21 gün içtim şimdi 7 gün ara vericem sonra 2. aya başlıycam incir kürünün .

zümrütyeşili canım sen timur gürgana mı gidiyorsun ? nasıl bir doktor ben internette denk geldim ilaçsız tüp bebek tedavisi yapıyormuş galiba yumurtayı alıp dışarda geliştiriyormuş sana öyle bir yöntem uyguladı mı ? sana şuanda nasıl bir tedavi uyguluyor ? biraz bilgi verir misin bende ona göre istanbuldan ankaraya gelmeyi düşünüyorum çünkü . ankarada birde buğra buyrukçu diye birini çok met ettiler hiç duydun mu buğra buyrukçuyu ?

evet internetten onuda buldum gürgan clinik diye bir yeri var ama , bu iki doktorda ilaçsız tüp bebek tedavisini yapan doktorlar yani bir dünya iğne yapmıyorsun yumurtaları alıp dışarda büyütüyorlar ama bizim gibilere yapılabiliyor mu bu tedavi bilemiyorum . oofff ne zor her yerden medet umuyorsun sanki her doktor farklı şeyler yapıcak halbuki hepsi aynı şeyleri yapıyorlar :KK43:

yaa bi muayene git nolucak ki tubiş..çok ismini duydum şansını denemekte fayda var..zümrütyeşiline yazman iyi olmuş..o daha güzel bilgiler verir sana...moral bozmak yok,güzel ve iyi düşün!!

yaa bi muayene git nolucak ki tubiş..çok ismini duydum şansını denemekte fayda var..zümrütyeşiline yazman iyi olmuş..o daha güzel bilgiler verir sana...moral bozmak yok,güzel ve iyi düşün!!

doktor doktor gezmekten o kadar bıktımki o muayenelerden , beyaz önlüklü doktorlardan , yüzüne acır gibi bakan hemşirelerden , allahtan ümit kesilmez tarzı konuşan doktorlardan , ağlamaklı bir şekilde doktordan ayrılmaktan , iğnelerden ilaçlardan , kendimi tanıyamaz halde kilo almaktan BIKTIIIIMMM . eski halime dönmek istiyorum

doktor doktor gezmekten o kadar bıktımki o muayenelerden , beyaz önlüklü doktorlardan , yüzüne acır gibi bakan hemşirelerden , allahtan ümit kesilmez tarzı konuşan doktorlardan , ağlamaklı bir şekilde doktordan ayrılmaktan , iğnelerden ilaçlardan , kendimi tanıyamaz halde kilo almaktan BIKTIIIIMMM . eski halime dönmek istiyorum

cnm sen çok bunalmışsın anladığım kadarıyla..biraz kendini dinlemeye çalış,hatta konuşmak için psikoloğa git onun da faydasını görürsün..kendine geliyosun bir süre sonra..bu kadar umutsuz, bıkmış bakma olaylara cnm..olmuyosa da olmaz..senin canından önemli değil..herşeyde vardır bir hayır...zamanı gelince güzel mucizelerle karşılaşırsın belki kim bilir..ama başta sabırlı olman lazım,sakin olman lazım, stressiz olman lazım,rahat olman lazım..kendini bunları yaparak mutsuz hissediyosan bir süre bırak..kendini dinle,kendini toparla..içindeki gücü kaybetme hiç bir zaman..ve en önemlisi daha kötü durumda olmadığın için haline koskocaman bir şükreettt ..

arkadaşlar miniİvf diye bişey duydunuz mu , kato klinik - miniivf diye bir tedavi varmış özellikle bizim gibi erken yumurta yetmezliği olan kişilerde uygulanıyormuş. ben dün akşam haberlerde gördüm bir kadın 2 kere tüp bebek tedavisi olmuş ama yumurta gelişmediği için olmamış sonra bu yöntemle tedavi olmuş ve şimdi 7 aylık ikizlere hamileymiş. ben daha önce teksen çamlıbele tedavi olmuştum oda bu yöntemi uyguluyormuş ama bana hiç bahsetmedi acaba yeni uygulanan bir yöntem mi deneyen ve bilen var mı ?

X