Erken menopoz belirtileri

Umarım cok bekletmeden gelir bebeğiniz 🥰🤲🏻♥️ pko değilim diye biliyorum hiç bir doktor bişey söylemedi bu konuda 🥺 yani bu kadar adetim hiç gecikmemişti ilk kez böyle bişey yaşıyorum 🥺 bi tek genc kızken 5 ay süren bir adet kesilmem oldu o zaman hem şehir değiştirmiştik hemde annemden ayrılmıştık annem geldiği günğn ertesi günü regli olmuştum. Çarşamba günki randevu dan sonra bakacağım birşeyler umarım çarşamba günü doktor ilgilenir 🤲🏻
Hayırlısı olsun inşallah 🙏🏼 içini ferah tut herşeyde hayır vardır ☘️🧿

Doktorlar cok tuhaf. Ben bekarım troıd sorunum var kac doktora gıttım ozelde dahıl sankı zorla ınsan muayene edıyorlar. Dınlemıyorlar bıle. Arastırma hastanesı ıse ayrı olay zaten. Troıd ınsanı mahveden bısey cunku her organa etkınedıyor domıno tası gıbı. Benımde dengesız troıdler 25 mg ıcıyorum ama adetlerım duzensız. Kadın doguma gıdıyorum hıc sorun yok ama yumurtalarım catlamıyor. Sanırım doz yukeltmem gerek. Cok yıpratıcı. Allah herkese yardım etsın.
İşte canım adetler düzensiz Tiroid var adet yok ben ergenlikte öyleydim evlendikten sonra daha kötü oldum kilo aşırı aldırdı vermek bilmiyor beden.. bu pko oluyor lütfen kendine inositol al vitamin bu adet düzensizliği için iyi ve yumurta kalitesini arttırıyor tek başına da adeti düzenleyebiliyor bende 25 mg aliyordum. Şimdi 50 alıyorum mutlaka iyi doktora git daha doğrusu iyi doktor araştır canım çünkü evlenince bu başa bela oluyor gebe kalmakta zorlanıyor beden..

Benimde uzun zamandır tiroid sorunum var hiç bir doktor tiroid ilacı vermedi neden bilmiyorum özellikle istediğim halde verilmedi bir ay normalse diğer ay muhakkak yüksek değerlerim tiroidim 8 küsüre cıkınca mecbur başka doktora danışarak kendim almak zorunda kaldım 75 mg kullanıyorum 7 ay önce gittiğimde de 3.5 gibi bir değerde cıktığında doktor gebelik için sorun oluşturmaz diyip ikaç vermedi araştırmaya en son gittiğimde son doktorumu en azından insanın kalbini kırmadığı için sevdim kaç tane doktora gittim hepsini sanki zorla oturtmuşuz da zorla çalışıyorlar gibi 5 karış suratla muayene bile etmeden dinlemeden kafalarına göre gönderiyorlar insanı 🙄 amiiinnn inşallah Rabbim ne onlara muhtaç etsin ne de onlarsız bıraksın gerçekten doğru düzgün doktor bulmak cok zor 😕
Genelde herkes yazmış evet tiroid de çok önemli ben de evlenmeden önce ne yersem yiyeyim ne kadar yersem yiyeyim alamıyodum adetlerim düzenleyen düzensizleşti bence başka doktora da git hatta sen dahiliyeye git seni endokrin bölümüne yollasın çünkü onlar daha ayrıntılı inceliyorlar hormonları bu tsh bozukluğu diğer hormonları da etkiliyor menapoz değerinde çıkabiliyo yüksek olunca benim de öyleydi ilaca başladım ama 8 lerdeyse 100ml kullanman gerekebilir dediğim gibi endokrin bölümüne git mutlaka

36. Günüm henüz gelen bişey yok ara ara ağrı dışında Çarşamba randevum var zaten gideceğim bakalım.
Benimde 34.gunum cuma günü sadece kahverengi ve pembe lekem oldu sonra kesildi su gibi akıntım oluyor bende çok korkuyorum hamilelik değilde menopoz sa diye doktora da gitmeye korkuyorum yaşım 31 amh düşük 😔

İşte canım adetler düzensiz Tiroid var adet yok ben ergenlikte öyleydim evlendikten sonra daha kötü oldum kilo aşırı aldırdı vermek bilmiyor beden.. bu pko oluyor lütfen kendine inositol al vitamin bu adet düzensizliği için iyi ve yumurta kalitesini arttırıyor tek başına da adeti düzenleyebiliyor bende 25 mg aliyordum. Şimdi 50 alıyorum mutlaka iyi doktora git daha doğrusu iyi doktor araştır canım çünkü evlenince bu başa bela oluyor gebe kalmakta zorlanıyor beden..
İnositolu sizden duydum ılk sonra arasyırdım ılgınc bır seymıs tesekkurler bılmıyordum. Benım kadın hastalıkları ıle sıkımtım yok pco kıst mıyom falan. Ama adetlerım duzensız. Yumurtalarım catlamıyor ostrojenım yuksek cıktı. Doktor progestan verdı ama kafam karısık. Troıdım ılaca ragmen 5 bu ay. Bakalım bu hafta dahılıye randevum var o nedıyecek

Benim amh 2 sene önce 0,14'tü. 2 yumurta toplandı 1 embriyo oldu. Sonra 4 yumurta toplandı yine 1 embriyo oldu. Biri kızım olarak doğdu şükür diğeri beklemede. Sizden de yumurta çıkar inşallah moraliniz yüksek olsun. Bana doktorum 1 olsun bizim olsun dedi, öyle de oldu🥰

İnositolu sizden duydum ılk sonra arasyırdım ılgınc bır seymıs tesekkurler bılmıyordum. Benım kadın hastalıkları ıle sıkımtım yok pco kıst mıyom falan. Ama adetlerım duzensız. Yumurtalarım catlamıyor ostrojenım yuksek cıktı. Doktor progestan verdı ama kafam karısık. Troıdım ılaca ragmen 5 bu ay. Bakalım bu hafta dahılıye randevum var o nedıyecek
Hayatım işte bunlar semptom o hastalığın yani kistik görüntü olmasada hormonlar fırlıyor en azından ne olduğunu biliyoruz artık değil mi İnositol biraz pahalı ama ben çok faydasını gördüm bütün kadınlarada öneririm 1. Bol su bu yumurtaları çalıştırır 2. Takviyeler 3. Sağlıklı beslenme adet düzensizliğine iyi gelen 3 şey ha bide aşırı üzüntü stress fena etkiler gerisi kendiliğinden gelir cokda kafana takma kadınlar böyle yaratılmış doğurganlığımız var bazılarımız için zorda olsa var bedenin bir gün mutlaka kendiliğinden adeti sökecektir ben 10 ay adet görmedim içmediğim birtek İnositol vardı içtim biraz düzenlendi 6 ay ek olarak Duphaston kullandım ama bunu doktorlarla konuşarak almalısın tiroid ilacı 25 cok az bana başta 25 sonra 37,5 sonrada 50 çıkardılar gebelikte zaten 150 -200 kadar yükseltiyorlar ilacı ..

Benimde 34.gunum cuma günü sadece kahverengi ve pembe lekem oldu sonra kesildi su gibi akıntım oluyor bende çok korkuyorum hamilelik değilde menopoz sa diye doktora da gitmeye korkuyorum yaşım 31 amh düşük 😔
Keşke gitsen kuzum gebelik olabilir yerleşme gibi dediğin🤲🏻🤲🏻♥️♥️ ben hala regli olmadım 37. Gün ağrım oluyo geçiyo tam diyorum heh olcam yok 🥴

Keşke gitsen kuzum gebelik olabilir yerleşme gibi dediğin🤲🏻🤲🏻♥️♥️ ben hala regli olmadım 37. Gün ağrım oluyo geçiyo tam diyorum heh olcam yok 🥴
Bende öyle akıntım yoğun dün evde yaptım negatif dedim bir kaç gün bekliyim kanda baktircam ona da korkuyorum bakalım hayırlısı olsun inşallah senin de benim de vardır güzel haberler veririz birbirimize🤲

Selam kızlar.. yaklaşık 7 ay önce hersey yolundayken birden bire adetlerimin arası 2 ay üstüste sıklaştı 22. Gün oldum bu arada TSH ilacına başladım değerim yüksek cıktığı için ve sonuncu erken gelen adeti 20. Oldum randevu almıştım tesadüfen adete denk geldi 3. Günü yaptırdığım hormon tahlilleriyle erken menapoz tehşisi koyuldu başka bir doktora gittim oda amh bakalım dedi baktık oda düşük 0.15 bende üzülüp yeniden doktora gitmedim sonucu gördükten sonra 20. Olan adetten sonraki adet 30. Gün geldi ve bugün 34. Gündeyim hala ne adet belirtisi var ne gebelik 3 gün önce yaptırdığım kan da gebelik negatif... nolduğunu anlayamıyorum böyle bir teşhisle hemen adetten kesilen var mı aranızda 🥺
Merhabalar cnm benımde yaşım 31 bı kaç ay once bnde erken menopoz olacagımı öğrendım hemen tüp bebek dedıler bu konuda gitmek ıstersen gidecegın yerın labaratuarı cok onemlı. Amh düşüklüğünde Bahçeci tüp bebek merkezi Altunzade şubesinde Cem Çelik var instgramdan onu takıp et cnm Allahım tüm isteyenlere versın

Kızlar hello hepinizi etiketleyemiycem böyle yazayım 🙈 hepinize cevaplarınız için cok teşekkür ederim ♥️🥰 bugün doktora gittim bana Yasmin yazdı regli olmam için 🥺 sanırım artık bunu kullancam 7 sene kullanıcaksın dedi 😵‍💫

Hayatım işte bunlar semptom o hastalığın yani kistik görüntü olmasada hormonlar fırlıyor en azından ne olduğunu biliyoruz artık değil mi İnositol biraz pahalı ama ben çok faydasını gördüm bütün kadınlarada öneririm 1. Bol su bu yumurtaları çalıştırır 2. Takviyeler 3. Sağlıklı beslenme adet düzensizliğine iyi gelen 3 şey ha bide aşırı üzüntü stress fena etkiler gerisi kendiliğinden gelir cokda kafana takma kadınlar böyle yaratılmış doğurganlığımız var bazılarımız için zorda olsa var bedenin bir gün mutlaka kendiliğinden adeti sökecektir ben 10 ay adet görmedim içmediğim birtek İnositol vardı içtim biraz düzenlendi 6 ay ek olarak Duphaston kullandım ama bunu doktorlarla konuşarak almalısın tiroid ilacı 25 cok az bana başta 25 sonra 37,5 sonrada 50 çıkardılar gebelikte zaten 150 -200 kadar yükseltiyorlar ilacı ..
Inısıtol hangi marka kullandınız

Inısıtol hangi marka kullandınız
ilunga -F , kullandım canım Trendyoldan yada instagramdan bakabilirsin şuan hepsi hemen hemen aynı fiyatta zaten o yüzden ihmal etme gerçekten faydalı pkoda bazı arkadaşlar prowoman kullanıyor onlar toz saşe , gynositol var bunları biliyorum marka olarak. Eczanelerde de satılıyor alabilirsin

Merhaba Mucizemmm16 Mucizemmm16
Bana tüp bebek sürecimde erken menopoz ihtimalini söylemişlerdi.
3 yılda iki defa 50 günü geçti. Doktora gideli iki yıl olacak, bir yıl adet olmaman gerekirki menopoz diyeyim dedi. Amh 0.100 çıktı.
Son aylarda erken de oldu. Son adetimi iki ayda oldum. Şimdi de 3 ay olmak üzere hala adet olmadım. Doktora da gitmedim. Gerek duymadım.
Büyük ihtimal menopoz başlangıcı benimki. Ama senin doktorun ne derse onu dikkate al.
Ben kızımı evlat edinerek anne oldum. Ve ikinci çocuğu hiç düşünmedik.
Yine de menopoz tabiki biraz korkutuyor.kemik erimesi falan diyorlar ya takipte olmak gerekiyormuş. Biraz daha zaman geçsin ben de doktora tekrar gitmeyi düşünüyorum.
İnşallah sizin de menopoz değildir ama hormon değerleriniz o sinyali veriyor gibi
Fsh, estradiol kaçtı?

Umarım bebişin bekletmeden gelir kuzum 🥰🤲🏻 fsh ta yüksek canım zaten ilk başta fsh bakıldı ona bakıp doktor beni yeniden muayene bile etmedi bu değerle seni muayene etmeme gerek yok dedi bende başka doktora gittim doktor kalbimi kırmadan tüp bebekle bile şansın yok dedi amh için yüksek cıkarsa bizim için cok iyi dedi ama malesef oda düşük 😕çarşambaya randevu aldım zaten gidicem bakalım en azından ilaç vs kullanırım bilmiyorum kafam kazana dönmüş durumda 🥺
Değerlerin kaç. Amh, fsh estradiol?

Sakın böyle düşünmeyin Rabbim ol der ve olur 0.01 amh ile çocuk sahibi olan var benim bir sürü tanıdığımda gördüm ama çok iyi bir merkez seçmenizi öneririm yani size yardımcı olmayı hedef tutacak bir yer
Onların fsh sı kaçmış söylemişler miydi?

Canım fsh yükselince zaten otomatikmen yumurta kalitesizleşiyor bu sebepten dolayı fsh yüksek oldumu amh düşük çıkıyor . Geçen sene bende bitmeyen adet ile doktora gittim tahliller yaptı fsh 20 amh 0.68 çıktı menopz başlangıcı dedi sonra korunmayı bıraktım tabiki ama olmadı sonra bayıt macunu ile propolis balı aldım 2 ay düzensiz kullandım ve hamile kaldım ama agustosda düşük yaptım. Şuan iki aydır instgramda doktor mfk ürünleri var onu kullanıyorum takip et istersen tüp bebek ile dahi hamile kalmayanlar kalıyor 3 ay kullanman lazım ürünlerini şuan fshım 9 a düştü doktora gittim yumurtalrın var hamile kalabilirsim dedi
Fsh kaçtı 9 a düştü?
Mfk ile mi sadece düştü?

X