Erken menopoz belirtileri

Aminnn aminn🤲 Ben de hiç gitmek istemiyorum doktora. 2 yıl denedik biz 3 tedavi ile noktayı koyduk. Gün geldi İyiki olmamış diye şükrettik. Bin şükür.
Ama siz gebelik geçirmişsiniz ve yaşınızda çok genç daha. Ben 36 yaşındaydım.Benim arkadaşım 0.128 amh ile hamile kalmış. Tabi doğumdan 2 yıl sonra menopoza girmiş. Belki mucizenizdir. Bellimi olur.
Bizde gençmişsiniz 🥺 bir anda nasıl oluyoda hersey böyle tepetaklak oluyo anlayamıyorum ama gidicem doktora muhakkak

Sakın böyle düşünmeyin Rabbim ol der ve olur 0.01 amh ile çocuk sahibi olan var benim bir sürü tanıdığımda gördüm ama çok iyi bir merkez seçmenizi öneririm yani size yardımcı olmayı hedef tutacak bir yer
Oda biraz zor gibi sanki genelde olmaz imkansız gibi şeyler kullanıp insanın bütün inancını umudunu kırıyolar 😕

Canım fsh yükselince zaten otomatikmen yumurta kalitesizleşiyor bu sebepten dolayı fsh yüksek oldumu amh düşük çıkıyor . Geçen sene bende bitmeyen adet ile doktora gittim tahliller yaptı fsh 20 amh 0.68 çıktı menopz başlangıcı dedi sonra korunmayı bıraktım tabiki ama olmadı sonra bayıt macunu ile propolis balı aldım 2 ay düzensiz kullandım ve hamile kaldım ama agustosda düşük yaptım. Şuan iki aydır instgramda doktor mfk ürünleri var onu kullanıyorum takip et istersen tüp bebek ile dahi hamile kalmayanlar kalıyor 3 ay kullanman lazım ürünlerini şuan fshım 9 a düştü doktora gittim yumurtalrın var hamile kalabilirsim dedi
Cok şükür 🤲🏻♥️ Üzüldüm düşük yapmanıza 😢 benimde bir düşük bir kimyasal gebeliğim var 🥺 cok geçmiş olsun Rabbim sağlıklı gebelik sağlıklı evlat nasip etsin inşallah 🥰🤲🏻 mfk yı 1 aydır kullanıyorum siz hangilerini kullanıyorsunuz?

Selam kızlar.. yaklaşık 7 ay önce hersey yolundayken birden bire adetlerimin arası 2 ay üstüste sıklaştı 22. Gün oldum bu arada TSH ilacına başladım değerim yüksek cıktığı için ve sonuncu erken gelen adeti 20. Oldum randevu almıştım tesadüfen adete denk geldi 3. Günü yaptırdığım hormon tahlilleriyle erken menapoz tehşisi koyuldu başka bir doktora gittim oda amh bakalım dedi baktık oda düşük 0.15 bende üzülüp yeniden doktora gitmedim sonucu gördükten sonra 20. Olan adetten sonraki adet 30. Gün geldi ve bugün 34. Gündeyim hala ne adet belirtisi var ne gebelik 3 gün önce yaptırdığım kan da gebelik negatif... nolduğunu anlayamıyorum böyle bir teşhisle hemen adetten kesilen var mı aranızda 🥺
Canım banada doktor erken menapoz teşhisi koydugu ay adetim kesildi 47 gün gecikmiştim hepsi strestenmiş sonraki ay normal düzene girdim

Bende de erken menopoz teşhisi var 4 yildirda aynıydı değerlerim hep erken adet görüyorum birden kesilmedi ama son iki üç aydır azalma ve gecikme var bende çok korkuyorum benim de bir oğlum var 9 yaşında tüp bebekte yaptım tutmadı 7 yıldır istiyoruz kısmet inşallah olur isteyen herkesin
Umarım düzelir de oğlumuza kardeş gelir Rabbim sağlık sıhhat versin size bağışlasın inşallah 🤲🏻❤️ geçen ay 30. Gün olduğumda 8 gün sürmüştü normalde 6 gün geciktikçe kanama süreside uzuyo sanırım

İlaçtan dolayı olabilir sonuçta bütün hormonları etkiliyor trioid hormonu
Tiroidim evet yüksekti hatta ilk erken olduğumda 3 gün sürdü hatta o yüzden diye düşündüm ama sonraki ayda cok erken gelince tesadüfen randevuya denk geldi ve öğrendim. Tiroidlerimde düzensizlik var bi cok yavaş çalışıyor bi normal 😕 hiç bir doktor ilac vermedi en son başka bi doktora yazıp ilaç ismi alarak aldım tiroid ilacımı

Benimde erken menopoz denildi doktorlar çok ilgilenmedi tüp bebek merkezleri de yorucu ve pahalı bir süreç saraçoğlu şubelerine gidin hayıt tohumu ve testeredişli asla pençesi veriyor 3 ay kullanmak gerekiyormuş ben ilk ayımdayım
Sifa olur inşallah 🥰🤲🏻 suan takviye kullanıyorum ama onları da duydum tekrar bakayım oturduğumuz yerde aktar vs olmadığı için bulamıyorum aradığımı dediğiniz yeri ilk kez duydum araştırayım teşekkür ederim♥️

Kızlar 37 35 kilo da hiç duymamıştım şaşırdım okuyunca hadi boyunuz daha kısa olsa neyse dicem ama boy da 157 160 bi diyetisyen kontrolünde en azından 47 ye falan çıksanız zayıflıktan da olabilir bu adet düzensizlikleri
Zayıflık etkisi muhakkak var ama kilo alamıyorum naparsam yapayım 😐

Amin inşallah dengemi bozduğu yetmezmiş gibi teşhiside yanlış koymuş.. başka doktorlarada görünün derim düşük bile olsa tek yumurta yeterli, ol der ve olur en önemlisi🌸
Nasıl yanlış koyabiliyo ya ben doktorları anlamıyorum artık zaten 🙄 tahlil yaptırdığım doktor ben muayene istedim ona bile gerek yok bu değerle muayene olmana dedi zaten orda gitti benim kafa 😐

Kilo alamıyorum 😐 genç kızkende böyleydi en fazla 42 kiloyu gördüm o zaman da evlendikten sonra gitti 5 kilom 😕

Kadınsal hormonların oluşabilmesi ve adet olabilmeniz için vücut yağ oranınızın olması gerek. Eğer thyroid probleminiz yoksa mutlaka düzenli beslenme sık beslenme kalori hesabı ile alırsınız. Metabolizmanız yavaş da olabilir. Mutlaka düzenli kontrol yaptırın. Genç yaşlarda olduğunda çok dikkat edilmiyor ama sizin yaşınızda bu dikkate alınmalı.

Nasıl yanlış koyabiliyo ya ben doktorları anlamıyorum artık zaten 🙄 tahlil yaptırdığım doktor ben muayene istedim ona bile gerek yok bu değerle muayene olmana dedi zaten orda gitti benim kafa 😐
Benim gittiğim doktor hem alttan usg ile muayene etti e bide amh bakalım dedi. Usg muayenesi yaparken banada hic bisey söylemedii Zaten asıl önemli olan antral folikül sayımıymış bilgisizliğimden sormadım hiç mi folikül göremediniz diye.. sonuc cıkınca tüp bebek yapın diyip telefonuda suratımıza kapatması cabası ( dr alanı asıl tüp bebek). Demem o ki tam teşekkülllü bir klinikte kar amacı gütmeyen bir doktora muayene olun

Bahçeci tüp bebek merkezini duydunuz mu bir çok yerde şubesi var ben takip ediyorum amh çok düşük olan hastalar gidiyor çoğunlukla gebelik haberi alıyorlar bence bir konuşun

Merhaba lütfen stres yapmayın vücut stressden erteler adeti ayrıca yaşınızda bir faktör TSH malesef bazen engel oluyor kendim Tiroid hastasıyım 1in altında olursa gebelik olabilir diyer etkenlerede göz atmak lazım takip şart sizin söyledikleriniz bana çok tanıdık geldi kendimden biliyorum sanki sizde pko olma olasılığı var gibi bende var mesela ilk benim adetlerimin arasında ki günler uzadı sonra TSH hep 4,5 lardaydı daha sonra rahat 10 ay adet görmedim bununla birlikte kilo aldım 20 kiloya yakın.. herkeste pko farklı sadece ihtimal ben sizin yerinizde olsam bir tüp bebek uzmanından yardım isterim muayene olup gerekli ilaçları kullanırsınız daha kontrollü ilerlersiniz jinekolog doktorlar bana çok yüzeysel geliyor artık çok ilgi yok eskisi kadar kan tahlili ve ultrason bitti gitti halbuki okadar ilaç varki bu duruma yardımcı olan.. 3 sene böyle neler çektim hiç gebede kalamadım açıkcası çünkü doktorlar ilgilenmedi..

X