Erken menopoz belirtileri

Bende de erken menopoz teşhisi var 4 yildirda aynıydı değerlerim hep erken adet görüyorum birden kesilmedi ama son iki üç aydır azalma ve gecikme var bende çok korkuyorum benim de bir oğlum var 9 yaşında tüp bebekte yaptım tutmadı 7 yıldır istiyoruz kısmet inşallah olur isteyen herkesin
Fsh, amh, estradiol kaçtı sizin?

Fsh, estradiol kaçtı?
Fsh 11.58.
E2 83
Ama bunlar dönem dönem değişiyor. Mesela adetin 2.3. Günleri tahlil yapılıyordu. Ben adet olmayınca doktora gittiğimde yaptı. En önemlisi amh her dönem yapılıyordu. O çok düşüktü 0.10
2 yıl olmak üzere.
3 aydır da adet olmuyorum. Doktora da gitmiyorum. Hiç gidesim yok.
Söktürücü ilaç verecek. Sökülecek belki. Belki tamamen yumurtalar bitmiş diyecek. Ne yol izlesem ben de bilmiyorum açıkcası.

Fsh 11.58.
E2 83
Ama bunlar dönem dönem değişiyor. Mesela adetin 2.3. Günleri tahlil yapılıyordu. Ben adet olmayınca doktora gittiğimde yaptı. En önemlisi amh her dönem yapılıyordu. O çok düşüktü 0.10
2 yıl olmak üzere.
3 aydır da adet olmuyorum. Doktora da gitmiyorum. Hiç gidesim yok.
Söktürücü ilaç verecek. Sökülecek belki. Belki tamamen yumurtalar bitmiş diyecek. Ne yol izlesem ben de bilmiyorum açıkcası.
Mfk ürünleri kullan canım

Adet olmak için verilen ilaçları da çok sağlıklı bulmuyorum.
Bir de tüp bebek ilaçlarını da hiç sağlıklı bulmadım. Yıllar önce kalp çarpıntıları yaşamıştım bu hormon ilaçlarından.
Hiç gerek yokmuş.

Neler mesela ne işe yarıyor. Benim korktuğum tek şey kemik erimesi vs bahsediyorlar.
Menopoz bu kadar insanın hayatını değiştirmemeliydi🙄
Canım anlatmakla bitmez instgram dr mehmet Fatih karslı yaz çıkar onunla tüp bebek ile dahi hamşle kalmayan kaldı bitkisel takviye

Mfk ürünleri düzenler mi sizce bende ilk defa bu ay adet olmadım testler negatif menopoz yoluna girdim galiba mfk iyi gelirmi
Tabiki canım sayfayı takip et doçent doktor adam ankarada muayenesi zaten hamile kalmak isteyenler ulaşıyor canlı yayınlarda herşeyi ankatıyır dünya tanıyor hiç denk gelmediniz mi canım

Diyorum 3 aylık olandan alayım hiç ara vermeden devam ederim çünkü doktor 3 ay kullanım 3 ay dinlenme öneriyor borç yapıp alcam
Çok iyi olur canım ben maddi durumunu bilmedigim için belki 3 aylık almak seni zora sokar diye aylık al dedim gebelik istiyorsan 3 ay bitmeden de gebe kalabilirsin canım kilo felan varsa ekleme yaparlar söylersin

Çok iyi olur canım ben maddi durumunu bilmedigim için belki 3 aylık almak seni zora sokar diye aylık al dedim gebelik istiyorsan 3 ay bitmeden de gebe kalabilirsin canım kilo felan varsa ekleme yaparlar söylersin
Kilo çok yok 3.4 kilo fazlam var maddi durumum yok o yüzden tek seferde alayım dedim borç alıp alcam ne yapalım Allah sebep etsin inşallah 🤲

X