Erken menopoz belirtileri

Bizde gençmişsiniz bir anda nasıl oluyoda hersey böyle tepetaklak oluyo anlayamıyorum ama gidicem doktora muhakkak

Oda biraz zor gibi sanki genelde olmaz imkansız gibi şeyler kullanıp insanın bütün inancını umudunu kırıyolar

Cok şükür Üzüldüm düşük yapmanıza benimde bir düşük bir kimyasal gebeliğim var cok geçmiş olsun Rabbim sağlıklı gebelik sağlıklı evlat nasip etsin inşallah mfk yı 1 aydır kullanıyorum siz hangilerini kullanıyorsunuz?

Canım banada doktor erken menapoz teşhisi koydugu ay adetim kesildi 47 gün gecikmiştim hepsi strestenmiş sonraki ay normal düzene girdim

Umarım düzelir de oğlumuza kardeş gelir Rabbim sağlık sıhhat versin size bağışlasın inşallah geçen ay 30. Gün olduğumda 8 gün sürmüştü normalde 6 gün geciktikçe kanama süreside uzuyo sanırım

İlaçtan dolayı olabilir sonuçta bütün hormonları etkiliyor trioid hormonu
Tiroidim evet yüksekti hatta ilk erken olduğumda 3 gün sürdü hatta o yüzden diye düşündüm ama sonraki ayda cok erken gelince tesadüfen randevuya denk geldi ve öğrendim. Tiroidlerimde düzensizlik var bi cok yavaş çalışıyor bi normal hiç bir doktor ilac vermedi en son başka bi doktora yazıp ilaç ismi alarak aldım tiroid ilacımı

Sifa olur inşallah suan takviye kullanıyorum ama onları da duydum tekrar bakayım oturduğumuz yerde aktar vs olmadığı için bulamıyorum aradığımı dediğiniz yeri ilk kez duydum araştırayım teşekkür ederim

Bebek istiyorsanız vakit kaybetmeden tup bebege basvurun. Amh sonucu zaten erken menapozu gösterir. 0.15 dusuk bir değer ama bebek icin imkansız bir değer degil. Sadece vakit kaybetmeyin.
Nasip bakalım simdilik tüp bebek için malesef cok fazla uygun değil durumumuz

Zayıflık etkisi muhakkak var ama kilo alamıyorum naparsam yapayım

Amin inşallah dengemi bozduğu yetmezmiş gibi teşhiside yanlış koymuş.. başka doktorlarada görünün derim düşük bile olsa tek yumurta yeterli, ol der ve olur en önemlisi
Nasıl yanlış koyabiliyo ya ben doktorları anlamıyorum artık zaten tahlil yaptırdığım doktor ben muayene istedim ona bile gerek yok bu değerle muayene olmana dedi zaten orda gitti benim kafa

Kilo alamıyorum genç kızkende böyleydi en fazla 42 kiloyu gördüm o zaman da evlendikten sonra gitti 5 kilom

Kadınsal hormonların oluşabilmesi ve adet olabilmeniz için vücut yağ oranınızın olması gerek. Eğer thyroid probleminiz yoksa mutlaka düzenli beslenme sık beslenme kalori hesabı ile alırsınız. Metabolizmanız yavaş da olabilir. Mutlaka düzenli kontrol yaptırın. Genç yaşlarda olduğunda çok dikkat edilmiyor ama sizin yaşınızda bu dikkate alınmalı.

Nasıl yanlış koyabiliyo ya ben doktorları anlamıyorum artık zaten tahlil yaptırdığım doktor ben muayene istedim ona bile gerek yok bu değerle muayene olmana dedi zaten orda gitti benim kafa
Benim gittiğim doktor hem alttan usg ile muayene etti e bide amh bakalım dedi. Usg muayenesi yaparken banada hic bisey söylemedii Zaten asıl önemli olan antral folikül sayımıymış bilgisizliğimden sormadım hiç mi folikül göremediniz diye.. sonuc cıkınca tüp bebek yapın diyip telefonuda suratımıza kapatması cabası ( dr alanı asıl tüp bebek). Demem o ki tam teşekkülllü bir klinikte kar amacı gütmeyen bir doktora muayene olun

Bahçeci tüp bebek merkezini duydunuz mu bir çok yerde şubesi var ben takip ediyorum amh çok düşük olan hastalar gidiyor çoğunlukla gebelik haberi alıyorlar bence bir konuşun

Merhaba lütfen stres yapmayın vücut stressden erteler adeti ayrıca yaşınızda bir faktör TSH malesef bazen engel oluyor kendim Tiroid hastasıyım 1in altında olursa gebelik olabilir diyer etkenlerede göz atmak lazım takip şart sizin söyledikleriniz bana çok tanıdık geldi kendimden biliyorum sanki sizde pko olma olasılığı var gibi bende var mesela ilk benim adetlerimin arasında ki günler uzadı sonra TSH hep 4,5 lardaydı daha sonra rahat 10 ay adet görmedim bununla birlikte kilo aldım 20 kiloya yakın.. herkeste pko farklı sadece ihtimal ben sizin yerinizde olsam bir tüp bebek uzmanından yardım isterim muayene olup gerekli ilaçları kullanırsınız daha kontrollü ilerlersiniz jinekolog doktorlar bana çok yüzeysel geliyor artık çok ilgi yok eskisi kadar kan tahlili ve ultrason bitti gitti halbuki okadar ilaç varki bu duruma yardımcı olan.. 3 sene böyle neler çektim hiç gebede kalamadım açıkcası çünkü doktorlar ilgilenmedi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…