Erken menopoz belirtileri

Benim hamile kalma düşüncem yok canım, ikinci çocuk istemiyorum. Hep istediğimiz tek çocuktu.
Erken menopoz istemiyorum. Çok riskinden bahsediyorlar. Bir de doktorlar hep erken menopoz olur demişlerdi. 43 yaşındayım. Erken sanki.
Erken olmaması için kullanmak isterim.
Ben de Bursalıyım. Ama istanbulda ikamet ediyorum

Sen yine 43 iyiymil canım adetim tamanen keileme kadar bi 5 sene daha geçer eer şun adet görüyorsan ben daha 34 yaşındayım menopoz başlangıcım var. Hayıt macunu al o zaman düzenli kullanımda her ay adetin oluyor canım

Çok erkenmiş biz korunmayı 34 yaşındayken bıraktık. Boşuna korunmuşuz tabi o da ayrı bir konu da hiç gebelik yaşamadım.
O dediğinden kullanacağım gerçekten her ay düzenli adet olursam daha iyi olacak.

Çok zayifsiniz. Sağlıklı kilo değil 37. Anoreksiya kadınlarda adetler duruyormuş diye okumuştum yabancı bir doktor yazısında. Bence bunu bir araştırin.

Çok zayifsiniz. Sağlıklı kilo değil 37. Anoreksiya kadınlarda adetler duruyormuş diye okumuştum yabancı bir doktor yazısında. Bence bunu bir araştırin.
Anoreksiya olarak geçiyo dimi zayıf olduğum için ama öyle yiyip kusma gibi bi durumum yok yiyorum da aksine ama malesef kilo alamıyorum inşallah zayıflığımdandır bu durum araştırayım teşekkür ederim

benim yasim 40 ,amh 0.06 tup bebek icin bile umudumu kaynettim moralim cok bozuk

benim yasim 40 ,amh 0.06 tup bebek icin bile umudumu kaynettim moralim cok bozuk
Kusura bakmayın geç gördüm simdi yazabiliyorum. Bence umudunuzu kaybetmeyin çünkü onu kaybettiğimizde hiç birşeyin anlamı olmuyo bu hayatta biz o kadar cok stres yapıyoruz ki vücudumuzda bütün herseyi etkiliyo doktorlar mı söyledi tüp bebek şansınız yok diye

Simdi ne süreçtesin?

Benim hep düzenli olur 2 ay stresten erken ve geç oldu. Bende 30'uma giricem.

Merhaba hamile kalabildiniz mi acaba? Yaşınız kaç?
Bir de fsh değeriniz kaç şu an da ?
Ben 31 yaşındayım adetle ilgili sıkıntı ve gebe kapamama durumundan ötürü doktora gidince hormon testinde fsh 34 cıktı. (5 ay once)
Doktor normal yolla olmaz imkansız dedi tup bebeğe git dedi ama eşim istemediği için gitmedik. Maddi manevi yoruluruz diye istemedi tutmama ihtimalinicde düşünerek bu süreç bizi aşar dedi. Bir evladımız var ikinciyi düşünüyorduk olmadı 1 sene 2 ay oldu.
Ben fsh değerimi düşürmek isterken hayıt macunu kullandım ama fsh değerim daha da yükseldi malesef ve yeni teste göre

Fsh 50
Lh 19
Estradiol 46 şeklinde (45 gün önceki sonuc)

Tam 50 gündür adet olamadim. En son 45 gün önce doktor çatlayamayan yumurtan kist yapmış demisti)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…